ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Newsy

Data: 29/12/2011 Podsumowanie roku 2011.

Mijający rok przyniósł nam wiele wydarzeń, tych smutnych i tych miłych. Niezaprzeczalnie mijający rok był nakreślony procesem Dr. Conrada Murraya. Dowiedzieliśmy się o troszkę o ciemnej stronie Michaela, ale także po raz kolejny o jego wrażliwym sercu. Jednakże, to, co jest najważniejsze dla nas i zawsze będzie to Miłość od Michaela dla nas i nasza dla Michaela. W tym roku miały miejsce takie wydarzenia jak:

* Proces Dr. Conrada Murraya

* Trasa "The Immortal Tour" i album soundtruck.

* Wydany materiał ze współpracy Michaela z Barrym Gibbem, "All In Your Name" z teledyskiem.

* 20 rocznica wydania albumu "Dangerous"

* Wydano dokument "Michael Jackson: The Life of An Icon"

* Nagroda dla Michaela: Michael Jackson King Of MTV Video Music Awards

* Zmarł osobisty menadżer Jacksona, Frank Dileo

* Zmarła długoletnia przyjaciółka Jacksona, Elisabeth Taylor

*  Wydana nowa książka: "Dlaczego Michael Jackson musiał umrzeć" (org. title: "Die wahre geschichte") autorstwa Dieter Wiesner

Co w nowym roku 2012?

* Specjalna Edycja na 25 rocznicę albumu "Bad".

* Kolejny nowy album z niewydanymi wcześniej utworami Jacksona.

Jaka jest data wydania nowego albumu Jacksona, którego Michael chciał wydać podczas trasy "This Is it Tour", tego nikt nie wie. A wszystko to, czego nie wymieniliśmy a będzie miało miejsce w następnym roku, będzie oczywiście ogłoszone na naszej stronie. Bądź w kontakcie i Szczęśliwego Nowego Roku!


Źródło: GeniusMJ
 


Data: 29/11/2011 Sędzia podjął decyzję o wysokości kary dla Murraya.


29 listopada, sędzia Michael Pastor ogłosił wysokość kary za nieumyślne spowodowanie śmierci dla  Murraya. Wyrok sądu to: "4 lata więzienia. Jednak Murray nie spędzi w więzieniu ani jednego dnia z powodu nowego prawa w Kalifornii. Odbędzie karę w lokalnym areszcie." W areszcie spędzi połowę wyroku.

 

 

 

 

 

 


Źródło: CNN / MJJCommunity / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 7/11/2011 Ława podjęła werdykt ws. Murraya. "Winny nieumyślnego spowodowania śmierci".


7 listopada 2-gi i ostatni dzień obrad ławy przysięgłych nad werdyktem ws. Murraya. Ława przysięgłych osiągnęła porozumienie ws. werdyktu:  "Winnym nieumyślnego spowodowania śmierci".
Dr. Murray został tymczasowo aresztowany.

Murray otrzyma 4 lata więzienia, jednak w rzeczywistości Dr. nie pójdzie do więzienia z powodu nowego prawa  i spędzi ten czas w areszcie śledczym w L.A.

Dr. Murray straci także swoją medyczną licencję.

Wysokość wyroku zostanie ogłoszone 29 listopada.

Źródło: CNN / MJJCommunity / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 4/11/2011 Odliczanie do werdyktu ws. Murray'a.

4 listopada, 1 dzień obrad nad werdyktem ws. procesu Murraya. Gdy sędziowie dojdą do porozumienia sędzia Michael Pastor wyznaczy czas jego ogłoszenia, co nastąpi 2 godziny po otrzymaniu odpowiedzi od ławy przysięgłych iż werdykt został osiągnięty.

Odliczanie do werdyktu na stronie TMZ.com.

Werdykt będzie normalnie transmitowany.

 Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 3/11/2011 23 dzień procesu Murray'a.

3 listopada, 23 dzień procesu Murraya. W czwartek w sądzie odbyły mowy końcowe: Prosecutor David Walgren zaczął swoją mowę końcową ku ławie przysięgłych zaczynając od tego, że, nalegał iż Dr. Conrad Murray jestem powodem śmierci Michaela Jacksona.
- Dla Prince, Paris i Blanket ten proces niczego nie kończy, oni stracili ojca.
- Conrad Murray naruszył zaufanie pomiędzy lekarzem a pacjentem "każdego dnia."
- Dnia 24 czerwca, 2009 MJ wykonał na Staples Center świetny występ... 12 godzin później leżał martwy swoim łóżku.
- MJ był kreatywnym geniuszem aż do perfekcji. Planował przyszłość z dużym wyprzedzeniem dla siebie i dla swoich dzieci. Był szczęśliwy z powodu trasy, bo wiedział, ze to szansa dla nich aby zamieszkać... a jego dzieci mogły w końcu mieć normalne życie.
- MJ chciał otworzyć szpital dziecięcy... Chciał dać to światu. Miał plany, nadzieje i marzenia.
- He był podekscytowany, że jego dzieci zobaczą go jako artystę na scenie w Londynie. Ale nic z tego się nie spełniło z powodu dnia 25 czerwca, 2009 i stwierdzenia śmierci MJ w wieku 50 lat.
- Joe, Katherine, La Toya i Randy Jackson są w sądzie -- przychodzą tu do sądu, aby wysłuchać końcowych argumentów.
- Prawo zna specjalne relacje między lekarzem pacjentem. Lekazre mają swoje obowiązki względem swoich pacjentów i zaniedbanie tych obowiązków jest przyczyną śmierci Michaela Jacksona.
- Conrad Murray jest kryminalnie niedbały, jeśli mógł przewidzieć, co sie stanie.
- Podejmując MJa na pacjenta, Conrad Murray wiedział, że MJ lubił mieć podany swój Propofol. Nie powinien nigdy zosatwić go samego w pokoju pełnym leków.
- Dr. Murray dokonał błędu, gdy nie powiedział lekarzom o podanym Propofolu. To dowodzi, że on wiedział, że źle robi. To jest świadomości bycia winnym.
- Murray zamówił ponad 15 litrów Propofolu i przewiózł go do swojej dziewczyny w Los Angeles.
- Murray nie miał jego dokumentacji... Ale bez obaw podawał leki MJ i robił to w jakimś celu.
- Na spotkaniu w czerwcu Murray zapewnił wszystkich, że MJ czuje sie dobrze.
- Ale 19 czerwca 2009, reżyser Kenny Ortega martwił sie o stan zdrowia MJa i dał sygnał wysyłając email do AEG Live CEO Randygo Phillipsa mówiąc, że MJ jest w złym stanie.
- Podczas spotkania 20 czerwca 2009 -- 5 dni przed śmiercią MJa -- Murray zarzekał się, że MJ czuje sie dobrze... Zaatakował słownie Ortege za wysłanie MJ do domu z prób. Murray surowo pouczył Ortege, aby zajął sie własnymi sprawami. Niestety tak też sie stało.
- 21 czerwca 2009, Jackson skarżył się na stan zdrowia, połowa ciała zimna a połowa gorąca. Ochroniarze zadzwonili do pielęgniarki , która nakazał zawieźć MJ do szpitala.
- 23 czerwca Michael występował w Staples Center. Pod każdym względem to był świetny występ. Było światło w tunelu.
- Ostatni występ MJa 24 czerwca, był także świetny. Wszyscy byli podekscytowani, że trasa w końcu zostanie zrealizowana. MJ był bardzo tym podekscytowany "iluzją", która miała odbyć sie następnego dnia."
- Po śmierci MJa zostało umówione spotkanie, z Conradem Murrayem w Marina del Rey. Conrad Murray był tam ze swoimi adwokatami. W tym momencie, śledczy wiedzieli bardzo mało. Przyczyna śmierci jeszcze nie była ustalona. Detektywi pracowali w ciemno. Usiedli i słuchali Conrada Murraya co ma do powiedzenia.
- Powiedział im, że dawał MJowi Propofol. Jak zapytali jak często? Murray powiedział, że codziennie.
- Murray przyznał, ze podał 50 mg Propofolu w zastrzyku prawie każdej nocy przez 2 miesiące.
- Podczas wywiadu, Murray powiedział policji, ze martwił sie o to, ze podawał Propofol o 10:00 rano bo MJ musiał nie spać wieczorem -- 2 godziny później. To sugeruje, że Murray zamierzał podać kolejną dawkę, bo 25 mg w zastrzyku to było za mało, spał tylko 5 minut.
- Murray nigdy nie zadzwonił, na 911 bo jak powiedział, operator mógłby nie podołać zadaniu... Więc, co chciał zrobić w zamian? Zadzwonił do Michael Amir Williams i zostawił wiadomość. Zostawiając wszystko na boku swoim dziwacznym zachowaniem, wszystko to miał do powiedzenia to, "Zadzwoń na 911..." ale on sam nie zadzwonił.
- Murray opóźniał przyjazd ratowników, bo martwił sie tylko o siebie... Musiał schować dowody.
- Murray spędził nieliczne minuty na kilku telefonach. Mogł spędzić cały czas dzwoniąc, bo MJ spał... dzięki dawce Propofolu.
- Sade Anding słyszała głosy w tle w tym czasie, kiedy Murray opuścił słuchawkę. Czy Conrad Murray był innym pokoju? Czy MJ wołał o pomoc? Czy krzyczał stłumionym krzykiem? Czy dusił się? Nie wiemy... Nigdy nie będziemy wiedzieć.
- Czemu pomoc przyszła, w postaci ochroniarza Alberto Alvarez, Murry zgarnął fiolki i instruował go, aby chował je do torby. Tylko wtedy Murray prosił telefon na 911.
- Zajęło to 20 minut, aby zdzwonić na 911... Ratownicy odpowiedzieli w 6 minut. Byli półtorej mili od domu.
- Jak ratownicy przetransportowali MJa do karetki, Murray zbiera wszystkie rzeczy z podłogi i wsadza do torby. Czemu?
- W szpitalu zapytali, jaki leki podał... Znów Murray nigdy nie wspomniał o Propofolu.
- Po ogłoszeniu śmierci MJa, Murray skupia sie na odzyskaniu "kremu" , który jak twierdzi MJ nie chciał, aby świat o nim wiedział. Murray nie skupiał sie na kremie, on bał się o siebie.
- Murray spotkał sie z detektywami 2 dni po śmierci MJ, ponieważ wiedział, że policja znalazła jego torbę. Znał wynik toksykologii. Podjął akcję ochrony samego siebie. Podjął akcje wyprzedzając fakty. Niestety jego historia nie pasuje do dowodów.
- Każdy lekarz, powiedział, ze nie zrobiłby tego, co zrobił Murray.
- Propofol powinien być podawany w wysokim standardzie obecnych urządzeń monitorujących. Nikt nie słyszał, aby ktokolwiek używał Propofol w sypialni... KIEDYKOLWIEK... Dopiero Murray. To skandaliczne zaniedbanie standardów opieki medycznej. To sprowadza sie do kryminalnego zaniedbania.
- Murraya troska o emaile, smsy i telefony spowodowały opuszczenie pacjenta.
- Murray wybrał drogę taką, aby nie sporządzać żadnej dokumentacji, bo nie chciał, aby jeo dziwaczne leczenie zostało udokumentowane.
- Oszukał lekarzy w UCLA Medical Center, totalne odstąpienie od standardów opieki medycznej.
- Dr. Steven Shafer powiedział, że najbardziej prawdopodobny scenariusz, to takie gdzie Murray podał Jacksonowi lek w kroplówce. To podstawa dowodów... torba z solą fizjologiczną z odciskami Conrada Murraya znalezione na miejscu zdarzenia.
- Murray przyznał, że robił to każdej nocy, 50 mg podanych zastrzykiem do kroplówki.
- MJ nie narzekał na to, że nie może zasnąć.. on SPAŁ... bo Conrad Murray podał mu kroplówkę z lekiem.
- Byli pacjenci Murraya powiedzieli, że to dobry doktor... ale oni wszyscy byli leczeni w szpitalu na to, na co Murray był szkolony aby robić.
- Nawet własny świadek obrony, Dr. Allan Metzger przyznał, że że nie ma takiej sumy, za którą by sie zgodził podać Propofol w sypialni.
- MJ nie był lekkomyślny. Miał przed sobą życie. Miał 3 dzieci, które bardzo kochał. Chciał sam dostać Propofol, ale nie zrobił tego. Chciał, lekarza, który będzie go monitorować przez cały czas.
- Murray powinien trzymać leki pod zamknięciem na klucz.
- To, co pokazał świadek obrony Dr. Paul White to było czyste naukowe szaleństwo... To był śmietnik. To było przykre dla nauki i w poszukiwaniu prawdy. Być może zrobił to dla pieniędzy.
- On nigdy niczego nie studiował. Miał adwokata obrony Michaela Flanagana, który poprosił, o przeprowadzenie badań dla niego w stanie Indiana.
- MJ zaufał Conradowi Murrayowi. Zaufał mu oddając życie pod opiekę. Zapłacił życiem. Conrad Murray skłamał, oszukał, był nie jasny. Bardzije ważne jest to, że, postępował niedbale, troszczył się o siebie. To jest to, co robi lekarz. Zachowanie Conrada Murraya jest przyczyna śmierci MJa. Ale ludzie nie muszą tego udowadniać, bo nawet, jeśli dowody obrony są prawdziwe... Murray powinien być nadal za to odpowiedzialny.
- Walgren poprosił ławę, ale uznała Murraya winnego za nieumyślne spowodowanie śmierci ponieważ opuścił pacjenta. " Sprawiedliwość domaga sie werdyktu - winny,".

Adwokat obrony Ed Chernoff powiedział, że prokuratura zawiodła w udowodnieniu popełnienia przestępstwa.

- Murray dokonał pomyłek. Ale to nie jest sprawa cywilna. Dla popełnienia zbrodni, prokuratura pokazała, że Murray zabił MJa.
- Alberto Alvarez zeznał, że Murray wybrał go do chowania dowodów.
- Alvarez zeznał, że zabrał IV torbę, ale nie ma niej jego odcisków palców.
- Alvarez powiedział także , że była mleczna konsystencja w IV torbie, ale nie znaleziono tam śladów Propofolu.
- Zeznania Alvareza nic nie wniosły.
- Nie zdjęć pokazujących fiolki w IV torbie.
- Detektyw Scott Smith powiedział, ze nigdy nie widział fiolki w torbie. Nawet nie zrobił notatek... Bo nie widział tego. Tego nie było.
- Murray nie potrzebował stworzyć skomplikowanego urządzenia IV -- wkładając tam fiolkę do pustej torby -- ponieważ mógł użyć po prostu tabletek z buteleczki.
- Tuba znaleziona w sypialni nie zwierała Propofolu.
- Shafer nie jest śledczym, jest analitykiem komputerowym pracującym dla prokuratury.
- Dobry naukowiec nie zajmuje pozycji. Shafer miał swój program. Chciał stworzyć coś. Dr. White wiedział więcej o Propofolu niż Dr. Shafer będzie wiedział o nim kiedykolwiek. White powiedział prawdę.
- Symulacja Shafera nie miała nic wspólnego ze sprawą. Po co miałby to robić? Bo jeśli mas za sobą ludzi, którzy chcą wiedzieć, co się stało... to jest milion możliwości. Ale Shafer zademonstrował to, co się stało jak by był policjantem.
- Nawet jeśli został znaleziony Lorazepam w brzuchu MJa, Shafer nigdy nie wyjaśnił jak on tam się dostał bo nie pasowało to do jego teorii.
- Są 2 praktyczne możliwości tego, co się stało i jeśli tego dotyczy sprawa, ława powinna go oczyścić.
- Chernoff poprosił ławę, "Gdyby to był ktokolwiek inny a nie Michael Jackson, Czy lekarz byłby dziś tutaj?"
- Chernoff powiedział ławie że musi uwierzyć w to, że Murray zlekceważył wszystko w imię ludzkiego życia... pacjenci Murraya, zeznali, że był opiekuńczym lekarzem.
- Prokuratura kłuci się, że powodem, dla którego nie była znaleziona IV torba z tuba to schowanie jej przez Murraya. Ale Chernoff kłócił sie, czemu akurat ją miałby chować?
- Murraya wielka osobowość jest defektem w jego największej sile. Myślał, że może pomóc MJowi. Był silny. "Był chudą rybą w dużej brudnej sadzawce, ".
- Murray nie zadzwonił, na 911 ponieważ był zajęty próbą ocalenia życia MJa. Natychmiast zaczął wykonywać sztuczne oddychanie... Kiedy to nie zadziałało podał mu Flumazenil. Wtedy poprosił szefa MJa, aby zadzwonił po pomoc.
- Telefon na 911 trwał 163 sekundy. Czy Murray miał przeznaczyć ten czas na telefon zamiast pomagać MJowi, prokuratura kłuci sie z tym, że TO było odstąpieniem od standardów opieki medycznej.
- Prokuratura powiedział, ze wszystko co Murray zrobił było odstąpieniem od standardów opieki medycznej, bo chcą dorwać Murraya.
- Jest niesamowite pragnienie, aby namalować Murraya jako czarny charakter. Ne ma idealnego czarnego charakteru ani idealnej ofiary. Prokuratura pokazała inwigilację Murraya, gdy opuszczał szpital... Sugerując ucieczkę... Nawet jeśli miał zamiar być w innej części szpitala by pomóc rodzinie przygotować konferencje prasową.
- Chernoff zgadza się, że podawanie Propofolu w domu bez przygotowania urządzeń jest niewłaściwe ale Murray powiedział, że nigdy nie podał MJowi żadnych nielegalnych leków czy kontrolowanych substancji.
- Zeznania Dr. Alon Steinberga o tym, że pozostawienie MJa w tym pokoju był jak zostawienie dziecka w kuchni to obelga. MJ był dorosłym człowiekiem, który podejmował własne decyzje.
- MJ nie zmarł sam przez Propofol. On zmarł od Propofolu i wielkiej ilości Lorazepamu.
- Chernoff poprosił ławę, aby nie obciążać Murraya na wszelka odpowiedzialność bo to Michael Jackson, powiedział, "To nie jest reality show."

Prokurator David Walgren zaatakował z sarkazmem przedmówce swoim ostatecznym podsumowaniem... mówiąc do ławy, "Biedy Conrad Murray ... każdy działa przeciwko niemu."
Walgren powiedział, że leczenie Dr. Murraya była zaśmiecone, "dziwacznym, nieetycznym, oparte na wyzysku zachowanie" ... dodając, "Dlatego jesteśmy tutaj."
Walgren powiedział, że obrona obwiania WSZYSTKICH tylko nie lekarza -- drwiąc z sugestii obrony a "konspiracja" przeciwko lekarzowi.
"Wszyscy winni ale nie Conrad Murray ... biedny Conrad Murray."

Ława według instrukcji sędziego od jutra 4 listopada od godz. 9:00 rano czasu LA /18:00 czasu PL zaczyna obrady nad werdyktem.

Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 1/11/2011 22 dzień procesu Murray'a.

1 listopada, 22 dzień procesu Murraya. W wtorek w sądzie zeznawał: Dr. White kontynuuje Sędzia Michael Pastor ostrzegł White aby nie wspominał osobistych rozmów jakie miał z Murray ... Ponieważ mogą one stanowić oświadczenie obrony jako stanowiska Murray bez przesłuchiwania go. W pewnym momencie, White zasugerował, że Jackson miał swoją własną dawkę Propofolu... W końcu Sędzia Pastor stracił cierpliwość i przeprosił na chwilkę ławę przysięgłych aby móc ostro skrytykować Whitea.
Po wznowieniu procesu, White powiedział ławie, że to po porostu możliwe, że MJ wywlókł sie z łóżka, znalazł strzykawkę zawierającą Propofol, którą Murray zostawił i sam wstrzyknął fatalną dawkę.

Steve Shafer ponownie wezwany przez prokuraturę: Leki podane przez IV idą do wszystkich organów. Wiec, nawet, jeśli lorazepam został podany przez IV, to nadal będzie w żołądku. To nie ma żadnego związku z pośmiertną sekcja zwłok.
To bardzo proste wypuścić propofol z tuby i wlać tam lidocaine. Najbardziej popularny efekt propofolu to, fakt, ze człowiek przestaje oddychać.
W moczu MJa było 82.5 micrograma propofolu. Kolej obrony Flan , zapytał  SSch o lidocaine znalezioną u MJa podczas sekcji zwłok. SSch powiedział, że obrona źle zinterpretowała jego raport. SSch powiedział, że nie zaprzecza artykułowi Simona ale interpretacje go przez obronę.
Powrót Walgrena. SSch powiedział, że wspominany artykuł nie mówi o zależności dawki prócz tego, że im większa dawka został podana tym więcej zostanie jej znalezione.

Sędzia ogłosił, że następny dzień w sądzie będzie dla ławy przysięgłych. Zostaną im przedstawione i przeczytane wszystkie dowody. Adwokaci potrzebują więcej czasu na przygotowanie mowy końcowej. Sędzia przygotuje dla ławy instrukcje a adwokaci dowody. Ze względu na te procedury kolejny dzień w sądzie odbędzie się we czwartek, 3 listopada 2011, o godz. 9 rano (18:00 czasu polskiego).

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1

Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 31/10/2011 21 dzień procesu Murray'a.

31 październik, 21 dzień procesu Murraya. W poniedziałek w sądzie zeznawał: Dr. White kontynuuje przesłuchiwany przez prokuraturę. David Walgren poinformował Dr. White o tym, że  Murray odstąpił od standardowej opieki medycznej gdy podawał MJ Propofol.
White powiedział prokuratorowi, że nigdy nie słyszał aby ktoś podawał  Propofol w domu.
White powiedział, że "pożądanym" jest posiadanie medycznej dokumentacji pacjenta ale nie uważa, w przypadku Murrya, brak posiadania dokumentacji pacjenta za "skrajne" odstąpienie od standardów opieki medycznej.
White powiedział Walgrenowi, że otrzymał wynagrodzenie za jego dotychczasowe zeznania $11,000. Powiedział, że zwykle stawka honorarium wynosi $3,500 za dzień. White powiedział, że nie widzi problemu w tym, aby zostawić pacjenta w łóżku na 15-30 minut po podaniu mu małej dawki Propofolu. Po pewnych poważnych przypomnieniach przez prokuraturę, White zgodził się, że nigdy by nie zostawił pacjenta samego w pokoju pełnym leków. White powiedział, że zadzwoniłby szybciej na 911 ale to nie robi żadnej różnicy w tej sprawie.
Walgren zapytał White czy Murray miał obowiązek spisać raport o wszystkich podanych lekach MJowi. White powiedział, że czasami, w nagłych przypadkach, szczegóły są "przeoczone." Walgren zapytał w ten czas czy Propofol był przeoczonym "szczegółem?" White odpowiedział, "Najwyraźniej został przeoczony"... Walgren konkretnie jeszcze raz, "Nie najwyraźniej... Mógł także skłamać."  White odpowiedział, że tak, jest to możliwe.
White zeznał, że teraz odrzuca swoją teorie o tym, że MJ mógł umrzeć z powodu wypicia Propofolu.
White powiedział, że napisał taką opinie na wstępnym raporcie, który napisał w 2 dni. Walgren poprosił o znalezienie słowa "wstępny" w raporcie. White nie mógł tego znaleźć.
Walgren zapytał White czy jeśli przychodzi z jakimikolwiek teoriami, które nie miały miejsca, to stwierdza je jako, winę MJa. White odpowiedział, że nie. White powiedział, że nigdy by sie nie zgodził na podawanie Propofolu jako leku pomagającym zasnąć. Powiedział "żadne pieniądze" nie nie przekonałyby go do tego.White powiedział, że wierzy, w to, że Murray sporządził w strzykawce 50 mg Propofolu i po podaniu MJowi 25 mg, opuścił pokój. MJ wtedy sam sobie podał pozostałe 25 mg, które zostały w strzykawce. Powiedział, że Jackson prawdopodobnie podał sobie ostateczną dawkę gdzieś w momencie 40 minut, które Murray rozmawiał przez telefon. Przesluchanie prze obronę: White powiedział ławie, że ratownicy pogotowia nie mogli ocalić MJ ... Niezależnie od tego, co Murray powiedział lub nie o MJu ratownikom. White powiedział, że David Walgren skontaktował się z nim wcześniej, aby wiedzieć, czy mogę zeznawać na rzecz prokuratury... ale White zgodził się już zeznawać na rzecz obrony .


Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1

Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

INVINCIBLE najlepiej sprzedający, sie albumem w kat. Dance & DJ, na Amazon, 10 lat po wydaniu!.

Przed i po roku 2009 fani udowodnili światu, że fani Michaela Jacksona są bardzo szczególnymi. Żaden artysta na świecie nie ma tak dużej armii, która wspiera i kocha Michaela, tylko Michael. Po śmierci Michaela fani wyznaczają sobie różne cele i większość z nich osiągają. Dla przykładu; ‘odkrycie imienia Michaela na  Auditorium Michaela Jacksona’, nagroda ‘the Michael Jackson Video Vanguard Award’ został ponownie zainstalowana przez MTV’, ‘the Discovery special z rekonstrukcją autopsji  Michaela został odwołany’, ‘kilka głównych mediów zgodziło się nie używać więcej nazw Wacko i/lub Jacko’, itp.

Na początku października fani Michaela Jacksona postawili kolejny sobie cel do osiągnięcia. Aby uhonorować 10 rocznicę albumu INVINCIBLE zgodziliśmy się kupić kolejną kopię tego wielkiego albumu, który osiągnął szczyt sprzedawalności w  wielu krajach. Celem było wrócić album na pozycje 1 na liście sprzedawalności. Dziś odnotowaliśmy INVINCIBLE sięgnął miejsca 1 na liście  “Best Sellers in Dance & DJ” na Amazon.com. Cóż za sposób uhonorowania naszego artysty. Gratulacje Michael!

Źródło: Amazon.com/ LMJ / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 28/10/2011 20 dzień procesu Murray'a.

28 październik, 20 dzień procesu Murraya. W piątek w sądzie zeznawał: Dr. White kontynuuje przesłuchiwany przez obronę. Nie ma dowodów nigdzie ani na miejscu zdarzenia ani w zeznaniach policyjnych z Murrayem, że MJ był podłączony do Propofolu z IV torbą kroplówki w dniu śmierci.
To nic nie warte zeznanie, że Murray przyznał sie do podania Propofolu  Michaelowi używając IV-tej torby kroplówki kilka tygodni przed śmiercią MJ. Według Whitea, dowody z miejsca zdarzenia sugerują tylko, że Murray był odpowiedzialny za podanie jedynie małej, nie szkodliwej dawki Propofolu - i wierzy w to, że MJ był tym, który podał sobie fatalną dawkę leku.
White powiedział ławie przysięgłych, że ilość Propofolu, jaką zeznał, ze podał MJ w dniu śmierci była dość, wystarczająca aby zredukować anestetyki i to był też powód, dla którego MJ na troszkę zasnął.
White sprzeciwił się, konkluzji Dr. Shafera, że Murray podał Jacksonowi 9 dawek 4 mg Lorazepamu o poranku dnia 25 czerwca, mówiąc, że to ilość "ogromna" i uśpiła by każdego, albo nawet zabiła.
White powiedział, że bardziej realny scenariusz wyglądałby tak: MJ wziął 8 tabletek Lorazepamu - dwa lub trzy razy w czasie tamtej nocy.
Wyjaśniał, że powodem tego jest to, że zostały odkryte tylko śladowe ilości Lorazepamu w żołądku MJa, a było tak dla tego, że układ trawienny szybko przyjął ten lek. Czy Lorazepam został podany w IV - jak Shafer kłócił się o to - Nie, ponieważ  Lorazepamu nie znaleziono w żołądku MJa.
Nie pozostawiając prokuratury w cieniu, White dokonał swojej demonstracji podawania Propofolu, pokazując tym, że podawanie leku nie było tylko łatwe ale "idealnie bezpieczne" wstrzykując go do kroplówki.
White powiedział, że jeśli Murray użył IV tobry kroplówki do podania Propofolu, to byłyby tam odnalezione ślady leku na miejscu zdarzenia, a żadnych nie znaleziono.
White powiedział, że wierzy w to, że Jackson sam sobie podał dawkę Propofolu ok 11:30 - i ta kombinacja z Lorazepamem i 25 mg, które Murray wcześniej mu podał, jest tym co zabiło MJa.


Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1

Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 27/10/2011 19 dzień procesu Murray'a.

27 październik, 19 dzień procesu Murraya. W czwartek w sądzie zeznawał: Dr. Waldman, ekspert od uzależnień, MJ otrzymał "niezwykle wielką" ilość leku przeciw bólowego Demerolu, podczas ostatnich wizyt u dermatologa między marcem i czerwcem 2009. MJ fizycznie stał sie zależny od Demerolu zaraz przed śmiercią. Jeden z objawów odwołujących sie do uzależnienia od tego leku to bezsenność. Kondycja MJ wskazywała, na to, że cierpiał przez to. Historia choroby MJa od jego dermatologa Dr. Arnold Klein pokazuje, za każdym razem, że Jackson przechodził leczenie na botox i pocenie się z zachowaniem wszelkich proporcji do zmniejszania bólu proceduralnie otrzymał ładunek Demerolu. MJ zaczął swoje "leczenie" w marcu 2009 otrzymując 200 mg Demerolu podczas wizyty. W maju otrzymał 300 mg. Podczas długiego przesłuchania przez prokuraturę, Waldman przyznał, że nie może powiedzieć z pewnością czy MJ był uzależniony od Demerolu ale zdiagnozował by go jako "zależnego."
Jeśli osoba jest uzależniona od leków przeciw bólowych, to jest to niebezpieczne i to bardzo nie komfortowe. Większość uzależnionych próbuje to zatrzymać, ale im sie to nie udaje. Jeśli osoba sie wypiera, to jest raczej nieszczera i nie chcą przechodzić przez codzienną rutynę i tracić zapału do życia. Większość wymaga interwencji. Nie chca żyć według zasad kogoś innego. Często ukrywają to przed lekarzem i rodziną. Leczyłem, niektóre osoby, które miały wielu lekarzy, aby otrzymać przepisane leki. Jest to nazywane, chodzniem na zakupy do lekarza. Ci, którzy są uzależnieni są bardzo dobrzy przy narzekaniu. Mogą symulować. Inna starsza opcja ospałość, rozluźnione mięśnie, itd. Objawy odwołujące sie do uzależnienia to; pocenie sie, wzrost bicia serca, bole mięśni, mdłości, rozwolnienie, bezsenność, policzki: gorące/zimne.
RW czytał długa listę leków, które mogą być użyte do walki z dyskomfortem, wśród nich wymieniony lorazepam. Dr. Waldman powiedział, że leki, jakie sie używa do ominięcia dyskomfortu od uzależnienia to Clonadin, Lorazepam i Valium.
Walgren zapytał 3razy, czy było to dla niego ważne, aby wiedzieć, kim był osobisty lekarz MJ. Sędzia Pastor powiedział, aby przeszedł do kolejnego.
Gdy Walgren zapytał RW o to, że podczas zapoznawania sie z historią choroby MJ i poznając osobistego lekarza MJ, RW powiedział, że nie słuchał wiadomości aby móc być obiektywnym.
Ale Walgren zaznaczył, ze RW powiedział, że użył wiedzy z wiadomości, aby ustalić czy MJ był lub nie zależny lub uzależniony.

Dr. Paul White Ponownie wezwany na świadka. Jestem na emeryturze. Prowadzę konsultacje. Flan przysłał mi wywiad z CM, raport koronera, toksykologie, 13 dokumentów od ekspertów, zeznania z sądu wraz z tymi od Dr. Ruffalo i Dr Rogersa. Nie rozumiałem, czemu, ci eksperci doszli do wniosku, ze CM natchnął sie na życie MJ. To nie było oczywiste dla mnie, biorąc pod uwagę zeznania CM, ja bym nie oczekiwał tego, że MJ mógł umrzeć. Powiedziałem, że zanim włączę sie w tą sprawę, chciałem poznać CM. White zeznał, że jego teoria, że wypicie Propofolu mogło być fatalne dla piosenkarza - teoria, którą obrona włączyła do raportu - to była tylko sugestia, a nie daleko idąca konkluzja. Reszta zeznań na temat wykształcenia i opis leków i ich szczegóły.


Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1

Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

MICHAEL JACKSON: THE LIFE OF AN ICON Światowa premiera luksusowo transmisja internetowa, 2 listopada!

Świętując wydanie płyty ‘MICHAEL JACKSON: THE LIFE OF AN ICON’ na BLU-RAY i DVD przez UNIVERSAL STUDIOS ENTERTAINMENT chcemy zabrać was na światową premierę w  Londynie Na Żywo 2 listopada.

Dzień wydarzenia: 2 listopada 2011

Czas wydarzenia: 13:45 PM - 15:45 ET (Czasu Wielkiej Brytanii) / 5:45 PM - 7:45 PM GMT

Link: http://www.livestream.com/mjlifeofanicon

Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Michael Jackson, pomimo śmierci, w tym roku zarobił $170 Milionów.


Nawet martwy, Michael Jackson jest członkiem 1%. Król Popu znów zarobił według magazynu  Forbes' $170 milionów i tym samym znalazł sie na liście Najlepiej Zarabiających Nieżywych Sław po tym jak Spadkobiercy Jacksona podsumowali zarobek z ponad 12 miesięcy sięgający $170 milionów. Powinni zmienić nazwę listy na "Forbes Prezentuje Najlepiej Zarabiające Sławy Michaela Jacksona", ponieważ MJ dominuje na tej liście nad innymi sławami. Elvis Presley #2, i były #3 gdyby  zarobił troszkę mniej niż Jackson o $55 milionów. W prawdzie, gdyby podsumować cała czternastkę sław Forbesa,to zarobili mniej niż Jackson.

Mówi sie, że Jackson jest więcej wart martwy niż żywy, i tak jak to okrutnie brzmi tak okazuję się prawdą: Główne zarobki Michaela pochodzą z pośmiertnych starań jak jego spadkobierców $250 milionów, umowa na 10 albumów z Sony, $60 milionów z filmu o koncercie This Is It, i $2.5 miliona z przedstawienia Jacksonowego Cirque du Soleil , który tyle zarabia za jedną noc. (To więcej niż  Jay-Z i Lady Gaga zebrali ze swoich projektów.) Fakt 50% Jacksona, które podzielił katalogiem Sony/ATV  (są tam prawa do piosnek the Beatles) i firma Jacksona "Mijac Music publishing", która dokłada kolejne podwojone miliony do fortuny. I to nie zawiera sprzedanych albumów. Jackson miał  $400 milionów długów w dniu śmierci. Teraz to prawie przeszłość.

Źródło: Yahoo News / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 26/10/2011 18 dzień procesu Murray'a.

26 październik, 18 dzień procesu Murraya. W środę w sądzie zeznawał: Gerry Causey, zna Murray 11 lat. Poznał go w  Las Vegas po ataku serca. Pozostałem w stałym kontakcie z CM przez 11 lat z powodów medycznych, ale także przyjaźniliśmy się. CM nie jest typem lekarza, który by zostawił pacjenta. Zostałby przy pacjencie według przepisów. CM nie jest chciwy, nie ma mowy. Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem   CM , może w 2008. Zadzwonił do mnie aby powiedzieć, że wyjeżdża ze względu na opiekę nad MJ. Ale nie pamiętam, kiedy. Znam jego pasję do pacjentów. Wszyscy pacjenci tak powiedzą. Bo on jest czysty. Nie sadzę aby zrobił to o co sie go oskarża, więc chciałem pomóc.
 
Andrew Guest, Mieszka w Las Vegas i ma 48lat. Pracuje w kasynie i w Mandalay Bay Resort. Poznałem CM w kwietniu, 2002 kiedy miałem 39 lat. Polecono i go przez mojego lekarza Doc Dr.Dickson. Zadzwonił do niego i potem sie spotkaliśmy. CM zrobił badanie EKG. Nie zrobił kierat na strach, ponieważ historia choroby na to nie pozwalała, umarłbym.
Mam alergie na iodine, wiec pierwszą rzeczą, jaką zrobił CM, to podanie mi leków na alergię. CM jest najlepszym lekarzem. Wyjaśnia wszystko, co ma zamiar zrobić, i leczy. CM nigdy nie podał mi  propofolu w moim domu.

Lunette Sampson,
Mieszkam CA teraz, ale przedtem mieszkałam w Vegas od listopada 2002 do października 2011. Miałam 2 ataki serca, gdy mieszkałam w Vegas. CM naprawił oba zatory tętnicze w nogach. Jest cukrzykiem. Nigdy nie miał tak opiekuńczego lekarza jak CM. Jest bardzo opiekuńczy. CM nie jest typem lekarza, który pośpiesznie zajmuje sie pacjentem. Gdy do niego przyszłam to wiedziałam, że chwilkę tam spędzę. CM nie jest chciwy. CM mógł sprawdzić, co inni lekarze ze mną robili, ponieważ mógł przeczytać to w karcie choroby i w notatkach.

Dennis Hicks,
poznał CM w '99 lub 2000 roku. Miałem problemy z sercem. Połowa serca była zablokowana. Wyjaśniłem mu, w czym był problem i powiedziałem, ze inni lekarze powiedzieli, ze to nie od wyleczenia, ale CM wyleczył. CM leczył mnie ok 1,5 miesiąca i wyleczył wszystko. CM jest najbardziej opiekuńczym lekarzem jakiego znam a znam wielu. Powiedziałem, CM, że mam ubezpieczenie i nie płacę za wiele rzeczy. CM leczył mnie za darmo w wielu sprawach. Mój brat także miał problemy z sercem i nie miał ubezpieczenia i chciał iść do CM. CM wyleczył go.

Ruby Mosley,
Mieszkam w Houston, w Teksasie, od stycznia 1949. Poznałam CM w 2003 gdy zmarł jego ojciec. W 2006 widziałam go znów, kiedy otworzył klinikę. Nie sądzie, aby   CM był chciwy. Byłam leczona przez CM na blokadę serca. Wyleczył mi zator. CM ma bardzo dużą wiedzę. Może idealnie przypomnieć sobie informacje na temat pacjenta.

CM płakał w sądzie.

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1

Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 25/10/2011 17 dzień procesu Murray'a.

25 październik, 17 dzień procesu Murraya. W wtorek w sądzie zeznawał: Cherilyn Lee, kontynuuje: 12 kwietnia MJ powiedział CL, ze potrzebuje coś na sen, ale nic szczególnego nie wymienił.19 kwietnia MJ znów nie mógł spać, MJ powiedział, ze potrzebuje Diprivan, boto jedyny lek, który naprawdę pomaga mu zasnąć. MJ dawał wrażenie, że zna Diprivan (Propofol). Sprawdzałam, co to za lek i zadzwoniłam po lekarza. MJ nie zgodził sie z opinią lekarza. Lekarz powiedział, ze nie można go używać poza szpitalem. MJ powiedział, że wystarczy, że ktoś będzie go obserwował jak otrzyma ten lek. CL: Zeznaje na podstawie dokumentów i pamięci. (Ale niektórych rzeczy nie może znaleźć w dokumentach).19 Kwietnia MJ obudził sie i był zdenerwowany, ze nie mógł spać dłużej. MJ znów poprosił mnie o Diprivan, i bym znalazła, kogoś, kto pomoże mu zasnąć. Odebrałam telefon od Faheema 21 czerwca i powiedział, mi, że MJ chce mnie widzieć. Powiedział, że w połowie czuje zimno a w drugiej połowie ciała gorąco. Była po za stanem Kalifornii wiec, powiedział, aby go wziął do szpitala. Powiedziałam MJ, aby zaprzestał pić napojów z kofeiną. Wyniki krwi, MJ pokazały, że po podaniu koktajlu witaminowego nastąpiła duża poprawa. Wyjaśniłam mu złe strony Diprivanu. Nie chciał słuchać o żadnych objawach. CL zaczęła płakać. Spał 3 godziny. Obudził sie i był zdenerwowany i powiedział „C, powiedziałem, ze tylko Diprivan zadziała." Powiedziałam, mu, że to niebezpieczne i to był ostatni raz gdy go widziałam. Odmówiłam podania Diprivanu. Gdy rozmawiałam z policja, powiedziałam im o tym, ze mu mówiłam " że, nikt kto będzie sie tobą opiekował, w imię twojego interesu nie poda ci go.

Amir Dan Ruben, Jest pracownikiem szpitala w Stanford. Ponoszę odpowiedzialność za funkcjonowanie szpitala. Mówił o konferencji prasowej oraz, ze widział, CM który wyglądał na zrozpaczonego. Potem słyszał rozmowę lekarza z matką Michaela

Randy Phillips, jest szefem CEO AEG live, agencja ubezpieczeniowa AEG (Anshutts Entertainment Group). AEG jest właścicielem O2 Arena. Jest szefem CEO od 9.5 roku czy coś koło tego. Jest odpowiedzialny za dochody i straty i za rezerwację artystów. AEG jest także właścicielem Staples Center. Większosć koncertów, które promujemy/produkujemy to trasy światowe. Takze promujemy i produkujemy jedna aleję artystów w Las Vegas. Pracowałem z MJ pierwszy raz w latach 90. Być może w  93 i odpowiadałem za negocjacje z LA Gear. Następnym razem, kiedy widziałem MJ było to w 2007. Byłem wtedy szefem CEO of AEG live. MJ powiedział, ze chce mieć osobistego lekarza 24/7, choć juz miał jednego. MJ chciał zrobić 31 koncertów, aby było o 10 więcej niż Prince miał. "On powiedział liczbę." Czuł się świetnie, ja czułem spokój myśląc o MJ i Murrayu, jak był Dileo, MJ bardzo ufał Murraywi, byli w bliskich kontaktach, czasem razem jechali w czerwcu na próby do Forum. Kenny zaczął skupiać sie na tym, że Michael nie był zbyt zaangażowany w koncert. Jednak to była główna sprawa Ortegi i Dileo, oni musi sie z tym uporać. Randy nie słyszał od nikogo z ekipy MJ, że MJ bierze leki. Było spotkanie, Phillips powiedział, że MJ nie był skupiony na nim po wizycie u Dr. Kleina i powiedział o tym Dr. Murrayowi. Po tym jak MJ umarł, udaliśmy sie do sali konferencyjnej aby przedyskutować, tą sprawę. Rozmawiałem z CM. CM był w ciężkiej rozpaczy. Zanim przybył do szpitala, odebrał telefon na temat MJ ok godz 10:30/11 rano. Próbował dowiedzieć się, gdzie go zabierają itd. CM nie powiedział, co się stało MJowi. Randy poznał CM w pierwszym tygodniu czerwca. Nie wiedziałem o leczeniu MJ przez CM. PO tym spotkaniu zapytałem Cm o Klein czy o nim wie. CM powiedział, że wie o nim lub zamierza go sprawdzić. MJ wyglądał na zmotywowanego, energicznego, skłonnego do poświęceń. Był niesamowitym wykonawcą.
Paul zadzwonił do mnie z London i powiedział, co sie stało z przed sprzedażą. zadzwoniłem do Thome., on powiedział, ze MJ zgadza sie na dodatkowe 19 ale nie wiecej niż 50. Ok 20 min później MJ zadzwonił i powiedział, że zgadza sie na nie na warunkach 16acre. MJ był świetnym ojcem. Jego dzieci były dla niego wszystkim. W czerwcu rozmawialiśmy na temat jego zmęczenia, wagi ciała CM powiedział, ze MJ czuje sie świetnie. Na spotkaniu 20 czerwca, dyskutowaliśmy o zmęczeniu MJ, CM powiedział, że się tym zajmie.

Mike Henson Technik Operacyjny. Prowadzący niezależne badania toksykologiczne; 31 sierpnia 2011 otrzymaliśmy 2 próbki moczu. W organizmie odnaleźliśmy lorazepam w ilości 12.9mg/ml a w moczu z autopsji w ilości 15.1mg/ml.

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 24/10/2011 16 dzień procesu Murray'a.

24 październik, 16 dzień procesu Murraya. W poniedziałek w sądzie zeznawał: Dr Schafer, kontynuuje: Nadal pytany przez obronę CM. Obrona próbowała znaleźć jakieś pomyłki w pracy Dr. Schafner.

Prokuratura zakończyła powoływanie świadków. Teraz obrona powołuje swoich.


Donna Norris, jest menadżerem w  Beverly Hills społeczności i i nieruchomościach: Pracowął tam przez  17.5 roku. Telefon od Alvareza przeszedł z Beverly Hills o 12:20:18 na linię 9. Policja w Beverly Hills ma 9 linii. Rozmwiali na temat rozmowy na 911.

Alex Supall, policjant, Specjalista od Obserwacji. Pracowałem w LAPD przez 11 lat: Zajmowaliśmy się Głównym monitoringiem dla policji. Mój wydział został poproszony o asystowanie przy oglądaniu monitoringu z Carolwood. Przyjechałem tam ok 18:00. Rozmawiałem z Martinezem w Carolwood gdy przeglądaliśmy monitoring. Ochrona nie wiedziała jak właczyć video więc najpierw znalazłem dysk twardy z nagraniem i zaczęliśmy z Martinezem i innymi ochroniarzami. Nie pamiętam jak mieli na imie. DVR nie ma nagrywarki CD tylko wybór między Play/Przewijanie. Powróciliśmy do czasu gdy MJwrócił do domu i odtworzyliśmy nagranie z przed kilku minut zanim przyjechał.

Orlando Martinez: kwiecień 2011 - spotkanie z Alvarezem. Przed nim przeczytał oświadczenie Alvareza z 31 sierpnia 2009. Walgren poprosił Martineza, aby przyniósł dowody do jego biura.
martinez: "Nie przypominam sobie kiedy przyjechałem do biura. Byliśmy tam we dwóch, ja i Alberto Alvarez. Przyniosłem torbę z solą fizjologiczną, ciśnieniomierz i fiolkę propofolu." (patrzył na notatki, aby odświeżyć pamięć)

Dr. Allan Metzger, internista i reumatolog. Praktykował zawód od '74 i miał swoje biuro od '81. Poznał MJ jakieś 15-20 lat temu. Byli też inni lekarze, ale on był jego głównym lekarzem. w lutym 09 rozmawiałem z MJ to był pierwszy raz w tym roku. Trzymam jego dokumenty od 2002, jest 5 stron. Rozmawiałem z nim w czerwcu 2008. Rozmawiałem z nim tez w 2003. Spotkanie miało na celu sprawdzić stan ogólny i problemy ze snem. Powiedział, że bierze zanax aby zasnąć. Gdy rozmawialiśmy w 2008 to mówiliśmy o ogólnym stanie zdrowia, chorobie skóry, jego plecach i powiedział, że bierze tylenol PM aby zasnąć. Potem rozmawialiśmy 26 lutego 2009.
Koljny raz, gdy sie widzieliśmy to było wczesny wieczór 18 kwietnia 2009. To była wizyta domowa. Nie było to nadzwyczajne, że była to wizyta domowa. W domu byli MJ, dzieci i ochroniarze. Grace nie było. Usiedliśmy w odosobnieniu. Rozmawialiśmy przez 20/25 min o stresie i zdrowiu. Na zewnątrz wyglądał na  podekscytowanego, mówił o jakiś kreatywnych rzeczach, o których myślał. Miał lęki przed trasą. Powiedział, ze to nie chce, aby one wyszły źle, ale jest ich 50. Czuł sie na wysokości zadania, ale martwił sie o odżywianie. Mówiliśmy o dotlenieniu i musieliśmy je wykonać przed i po występie. Uważam, że zmagał siez  bólem w plecach. Rozmowa została odnotowana. Mówił o problemach ze snem 15 lat temu, zazwyczaj po koncertach, nie mógł zasnąć. Jeździłem z nim na trasach. W kwietniu zapytał mnie o leki nasenne. Pytał o sok, nie sądzie, aby pytał o cos szczególnego. Nie wiem, co miał na myśli. Chciał coś z IV i nie miał na myśli leków doustnych, zanim spróbowaliśmy z tylenol PM i zanaxem. Podczas tej wizyty dałem mu clonopan/trazidone.Zapytał o jakieś anestetyki, ale nie wymienił nazwy. Były one podobne do Propofolu wtedy. Pracowaliśmy z Andy Rosen, specjalistka od bólu. Pracowałem z  Andy nad bólem w plecach MJa i bólem związanym z przepracowaniem. Sądziłem, ze widział sie ostatnio z Kleinem.
MJ był też leczony dermatologicznie oraz na przewlekłą chorobę vitiligo. Nigdy nie dałem żadnych leków z formy IV, MJwi, kiedykolwiek w ciągu 15 lat. Rozmawiałem z nim w kwietniu. Dostarczyłem dokumenty MJ do adwokata, lecz o nic po za tym nie prosili. Kiedy  MJ zapytał o leki z IV powiedziałem, mu, że są niebezpieczne. Powiedziałem, ze nie powinny być podawane poza szpitalem.
Walgren przerywa. Am: odp: Żadna ilość pieniędzy by mnie nie przekonała do podania mu ich. Powiedziałem mu, ze to niebezpieczne.
Ponowanie obrona. Powiedziałeś mu, że to niebezpieczne ale nie wiedziałeś jaki w tym cel?
AM: Powiedziałem, że każde leki z  IV używa sie jako środka nasennego, który jest niebezpieczny.

Cherilyn Lee, pielęgniarka z 15/20 letnim stażem: Praktykujące pielęgniarka może przepisywać leki, ale postanowiła nic nie przepisywać, ponieważ leki różnie działają.
Pielęgniarka nie może przepisać kontrolowanych substancji. Poznała MJ w domu. Kolega mojego syna pracował jako ochroniarz MJ (Faheem).
Pojechałam do niego do domu zobaczyć dzieci w styczniu 2009. Leczyłam ich przeziębienie. Rozmawiałam z MJ i wyjaśniłam, co robię. Powiedział, że jest zmęczony. Powiedziałem, że przyjdę następnego dnia 2 stycznia 2009 abym mogła zrobić badania krwi zanim zacznę go leczyć. Zmęczenie to niejednoznaczny objaw, wiec chciałam wykluczyć wszystko co mogło powodować zmęczenie. Dałam mu historię choroby i wyniki testów. MJ wypełnił objawy w ankiecie. Wymienił 5 głównych objawów. Powiedział, że nie brał żadnych leków, ale napisał się dużo Red Bulla. Powiedziałam mu, że kofeina może być przyczyną. Powiedział, że wziął tylenol PM kilka razy. Miał kłopoty ze snem. Pomyślałam, że to przez RedBull. Powiedział, abym powiedziała mu, cokolwiek ma zrobić, aby naturalnie odzyskać siły. Zrobiłam testy krwi, bo powiedział, ze ma anemię. Podczas gdy go widziałam, powiedział, że może schudnąć pare kg jak zacznie mieć próby. Ogólnie był bardzo zdrowy. Powiedział, ze cokolwiek powiem on to zrobi, aby być zdrowym. Potem widział go 3 lutego 2009. Powiedział, że czuje sie lepiej. Widziałam sie z nim 9 marca 2009. To był pierwszy raz, kiedy zobaczyłam wyniki. Zaczęłam go leczyć koktajlem. Koktajl był wyrafinowany i naprawdę działał. Leczyłam go odżywczym koktajlem z IV. Zanim to zrobiłam upewniłam sie, że jego wyniki są dobre, zanim podałam leki z IV & wyniki powróciły do normy. Vitamin C z IV podałam mu ją na początku lutego. Przyszłam 9 marca 2009.Skarżył sie ma brak energii. Dałam mu odzywkę IV. Potem widziałam sie z nim 16 marca 2009. Dałam mu koktajl Meyera. 26 marca przyszłam o 6 rano. MJ skarżył sie na to, co musiał robić. MJ powiedział, że potrzebuje energii i mam mu dać koktajl. Powiedział, że czuł sie świetnie, kiedy mu go podałam i zapytał, czy nie chce z nim jechać do Londynu. 24 marca MJ powiedział, ze nie może spać zaproponowałam mu naturalne środki, ale powiedział, ze nie zadziałają. Powiedział, ze ma kłopoty ze snem i kiedy chce spać, musi zasnąć od razu. Zaproponowałam mu badania. Powiedziałam, że sprawdzimy testosteron i poziom aminokwasów. Powiedział, że nie ma na to czasu. Potem leczyła MJ będąc w domu i podając mu zwykłe leki.Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 20/10/2011 15 dzień procesu Murray'a.

20 październik, 15 dzień procesu Murraya. W piątek w sądzie zeznawał: Dr Schafer, kontynuuje: Zadawano mu pytanie przez obronę CM. Pierwsza część pytań była bez celowa i świadek nie rozumiał ich celu. Niektóre pytania były retoryczne. Druga część pytań odnosiła sie do leków i demonstracji jaką zrobił wczoraj świadek. Obrona próbowała znaleźć błędy w zeznaniach i badaniach Dr. Schafnera.

Kolejne przesłuchanie w poniedziałek o 8:45 (17:45).Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 19/10/2011 14 dzień procesu Murray'a.

19 październik, 14 dzień procesu Murraya. W czwartek w sądzie zeznawali: Dr Schafer, kontynuje: Przeglądałem raport Dr. Whitea z dnia 11 marca, 2011. Byłem zawiedziony artykułem, jaki przeczytałem, który sugerował, że MJ mógł pić propofol. Picie propofol samego nie ma zastosowania biologicznego, ponieważ, gdy podajemy ten lek do ciała najpierw trafia on do krwi.
Wątroba to silny organ metaboliczny, więc wyrzuciłby lek natychmiast. Nazywamy to 1-szym efektem przejścia. Ma to takie znaczenie, że zanim cokolwiek przejdzie przez organizm najpierw musi trafić do wątroby. Gdy podajemy lek w formie IV idzie on od razu do krwi. Gdy jest brany doustnie idzie do żołądka i potem do wątroby a potem być może do krwi. To, co idzie do krwi jest biologiczne. Propofol wzięty do ustnie nie obejdzie wątroby i nie wejdzie od razu do krwi. W '96 roku zostały wykonane doświadczenia na szczurach podając im propofol doustnie. Tylko u 10% dostał sie do krwi. U 90% został wyrzucony przez wątrobę. W 2009 podano go psom i małpom, wynik okazał się biologiczny. U 25% trafił do krwi. To znów pokazuje, że MJ nie mógł wypić propofolu. Doświadczenia zostały przeprowadzone przez Dr. Sapovada. Jest liderem farmakologii propofolu i byłym prezydentem Chilijskiej Organizacji Propofolu.

Wiem o wynikach badania toksykologii, w których poziomy lorazepamu były 169. Natomiast Cm powiedział, że podał mu jedynie 4mg o różnym czasie tej nocy. Porównałem te twierdzenie z moim modelem, aby sprawdzić tą ilość 169 we krwi. Na podstawie modelu, biorąc pod uwagę to co CM podał w formie IV o 2 w nocy, to ten poziom zwiększył się do 0.05 ale po godzinie to było tyko 1/3 tego ogółu. Poziom spadł. O 5 nad ranem kolejna dawka i jest wyższa niż poprzednia i dawki R ustały, a o 6 rano wynosiły zaledwie 3/.4 ogółu. I wieczorem to tylko 0.01. Nigdzie nie było zbliżonych wyników do 169. To pokazuje, że CM podał MJ więcej niż powiedział, że podał. 
Fiolka 10ml lorazepamu ma 40mg leku. Jedna taka został znaleziona na miejscu. Metabolizm, to to, co jest produkowane po podaniu lorazepamu i idzie przez wątrobę. To co idzie przez wątrobę dostaje cukru w wątrobie i wtedy zamienia się to glukurodin lorazepamu. Metabolzim nie może cie uśpić, tylko lek, który został podany a który został stwierdzony podczas autopsji.
SSch zademonstrował, w jaki sposób był podany propofol przez CM.
Podsumowując zeznania SSch to fakt, jest taki, że CM bezpośrednią przyczyną śmierci MJ i nawet gdyby MJ sam sobie coś zrobił czy połknął pigułki, to CM opuścił pacjenta i dał mu możliwość dokonania jednej z tych czynności.

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 18/10/2011 13 dzień procesu Murray'a.

18 październik, 13 dzień procesu Murraya. W środę w sądzie zeznawali: Dr Schafer, różnice między podawaniem MAC a Intensive care. Intensive care to rodzaj w, którym podawanie leku jest dłuższe i w warunkach trudnych.
MAC to rodzaj, kiedy podajesz lek szybko.
Charakterystyka tej sprawy od mojej strony: 1. To sprawa publiczna, liczy sie reputacja lekarza. Chcę, aby było to pewne. 2.Leki były podane w taki sposób w jaki anestezjolog tego nie robi. Chcę to wyjaśnić. 3. Codziennie jestem proszony o wyjaśnienie procedur wobec pacjenta, jeśli podajemy mu lek. Jest niepotrzebny strach przed  propofolem i mam nadzieje, że moimi zeznaniami złagodzę ten strach.
Propofol jest często używany z solą fizjologiczną lub innymi rzeczami, aby lek mógł wejść w żyłę. Jak wydostać Propofol z fiolki. Buteleczka jest zrobiona ze szkła, która ma gumkę. Możesz go wydobyć zdejmując aluminium im wbijać igłę w gumkę i inny sposób (zademonstrował). Można go wyjąć bez łączenia z tlenem. Propofol CM był, otwarty przekuciem, ale nie igłą. Potem tłumaczył procedurę postępowania z pacjentem wobec urządzeń medycznych, których użyje do i przy podawaniu propofolu.

Procedura podawania propofolu:
Porozumiewanie werbalne nie istnieje, wszystko musi być odnotowane. 1.Pacjent jest podłączany. 2.BP, ciśnieniomierz i ECG jest podłączone do pacjenta. 3.Tlen z butli podłączony. 4.Leki.
Upewnić, się że pacjent rozumie. Sprawdzenie. Anestezjolog trzyma kontakt z pacjentem w trakcie, l gdy zaczynają działać leki. Lekarz sprawdza, co się dzieje z pacjentem na diagramach. BP, bicie serca, i podawanie leku. To nierozłączna część w opiece nad pacjentem.
Jeśli cos złego zdarzy się, jest to nierozłączne, więc może stać sie to tylko raz. To nie praktyka, to nierozłączna część opieki nad pacjentem. Wtedy lekarz patrzy na pacjenta, czy spokojnie oddycha. Sprawdza urządzenia. Sprawdza pompę. Sprawdza sól fizjologiczną Robi zastrzyk. Wtedy dokumentujesz to, notujesz.
Wynik Systolic/Diastolic wychodzi, co 5 min. Musi być udokumentowane. Przepływ krwi. Jeśli lekarz widzi niski poziom BP, podaje efidryne. Te proste zachowania są bardzo efektowne. Kontynuujesz procedurę do póki pacjent oddycha sam. Jeśli pacjent nie oddycha sam przez dłuższy czas to mamy do czynienia z zespołem bezdechu sennego. To oznacza, ze pacjent otrzymał zbyt dużo leku i nie może oddychać. Więc lekarz musi ratować sytuację tlenem. Jeśli pacjent wymiotuje musi mieć ssanie w ciągu 1 sekundy.

Zatrzymanie akcji serca i nie oddychający pacjent. Gdy stwierdzamy, że doszło u pacjenta do zatrzymania akcji serca, lekarz natychmiast dzwoni po pomoc. To podstawa. Zanim zaczniesz leczyć, dzwonisz po pomoc. Będziesz jej potrzebował. Leki zostały podane. Porządek zachowań: 1. Zrobić dostęp do pacjenta. 2: Dzwonisz po pomoc 3: Zaczynasz reanimację 4: Wentylujesz płuca 5: Zaczynasz szczególna terapię. Te kropki pomogą lekarzowi cokolwiek by nie było przyczyną zatrzymania akcji serca. Wykonujesz to póki pacjent nie zacznie sam oddychać lub zostanie stwierdzony zgon.

Gdyby CM zostawił MJ na 2 min i to tylko 2 min i by wrócił a MJ nie oddychał, to mógłby go jeszcze uratować. MJ próbował oddychać, ale język prawdopodobnie zaciskał drogę. Zwykłe podniesienie języka mogłoby ocalić jego życie. Torba pierwszej pomocy, nie była użyta przez CM. Żadnych urządzeń służących pomocy tam nie było. CM zakupił 130 100ml fiolek co dla mnie brzmi jak uśpienie na całą noc. Także 125 20ml fiolek propofolu było przesłane, co równa się 155,000mg lub 15.5 litera propofolu. To nadzwyczajna ilość zakupiona dla 1 osoby. 1,937mg dziennie dla osoby w 80 dni odkąd propofol zaczęto używać aż do dnia śmierci MJ. Propofol może być kulturą dla bakterii. Gdy otwieramy buteleczkę trzeba ja zużyć wciągu 6 godzin. Wiec gdy otworzono 100ml z zamiarem użycia tylko części. To gdy mija 6 godzin, lek powinien być wyrzucony. Jeśli 100ml to za dużo do użytku, trzeba było zamówić mniejszą. Nie było też informacji o tym aby CM powiedział MJ aby nie jadł na 8 godzin przed użyciem leku. To stwarza najwyższe ryzyko. To niesamowicie rażące. Brak pompy to skandaliczne zaniedbanie, które przyczyniło sie do śmierci MJ. Każde zaniedbanie, które jest tu wymienione potencjalnie prowadziło do śmierci. Ciśnieniomierz był użyty, ale był bez alarmu a to kompletnie nieodpowiednie do takich rodzajów implikacji. Dostawa tlenu u osób zdrowych z dobrymi płucami to 100%. Więc tutaj mamy opóźnienie ok 60 sekund zanim tlen zacznie spadać, bo ma rezerwę.  Skandaliczne zaniedbaniem jest brak kontroli kardiologicznej. On pomaga monitorować puls serca. Bez tego CM nie mógł stwierdzić, co sie stało w momencie zatrzymania akcji serca. Ponieważ to nie było monitorowane. CM nie wiedział, jaką terapie zastosować. Kapnometrii też nie było, to naruszenie. Nie ma żadnych dowodów na temat zdrowia MJ od tych miesięcy do śmierci. Gdybyście zapytali o jego fizyczny i psychiczny stan zdrowia. Nie ma żadnych dokumentów z żadnej nocy, nawet zapisków o BP. Żaden profesjonalny lekarz tak nie zrobi.
Jest wiele rażących zaniedbań w relacji lekarz - pacjent. Normalnie relacja jest budowana na podstawie, że interes pacjenta jest 1. Nie robić, co pacjent chce i prowadzić tak leczenie aby pacjent był zadowolony. CM i MJ nie mieli relacji, lekarz -pacjent a pracownik i szef. Lekarz nie wykona czegoś, dla tego, że jest o to proszony. MJ powiedział, ze czegoś chciał a CM powiedział, że da mu cokolwiek będzie chciał.

CM dokonując pierwszej pomocy na łóżku robił błąd, bo jest to nieefektywne. Więc, CM mówiąc, że robił resuscytacje jedną ręką to robił to nieefektywnie. CM powinien zadzwonić na 911, wziąć MJ na podłogę, tak jak powiedział później i odpowiednio wykonał pierwszą pomoc. MJ serce nie zatrzymało się, biło, bo wybijało tlen. Gdyby był puls jak opisano, to musiałby otrzymać tlen do płuc. Serce umierało, bo nie otrzymywało tlenu. Usta usta dokonane przez zdrowego człowieka będzie niepowodzeniem, jeśli nie ma się odpowiedniego zaplecza urządzeń aby doprowadzić tlen. CM powiedział, że ruszał nogami MJa. To było głównym naruszeniem, bo to była strata czasu. Jeśli osoba zostanie postrzelona z pistoletu a ty uniesiesz nogi to więcej krwi wpłynie do serca. To, co robił CM nie miało sensu, i uważam, ze on nie wiedział, co robić. Flumazenil jest używany do odwrócenia efektów benzosów. Nie było przeszkód, aby to podać. Znalazłem ciekawostkę, że CM podał lek o odwracalnym efekcie. Uważam, ze dał więcej jak 4 mg loramzepamu jak wspominano, wiec sięgnął po flumazenil. To moja konkluzja. To była skandaliczne zaniedbanie od SOC, gdy życie jest zagrożone a ty zatajasz, że podałeś propofol. Także to, że CM stwierdził, ze wiedział, kiedy nastąpiło zatrzymanie akcji. Świadomość, zatrzymania akcji serca to katastrofa. W UCLA nie podano odpowiedniej informacji, która by pomogła wybrać odpowiedni środek by uratować MJ.


Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 17/10/2011 13 dzień procesu Murray'a.

17 i 18 października nie odbędzie sie przesłuchanie w procesie Murraya. Sędzia sądu najwyższego Michael Pastor zarządził opóźnienie, ze względu na śmierć i wyniki ponownych testów. Obrona może zasięgnąć więcej szczegółów na temat testów jakie ostatnio przeprowadziło biuro koronera. Testy dotyczyły podanego lorazepamu, który został wykryty w ciele Jacksona. Obrona Dr. Conrada Murraya wniosła prośbę o wydanie informacji o poziomie lorazepamu w organizmie Jacksona. Jak powiedziała ławie przysięgłych, poziom leku był tak wysoki, że mógł uśpić kilka osób. Rejonowy prokurator David Walgren powiedział sędziemu, że zlecił biurze koronera powtórzyć testy na zawartość lorazepamu w ciele Jacksona i wynik był niższy od tego, co sugerowała obrona. Dzień po wynikach obrona powiedziała, że potrzebuje czasu aby przygotować nową strategie wobec nowych wyników z biura koronera.

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 12/10/2011 12 dzień procesu Murray'a.

13 październik, 12 dzień procesu Murraya. W czwartek w sądzie zeznawali: Dr. Nader Kamangar, Kontynuuje zeznania: 25 czerwca MJ otrzymał niezły koktajl propofol z ativanem. Nie mając żadnej dokumentacji CM mógł nie dostrzec, że może cos pójść źle.
Przeglądałem dokumenty od Kleina z miesięcy kwiecień - Czerwiec. Zrozumiałem, że leczył MJa demorolem. Czasem miał demerol z midazolam.
Ja nie używam demerolu do takiego rodzaju leczenia. Demorol może powodować euforię niż leczyć bezsenność. Jeśli by to robił, był by drugim sposobem. To oczywiste, że MJ miał bezsenność. Na podstawie dokumentów, mogę stwierdzić, że były tam zawarte sugestie, że to drugi środek na leczenie bezsenności. Nie mogę wystawić orzeczenia jako, że to był powód śmierci MJa. Nie był moim pacjentem. Nie sądzę aby miał refrakcyjną bezsenność.
Używanie propofolu do leczenia bezsenności jest niezrozumiałe nawet w szpitalach. Widząc, to, ze używa go w domu bez monitoringu jeszcze bardziej to niepokoi. Gdy używaliśmy propofolu do uśpienia zaczynaliśmy z ilością 5mg/. Więc, widzą, że jest ok, powoli dodawaliśmy kolejną dawkę, jeśli mieliśmy odwodnionego pacjenta, czy też otrzymywał on inne leki, itd. Nigdy nie można być wszystkiego pewnym.

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 12/10/2011 11 dzień procesu Murray'a.


12 październik, 11 dzień procesu Murraya. W czwartek w sądzie zeznawali: Dr. Alon Steinberg, Dr. Nader Kamangar. Dr. Alon Steinberg, kardiolog: Przeanalizowałem CV CM'a. CM nie był dyplomowanym lekarzem. Aby zyskać dyplom rady, należy zdać 2-dniowy test, jaki zdaje 90% kardiologów, którzy do niego przystępują.
Kardiolodzy używają środków znieczulających dla wielu zabiegów, czasem używają propofolu.
Znają się na lekkich lub miejscowego znieczulenia. W przypadku znieczulenia miejscowego pacjent może mówić i reaguje na dotyk. W przypadku głębokiego znieczulenia pacjenci reagują tylko na ból lub powtarzające się bodźce. W znieczuleniu ogólnym pacjent nie odczuwa bólu. Kardiolodzy nie są szkoleni do znieczulania ogólnego. W przypadku konieczności jego przeprowadzenia, wzywają anestezjologów i tylko w takich przypadkach używają propofolu.
W przypadku konieczności znieczulenia lekkiego czy miejscowego stosują inne benzodiazepiny. W przypadku znieczulenia ogólnego są zobowiązani podać propofol, ale w obecności anestezjologa.  
Steinberg dopatrzył się 6 punktów rażącego zaniedbania w opiece nad pacjentem.

1. Nie było medycznych wskazań dla stosowania propofolu. Lek ten jest anestetykiem. Do tego nie istniała pisemna zgoda pacjenta. Pacjent musi zostać poinformowany o ryzyku i przebiegu leczenia. AS nigdy nie słyszał, by używać propofolu do leczenia bezsenności. Używanie leku dla leczenia bezsenności jest rażącym zaniedbaniem.

2. Propofol podawano w warunkach domowych, bez odpowiedniego sprzętu i bez wymaganego personelu.
Walgren pyta o konieczny sprzęt. Steinberg wymienia w pierwszej kolejności pulsometr z alarmem - Murray miał, ale bez alarmu. Steinberg mówi, że CM powinien był cały czas i nieustannie obserwować MJa. Mógł mieć automatyczny aparat do mierzenia ciśnienia, który powinien podawać wynik np. co 5 min. CM miał zwykły aparat do mierzenia ciśnienia, ale go nie używał. Kolejną konieczną rzeczą jest monitor EKG do rejestrowania rytmu serca. Dalej, konieczny jest tlen z maską lub rurką wkładaną do nosa. Należy mieć ssak, na wypadek, gdyby pacjent zwymiotował (nie wolno dopuścić, by treść dostała się do płuc). Należy dysponować workiem resuscytacyjnym. CM miał go, ale nie używał, przeprowadzał za to usta-usta. Należy również zadbać o to, by być przygotowanym na wezwanie pomocy. Należy mieć wsparcie na wypadek konieczności przeprowadzania CPR. Należy mieć również źródła zapasowego zasilania dla urządzeń. Trzeba mieć narzędzia potrzebne do intubacji. Intubować mogą tylko wyszkolone do tego osoby. Należy mieć również defibrylator.
Trzeba również dysponować szeregiem leków: flumazenilem, narcanem, lidokainą, betablokerami, atropiną, dopaminą, epinefryną, prednizonem,dekstrozą.
Steinberg mówi, że w przypadku usypiania pacjenta konieczna jest obecność osoby przeszkolonej w wykonywaniu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz zaawansowanych zabiegów ratujących życie.

3. Niewłaściwe było również przygotowanie na wypadek sytuacji awaryjnej. Należy mieć w pogotowiu leki, urządzenia oraz osobę gotową do pomocy. Należy być przygotowanym do użycia ww leków i urządzeń w wypadku nagłej sytuacji.

4. Niewłaściwe było postępowanie podczas zapaści. MJ przestał oddychać, a CM nie postępował zgodnie z procedurami. Steinberg wyjaśnił, że zatrzymanie akcji serca polega na tym, że serce przestaje bić. Nie ma ciśnienia krwi, a pacjent ma zapaść. W takich wypadkach wzywa się pogotowie, używa defibrylatora i przeprowadza CPR na twardej powierzchni.

W przypadku MJa doszło do zatrzymania oddechu. MJ przestał oddychać, spadał poziom tlenu. Później, próbując rozprowadzać po ciele mniejszą ilość tlenu, serce zaczęło bić mocniej. Według CMa, wtedy właśnie miał on znaleźć MJa. Jeżeli nie podejmie się żadnych działań, serce słabnie przez brak tlenu i przestaje się kurczyć, chociaż wciąż można mówić o aktywność elektrycznej. To PEA (Aktywność Elektryczna bez Tętna). Po PEA dochodzi do asystolii.
Steinberg mówi, że CM powinien był natychmiast wezwać pogotowie, a później próbować wybudzić MJa, powinien użyć worka resuscytacyjnego i podać flimanezil. Steinberg mówi, że niewybaczalne, że CM zaczął uciskać klatkę piersiową. Było to zatrzymanie oddechu, a nie zatrzymanie akcji serca - wciąż było ciśnienie krwi i puls. CM nie powinien był wykonywać CPR.

Dodatkowo CPR wykonywana przez CMa była marna, bo MJ wciąż leżał w łóżku. Należy ją przeprowadzać na twardej powierzchni, np. na podłodze i to obiema rękoma. Steinberg mówi, że przeniesienie MJa na podłogę nie byłoby trudne.

5. Wzywając pomoc, CM zawiódł. Powinien był natychmiast zadzwonić po pogotowie. Powinien był wiedzieć, że nie posiada odpowiednich leków ani sprzętu i że jego obowiązkiem jest wezwanie pomocy. Ale CM wolał wezwać Amira, przez co spowodował jedynie ogromne opóźnienie. Ratownicy potrzebowali jedynie 4 minut, żeby dotrzeć na miejsce. Jeżeli CM zadzwoniłby po nich wcześniej, wcześniej przybyliby na miejsce.
Z każdą minutą zwłoki w przybyciu ratowników, maleją szansę na przeżycie pacjenta i rośnie ryzyko stałego uszkodzenia mózgu. Walgren, “Liczy się każda minuta.”
Steinberg pomyślał również, że to dziwaczne, że CM najpierw zadzwonił do asystenta, a nie po karetkę. CM jest lekarzem, powinien zdawać sobie sprawę, że potrzebuje pomocy i powinien był wezwać pogotowie.

6. CM nie prowadził odpowiedniej dokumentacji medycznej. Jest ona ważna z wielu powodów. Wymaga sę jej dla celów ubezpieczeniowych. Wymagana jest w sprawach sądowych. A przede wszystkim gwarantuje lepszą opiekę medyczną nad pacjentem. CM niczego nie dokumentował. Nie zapytał, kiedy MJ ostatnio jadł, nie było dokumentów obrazujących funkcje życiowe, nie było zapisów dokumentujących badanie fizykalne. Nie było formalnej zgody pacjenta. CM nie zapisywał podawanych leków, ani nie rejestrował reakcji na nie. CM był zdezorientowany i nie był w stanie przedstawić medycznej historii ani sanitariuszom, ani lekarzom na izbie przyjęć. Walgren pyta, czy być może był nieszczery, a nie zdezorientowany.
Steinberg podsumowuje, że te naruszenia standardów opieki medycznej doprowadziły do śmierci MJa. Gdyby ich nie było, MJ wciąż by żył.

Dr. Nader Kamangar, ekspert od środków nasennych:  zeznał, że dopatrzył sie kilku zaniedbań w standardowej opiece medycznej:

1. Porpofol podano w nieodpowiednich warunkach: administrowanie środka głęboko znieczulającego w warunkach domowych jest niewyobrażalnym i bardzo poważnym naruszeniem standardów opieki medycznej.
2. Osoba podająca propofol musi być przeszkolona w ACLS.
3. Murray powinien był zadbać o obecność drugiej osoby (pielęgniarki), która pomagałaby monitorować pacjenta zwłaszcza, jeśli zamierzał wyjść z pokoju; jest to przejaw zaniedbania pacjenta, sprzeczny z treścią przysięgi Hipokratesa.
4. Niewłaściwe postępowanie przed podaniem leku: CM powinien był się przygotować na niespodziewane komplikacje. Sytuacja może zmienić się bardzo szybko. CM powinien był mieć ssak, ponieważ znieczulani pacjenci mogą wymiotować, blokując drogi oddechowe, co może doprowadzić do śmierci. Powinien dysponować zestawem do reanimacji (z lekami: adrenaliną, efedryną, lekami regulującymi rytm serca itd.), pulsometr, defibrylator, automatyczną pompę infuzyjną (odmierza ona precyzyjne dawki leku)
NK mówi, że te czynniki stanowią rażące naruszenie standardów opieki, są rażącym zaniedbaniem.

NK mówi, że nigdy nie widziałby ktoś podawał propofol w warunkach domowych i nawet nie wyobrażał sobie, że coś takiego może mieć miejsce.

5. Brak dokumentacji medycznej, historii leczenia, opisanych reakcji na leki.
6. CM zostawił MJa samego, co jest niedopuszczalne zwłaszcza, kiedy brakowało sprzętu monitorującego.
7. Zastosowanie benzodiazepinów: podanie lorazepamu i midazolamu z propofolem może być groźne: większe ryzyko zaburzeń oddychania, zmniejszenie pojemności minutowej serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, nagłe zatrzymanie akcji serca spowodowane niskim poziomem tlenu.
8. W przypadku pacjenta, który jest odwodniony, krążenie krwi w organizmie nie jest dobre, odwodnienie obniża ciśnienie. Podobnie jak benzodiazepiny i propofol. Murray nie powinien był podawać propofolu odwodnionemu pacjentowi.
9. CM powinien był niezwłocznie wezwać pogotowie.
10. Niewłaściwa CPR: CM powiedział, że MJ miał puls; zatem serce wciąż biło, zatem problem był z oddychaniem, nie sercowy. CM powinien był udrożnić drogi oddechowe, użyć worka resuscytacyjnego. CPR Murraya była nieefektywna; przeprowadzał ją jedną ręką na łóżku, zamiast na twardej powierzchni.Leki i ich użycie do leczenia bezsenności:
Midazolam : nie jest odpowiednim środkiem na dłuższa metę do leczenia bezsenności
Valium : j/w
Lorazepam : może być użyty ale bardzo krótko w postaci tabletek. Bardzo uzależniający po 3 - 4 tygodniach. Używany do leczenia podstawowych dolegliwości, ale nie do bezsenności.
Zeznał także, że użycie midazolamu i lorazepamu do leczenia bezsenności to ekstremalne zaniedbanie w opiece medycznej, szczególnie w formie IV.
 

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1

Część tekstu, tłumaczone przez: anialim

Źródło: MJJCommunity / MJpolishteam Forum / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 11/10/2011 10 dzień procesu Murray'a.


11 październik, 10 dzień procesu Murraya. W środę w sądzie zeznawali: Scott Smith, Dr. Christopher Rogers. Scot Smith Kontynuuje zeznania: Gdy Conrad Murray powiedział, mu że dał MJowi mleko, on zapytał czy było ono gorące czy zimne. ponieważ nie wiedział, że tak nazywają propofol
Smith powiedział, ze o propofolu mówiono coś dopiero podczas wywiadu na posterunku policji, dwa dni po śmierci MJa, do tego czasu Murray mówił tylko, ze podawał leki uspakajające.
Murraywi nie zadawał zbyt wielu pytań, aby lekarz mógł mówić sam o tym, co sie wydarzyło. Murray nie wspomniał o telefonach, jakie miały miejsce 25 czerwca 2009. Nie wiedział także o Sade Anding.
Murray był zaskoczony, ze policja nie odnalazła w domu torby medycznej, o której była mowa 27 czerwca.
Wydany nakaz sądowy 11 sierpnia, aby przeszukać aptekę Applied Pharmacy w Las Vegas, której właścicielem jest Tim Lopez. Policja odkryła propofol, gdy doszła do informacji na temat wysyłki leku do apartamentu w Santa Monica, Nicole Alvarez. Nakaz przeszukania jej domu został wydany 13 sierpnia. Nie odnaleziono propofolu w jej domu.
Zadaniem Smitha było zbieranie notatek dotyczących zabójstwa Michaela oraz dowodów w sprawie. Smith był obecny w pokoju, gdy prowadziła dochodzenie Elyssa Fleak dn 29 czerwca. Gdy Elyssa zbierała dowody Smith nie robił notatek, jednak to, co zostało zabrane zostało potem sfotografowane.
Smith przeprowadził wywiad z Alberto Alvarezem gdy byli  w UCLA. Alvarez powiedział, ze zawołano go do sypialni, i powiedziano mu, że MJ źle zareagował. Alvarez nigdy nie wspomniał o CPR, ani o propofolu, który był w IV torbie 31 sierpnia. Faheem Muhammad sporządził oświadczenie ale nie mówił nic, o tym, że 25 czerwca Murray chciał wracać do domu w Carolwood, także nic nie wspomniał o tym Michael Amir Williams do dnia 31 sierpnia 2009.
Gdy Conrad Murray mówił o podanym mleku  to nie miał pojęcia, że mleko oznacza propofol.
.

Dr. Christopher Rogers, koroner: Był obecny przy kilku tysiącach sekcji zwłok w swojej karierze. Rogers dokonał raportu z autopsji Michaela. Tego dnia nie mógł określić przyczyny śmierci, nie było niczego oczywistego aby orzec przyczynę. Rogers powiedział, że MJ był bardzo zdrowy jak na człowieka w jego wieku. Michael miał powiększoną prostatę, która utrudniała wydalanie moczu, miał vitiligo, i polipę okrężnicy. U MIchaela także stwierdził artretyzm, kanałowe leczenie zębów oraz implanty. Rogers wykrył parę blizn. Michael miał 175 cm wzrostu, 61.7 kg wagi, BMI było w  normie jak dla szczupłej osoby. W żołądku wykrył 70 leków w płynie. Poprosił o toksykologie, aby stwierdzić przyczynę zgonu. Rogers czytał zeznanie Conrada Murraya z policji i prosiło dokumentacje medyczną Michaela, której niby nie otrzymał. W pewnym momencie był gotów stwierdzić przyczynę, jaką było zabójstwo. Rogers stwierdził zabójstwo na podstawie: 1) zeznania Murraya przed policją - CM podawał propofol i benzodiazepiny 2) nie jest właściwym podawanie propofolu w przypadku insomnii - ryzyko przewyższa korzyści. Ponadto miejsce podania- w domu- nie zapewnia użycia sprzętu EKG, monitorowania w celu precyzyjnego podawania leku, dostępności sprzętu niezbędnego do przywrócenia przytomności pacjentowi, brak sprzętu do intubacji, brak leków do przywrócenia funkcji krążenia. 3) okoliczności nie wspierają tezy o podaniu sobie samemu propofolu przez MJa, ponieważ Murray twierdził, że dał MJowi jedynie 25 mg propofolu, poszedł do łazienki, a kiedy wrócił zobaczył, że MJ nie oddycha. Rogers twierdzi, że założenie, że MJ będąc pod wpływem propofolu i innych środków uspokajających, zrobił sobie sam zastrzyk z propofolu wydaje się mniej uzasadnione niż to, ze Murray od czasu do czasu podawał MJowi propofol.
Rogers mówi, że nie znaleźli sprzętu do precyzyjnego dawkowania leku. Uważa, że łatwiej było dać doktorowi zbyt dużą ilość propofolu, niż zaaplikować sobie samemu zastrzyk.
Przyczyną zgonu było ostre zatrucie propofolem, a warunkiem przyczynowym efekt benzodiazepiny.
Lorazepam i Midazolam- środki uspokajające w mniejszym stopniu przyczyniły się do śmierci MJa. Mogą nasilić one problemy oddechowe powodując zatrzymanie oddychania. Mogą również zatrzymać pracę serca.

Zapytany, czy ilość Lorazepamu, we krwi mogło wywołać śmierć, dopowiedział przecząco, ponieważ jego ilość była zbyt mała. Flanagan zapytał czy jaka ilość Propofolu byłaby groźna. Rogers odpowiedział 1 do 17 mg na ml. Flanagan zapytał, czy z ilością 2.6 ml Propofolu wywołałoby ból. Rogers odpowiedział, że tak. Walgren powrócił do tego, o czym mówili wcześniej i zapytał, czy w przepadku, gdy osoba ma otwarte oczy, znaczy, ze umiała ona szybko. Rogers odpowiedział, ze nie, ponieważ ludzie mogą umierać powoli i mieć oczy otwarte.
 

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1


Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 7/10/2011 9 dzień procesu Murray'a.

7 październik, 9 dzień procesu Murraya. W piątek w sądzie zeznawali: Dan Anderson, Scott Smith. Dan Anderson, Kontynuje zeznania: Gdy otrzymałem dowody, to nie znałem ich pochodzenia (czy z domu czy nie) i nie wiem jak zostały znalezione w domu. Przebadaliśmy 2 beczułki syringny, które miały w środku propofol i lidocane. Nie znaleźliśmy aparatury, która miałby tylko propofol.

Elisa Fleak, ponownie wezwana na świadka: wezwanie dotyczyło ponownej dyskusji na temat zrobionych zdjęć na miejscu zdarzenia.

Scott Smith, pracuje w departamencie zabójstw na tle rabunkowym w LAPD. Pracowałem w dniu 25 czerwca:  krótko rozmawiałem z Faheem M. Rozmawiałem z Alberto A. Chciałem stworzyć chronologię. Chciałem tylko podstawowe wiadomości. Po wywiadach pojechałem do Carolwood.
Przyjechałem o 7:15/30 w tym momencie nie było to dochodzenie ws. zabójstwa tylko dochodzenie ws. śmierci (śledztwo koronera). Byłem tam, aby pomagać i asystować koronerowi w każdej postaci jakiej mogłem. Gdyby było to śledztwo ws. zabójstwa, LAPD zbierałoby dowody i była główna agencja zajmującą sie tą sprawą. Dowody zebrano 25 czerwca. Tego dnia moją rolą było wejść tam i być dodatkowymi oczami. Główna dowodząca była EF fotograf i asystent,. Była skupiona na 1-szym piętrze gdzie jest sypialnia, w której zmarł Jackson. Wyjechaliśmy z Carolwood o 21:30. Dom nie został zamknięty.
Wydaliśmy prośbę, aby rodzina została w domu i pilnowała go. Byłem obecny przy całej autopsji. Towarzysząc sekcji, powiedziano mi, ze będę musiał poczekać na toksykologię aby otrzymać C.O.D. Ed Winter otrzymał troszkę więcej przedmiotów od rodziny. Biuro koronera zadzwoniło do mnie i poprosiło o powrót na miejsce zdarzenia w dn. 26 czerwca. Weszliśmy do łazienki i odnaleźliśmy tam buteleczki z pigułkami. Była tam Valisone od Arnolda Kleina przepisana 3 maja 2009, buteleczka z Lorazepamem, 2 mg, dla MJ, z 2 kwietnia 2009 od CM buteleczka z Diazepamem.
na pewnym etapie śledztwa otrzymałem informacje od obrony CM, ze CM chce być przesłuchany. Zgodziliśmy się, w dn. 27 czerwca o 16:00 w Ritz Carlton Marina Del Ray. Det Martines pojechał tam ze mną. Spotkaliśmy się w strefie biur w hotelu. Podał pełne imie i nazwisko, swoja rezydencje, swój numer, i adres biura, numer i CP numer. CM powiedział, ze MJ był wzrostu 178/9 i ważył 48 kg. Urodził się 19 lutego 1963(?). CM powiedział, ze był lekarzem MJ. MJ obudził się o 4:30 i powiedział, ze chce spać. Powiedział, że musi iść na próby, powiedział, ze zamierzał odwołać podróż bo nie może funkcjonować.
O 5 rano, CM podał mu powoli dodatkowe 2 mg lorazepamu, nie pomogło. Wtedy MJ powiedział, ze nie będzie mógł występować, wtedy sprawdziłem czy leki są dobrze wstrzyknięte od momentu, gdy był mocno rozbudzony. Oddał mocz, ponieważ dostał IV fluid. Wtedy powiedział, ze nie działa to co mu podaje i chce aby przestał mu to podawać. Powiedział, "proszę, proszę daj mi coś abym zasnął". Poprosił o propofol. To środek usypiający, podają go anestezjolodzy. Powiedział, żeby po prostu pomóc mu zasnąć. Zgodziłem sie podać propofol i dałem mu 5 mg. O 10:40 zaczęliśmy rozmawiać o propofolu, wiec mówiłem przygotować propofol. Rozcieńczyłem to w lidocaninie. Powoli wstrzykiwał to przez ok 3-5 minut.
Efekty przyszły szybko i trwały ok 15 minut. Przestrzegałem wszelkich środków ostrożności. Upewniłem się, że jest butla z tlenem. Ciśnieniomierz, zapytał o niego wcześniej, ponieważ wiedział, jaka będzie reakcja. Nie podałem mu tej samej ilości, co zwykle od czasu, gdy podawałem mu versed i ativan. Mając na uwadze jego wagę i wzrost dostosowałem ilość leków i wstrzyknąłem 50ml. Wstrzyknąłem mniej, ponieważ dałem wcześniej inne leki i wolałem być ostrożny. Podawałem mu tego 10 razy, więcej. Przez 30 dani, codziennie z wyjątkiem 3 dni, które poprzedzały jego śmierć, ponieważ próbowałem mu je odstawić. Zanim to zrobiłem, nie wiedziałem, ze MJ brał to codziennie. Byłem zaskoczony jego wiedzą medyczną. Wiedział dokładnie, czego chciał. Wiedział, o lidocainie i nazwał to "anti-burn". Powiedział, że bez tego jest niewygodnie.
Powiedział, że używał tego wcześniej wiele razy, w Niemczech też. Nikogo nie wymienił. Powiedział, że lekarz go do tego natchnął. Ja bym tego nie zrobił. Powiedział, że chciałby, aby tak zrobił, to sprawi, ze będzie sie lepiej czuł. Propofol był ostatnią was sugestią MJa. Zawsze ostrzegałem go, ze to sztuczny sen i będę musiał przywrócić naturalny sen. Powiedział, że doc Lee dawał mu koktajl, aby odświeżyć go i jego energię. Zapytałem, co w nim było. Nie wiedział. Powiedziałem, aby dał mi znać, gdy jego żyły będą zmęczone od zbyt dużej ilości używania tego. Powiedział także o Dr Adamsie. Powiedział, ze ma proszki od Dr Kleina i Dr Metzera. Powiedziałem mu, że nie mam nic, co bym mógł mu dać.
Zapytał o diprivan. Powiedziałem, że nie wiem jak mu to zdobyć. Był zdenerwowany, bo nie mogłem go usatysfakcjonować. Zapytał, czy gdym znał Dr. Adamsa to dałby mi "mleko" wtedy. Powiedziałem, że nic nie mogę zrobić. Po 5/10 minutach MJ zawołał mnie i dał mi numer do Adamsa i poprosił o sprowadzanie go tu aby pomógł mu zasnąć. Powiedział, ze Adams weźmie go do pokoju chirurgów albo kosmetologów. Lekarze wezmę go tam i nie pozwolą nikogo obsługiwać zanim nie zostanie on obsłużony, tak zarabiał pieniądze. Zadzwoniłem do Dr. Adamsa i powiedział i, abym podał mu hr. MJ uwielbia ten lek. Ponieważ kosmetolodzy nie pozwolą użyć biura to mam go tam zostawić w niedziele, abym mógł być w swoim biurze. I Adams pomoże mu zasnąć na 5 godzin. Więc zostawiłem go tam i wróciłem o 7. MJ był pod kroplówką. Gdy się obudził, zapytałem, jak sie czuje.
Powiedział, ze wspaniale od momentu, kiedy mógł zasnąć. Wyszliśmy z pokoju powiedział, ze, gdy był na trasie koncertowej miał problemy ze snem. Zapytał czy nie chcę drugiego lekarza na trasę koncertową do pomocy. Powiedział, ze lekarz musi opiekować się nim przez 15-18 godzin. To za dużo jak dla 1 lekarza powiedział. Myślał o ty,, aby mieć lekarzy w swojej grupie ludzi, i nie wiem czy by go było na to stać. Byłem zaskoczony, ponieważ, dawał mi takie luźne propozycje bez jakiś wątpliwości, powiedziałem, mu, "cokolwiek zechcesz". Więc Adams zadzwonił do mnie i powiedział, że jest w zasięgu. Zapytałem MJ, jakiej zapłaty chce za to wszystko. Odpowiedział, ze chce mnie mieć ciągle przy sobie i chce otworzyć szpital dziecięcy. Obserwowałem go w domu. Nie chrapał, chyba, że spał bardzo głęboko, wtedy tak. Nie spał głęboko, więc można go było szybko obudzić, ale monitorowałem go z z maska tlenową. Poszedłem do łazienki.
Gdy wróciłem. Był ciepły, więc pomyślałem, że stało sie to wtedy, gdy wyszedłem. Rozpocząłem reanimacje. Wiedziałem, że, uciskanie jest ważniejsze niż wentylacja go. Robiłem raz ucisk raz wentylacja. Spojrzałem na telefon, ale żaden w domu nie działał. Nie mogłem go ruszyć z łóżka, więc improwizowałem, jego łóżko było twarde, ale jednak zbyt mało, więc wsunąłem rękę pod niego i reanimowałem. Nie mogłem powiedzieć, asystentowi, żeby zadzwonił, na 911 bo chciałbym potem wiedzieć, po co dzwoniłem, miałem już takiego pacjenta. Dałem mu flumazenil a to było antidotum na benzos. Dałem, 2 mg, aby zareagował z benzos. W tym przypadku zaczęły reagować z propofolem. Dokonałem masażu serca, aby zrobił cyrkulacje flumazenilu. Zrobiłem masaż serca i pobiegłem na dół i powiedziałem kucharce, żeby sprowadziła pomoc.
Przyszłą ochrona i powiedziałem im, aby zadzwonili na 911. Zaczęli pytać. Powiedziałem, aby po prostu zadzwonili i tu przyjechali. Ratownicy przyjechali, wzięliśmy go. Zrozumieliśmy, ze nie ma pulsu. CM mówił o tym jak go zabierali do UCLA karetką. CM nie mógł zrozumieć, czemu ratownicy nie podali mu tlenu. Lekarze w UCLA także nie mogli tego zrozumieć. Lekarz powiedział, że nie mogą wykluczyć zatoru płucnego. Powiedziałem im, że nie mogę stwierdzić zgonu, ponieważ nie rozumiem, jaka jest przyczyna śmierci. Jestem 1 z tych, którzy zalecają zrobienie autopsji. Detektyw potwierdza, że słyszał o tym z kilku źródeł. W 3 dni przed śmiercią, leki MJa zmieniły reakcję. 3 dni przed śmiercią, zacząłem odstawiać MJowi propofol. Powiedziałem mu, że chce, aby miał bardziej naturalny sen. Nigdy nie widziałem nikogo uzależnionego od tego typu leków. Ale być może byty jakieś efekty od momentu, kiedy próbowałem odstawić go od leku na 3 dni.
Zapytałem, co chce robić, jak zakończy trasę koncertową. Powiedział, że chciałby móc iść spać. Dałem mu, versed i ativan w mniejszej ilości. Myślałem, że zadziała. Ostatniej nocy, zacząłem z ativanem i loazepamem, ale nie zadziałało. Więc czy coś poszło źle? Czy po prostu powiedział, że jego umysł zawsze pracował? Taśma została zatrzymana i sędzia chciał narady.


Proces zostanie wznowiony we wtorek. W poniedziałek jest święto narodowe.
 

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 6/10/2011 8 dzień procesu Murray'a.

6 październik, 8 dzień procesu Murraya. W czwartek w sądzie zeznawali: Elissa Fleak, Dan Anderson. Elissa Fleak, Kontynuje zeznania: rutynowo wystosowałam prośbę do CM przez Chernoffa. Chciałam otrzymać dokumenty medyczne, wraz z badaniami psychiatrycznymi i radiologicznymi. Żadne dokumenty nie zawierały informacji z miesięcy kwiecień-czerwiec 2009. Wszystkie daty były sprzed tych dat. 2 strony o alergiach. Omar Arnold i MJ obok siebie w nawiasie. Na 1 stronie było imię i nazwisko Paul Farnce i  MJ obok siebie w nawiasie. Jakieś czarne strony od CM o polityce płatności. Strony o hyfroquinone z maścią do depigmentacji. 09.26.2008 Dokument dla MJ. Dokumenty mówią, o tym, że MJ skarzy sie na bezsenność. Notatki dla pacjenta MJ od marca 2007, pewne odniesienia do Omara Arnolda ze stycznia 2006. Strony z receptami z 10 lutego 2007 dla pacjenta Omara Arnolda. Następne  echo serca wynik z 17 stycznia 2007. Koljne badania w Tower St John's Imaging dla Paula Farancea. Zdjęcie Steinberg Diagnostic dla pacjenta MJ. Także strona o Mikeu Smythe (te imie zostało przekreślone i zastąpione Omar Arnold). Te wszystkie dokumenty otrzymała EF, dotyczyły MJ. Jakaś czwórka dzieci została wysłana, ale potem wykreślona z powodu prywatności.
Moja praca polega na tym, aby zdobyć jak najwięcej informacji dla patologów, aby mogli stwierdzić przyczyny śmierci. Dowody, jakie otrzymałam były na tyle prawidłowe na ile to możliwe. Byłam głównie odpowiedzialna za zebranie dowodów. Pracowałam w współpracy z policjantem z LAPD det. Scottem Smithem. Scott nie miał aparatu, być moze zrobił tylko notatki.
Chernoff zapytał EF o notatki koronera i oryginały notatek, jakie zrobiła odręcznie 29 czerwca.
Pierwsza notatka został sporządzona 29.3.11. Chernoff chciał wiedzieć, czemu EF przeglądała notatki do tej sprawy. Chernoff przypomniał spotkanie z EF i wymienia kto wtedy przyszedł. EF nie pamięta, kiedy dostała informacje od prokuratury o torbie z Propofolem w IV torbie. nie zna Alberto Alvareza tylko o nim słyszała 2 dni temu.
Celoeo zniszczyłam swoje notatki, bo zrobiłam je na format 3A z wyjątkiem tych z 29 czerwca, ponieważ one zawierały wiele informacji o lekach, wiec zatrzymałam je. Obrona próbował udowodnić, ze koroner EF popełniała błędy w pracy podczas przeszukiwania domu Jacksona, sposób w jaki robiła zdjęcia, robiła notatki itd. EF zaprzeczyła temu twierdzeniu. Zebraliśmy dokumentacje medyczną, ale nie od CM. Poprosiliśmy o nią od Klein, Metzger, Adams, Tadrissi, Slavit, Rosen, Nurse Lee, UCLA. Rozmawiałam z innymi lekarzami, którzy nie prowadzili dokumentacji. Było może 1 czy 2 którzy, nie mieli dokumentów lub nie leczyli Jacksona.

Dan Anderson, Kierownik kryminalistyczny lub toksykolog z regionalnego biura koronera w Los Angeles: Pracowałem wyłączenie w toksykologii przez 21 lat. Wszystkie analizy, robione przez mnie są dokładne i jestem za nie odpowiedzialny za metodykę i upewnianie się, że wyniki są prawidłowe. Mam świadectwo Mistrza Nauki w dziedzinie  Kryminalistyka. Mam 2 certyfikaty w toksykologii. Wyniki toksykologii z dn. 25 czerwca 2009 godz 13:30: Lidocaine 0.84 mg/ml, Lorazepam 169 mg/ml, Propofol 2.6 mg/ml. W sercu: Lorazepam 162 mg/ml, Lidocaine 0.68 mg/ml, Diazepam <0.10 g/ml, Midazolam 4.6 g/ml.
Neutralna analiza: propofol obecny.
Hemoglobin A1C w 5.1% nie ma to znaczenia toksykologicznego. Propofol w 3.2ng/ml.

Następne testy z krwi w filolkach przyniesionych przez EF.
Diazepam obecny. Lidocane obecna w 0.51 micrograms/ml. Propofol obecny 3.2 micrograms/ml nie w nanogramach.

Te same testy na krew z serca obecny propofol w 4.1 mg/ml.
lidocane w .45mg/g, w wątrobie propofol w 6.2 mg/g.

Dowody medyczne, Żołądek Lidocane w 1.6 mg, propofol w 0.13 mg.

W moczu wyniki nie są wynkiem z chwili zgonu Jacksona. Mocz daje odpowiedź, co sie działo z ciałem w danym czasie. Lidocane obecny, Midazolam obecny w 6.8ng/ml w moczu.
Pomoc przy zasypianiu, ephedryna obecna, Propofol obecny.

Pod względem opiatów: Propofol obecny w 15mg/ml.

Testy z moczu zebranego z miejsca zdarzenia w ilości ok. 450ml.Obecne Lidocane, Midazolam w 25 ng/ml.
Propofol w <.10mg/ml
Propofol obecny w 8 próbkach :krew w sercu 3.2, krwi w szpitalu 4.1, ogólnie w żyłach 2.6 Vitreous <0.40, wątroba 6.2, w żołądku.13, Oba także w moczu.
Ostatnia to ephedryna. Obecność w moczu ale nie w krwi.

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 4/10/2011 6 dzień procesu Murray'a.

4 październik, 6 dzień procesu Murraya. W wtorek w sądzie zeznawali: Michelle Bella, Sade Anding, Nicole Alvarez, Tim Lopez . Michelle Bella,  poznała CM w lutym 2008 w klubie, w którym pracowała w Las Vegas. Dał mi swój numer, zadzwoniłam i tak rozmawialiśmy. 8:35 rano CM wysłał mi smsa 25 czerwca 2009.
Odebrała pocztę głosową 16 czerwca 2009. Cm powiedział mi, że jest tymczasowym lekarzem Michaela. Zostawił mi taką wiadomość 16 czerwca

Sade Anding, Mieszka w Houston. W 2009 pracowała jako kelnerka w Sullivan Steakhouse. Tam poznała CM: Zadzwoniłem do niego a on odebrał. Po telefonie spędziliśmy razem czas . Dzwoniliśmy do siebie. Smsy także. Od lutego 2009 do czerwca 2009 mieliśmy regularny kontakt. CM mówił do mnie jak do swojej dziewczyny w sensie zwyczajnym. 25 czerwca 2009 CM zadzwonił do mnie. Byłam w Houston. CM zadzwonił do mnie o 11:51. Odebrałam telefon od CM 25 czerwca, nie był on zwykły. Cześć, To CM. Jak sie masz? Dobrze, jak sie masz itd. Widzieliśmy się w maju 2009 & poszliśmy na obiad. Przez telefon zapytałam jak sie czuje i powiedział, że Dobrze... Więc powiedziałam, mu, że powiem mu o mim dniu . Wtedy zrozumiałam, że nie odpowiada i wtedy przyłożyłam telefon do ucha i słyszałam jak kaszle i bełkocze. Trwało to ok 5-6 minut, kiedy nie odpowiadał. Brzmiało to, jakby miał telefon w kieszeni. Dalej mówiłam Halo, halo. Jesteś tam? Powtarzałam to kilka razy. Nigdy nie otrzymałam odpowiedzi. Rozłączyłam się i próbowałam znów sie połączyć dwa razy i nie odebrał. Próbowałem sms'ami i też bez skutku. Później tego dnia dowiedziałam się, że MJ zmarł.

Nicole Alvarez, Mieszkała w Santa Monica.. przez 3-4 lata. Ma 29 lat - poznała go w klubie w Vegas: Byłam w związku z CM. W marcu 2009 urodziłam dziecko w Los Angeles w Szpitalu Cedar Sinai. CMi ja mieszkaliśmy razem. Powiedział mi, że leczył Michaela. To było całkiem ekscytujące, bo to był Jackson. Byłem bardzo tym zainteresowana. Były czasy, że przyjeżdżałam do rezydencji Michaela po urodzeniu syna. Było to raz albo dwa za dnia i raz wieczorem. Pojechałam tam z CM. Nigdy nie skończyłam pąkować sie na trasę. Nie wiedziała, gdzie będziemy mieszkać. Wiedziałam, ze nie będzie nas w domu aż do świąt. CM nie powiedział mi, co ma zapakowane. Pomyślałam, ze pewnie jakiś sprzęt medyczny. Sprawdzają recepty. 26 kwietnia, 1 maj, 13,15, czerwiec 11, 16 wszystkie z datą fedex. Nie szczególnie pamiętam podpisywania recept Fedexu. One są indywidualne & upewniamy sie tylko czy są poprawne. Paczki były po prostu zostawiane przez kuriera, nie wiem kto je podpisywał (niektóre paczki mają nieznany podpis dla NA). Nikt inny po za mną nie mieszkał u mnie między 2 kwietnia a czerwcem 2009, CM i moje dzieci. Teraz telefon o 1:08 do rezydencji NA 25 czerwca, 2009. Brazil pominęła receptę na 8 kwiecień 8, 2009. Zapytali, czy pamięta to. Nie przypominała sobie, ale pamiętała rozmowę z CM tego dnia. Rozmawiałam z Murrayem i to była krótka rozmowa. Powiedział, że jedzie do szpitala i powiedział, żebym sie nie martwiła. Były telefony , 4 przed rty dniem i 4 po. nie pamiętam czy czy był osiągalny dla mnie. Przyszedł do mnie potem tego dnia. Nie wiem jak tam się dostał.


Tim Lopez, farmaceuta: naszymi klientami są osoby, które zostały odesłane do nas przez swoich lekarzy. W listopadzie odebrałem telefon od faceta imieniem Dr Conrad Murray. Szukał leków dermatologicznych, na wybielanie skóry. Krem Benoquine to robił. Miał pacjenta, który chorował na vitiligo i interesował sie tym kremem. Znalazłem zamiennik a on powiedział, że to będzie specjalne zamówienie i będzie inna płatność. Cm był zadowolony, ze ja znalazłem. Zapytał jak najprościej mogę to zrobić. Powiedziałem, że z 20% upustu. Powiedziałem mu, że mogę zrobić tak 40 - 20g tub za 20% ceny. Zamówił wszystko. Poinformowałem go o możliwościach ponownego zamówienia. Przytaknął i upewnił sie, że mam je na stanie. Powiedział, ze ma kilku pacjentów afro-amerykanów, którzy będą potrzebowali sprawdzić jak to zareaguje. Przyszedł i zapalił firmowym czekiem. To była data 3 kwietnia 2009. CM zapłacił osobiście za krem. Cm podał mi pełne dane i adres kliniki w Las Vegas i numer licencji w Nevdzie. A numer licencji DEA. Licencja DEA pozwala zakupić kontrolowana ilość leków. Zweryfikowałem ważność licencji. Kiedy wspomniał, że będzie potrzebował leków na dłuższy okres, musiałem wiedzieć personalia pacjenta ponieważ nie znałem dr. Gdy CM przyszedł po krem. CM zapytał, czy będę w stanie zamówić inne leki dla jego biura. zapytał o sól fizjologiczną w torbekach (IV) i propofol. Chciał 100ml i 20ml propofolu w buteleczce. Chciał znać ich cenę. Wtedy zamówił na 6 kwietnia 2009 przez telefon. Dokumenty (ostatnie recepty) z tej apteki. Recepta na 6 kwietnia 2009. Dla CM z adresem w Las Vegas, w Nevadzie. Pierwszy propofol zamówiony, 10 buteleczek po 100ml i 25 buteleczek po 25ml. Ponownie zamówiony krem, 40 tub po 30g i 9 soli fizjologicznych po 1000ml. Cena propofolu była $195. Benoquine za $1200. Sól za $18.00 CM wziął ileś buteleczek propofolu z tego zamówienia i zapytał, czy reszta może zostać przesłana do jego biura w Santa Monica. Teraz recepty na przesyłkę. CM chciał mieć opcje potwierdzania adresu. Data przesyłki 4.7.09. Faktura na 25 butelek po 25ml każda 4 tace. Całkowita ilosć to 40 buteleczek po 100ml każda. 25 buteleczek po 20ml każda. Powiedział, aby przesłać je do Santa Monica. Murray miał obawy związane z siłą leków, rozmawiał o formule leków, chciał wiedzieć coś na temat ich naturalnej strony. CM złożył zamówienie telefonicznie ok 15 czerwca. CM zadzwonił, iż jest zadowolony z siły leków. Miał też telefon z CM krótko przed śmiercią Jacksona. Rozmowa była niezrozumiała jakby w tle były dźwięki i nie mogłem zrozumieć istoty rozmowy. CM zamówił razem 255 buteleczek propofolu, które wysłano do niego. Krem Benoqune i propofol nie są lekami pod kontrolą. Pytanie było zadane odnośnie dokumentów od zamówień. Nie ma regulacji mówiących, że można wysyłać leki tylko do szpitala. Za pierwszym razem CM zakupił razem 12 pojedynczych torebek z solą fizjologiczną.

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 3/10/2011 5 dzień procesu Murray'a.

3 październik, 5 dzień procesu Murraya. W poniedziałek w sądzie zeznawali: Richelle Cooper, Edward Dixon, Jeff Strome, Thao Nguyen, Joanne Prashad, Antoinette Gill, Consuelo NG, Bridgette Morgan. Richelle Cooper, kontynuowała zeznania: miał podłączony cewnik moczowy, głównie używany przy pacjentach, którzy są nieprzytomni. Choć to było bardzo niezwykłe jak na pacjenta 50 letniego, który miał atak i to było zaskakujące, że on go miał. Nigdy nie mówiliśmy z Murrayem o orzeczeniu śmierci, to był mój obowiązek. Dokumenty były w porządku. Zapytana o jednoznaczny czas zgonu, nie mogłam tego szczególnie określić, jednakże po 12.57 uznałam go za zmarłego. To Murray powiedział mi, że wyczuł puls. Odpowiedział wtedy, że nie to w tejh chwili było ważne. Od czasu kiedy Jackson stał się moim pacjentem, to był już martwy od jakiegoś czasu. Spisałam raport rankiem 26 czerwca. Nie pamiętam czy miał mierzoną temperaturę. Sprawdzanie temperatury nie dałoby odpowiedzi, kiedy nastąpiła śmierć. To miało miejsce po ok 20 min, po tym jak próbowano go reanimować.


Edward Dixon, menadżer ds. sprzedaży w firmie telekomunikacyjnej AT&T:
rozmowa na temat warunków i używania telefonów komórkowych.
biling rozmów z 25.06.2009
9:23 AM – rozmowa przychodząca 22 min
10:14 AM – rozmowa przychodząca 2 min
11:07 AM – rozmowa przychodząca 1 min
11:40 AM - rozmowa wychodząca – 32 minuty
11:49 AM – rozmowa wychodząca – 3 min
11:51 AM – rozmowa wychodząca – 11 minut
12:12 PM – rozmowa wychodząca – 1 min
12:15 PM – rozmowa przychodząca z nr z poprzedniego połączenia – 1 min
3:38 PM – rozmowa wychodząca – 2 min
4:31 PM – rozmowa wychodząca (ten sam nr jw.) – 1 min
4:32 PM – jw. – 1 min
5:02 PM – jw. – 1 min


Jeff Strome, Sprint/Nextel, operatora sieci telefoniczne: omawiał bilig rozmów telefonicznych.

Thao Nguyen, doktor ostrego dyżuru: 20% czasu spędza na praktykach & 80% czasu spędza na badaniach. Odebrała wiadomość, że potrzebny będzie asystent przy udzielaniu pomocy VIPowi, Michael Jackson. najpierw rozmawiała z CM potem z Dr. Cooper. CM przedstawił sie jako osobisty lekarz Michaela. Powiedział, że podał mu 4 mg lorazepamu. Nic nie mówił, aby podawał coś kolwiek innego poza tym. Powiedział, że nie wie, która była godzina, jak zauważył, ze pacjent nie oddycha. Zapytałam ile czasu minęło w między czasie jak pacjent nie oddychał a wykonany został telefon na 911 i odpowiedział, że nie wie & nawet w przybliżeniu. Powiedział, że stracił poczucie czasu kiedy zdjął zegarek. Nigdy nie wspomniał o propofolu, powiedział tylko, ze czuł puls. Dr. Cruise i ja nie mogliśmy go wyczuć. Po 5-7 min reanimacji go pompowaniem, zaczęłam rozmawiać z CM o 1:35. CM zgodził się, że pompowanie nie ma skutku i trzeba ogłosić czas zgonu. Nie używa sie ativanu do leczenia bezsenności, są ku temu inne leki. Propofol nie jest używany w każdym miejscu w szpitalu, jest używany w odpowiednich salach do tego przystosowanych. Zawsze mamy wózek z urządzeniami do reanimacji. Wózek zawiera defibrylator i leki jak EMTS, ciśnieniomierz, itd. Gdy podajemy leki zawsze przygotowujemy sie na najgorszy wpadek zanim podamy leki, nawet przy propofolu.
Dr Thao Nguyn nie używa propofolu poza szpitalem gdzie nie ma odpowiednich warunków, "Murray" nie powinien używać go w sypialni.


Dr. Joanne Prashad,  lekarz z Huston. Przedtem byłam profesorem mikrobiologii: 25.06.2009 kontaktowała się z CM. Wezwano ją na konsultację pacjenta w Houston, którego wcześniej operował CM.
JP: Prowadzenie kartoteki pacjentów jest bardzo istotne – bez nich trudno podejmować właściwe decyzje dot. leczenia.
25.06.2009; 10:20 AM - rozmowa telefoniczna z CM; JP przedstawiła sprawę – CM: pacjent nie powinien odstawiać plavixu, powinien przełożyć operację. JP: To było dość niezwykłe, że CM od razu umiał przekazać informacje o pacjencie, zwykle lekarze nie pamiętają kart pacjentów itd


Antoinette Gill, kosmetyczka, była pacjentka Murraya: Otrzymałam list od niego i zadzwoniłam 25 czerwca. Byał to krótka i normalna rozmowa.

Consuelo NG, poznałam Murraya przez babcie ok 2003/2004 roku. Oskarżony leczył babcie. Potem zaczęłam pracować w biurze CM: w 2009, CM był w Las Vegas na tydzień i pracował tydzień w Houston. Gdy był w Las Vegas, biuro nadal było otwarte. Widywaliśmy pacjentów na echo serca. Było robione przez osobę z zewnątrz. Gdy CM nie był w Las Vegas dzwonił do biura każdego dnia & rozmawiał, z tym kto odebrał telefon. Murray nie wykonywał zawodu w Las Vegas. Nie wiem czy CM był w Kalifornii w czerwcu 2009. Jeśli nie był w biurze to nie wiem gdzie mógł być. CM powiedział nam, że będzie jechał do europy na trasę. Powiedział nam, że będzie lekarzem Michaela Jacksona. potem usłyszeliśmy, że coś stało się Jacksonowi.

Bridgette Morgan, Poznała CM w 2003: W czerwcu 2009, miała rozmowę z CM & powiedział mi, że jest osobistym lekarzem Michaela. potem dzwonił 25 czerwca, 2009.


Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: MJJCommunity / MJPolishteam forum/ GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Nowy album "IMMORTAL"


Dzięki współpracy z Estate of Michael Jackson już 21 listopada na półki sklepowe trafi zarówno wersja deluxe 2CD oraz jednopłytowa edycja nowego albumu Michaela Jacksona ‘Immortal’.

Pod dyrekcją znanego dyrektora muzycznego tras koncertowych takich gwiazd jak Madonna, Justin Timberlake, czy też Rihanna – Kevina Antunesa. Projekt ‘Immortal’ jest owocem blisko rocznej pracy Atunesa w studiu nagraniowym z oryginalnymi masterami piosenek Michaela. Wynikiem tej pracy jest ponad 40 piosenek Króla Popu, muzycznie ‘przeprojektowanych’ w taki sposób, by fani Michaela na nowo mogli odkryć jego twórczość i spojrzeć na jego muzyczne dziedzictwo z innej perspektywy. To nowe muzyczne doświadczenie okraszać będą oryginalne ścieżki wokalu Jacksona.

"Immortal" będzie nie lada gratką dla fanów Króla Popu. Album zawierać będzie na nowo zaaranżowane największe hity Michaela, elektryzujące mixy jego przebojów, a także zupełnie nowe, niedawno odkryte i nigdy wcześniej niepublikowane alternatywne wersje takich przebojów #1 Michaela, jak: ‘ABC’ Jackson’s 5, czy też ‘They Don’t Care about Us’ nagrane z towarzyszeniem chóru.

By zamówić płytę ‘Immortal’ oraz zobaczyć fragmenty przedstawienia Michael Jackson The Immortal Word Tour należy odwiedzić stronę: www.michaeljackson.com
 1. Working Day and Night (Immortal Version)
 2. The Immortal Intro (Immortal Version)
 3. Childhood (Immortal Version)
 4. Wanna Be Startin’ Somethin’ (Immortal Version)
 5. Shake Your Body Down To The Ground (Immortal Version)
 6. Dancing Machine/Blame It On The Boogie (Immortal Version)
 7. Ben (Immortal Version)
 8. This Place Hotel/Smooth Criminal/Dangerous (Immortal Version)
 9. The Mime Segment: I Like The Way/Speed Demon/Another Part Of Me (Immortal Version)
 10. J5 Medley: I Want You Back/ABC/The Love You Save (Immortal Version)
 11. Human Nature/Speechless (Immortal Version)
 12. Is It Scary/Thriller/Ghost/Somebody’s Watching Me/Threatened (Immortal Version)
 13. You Are Not Alone/I Just Can’t Stop Loving You (Immortal Version)
 14. Beat It/Jam/State Of Shock (Immortal Version)
 15. Earth Song/Planet Earth (Immortal Version)
 16. Scream/Little Susie (Immortal Version)
 17. Gone Too Soon (Immortal Version)
 18. They Don’t Care About Us (Immortal Version)
 19. I’ll Be There (Immortal Version)
 20. Immortal Megamix: Can You Feel It/Don’t Stop Til You Get Enough/Billie Jean/Black Or White (Immortal Version)
 21. Man In The Mirror (Immortal Version)
 22. Remember The Time/Bad (Immortal Version)
Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 30/9/2011 4 dzień procesu Murray'a.

30 czerwca 4 dzień procesu Murraya. W piątek w sądzie zeznawali: Bob Johnson, Robert Russell, Richard Senneff, Martin Blount,Richelle Cooper. Bob Johnson, jego  firma produkuje nieinwazyjne urządzenie monitorujące poziom tlenu. Zeznał, że produkują ok 10 lub więcej modeli takich urządzeń. On opisuje model  NONIN 9500. Model 9500 działa dotykowo. Nie ma dwóch osobnych monitorów. Nie posiada alarmu audio. W tym modelu obserwuje się podstawowe linie znakowe. Nie jest zaprojektowany do ciągłego monitorowania. Jest zaprojektowany do sprawdzania linii pracy. W instrukcji jest napisane aby nie używać go do ciągłego monitoringu. Jeśli musiałbyś monitorować pacjenta przez 15 minut, musiałbyś nieustannie czytać. Jeśli byłbyś podłączony do propofolu na 5 minut, odczytywał byś zmieniające się linie. Możesz użyć go do monitorowania przez 5 czy 10 minut, ale musiałbyś nieustannie patrzeć w ekran.

Robert Russel, pacjent Murraya z 2007 roku: Miałem atak serca w 2007. Widziałem sie z Murrayem w Spring Valley Hospital. Murray poinformował mnie, że musze być natychmiast operowany. To było podczas pierwszej wizyty u niego. Przygotowały mnie pielęgniarki Był też anestezjolog, dał mi leki. Obudziłem sie w trakcie operacji ponieważ dostałem zbyt dużo leków przeciwbólowych aby obniżyć puls serca. musiałem zostać w szpitalu, ale powiedziałem, CM, ze chce opuścić szpital. CM powiedział  mi, ze musi kontynuować leczenie bo w przeciwnym razie, mogę umrzeć. Po tym CM powiedział mu, ze jest jeszcze jedna osoba, która musi sie zająć, RR miał drugą część procedury leczenia, którą zaplanowano na  6 kwietnia w innym szpitalu. Moja żona była wtedy obecna i była ogromnie szczęśliwa, gdy dowiedziała sie, że tą osobą jest Michael Jackson. Miałem spotkanie po terapii EEPC 15 czerwca, aby odebrać wyniki i iść do kolejnego kardiologa aby kontynuować moje leczenie. Ktoś zadzwonił do domu i powiedział, że wizyta jest odwołana. Dostałem list od CM , w którym napisał, ze wyjeżdża i zajmie sie mną na odległość z powodu innej ważnej sprawy. Czułem nonszalancję czytając ten list, ponieważ wiedział, że trzeba sie mną zająć. Miałem drugie spotkanie 22 czerwca, które również zostało odwołane. Chciałem wiedzieć co dalej ze mną będzie i wiedziałem, że Murray wyjeżdżał z kraju. Pierwszą rzecz jaką zrobiłem rano 25 czerwca to zadzwoniłem sfrustrowany do biura i powiedziałem, że oczekuje telefonu od Murraya albo podejmę decyzje o wejściu na drogę sądową i zablokuje mu wyjazd z kraju itd. tak tylko mogłem otrzymać odpowiedź. czułem sie opuszczony gdy otrzymałem wiadomość na pocztę głosową w południe od Dr Murraya. Wiadomość byłą dziwna od momentu gdy mówił mi, ze moje serce nigdy nie będzie zdrowe a potem, że zostało wyleczone. także dziwne było to, jak mówił, że wyjeżdża na  sabat a wiedziałem, ze gdzie indziej jedzie. "Sabat" był dziwnym terminem do wymowy. Poczułem sie jak zabawka.

Richard Senneff, ratownik z Los Angeles: Pracuje w tym zawodzie 27 lat. Jestem doradcą i instruktorem medycznym. O godzinie 12:22, złapaliśmy za terminal, zabraliśmy aparaturę do reanimacji i wyszliśmy. Byłem pasażerem. Pan Blunt jest kierowcą. Byliśmy 1,5 mili od zdarzenia. Gdyby Murray zadzwonił natychmiast na 911, życie Michaela Jacksona mogłoby być uratowane. Murray powiedział mu, ze dzwonił na 911 jako drugi gdy spostrzegł się, że Michael był w niebezpieczeństwie, a tak naprawdę było to już 20 minut później. Senneff powiedział, że gdyby Murray zadzwonił wcześniej była by jeszcze szansa na wznowienie pracy serca Michaela przy pomocy aparatury. Powiedział, że gdy podłączył EKG do Jacksona, pokazała się linia pozioma. powiedział, że widział jak Murray i Alvarez przenosili Michaela z łóżka na podłogę. Według Senneff'a Murray kłamał mówiąc ratownikowi, że Jackson był w normie. Gdy Senneff zapytał go, jakie leki podał Michaelowi, Murray skłamał mówiąc "żadnych." Wtedy przyznał, że podał Jacksonowi uspakajający, Lorazepam. W żadnym momencie Murray nie wspomniał o  Propofol. Po prawie 40 minutach i kilku nieefektownych transfuzjach leków, dyspozytor z UCLA zadecydował o zapisaniu czasu zgonu jednak Murray nalegał aby kontynuować.
ratownicy zadecydowali o zabraniu Michaela do szpitala. Po zabraniu go do karetki, Senneff wrócił do pokoju Michaela żeby zabrać urządzenia, i wtedy zobaczył Murraya podnoszącego "przedmioty" z podłogi. Senneff powiedział, że nie było znaku życia w żadnym momencie przeprowadzanej 47 minutowej reanimacji Jacksona.

Martin Blount, ratownik z Los Angeles: stwierdził, że mogli uratować Jacksona gdyby Dr. Conrad Murray zadzwonił na 911 wcześniej. Także stwierdził, że Murray nigdy nie wspomniał o Propofolu gdy desperacko próbowali przywrócić puls Michaela. Blount powiedział, że gdy wszedł do pokoju Michaela natychmiast go rozpoznał. Powiedział, że dwóch ratowników i Murray przenosili Michaela z łóżka na podłogę. Powiedział, że Murray był "poczerwieniały, zlany potem i wstrząśnięty," i krzyczał, "On potrzebuje pomocy! Czy możecie mu pomóc, proszę?" Blount powiedział, że uważa, ze Michael był już martwy gdy przybyli na miejsce zdarzenia.
Gdy pracownicy EMT zapytali Murraya o IV torbę, to powiedział im, że podał Jacksonowi normalną słoną wodę ponieważ był "odwodniały", po 16 godzinach prób. Kiedy załadowali Michaela do karetki, zauważył, jak Murray zbierał buteleczki Lidokainy do czarnej torby. Powiedział, że Murray oznajmił im, że Jackson był nieprzytomny przez "ok minutę" zanim przyjechali. Ratownicy podali kilka leków, 5 razy nie mogli znaleźć żył.

Richelle Cooper, lekarz ostrego dyżuru ER, która jako pierwsza leczyła Jacksona gdy został przywieziony do szpitala: Powiedziała, że zadzwoniono po ratowników po czasie dłuższym niż 40 minut gdy stwierdzono klinicznie śmierć Michaela. Więc zadzwoniła aby ogłosić Michaela zgon o  12:57. Protokół mówi o stwierdzeniu zgonu po 20 minutach wysiłku i braku jego efektów. Reanimowali Jacksona przez 40 minut. Gdy Cooper zapytała Murraya co sie stało, powiedział jej, że myślał, że Jackson był "odwodniony" ponieważ ciężko pracował. Gdy zapytała jakie leki mu podał, Murray powiedział jej o  4 mg Lorazepamu. Cooper wtedy zapytała czy Jackson brał jeszcze jakieś inne leki, Murray powiedział, że Flomax - na powiększoną prostatę - i Valium. Murray powiedział, że był świadkiem zatrzymania sie akcji serca. To co widział to, fakt, że pacjent przestał oddychać. Murray tak czy inaczej nie dał jej żadnej karty choroby. Zapytałam o inne medykamenty i powiedział, że regularnie brał flomax i valiums. Zapytałam, czy widział zatrzymanie aktywności lub czy pacjent skarżył sie na ból w klatce piersiowej. Murray odpowiedział, że nie. Nie było też żadnych znaków urazów. Gdy przywieźli go, ratownicy opisali, że pacjent klinicznie nie żyje. Miał ślady umierającego serca. Miesień serca pracował więc można było liczyć na aktywność, ale nie było pulsu. Jednak nadal go reanimowaliśmy.

Następne przesłuchanie: 3 października.

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1


Źródło: tmz.com / MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 29/9/2011 3 dzień procesu Murray'a.

29 września, 3-gi dzień procesu Murraya. Tego dnia zeznawali: Alberto Alvarez, Kai Chase. Alberto Alvarez szef ochrony Jacksona,  osoba, która zadzwoniła na 911 w dniu śmierci - zeznał, że Murray prosił go o usunięcie kilka buteleczek Propofol zanim zadzwoni po karetkę.

Alvarez zeznał, że szybko przybył na miejsce zdarzenia  25 czerwca 2009 - i widział jak Murray wykonuje jedną ręką reanimację Michaela, który był w łóżku. Według Alvareza, Murray natychmiast poprosił go o spakowanie kilku buteleczek i torby numer IV.

Alvarez zeznał, że były dwie kroplówki w torbie IV, ale Murraya obchodziła tylko, ta która zawierała butelkę z "mleczno białą substancją."

Alvarez twierdzi, że Murray wtedy poprosił Alvareza aby zadzwonił na 911 - w tym momencie dyspozytor kazał przenieść Michaela na podłogę i kazał wykonać reanimację. Według Alvareza, ratownicy przyjechali krótko po telefonie.

Obrońca Ed Chernoff próbował udowodnić i kazał przyznać Alvarezowi, ze ten mógł zamotać się  czasowo wobec wydarzeń jakie miały miejsce podczas reanimacji i Murray kazał mu schować butelki zanim ratownicy przyjechali. Alvarez zaprzeczył twierdzeniu obrony

Alvarez powiedział, że składano mu wielkie pieniądze za wywiady w mediach - sumy te sięgały $500,000.
Obrona pokazała film z monitoringu w szpitalu z miejsca gdzie przewieziono ciało piosenkarza po ogłoszeniu jego śmierci. W pomieszczeniu było kilku policjantów.

Kai Chase, osobisty kucharz Michaela: była obecna w domu gdy Michael zmarł. Chase powiedziała, że zdrowa żywność była bardzo ważna dla Michaela. Typowe śniadanie musli z mlekiem migdałowym, sok z buraków, marchwi/pomarańczy lub omlet z warzywami.
24 czerwca, Chase zrobiła jak to nazwała "organiczny sok z buraków" mix organicznych buraków, seler, zielone jabłko i marchewka.
W dniu śmierci Jacksona, przygotowywała obiad - sałatka ze szpinakiem i piersią z indyka - gdy Dr. Murray przyszedł do kuchni między 12:05 - 12:10, wyglądał  na "zaniepokojonego"  i "zdenerwowanego." I wtedy krzyczał "sprowadź pomoc, weź Princea, sprowadź ochronę."
Poszła po Princea, mówiąc mu "Szybko, Conrad Murray potrzebuje cie... chyba coś sie dzieje z twoim tatą."
Powiedziała, że Prince, Paris i Blanket płakali i krzyczeli... więc próbowała ich uspokoić trzymając za ręce i modląc się.

Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1


Źródło: tmz.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

2 dzień procesu Murray'a.

28 września, 2-gi dzień procesu Murraya. tego dnia zeznawali: Paul Gangaware, Kathy Jorrie, Michael Amir Williams, Faheem Mohammed. Paul Gangaware kończył przesłuchanie mówiąc o czerwcu 2009. Widział Murraya podczas próby w Forum. 24 i 25 czerwca widział Michaela totalnie zaangażowanego i pełno energii. Pytanie przez obronę, mówił, jakie relacje łączyły go z Michalem. Reszta w skrócie: - Paul i Michael byli w relacjach biznesowych, - Jackosn miał swoich lekarzy na dawnych trasach, - Paul zadzwonił do Murraya na prośbę Michaela, aby zatrudnić Murraya jako lekarza, Paul nie wiedział kim jest Murray, - nie wiedział jakiej jest specjalizacji, nie wiedział ostatecznej umowy pomiędzy Conradem a AEG, - Podczas 1-ego spotkania odbyli rozmowę na harmonogramu diety, prób i czasu wolnego dla Michaela, - nie wiedział o propofolu, że Murray podaje go Jacksonowi co noc, - Michael nazwał siebie "maszyną, która trzeba sie zaopiekować".

Kathy Jorrie, adwokat AEG, przygotowywała umowę dla Murraya: początkowo powstał projekt umowy, którego daty były od 15 czerwca do września, później przedłużono do marca 2010. Umowę wysłano 24 czerwca. 18 i 23 zaś wprowadzono zmiany, na prośbę wpisano nazwę firmy i nazwisko zamiast samego nazwiska, zamiast pielęgniarki, Michael chciał "pomoc medyczną". Murray chciał zapewnienie w klauzuli, że na wypadek zwolnienia do 15 dnia miesiąca, zostanie mu wypłacone wynagrodzenie. Chciał też dostać urządzenia medyczne, m.in. defibrylator na wypadek gdyby MJ sie źle poczuł po koncertach. 23 czerwca kolejna zmiana, że lekarz będzie wykonywał polecenia Michaela a nie AEG. Kathy zeznała, że 24 czerwca, Murray był na próbie i powiedział, ze była świetna. Dowód numer 4, kopia umowy, była nieważna, ponieważ nie była podpisana przez Michaela. W umowę była gwarancja dla lekarza, ze opłacone będzie miał bilety i ubezpieczenie, dostanie mieszkanie w Lodynie. Michael mógł zerwać umowę w każdej chwili.

Michael Amir Williams, osobisty asystent: zeznał, co robił z Jacksonem po próbach, gdzie chodził z Michaelem. Powiedział, że Michael dał mu swój telefon i kazał dzwonić w jego imieniu. 24 czerwca ok 17-18, pojechali na ostatnią próbę, spóźnieni. Jackson był w dobrym humorze. Williams widział próby a Michael powiedział, że "dał z siebie tylko 30-40% na próbie. Ale pomyślałem, ze było świetnie. O 12.14 Murray zadzwonił do Williamsa, ale ten nie odpowiadał, a minutę później odsłuchał wiadomość Murraya. Murray prosił o natychmiastowy telefon, Williams oddzwonił, a Murray powiedział, aby szybko wracał, bo Michael "źle zareagował". Williams zadzwonił do Muhammad, aby szybko wracał do domu, bo stało sie cos złego. Amir zeznał, że Murray nie prosił, aby dzwonić na pogotowie. Po telefonie od Murraya, zadzwonił do Faheem Muhammad (FM) o 12:16 i powiedział,. aby poszedł na górę. FM powiedział MAW, że nie jest na miejscu tylko na wybrzeżu, FM powiedział, aby szybko wracał do domu. Były wtenczas 3 telefony miedzy Amirem a Alvareze, którzy nie byli razem, więc ten połączył, sie z Derrick Cleveland (inny ochroniarz). Nie dostał sie do niego. Potem mógł rozmawiać z Alvarezem. Powiedział Alvarezowi, aby ten szybko biegł do domu. Nania otworzyła drzwi. Alvarez zapytał o pozwolenie MAW, aby wejść do domu i na piętro. Alvarez zawiesił na chwilkę rozmowę. MAW wykonał kilka telefonów.

Amir: "Zajęło mi to może z 30-40 minut zanim dostałem sie tam z mojego domu Carrolwood. Gdy tam dotarł pogotowie zabrało ciało na dół."

Dzieci Michaela były w samochodzie i jechali za karetką. MAW stwierdził, że CM wyglądał na rozpaczliwego. CM pojechał z karetką. Ludzie jechali za nim. MAW okrył dzieci kurtkami i zabrał do prywatnego pokoju z nianią w szpitalu. Zostawili ochroniarzy przed drzwiami. MAW czekał na zewnątrz i słyszał jak ratują Michaela. Później menadżer i rodzina Michaela, dostali informacje, ze Michael zmarł.
Po ogłoszeniu śmierci Michaela, Murray poprosił go, czy on albo ktoś inny może zabrać go do domu, aby mógł wziąć krem, który Michael nie chciał aby świat się dowiedział. MAW powiedział "pozwól, ze sprawdzę". Rozmawiał o tym z Faheem Muhammed (FM). Powiedział mu, że zamierzał Murrayowi powiedzieć, że policja ma jego klucze. Porozmawiał z CM a ten poprosił czy nie mogą go zabrać na jakieś jedzenie. MAW odrzucił prośbę. MAW poszedł do FM i powiedział im, aby zadzwonił do ochrony żeby zamknęli dom i nikogo nie wpuszczali do środka lub na zewnątrz. MAW nie widział już CM po rozmowie o jedzeniu. MAW dał CM kontakt na policję. po ogłoszeniu śmierci MJa, MAW i inni ochroniarze załadowali sie do samochodu i rozproszyli media aby rodzina Jacksona mogła odjechać i nie być śledzoną. Podczas podróży MAW odebrał telefon, aby wrócił do Carolwood. Ponieważ rozmawiają z policją w Carolwood. Butla tlenowa była normalna. Ochroniarze wzięli ją i zanieśli do domu.

MAW powiedział, że było mnóstwo policji zarówno pod szpitalem jak i w Carolwood. Policja pytała o wydarzenia z tego dnia. MAW powiedział, z e rozmowa z policja z jego inicjatywy nie zawierała niczego szczególnego. MAW powiedział, ze rozmawiał z Michaelem kilka razy dziennie.
Obrona wspomniała o telefonach pomiędzy MAW i CM. Obrona pytała, czy Murray brzmiał jakby potrzeba było pogotowia. MAW: "Gdy słyszę, ze ktoś źle zareagował, osobiście nie myślę o niczym fatalnym. To nie była prośba o telefon na 911. Powiedział mi, co mam zrobić i to zrobiłem - sprowadziłem tam kogoś w szybikiem czasie" 2-óch ochroniarzy, którzy pracują na posiadłości 24 h / 7dni w tygodniu.


Faheem Mohammed szef ochrony: zeznał, że Prince i Paris byli świadkami, jak Conrad Murray desperacko próbował reanimować ich tatę w dniu jego śmierci i musieli zostać zabrani z tego pomieszczenia.

Muhammad zeznał, że Paris  "leżała na podłodze i płakała"  a Prince "był w szoku i płakał powoli."

Muhammad twierdzi, że Jackson wyglądał na martwego gdy przybył do pokoju - a gdy zauważył Prince i Paris w drzwiach, zabrał ich na dół.

Muhammad powiedział, że wtedy usłyszał jak Murray pytał, czy ktoś zna sie na reanimacji - i ochroniarz Alberto Alvarez ruszył do pomocy.

Gdy Jackson został uznany za zmarłego, jego asystent Michael Amir Williams przekazał mu, prośbę Murraya aby wrócić do domu i zabrać "krem" - i wtedy oboje uznali żeby nie wpuszczać  Murraya do domu.

Muhammad także zeznał, że Michael odwiedzał Dr. Arnold Kleina kilk razy w tygodniu i często wychodził "troszkę spowolniony" - ale nigdy nie wytłumaczył dlaczego. Według Muhammad, Michael raz do niego powiedział, że "Zapewne myślisz, że muszę być szalony skoro codziennie chodzę do Dr. Kleina."


Proces na żywo na CNN: http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1Źródło: mjjcommunity.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 27/9/2011 1-szy dzień procesu Murray'a, (update).

Pierwszy dzień procesu. Prokurator zaczął mową początkową, w której pojawiła sie prezentacja multimedialna z dni przed i po 25 czerwca 2009. W przemowie pokazano zdjęcie Michaela na szpitalnym łóżku. Zaprezentowano także fragmenty zeznań Murraya na policji. Bardzo interesującym momentem było puszczone nagranie audio, z 10 maja 2009 roku, kiedy Michael mówił z trudem o koncertach w Londynie i fanach: "Musimy być fenomenalni. Gdy ludzie opuszczą ten koncert, gdy wyjdą po moim koncercie, chcę aby mówili, “Nigdy w życiu nie widziałem niczego podobnego. Idą. Idą. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Idą. To niesamowite. Jest największym wykonawcą na świecie. Biorę te pieniądze, miliony dzieci, szpital dziecięcy, największy na świecie, Szpital Dziecięcy Michaela Jacksona."

Prokuratura: Jackson został nagrany na iPhone'a Murraya 10 maja 2009 roku. na nagraniu Michael wydaje sie być pod wpływem leków, bełkocze te słowa.

Między 6 kwietnia 2009, i dniem śmierci 25 czerwca, Dr. Conrad Murray zamówił wystarczającą ilość propofolu aby go podać Jacksonowi w dawce 1,937 miligramów dziennie, powiedział prokurator David Walgren ławie przysięgłych.

Prokurator: Jackson zaufał swojemu lekarzowi, "Jackson powierzył swoje życie Murrayowi, kosztem swojego życia". Na początku Dr. żądał 5 milionów dolarów za rok pracy potem Dr. zgodził się na 150,000 dolarów miesięcznie. prokuratura potwierdza, że umowa z lekarzem nigdy nie została podpisana a Murray nie otrzymał pieniędzy.

W dodatku Walgren powiedział, że Murray zwlekał z telefonem na pogotowie a gdy już było, Dr. nic nie powiedział o tym , ze podał propofol Jacksonowi.

Obrona Murraya w mowie początkowej zachowała swoją strategię, udowadniając, że Jackson sam sie zabił żądając propfolu, którego Dr. Murray nie chciał podawać. "Jackson chciał spać, gdy Murray wyszedł z pokoju, Michael wziął 8 tabletek lorozepamu, który jest wystarczająco silny by uśpić sześć osób". Obrona także mówiła, o tym, że Murraya i Michaela łączyły więzy przyjaźni, po tym Dr. otarł łzy. Mówili także o tym, że Murray obawiał sie tego, że Michael brał propofol. Bał się o Michaela i tego, ze bierze propofol. Przez dwa miesiące Michael brał propofol, wtedy Michael spał, budził się i pracował. W opinii obrony Michael zmarł gdy Murray zaprzestał podawania propofolu. 25 czerwca 2009 Michael był dwa dni bez tego środka. Dwa dni po śmierci Jacksona, Dr. Murray zeznał na policji, że "nie wie co zabiło Jacksona, sam chcę to wiedzieć". Obrona powiedziała, będzie zeznawał Dr. Klein, który jest odpowiedzialny za uzależnienie Michaela od demerolu, który mu sam przepisywał, ma potwierdzić, że Michael miał przez to uzależnienie problemy z zaśnięciem. 25 czerwca 2009 Jackson miał problemy z zaśnięciem i Murray ostatecznie zadecydował, że poda Michaelowi 25 mg propofolu z lidokainą, po tym według Murraya, Jackson zasnął. Dr. miał sprawdzić, stan Michaela, który okazał sie być w normie, po tym Murray wyszedł do toalety. W dniu śmierci Michael miał powiedzieć, że jeśli nie zaśnie, nie będzie mógł prowadzić prób i zawiedzie swoich fanów. dawka, jaka podał Murray, Michaelowi - 25 mg - dla osoby o wadze Michaela jest normą, "To nie trucizna, ale lek, pomagający zasnąć osobie, której jest on podawany" powiedziała obrona.  

Lista świadków:
- Kenny Ortega (reżyser koncertów: "Dangerous", "HIStory" i "This is it"):
Zeznał: Jackson bardzo chciał zrobić koncerty do This Is It. Kenny poznał Dr. Murray w kwietniu lub maju 2009, "To jest mój lekarz., Murray". Murray był na próbach, nie często ale bywał. Michaela nie było na próbach w czerwcu tydzien przed śmiercią i przeniesieniu do Staples Center.

19 czerwca, w Forum, Kenny był zaniepokojony stanem Jacksona: "Z MJ, moim przyjacielem, dzieje, się coś złego - miał dreszcze, był zagubiony - nie odpowiadał na pytania, nie czuł sie dobrze." Michael nie brał udziału w próbach, chciał oglądać próby z Kennyem, jak je prowadzi Travis Paine (ok 2 godziny), Michael poszedł do domu wcześniej, jak zasugerował Kenny.

20 czerwca, Kenny napisał e-mail do Randy Phillipsa o stanie zdrowia Michaela, w opinii Kennygo, Michael schudł. Michael błagał aby nie odwoływać koncertów. Spotkanie w domu Michaela: R. Phillips, F.Dileo, C. Murray i Michael. Murray był zły, że Kenny wysłał Michaela do domu zeszłej nocy, " nie baw sie w lekarza i psychologa, zajmij sie reżyserowaniem" powiedział do Kennyego. Murray zapewnił, ze kondycja Michaela jest dobra, i może brać udział w próbach. Kenny był w szoku, bo widział co innego zeszłej nocy. Kenny rozmawiał z Michaelem. Jackson potwierdził, że nie chciał brać udziału w próbach. Kenny bał się stanu Jacksona, Michael powiedział, "Czuje sie dobrze."
23 czerwca, Kolejna próba. Przeprowadzka do Staples Center. MJ przyszedł w pełni energii i entuzjazmu - zupełnie inny MJ.
24 czerwca, ta sama sytuacja - całkowiecie zaangażowany. Po Earth Song i The Way You Make Me Feel i 2 dniach prób Jackson zapytał Kennyego, czy sie ciszy z prób? Kenny powiedział "tak", Michael powiedział: "Czuję, że spełniamy marzenia"
25 czerwca, tego dnia planowali próby z iluzjonistą, Michael był szczęśliwy ztego powodu. Kenny zaczął parce czekając na Michaela. Dostał telefon od P. Gangaware, który powiedział: "karetka zabrała Michaela z domu, zadzwoni jak sie dowie czegoś więcej." oddzwonił: "Straciliśmy go". Kenny dowiedział, sie, że  Michael zmarł. Kenny zwołał ludzi i powiedział, że Michael odszedł. W nocy po  Earth Song, Michael miał nadzieje, że przeniesie koncerty do USA po Londynie. Później chciał krecić filmy - pełno metrażowe na podstawie Thrillera i Smooth Criminal.  


- Paul Gongaware (AEG Live) pracował z MJem na Dangerous Tour, HIStory Tour i This Is It
Zeznał: Michael był całkowicie zaangażowany. Na początku miało być 31 koncertów na O2 Arena - było tak w kontrakcie - Prince zrobił 21 więc Michael chciał zrobić 10 więcej. najpierw ogłoszono  10 koncertów aby sprawdzić zainteresowanie. Szybko sie wyprzedały, wiec wcześniej zaplanowano większą ich ilość. Po 50 koncertach było tylu chętnych, ze mogli by zrobić kolejne 50, bo 250,000 ludzi nadal chciał kupić bilet.
Dowód numer 3, lista prób i koncertów zaplanowanych od maja, przez Gongaware.
Maj 2009, próby w  Burbank
Czerwiec, próby w Forum (3 tygodnie), potem Staples Center
Lipiec, próby,- koncerty -czas wolny
Sierpień, 10 koncertów
Wrzesień, 9 koncertów
Październik - Grudzień, żadnych koncertów
Styczeń 2010, 10 koncertów i 3 próby
Luty, 10 koncertów, żadnych prób
March, 3 koncerty.

próby w czasie Maj - Czerwiec 2009, Paul był obecny na próbach, Michael był podekscytowany, chciał pracować, wydawał sie być szczęśliwy. W Forum to samo. W maju była rozmowa o osobistym lekarzu MJa. Michael chciał Murraya. Paul nie znał Murraya wiec chciał zatrudnić lekarza z Londynu, Michael wskazał na siebie i powiedział, "to maszyna i chce aby Murray sie nia zaopiekował". Murray dostał telefon od Paula i powiedział, że będzie musiał zamknąć 4 przychodnie, więc chce 5 mln dolarów, asystent MJa zadzwonił do Paula i powiedział, Michael da tylko 150,000 miesięcznie, i tak przekazano Murrayowi, a ten sie zgodził. Murray zapewnił, ze nie musza się martwić, tym, ze nie ma licencji w Wielkiej Brytanii - będzie tylko potrzebował asystentki, sprzętu i domu dla siebie i dzieci. 

Czerwiec 2009, spotkanie u Michaela w domu. W opinii Kennygo Ortegi, Michael nie był dobry na próbach, zostawiał koncerty w tyle. Paul zrozumiał cel spotkania, nie był zły. Murray słuchał i próbował zrozumieć sytuację.

Proces na żywo na: http://abclocal.go.com/kabc/livenow?id=8366366 , http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream1?hpt=hp_t1


Źródło: mjjcommunity.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 24/9/2011 Ława przysięgłych wybrana. Rozpoczyna się proces Murray'a


23 września 2011, rozpoczęto proces selekcji 84 kandydatów na ławników przysięgłych. 10 kandydatów na ławników przysięgłych zostało od razu odrzuconych z takiego powodu, iż oznajmili, że nie mogą uczestniczyć w tak długim procesie. Przygotowane pytania dla kandydatów na ławników były zdominowane przez treści dotyczące życia i osobowości Michaela Jacksona. Adwokaci Conrada Murray'a zapytali potencjalnych kandydatów o to, czy:

- Czy wierzysz, że Michael Jackson miał mniejszą zdolność do podejmowania decyzji niż inni w jego wieku?
- Jeśli Michael Jackson był "dziecinny... nie był zdolny do podejmowania decyzji?"
- Czy ktokolwiek uważa, że w przypadku Michaela Jacksona powinni mówić o innych standardach odpowiedzialności?
- Czy ktokolwiek uważa, że Dr. Murray jest częściowo odpowiedzialny za śmierć Michaela Jacksona?
Prokuratura zapytała ławników, czy mogliby skazać Murraya jeśli uznaliby, że Michael Jackson przyczyniał sie do swojej śmierci. Ławie przedstawiono teoretyczną sytuację, gdzie lekkomyślny kierowca jedzie na czerwonym świetle i zabija pieszego, który był “także nie tak bezpieczny jak by mógł być i wpada pod samochód.” “Moglibyście powiedzieć, że kierowca nie był w 100% odpowiedzialny, ale i on nie zachował ostrożności,” powiedział adwokat Walgren. “Czy uznalibyście go winnym?” zapytał ławy.

Wybrano 12 ławników, którzy dzielą się na 7 mężczyzn i 5 kobiet. 6 ławników jest rasy białej, 5 jest Hiszpanami i 1 to Afro-amerykanin. Wybrano także 5 alternatywnych ("zapasowych" przyp. red.) (3 kobiety, 2 mężczyzn). Poniżej podstawowe informacje o 12 ławnikach:

Ławnik  #127 Meksykanka, 54 lat, menadżer nieruchomości, ma córkę która nadużywała alkoholu i narkotyków 5 lata temu. Uważa, że popularni ludzie są inaczej traktowani przez sąd. uwielbiała muzykę MJ'a w młodości.

Ławnik #145 Mężczyzna biały, 45 lat, partner w firmie konsultingowej, żona jest pielęgniarką pediatry w szpitalu. Dwa razy była ławnikiem, oglądała "This is It".

Ławnik #61 Kobieta biała, 57 lat, bezrobotna, w przeszłości pracowała dla Czerwonego Krzyża, śledziła proces OJ Simpsona, jej młodszy brat zażywa narkotyki, była ławnikiem 5 razy.

Ławnik #70 Mężczyzna biały, 54 lata, profesor animacji i sztuki w szkole, tworzył postacie do filmów Disneya, śledził proces OJ Simpsona, skazany za jazdę pod wpływem. Uważa, ze popularni ludzie nie sa jednakowo traktowani przez policję i mogą ominąć zasady. Fan MJa.

Ławnik #44 Kubańczyk/Meksykanin-Rasy białej, członek rodziny z uzależnieniem od alkoholu, był ławnikiem w cywilnym procesie, fan MJa, szczególnie Thriller'a.

Ławnik #49 Kobieta biała, 43 lata, głowa międzynarodowej firmy marketingowej, była ławnikiem w procesie o wykorzystywanie dziecka, uważa, że policja nie jest bardziej pobłażliwa dla popularnych ludzi.

Ławnik #100 Kobieta biała, 48 lat, pracuje w kancelarii prawnej od 30 lat, śledziła proces  Casey Anthony, brat jest ratownikiem medycznym, uważa, że bogaci i popularni ludzie są traktowani inaczej przez system sądowy.

Ławnik #52 Meksykanin, 51 lat, kurier UPS, żona to asystentka medyczna, fanka MJa.

Ławnik #99 Hiszpan, 42 lata, kierowca autobusu szkolnego, ojciec był uzależniony od alkoholu, był ławnikiem, zmarł od alkoholu. Był ławnikiem, fan MJa.

Ławnik #38 Hiszpanka, 36 lat, pracuje w dziale obsługi klienta, śledziła proces Casey Anthony, były pracodawca to lekarz, ojciec niepijący alkoholik, była ławnikiem w sprawie prowadzenia pojazdu pod wpływem, fanka MJa.

Ławnik #128 Afro-amerykanin, 54 lata, dyrektor techniczny TV, ma kuzyna sędziego i kuzyna adwokata, jego ojciec zmarł przez nadużywanie alkoholu, ławnik w 3 sprawach, uwielbiał the Jackson 5 jak był mały, teraz lubi Jay Z.

Ławnik #108 Mężczyzna biały, 32 lata, sprzedawca książek, ławnik w procesie cywilnym, trenował aktorstwo, fan MJa.

Źródło: mjjcommunity.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 22/9/2011 Adwokaci Murraya chcą pokazać Ławie ogłoszenie serii koncertów


Adwokaci reprezentujący Dr. Conrada Murraya chcą aby ława przysięgłych zobaczyła video z dnia ogłoszenia serii koncertów do trasy "This Is It" w Londynie, która odbyła się kilka miesięcy przed jego śmiercią z powodu przedawkowania.

We wniosku złożonym we wtorek adwokaci Murraya - oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci Jacksona - napisali, że 5 marca 2009, na konferencji prasowej, Jackson ogłosił, iż będzie tylko 10 koncertów "i to były 'ostatnie występy.' "Powiedzieli, że video ma związek ze sprawą ponieważ "pokaże ławie, w jakiej Pan Jackson był kondycji psychicznej i fizycznej w marcu 2009 roku."

Obrona twierdzi, że będzie to potwierdzenie zeznań Karen Faye, artystki Jacksona od makijażu, która jak sie oczekuje będzie zeznawać w nadchodzącym procesie Murraya, o tym, że piosenkarz był "wściekły" gdy liczba koncertów wzrosła do 50, i to jest odpowiedź dotycząca stanu fizycznego w jakim był wobec wykonywania tak dużej liczby koncertów.

Prokuratura kłóciła się, o dopuszczenie zeznań Karen Faye, uzasadniając, że jej wiedza opiera się na pogłoskach. Adwokaci z obu stron byli obecni w sądzie w środę aby dyskutować na temat potencjalnych kandydatów na ławników przysięgłych.

Mowy wstępne w procesie Murraya, będą transmitowane w telewizji. Planowany termin rozpoczęcia to 27 września. Oczekuje się, że proces będzie trwał ok. jednego miesiąca. W przypadku uznania go za winnego o nieumyślne spowodowanie śmierci, Murray może otrzymać wyrok do 4 lat więzienia.

Źródło: cnn.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 20/9/2011 15 rocznica jedynego koncertu MJa w Polsce / Wywiad z Nickiem Bassem.


15 Lat!

Dokładnie dziś 20 września 2011 mija kolejne rocznica jedynego koncertu Michaela Jacksona  w Polsce. Miał on miejsce na warszawskim lotnisku Bemowo. Była to niezapomniana i największa trasa w historii muzyki i karierze Jacksona, "HIStory World Tour".

W ten pamiętny dzień zapraszamy wszystkich aby powrócili do tego wydarzenia a tych, co nie uczestniczyli poznali ten historyczny dzień w zakładce "Michael w Polsce".

Ponadto zapraszamy wspólnie z michaeljackson.pl na jedyny i niepowtarzalny wywiad z Nickiem Bassem. Osobistym tancerzem Jacksona do serii koncertów w Londynie "This Is It". Wywiad został przeprowadzony przez nasz serwis na prośbę właściciela serwisu i naszego partnera Roberta Wernera (michaeljackson.pl).

Tylko na michaeljackson.pl jedyny w Polsce wywiad z Nick'iem Bass'em. Specjalnie dla polskich fanów od michaeljackson.pl i GeniusMJ.com, będzie dostępny dla wszystkich po godz. 21:30.Źródło: michaeljackson.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 11/9/2011 Wywiad z NICK'em BASS'em w 15 rocznicę koncertu MJa w Polsce


15 Lat!

Dokładnie 20 września 1996 na warszawskim lotnisku Bemowo, Michael Jackson dał nam jedyny i nie zapomniany koncert ze swojej HIStorycznej trasy HIStory World Tour.

Pamiętamy i tym samym chcielibyśmy oddać hołd MJowi w podziękowaniu za ten jedyny koncert.

Dodatkowo w ten dzień przygotowaliśmy dla Was niespodziankę:

Tylko u nas jedyny w Polsce wywiad z Nick'iem Bass'em (oficjalny tancerz MJa na koncercie This Is It) specjalnie dla polskich fanów od michaeljackson.pl
- Jak naprawdę czuł się i zachowywał MJ w trakcie prób?
- Czy coś zapowiadało tak tragiczny koniec?
- Jakich utworów / prób nie zobaczyliśmy na filmie This Is It?
- Podobno koncert This Is It miał być realizowany w innych krajach.

Odpowiedzi na te pytania oraz na wiele innych przeczytacie już wkrótce na łamach michaeljackson.pl

A na przedpremierowy pokaz VIP zapraszamy naszych subskrybentów serwisu michaeljackson.pl - sprawdzajcie pocztę e-mail.
20.09.2011 na stronie michaeljackson.pl oraz tutaj w wydarzeniu:

http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=238085529570988
Podamy specjalny link prowadzący bezpośrednio do wywiadu.

Wzięcie udziału w wydarzeniu ma na celu:
1) zjednoczenie się pod względem pamięci o koncercie i tym samym oddanie hołdu MJowi w podziękowaniu za ten jedyny koncert.
2) wzięcie udziału w wirtualnym pokazie premierowym wywiadu z Nick’iem Bass’em

GeniusMichaelJackson.com
Dla
MichaelJackson.pl

Źródło: michaeljackson.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 03/9/2011 Nowy dokument "Michael Jackson: The life of an icon"

Przygotuj sie na podróż od kuchni przez życie Michaela dzięki dokumentowi stworzonemu przez bliskiego przyjaciela Michaela z lat młodzieńczych David'a Gest'a. Zawiera on fascynujące wywiady z najbliższymi Michaela: mamą Katherine, bratem Tito, siostrą Rebbie i ponad piętnastoma innymi przyjaciółmi, współpracownikami i ludźmi blisko związanymi z artystą. Dokument zostanie wydany na DVD i Blu-ray 31 października 2011 przez firmę Universal Pictures International Home Entertainment. Materiał zawiera materiały pochodzące z koncertów jak również nigdy dotąd nie pokazane sceny z rodzinnego albumu. Michael Jackson: The Life of an Icon to emocjonujący dokument pokazujący artystę od strony życia prywatnego, dający świeże spojrzenie w wczesne lata jego życia w zespole rodzinnym Jackson 5, jak i jego wzlot artystyczny na skalę światowego wykonawcy po ostatnie momenty jego życia w 2009 roku.

Matka Michaela powiedziała: "Michael Jackson: The Life of an Icon to naprawdę niezwykły film, który skupia się na prawdziwym charakterze i czułości mojego syna. Producent David Gest zabierze was na prawdziwą kolejkę górską emocji, która przyprawi was o łzy i refleksję kim był i jest Michael pod muzyczną maską."

Producent i bliski przyjaciel David Gest mówi o swoim dokumencie: "Próbowałem pokazać Michaela w prawdziwie unikalnym świetle. Spędziłem piętnaście miesięcy na podróżowaniu po całym świecie aby przeprowadzić wywiad z ludźmi, którzy byli dla niego najważniejszymi w jego życiu. Wierzę, że ten film będzie dla was rozrywką i edukacją w jednym, dostarczając dozę tego, kim był prawdziwy Michael Jackson. Mam nadzieję, że ten dokument dostarczy wam informacji jako trwający testament współczucia i miłości, jaką Michael darzył całą ludzkość. Był złożoną indywidualnością i ten film przedstawia wiele różnych aspektów jego osobowości."

Źródło: music-news.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 29/8/2011 53 urodziny Michaela

Gdyby Michael żył, świętowałby dziś swoje 53 urodziny. Wszystkiego najlepszego Michael, gdziekolwiek jesteś!

Źródło: GeniusMJ
__________________________________________________________________________


Data: 27/8/2011 Michael Królem MTV Video Music Awards

Król Popu Michael Jackson  odszedł, ale nie jest zapomniany - nie dla głosujących w MTV Video Music Award. Głosujący uznali, że występ Michaela w 1995 roku był najlepszym i ikonicznym dla MTV występem. Najbardziej ikonicznym i najlepszym w muzyce pop z całym mixem piosnek jakie Jackson wtedy śpiewał.

Jackson śpiewał i tańczył do "The Way You Make Me Feel," "Scream," "Beat It" i "Smooth Criminal" zbierając tym samym 57 % głosów dla najbardziej ikonicznego występu, bijąc Madonnę z "Like a Virgin" w 1984 i Lady Gagae z "Paparazzi" z 2009.

Piosenkarz "Thriller'a", który zmarł w czerwcu 2009 z powodu przedawkowania leków pobił tym także takich wykonawców jak Britney Spears, Justin Bieber, TLC i swoja własną siostrę Janet Jackson, która wykonała hołd dla Michaela w roku, w którym zmarł.

Źródło: reuters.com  / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Sędzia odrzucił dwie prośby obrony Conrada Murraya

Sędzia Sądu najwyższego Michael E. Pastor odrzucił wniosek o odizolowanie Ławy Przysięgłych od świata zewnętrznego na czas procesu.

"Nie chcę aby ławnicy przysięgli czuli się "uwięzieni". Ławnicy będą także kontaktować sie ze swoimi najbliższymi" Powiedział. I wyraził przekonanie, że ławnicy zostali poinformowani o unikaniu kontaktu z mediami.

Sędzia również odrzucił prośbę o usunięcie kamer telewizyjnych z sali sądowej 

Jako dodatek Pastor zaznaczył, że "Obecna sprawa powinna skupić się na wydarzeniach związanych z opieką medyczną Conrada Murraya jaką dał Michaelowi Jacksonowi." "W sprawie nie powinno znaleźć sie jakiekolwiek nie sprawiedliwe, nieuzasadnione i nie związane z tematem ataki na zmarłą ofiarę."

Było to odniesienie się do prośby o ograniczenie zadawanych pytań odnoszących sie do procesu o molestowanie."

Źródło: yahoo.com /  CNN.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

 

Data: 24/8/2011 Zmarł Frank Dileo - manager MichaelaFrank Dileo zmarł dziś w wieku 63 lat. Powodem śmierci były komplikacje po operacji serca, po wszczepieniu bypassów. Frank Dileo chorował na serce od wielu lat.

Frank został managerem Michaela przy promowaniu albumu "Thriller" i przyczynił sie do jego sukcesu. Powrócił na stanowisko osobistego managera Michaela, gdy artysta przygotowywał się do powrotu na scenę, towrząc serie koncertów w Londynie pt. "This Is It"

Ostatni wywiad jaki udzielił Frank to dokument pt. "True Crime With Aphrodithe Jones" ("Zbrodnie, które wstrzasnęły Ameryką" przyp. tłum. wg. polskigo oddziału kanałów Discovery). Dokument dostępny jest na naszej stronie w dziale "Multimedia" pod dział "DVD" w oryginalnej wersji językowej z napisami polskimi oraz w wersji z Polskim Lektorem.Źródło: billboard.biz / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 22/6/2011 Michaelowy weekend w TV25 czerwca to 2 rocznica śmierci Michaela Jacksona. Kanały muzyczne i nie tylko tworzą dla fanów i nie tylko programy z muzyką Michaela oraz różne dokumenty.

MTV Polska:

"Weekend z Michaelm Jacksonem"

sobota: godz. 14 - 16.

niedziela: godz. 14-16

VH1 Europe

Cały weekend, "Weekend with Michael Jackson"

4fun.tv:

Już dziś (22.06.11) stacja 4fun.tv wyemituje program „Power Hour”, czyli godzinne pasmo muzyczne, w którym stacja zaprezentowane zostaną klipy Michaela Jacksona, od początkowych etapów jego kariery, aż po dzień dzisiejszy.

Michael Jackson w „Power Hour” – na antenie 4fun.tv: środa: 18:00

„Michael Jackson weekend” na antenie 4fun.tv:

piątek: 14.00 i 19.00,

sobota: 9.00, 10.30, 15.00 i 19.00,

niedziela: 9.00, 10.30, 15.00 i 16.30.

4:

Cały weekend z Michaelem.TVP Info

"Prawda o ostatnich dniach Michaela Jacksona"

Sobota godz. 23:20

E!

"E! Sprawozdanie specjalne: Ostatnie dni Michaela Jacksona"

Sobota godz. 15:45Źródło: MTV.pl / 4fun.tv / 4 / TVP Info / E! / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 10/6/2011 Michael Jackson w studio z Barry Gibb'em część 2Dwie części połączone w 1 czyli cała 1 minuta i 30 sekund z ponad 2 godzin materiału.

Źródło: mjtunes.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Tribute 4 Michael Jackson w 2 rocznicę
 

Monika Bral (pedagog tańca Jackson Style www.souldance.pl) - zaprasza na dużą oficjalną imprezę w hołdzie dla naszego Króla Muzyki Pop-u.

 

- Profesjonalne pokazy tańca! W tym oryginalne fragmenty z clipow i tras koncertowych MJ-a,

 

- Bicie rekordu osób tańczących jednocześnie fragment jego choreografii,

 

- Muzyka Michaela przez całą noc i przede wszystkim świetna zabawa +2 DJ-ów oraz liczne niespodzianki...

 

- MJ-owe przebranie – jak najbardziej wskazane.

 

Zapraszamy do Stolicy na największy Tribute w Polsce.


Start: 22:00
Źródło: michaeljackson.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 09/6/2011 Światowa premiera "Behind The Mask"14 czerwca na oficjalnej stronie Facebook Michaela Jacksona zadebituje nowy teledysk "Behind The Mask".
Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 06/6/2011 Michael Jackson Fan Fest (update)Pierwsza autoryzowana przez Estate impreza dla fanów Jacksona, "Michael Jackson Fan Fest" odbędzie się w ograniczonym czasie zaczynając od 3 grudnia 2011 w Mandalay Bay Resort and Casino.

Fani będą mieli szanse doświadczyć tego wydarzenia przez cały miesiąc, od 03 do 27 grudnia.

Na imprezie przewidziane się różne atrakcje jak np. oglądanie pamiątek Michaela Jacksona, przedmioty z Neverland Ranch, zdjęcia z historycznych teledysków, poznanie od kuchni kreacji Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour i wiele więcej.

W dodatku Fan Fest da możliwość konkursu tańca po przez wykorzystanie ostatnio wydanej gry przez UBISOFT "Michael Jackson: The Experience." Interaktywna i niesamowicie zaplanowana impreza, będzie jedną z najbardziej unikalnych imprez.

The Fan Fest będzie otwarty na 4 godziny przed wykonaniem koncertów z serii THE IMMORTAL World Tour w dniach 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13 grudnia i 14 w Bayside Exhibit Halls. W przyadku 2 wieczornych koncertów, Fan Fest będzie miał otwarte dwa sezony w oddzielnym czasie. Informacje o biletach będą ogłoszone za tydzień.

Cena biletów:
Od 62$ do 194$
Vip - 280$

Wpisz kod na Ticketmaster: MJFF35
Bilety na Fan Fest za $35 ogólna sprzedaż i za $75 dla VIP'ów.Źródło: michaeljacksonfanfest.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 30/5/2011 Jackson by KOPERPacjent: człowiek, który wymyślił Michaela Jacksona.

Wernisaż: 3 czerwiec 2011 r., godz. 20:00 Galeria Łódź, ul.Sienkiewicza 65
Największa wystawa rzeźb o Michaelu Jacksonie w EUROPIE!
Wystawa sensualna, gdzie każdy może stanąć oko w oko z historią muzyki POP!
Król sceny muzycznej XX wieku ożywa w 14 odsłonach!

Prawdziwa legenda na wyciągnięcie ręki! Przyjdź! Zobacz! Poczuj!


Zapraszamy na wystawę prac młodej rzeźbiarki Aleksandry Koper w GALERII: FARBIARNIA SZTUKI mieszczącej się w Centrum Kultury Kreatywnej - ETERNIA ul. Sienkiewicza 65 w od 2 do 16 czerwca 2011

W czerwcu 2011 roku w Centrum Kultury Kreatywnej ETERNIA i Nasiadowni Stara Szwalnia odbędzie się wystawa prac rzeźbiarki poświęconych królowi popu Michaelowi Jacksonowi. Jest to cykl 14 rzeźb w rozmiarach ludzkich, inspirowanych postacią Jacksona jako showmana, artysty i człowieka. W odsłonie od Starożytnego Egiptu po Art Nouveau. Rzeźby zostały wykonane z ceramiki, żywicy, włókien bawełnianych, celofanu i innych materiałów.

Szczegółowe informacje do pobrania:
- Opis wystawy:
Opis wystawy PDF

4 poziomy Galerii, na każdym inna atrakcja m.in.:

-Całonocne MJ Disco
-Silent Disco
-Wystawa fotografii
-konkursy m.in. na sobowtóra MJa

Michaelowe przebranie mile widziane.

Organizator:


Patronat medilany:Źródło: michaeljackson.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Jacksonalia 2011


3 czerwca br. w godzinach 15:00-20:45 na terenie Osiedla Akademickiego Politechniki Koszalińskiej w Koszalinie.
Impreza muzyczno-taneczna o charakterze charytatywnym. Podczas której zbierane będą pieniądze na rzecz Karoliny Gniazdowskiej, chorej na rdzeniowy zanik mięśni, niepełnosprawnej studentki PK. Zebrana kwota (aukcje dzieł sztuki m.in. studentów Instytutu Wzornictwa, jak również zbiórka do słoików) zostanie przekazana na zakup specjalistycznego sprzętu tzw. pionizatora (wartość ok. 5 tys. zł).

Motywem przewodnim będzie twórczość Michaela Jacksona. Gwiazdą wieczoru będzie, znana z występów w programie You can dance - po prostu tańcz, Diana Sasza Staniszewska.
Na scenie zaprezentuje się także niepowtarzalny sobowtór Michaela Jacksona Paweł Janak.

W trakcie trwania tego wydarzenia okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będą mieli również młodzi, zdolni artyści z Koszalina oraz regionu.

Więcej na temat imprezy: www.jacksonalia.pl

Źródło: michaeljackson.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 25/5/2011 Michael Jackson w studio z Barry Gibb'emUrywek filmu Michaela Barry Gibb'em w studio jest dostępny z oficjalnej strony Barry'go i na youtube.

"Michael Jackson i ja byliśmy nadroższymi sobie przyjaciółmi, tak po prostu to było. Skłanialiśmy sie ku tej samej muzyce i uwielbialiśmy razem pracować i był osobą, z którą pisało się najłatwiej. Im więcej oboje wiedzieliśmy tym bardziej te pomysły splatały sie i wszystko to sprowadziło do stworzenia tej piosenki All in Your Name (Wszystko jest w twoim imieniu) jest to w prawdzie przesłanie, które Michael chciał przekazać wszystkim sowim fanom na całym świecie, zrobił to dla nich z czystej miłości do muzyki. Mam nadzieje i modle się abyście wszysy usłyszeli ją w całości. Te doświdczenie, to skarb, który na zawsze będę w sobie nosił."

Nagrany i sfilmowany w Middle Ear Studios w grudniu 2002. Wszystkie materiały były nagrywane przez Ashley Gibb. Materiału jest ponad 2 godziny.Źródło: mjtunes.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 19/5/2011 Nowa książka o Michaelu Jacksonie od Dietera Wiesnera
9 listopada 2011 roku ukaże się nowa książka o Jacksonie od Dietera Wiesnera. Dieter to długoletni powiernik oraz były doradca do spraw marketingowych i osobisty menadżer Jacksona w roku 2002. Zakończył on współprace z Jacksonem zaraz po tym jak pojawiły się oskarżenia o molestowanie, gdzie Wiesner był współ oskarżonym w punkcie dotyczącym zarzutów o planowanie porwania i więzienie oskarżyciela i jego rodziny.

Książka nosi tytuł: "Dlaczego Michael Jackson musiał umrzeć?"
(org. tyt: "Michael Jackson Die wahre Geschichte")

Krótki opis:
25 czerwca roku 2009 świat na chwilę zatrzymał się w miejscu. Michael Jackson, największa muzyczna gwiazda wszechczasów, nie żyje. Dwa lata później, wiele pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi: Dlaczego Michael Jackson musiał umrzeć? Dlaczego tak krótko przed planowanym powrotem na scenę? Komu mogło zależeć na jego śmierci?

Autor opisuje:
-jak MJ coraz głębiej wpadał w szpony mafii show- biznesu
-uświadamia, że strach i mania prześladowcza nie były bynajmniej bezpodstawną reakcją: są pewne kręgi, które skorzystały więcej na jego śmierci, niż za życia
-przywołuje swoje prywatne wspomnienia: tajne eskapady Michaela, jego samotność, tęsknotę za miłością
-po raz pierwszy wspomina o dotychczas nieujawnionych planach MJ, które miał on zamiar realizować po zakończeniu swej muzycznej kariery.

Książka w języku niemieckim.

Tłumaczenie: Klara (Little Devil)


Źródło: amazon.de / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 03/5/2011 Proces lekarza Michaela Jacksona, Conrada Murraya opóźniony


Proces lekarza oskarżonego o podanie śmiertelnej dawki leku legendzie muzyki, Michaelowi Jacksonowi został odroczony do września.


Adwokaci lekarza z Los Angeles poprosili o odroczenie początku procesu, w celu przygotowania się do nowych świadków prokuratury.


Źródło: BBC.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 24/4/2011 Zdjęcia z autospji Michaela zostaną pokazane podczas procesu


Zdjęcia z życia i śmierci Michaela Jacksona zostaną pokazane ławie przysięgłych na procesie lekarza, zarządził w czwartek sędzia, po tym jak prokuratura zapewniła powściągliwość podczas prezentowania zdjęć z sekcji zwłok, które mogą zdenerwować rodzinę artysty.

Sędzia sądu najwyższego Michael Pastor powiedział także, że umożliwi prokuraturze pokazanie ławie przysięgłych urywków z filmu "This Is It", aby przedstawić stan fizyczny oraz psychiczny artysty z ostatnich dni przed śmiercią.

"Uważam, że nie powinno to mieć wyrazu rozrywki,"powiedział sędzia. "Nie powinniśmy odczuć braku naszych 99 centów płaconych dla iTunes tylko dla tego, że nie usłyszymy całej piosenki." Pastor powiedział, że dopuszcza tylko dwa zdjęcia z autopsji Jacksona. Prokuratura powiedziała, że zdjęcia prezentować będą leżące ciało na stole do przeprowadzania autopsji u koronera. Na pierwszym z nich piosenkarz jest owinięty w szpitalny fartuch, na drugim zaś jest on nagi z zasłoniętymi, niektórymi częściami ciała. "Jednak są one drastyczne, ale nie krwawe i makabryczne," Powiedział adwokat David Walgren. Obrona zapytała odnośnie tych zdjęć, czy nie będą one wywoływać dyskomfortu u ławy przysięgłych.

Na, co jednak Walgren okazywał się być niewzruszonym wobec potrzeby okazania stanu fizycznego, Jacksona aby zapewnić tym samym twierdzenie, że Jackson był zdrowy w momencie śmierci od przedawkowania propofolu i innych podanych leków przez oskarżonego Dr. Conrada Murraya. "To jest zabójstwo i nie możemy udawać, że nim nie jest," powiedział Walgren.

Sędzia zgodził się, z tym, że zdjęcia te będą potrzebne. Przypomniał zeznania z wstępnych przesłuchań, w, których świadek powiedział, że Jackson był niezmiernie szczupły a inny świadek opisał jego widok jako pacjenta z hospicjum. Walgren powiedział, że wie, o tym, że rodzina Jacksona będzie obecna w sądzie i powiedział, że zdjęcia będą wyświetlane ostrożnie. Gdy pokazał je sędziemu Pastorowi, ten zauważył, że nie są to graficzne czy przerażające zdjęcia jak utrzymywała obrona. Odnosząc się do filmu, Pastor ujawnił, że to wybrane piosenki, jak "Earth Song" i "The Way You Make Me Feel", które zostaną pokazane ławie przysięgłych. "Earth Song" to kolorowy hołd dla środowiska naturalnego, który jak mówi, Jackson nagrał dzień przed śmiercią.

Przyznaję, że Michael Jackson będzie śpiewał. Ale to, czego nie będzie, to scena z dziewczynką, kwiatami i całą fauną," powiedział. Adwokat obrony Edward Chernoff wydał sprzeciw pokazywaniu tych zdjęć filmowych, twierdząc, że jest to edytowany materiał, mający na celu pokazać, Jacksona w najlepszym świetle. Pastor powiedział prokuraturze, że może pokazać tylko te zdjęcia Jacksona, które są z prób z ostatnich dwóch dni przed śmiercią, która miała miejsce 25 czerwca 2009.

Murray, główny kardiolog z Houston, odrzucił swą winę o nieumyślne zabójstwo. Władze oskarżyły go o podanie zbyt dużej dawki propofolu Jacksonowi w sypialni w jego wynajętej posiadłości. Adwokaci Murraya zasugerowali w ostatnich miesiącach, że piosenkarz mógł sam sobie wstrzyknąć fatalną dawkę leku.

W innym zarządzeniu, Pastor powiedział: "Prokuratorzy mogą przesłuchać kilka kochanek Murraya podczas procesu, ale sprośne szczegóły powinny zostać ominięte. Powiedział też, że nie chce słyszeć żadnych reklam odnośnie klubów ze striptizem gdzie Murray poznał niektóre kochanki. Prokuratura także, nie może przedstawiać sytuacji ani stanu rodzinnego dotyczącego dzieci Murraya.

Obrona nie może podejmować prób okazania sytuacji finansowej Jacksona, mówiąc, że to, mogłoby obrócić sprawę do "rozrachunków, które źle wpłynęłyby na ławę przysięgłych i nie miały by końca." Obrona twierdziła, że Jackson był przybity swoimi długami.

Sędzia odrzucił użycie oświadczeń wydanych przez Murraya do swoich medycznych ekspertów, w których jak się okazuje, zmienia niektóre szczegóły poprzednio zaznane policji o stanie leczenia Jacksona. Sędzia powiedział, że eksperci nie mogą grać jako "papugi", by tworzyć pogłoski na temat oskarżonego przed ławą przysięgłych. Prokuratura zasugerowała, że jeśli Murray chce opowiedzieć swoją historię, powinien zrobić to z miejsca przesłuchania świadka.

Mowy rozpoczynające proces zostały zaplanowane na 9 maja.


Źródło: Billboard.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 23/3/2011 Zmarła długoletnia przyjaciółka Michaela, Elizabeth Taylor
Elizabeth Taylor, legendarna aktorka znana ze swej pięknej urody, stylowego życia "jet-set", próby pomagania innym i jej wielokrotnych małżeństw, zmarła w środę w wieku 79 lat.

Taylor to także długoletnia najbliższa przyjaciółka Michaela i autorka tytułu Jacksona "King Of Pop, Rock And Soul". Michael zorganizował 1 ze ślubów Liz na rancho Neverland, gdzie była częstym gościem. Taylor można zobaczyć u boku Jacksona m.in. w: "Private Home Movies" oraz "30th Anniversary Celebration". W latach 90' Michael Jackson wykonał specjalnie dla niej piosenkę pt."Elizabeth I Love You", której jest autorem oraz kompozytorem.

Taylor zmarła "spokojnie w Szpitalu Cedars-Sinai w Los Angeles,". Przebywała w szpitalu sześć tygodni na ciężką niewydolność serca, "wiele lat walczyła z tym stanem zdrowia. Choć ostatnio cierpiała z powodu kilku komplikacji, jej stan był ustabilizowany i była nadzieja, że będzie mogła wrócić do domu. Niestety, tak sie nie stało."

Choć była dwukrotną laureatką statuetki Oscara - za "Butterfield 8" (1960) i "Who's Afraid of Virginia Woolf" (1966) -- Taylor była bardziej sławna z bycia: seksowną, czarującą, burzliwą, delikatną, mediów i fanów. Nie wywyższała sie.

R.I.P. 1932-2011 Elizabeth Taylor.


Źródło: cnn.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 06/3/2011 'The Behind the Mask Project' - zagraj w klipie Michaela Jacksona7 marca rusza kampania "The Behind the Mask Project", podczas której fani z całego świata będą mogli uczestniczyć w powstaniu nowego wideoklipu Michaela Jacksona. Już za tydzień na stworzonej do tego celu stronie internetowej zostaną udostępnione aplikacje, dzięki którym fani artysty będą mogli załadować własne nagrania, w których np. wykonują słynny "moonwalk" Jacksona. Kiedy miłośnicy artysty zrobią swoją część, reżyser klipu, Dennis Liu, wybierze najlepsze filmiki, które ostatecznie zostaną wykorzystane w obrazku. Rezultat zostanie zaprezentowany w pierwszym tygodniu kwietnia.
Piosenka "Behind the Mask" pochodzi z multiplatynowego albumu króla popu, "Michael". Mająca swoją premierę 13 grudnia 2010 roku płyta trafiła na półki sklepowe w ilości ponad 3.000.000 kopii z miejsca trafiając na listę bestsellerów płytowych roku 2010. Obecnie krążek pokrył sie platyną, lub wielokrotną platyną w 17 krajach.
Status platyny 'MICHAEL' uzyskał w Wielkiej Brytanii,Niemczech,Hiszpanii, Danii,Polsce, Austrii, Belgii, Kanadzie, Francji (2x), Włoszech (2x), Rosji (2x) i Czechach.
Statusem złotej płyty 'MICHAEL' może sie poszczycić w 18 krajach min. w Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, Japonii, Malezji, Filipinach, Grecji, Węgrzech, Irlandii, Holandii, czy tez Szwecji.
Obecnym singlem promującym album ‘MICHAEL’ jest piosenka ‘Hollywood Tonight’.


Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 03/3/2011 Michael Jackson - symfonicznie"Michael Jackson - symfonicznie" jest pierwszym tego typu  widowiskiem w Polsce.
To największe przeboje ,,Króla pop'u" w pełnych  rozmachu orkiestrowych aranżacjach z  udziałem znakomitych wokalistów na  tle przygotowanej specjalnie do tego  koncertu multimedialnej oprawy.
To  muzyka i światło połączone w jedną   całość za  pomocą  najnowocześniejszych technik scenicznych. Thriller, Bad, Billy Jean, Dirty Diana, Smooth Criminal, Beat  it, Black or White i wiele innych hitów teraz w potężnym symfonicznym brzmieniu.
Zapraszamy na niezwykły show przepełniony energią muzyki Michaela Jacksona z udziałem prawie stu artystów.

Więcej informacji na stronie:
www.mj.info.pl

 Bilety dostępne na:
 www.ticketportal.pl
 www.ticketpro.pl
 www.ebilet.pl
 w bileteriach Empik
 oraz przed koncertem.
Źródło: mj.info.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 28/2/2011 "Michael Jackson Party"


Michael Jackson Party / Karnawał Rio

Monika Bral (pedagog Jackson style)
zaprasza na prawdziwe - ostatkowe Michael Jackson Party:
zabawa, nauka kroków i fragmentów oryginalnych choreografii, konkursy oraz pokazy.

Muzykę MJ-ową zapoda dj Erwin, który jak zwykł w swoim zwyczaju innej muzyki niż MJ nie będzie miał przy sobie.

Start godz.: 18.00 - 22.00
- Potem zabawa Karnawal w Rio (muzyka nie MJ-owa)

Karnet wstępu - tylko 10 zł -upoważnia do 10% zniżek w barze przez całą noc Smile

Warszawa, Sobota 5 marca, KLUB MASKA
ul. Krakowskie Przedmieście 4/6
start godzina 18.00 do 22.00 -100% MJ / 22.00 - ... Karnawał w Rio

Organizator: Monika Bral (www.souldance.pl)
Dołącz do nas: facebook
http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=144693485595261

Źródło:
www.souldance.pl
www.maska.pl
www.michaeljackson.pl
www.djerwin.pl


Impreza Sygnowana przez:
Źródło: michaeljackson.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 10/2/2011 "Hollywood Tonight" drugim singlem z płyty "MICHAEL"


Drugi singiel z platynowego albumu Michalea Jacksona ‘MICHAEL’ pojawi się w polskich rozgłośniach radiowych już 14 lutego. Po cieszącym się nadal ogromnym powodzeniem w radiostacjach singlu ‘Hold My Hand’ duet with Akon, tym razem wybór padł na utrzymaną w szybszym, tanecznym tempie z charakterystycznym, melodyjnym refrenem kompozycję ‘Hollywood Tonight’. Piosenka wyprodukowana przez Teddy Riley'a z gościnnym, wokalnym udziałem Tarylla Jacksona, usłyszeć będzie można w nowym, w specjalnym radiowym mixie. Teledysku do singla ‘Hollywood Tonight’ spodziewać można się już pod koniec lutego.

Singiel 'Hollywood Tonight' nie ukaże się w Polsce na singlu CD. Piosenkę będzie można jednak nabyć w postaci pliku mp3.

Album ‘MICHAEL’ ukazał się 13 grudnia 2010 i w pierwszym tygodniu sprzedaży zdobył status platynowej płyty w 14 krajach. W Polsce krążek trafił na zaszczytną, #3 pozycję najlepiej sprzedających się płyt.
Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 08/2/2011 Sędzia zezwolił na transmisję procesu lekarza Michaela Jacksona


Wybór ławy przysięgłych do procesu lekarza Jacksona o nieumyślne zabójstwo gwiazdy muzyki pop Michaela Jacksona, rozpocznie się 24 marca, sędzia zarządził w poniedziałek.

Sędzia z sądu w Los Angeles Michael Pastor także zezwolił na śledzenie procesu w sądzie po przez kamery telewizyjne.

Pastor ustalił najpierw, że proces rozpocznie się 28 marca, gdy Murray powołał sie na prawo do szybkiego procesu w czasie postawienia go w stan oskarżenia w zeszłym miesiącu. Później jednak sędzia zadecydował, że to zbyt szybko by zaczynać proces po 60 dniach.

"Absolutnie, po prostu nie możemy zacząć procesu na ostatnią chwilę," powiedział Pastor.

Wstępne przemówienia będą dostarczone do sądu prawdopodobnie w pierwszym tygodniu kwietnia. Prokuratura i obrona oczekuje, że proces potrwa ok sześć tygodni.

Murray, po wpłaceniu kaucji $75,000 nie był obecny w sądzie na poniedziałkowym przesłuchaniu. Jego adwokaci powiedzieli, że był zajęty zarabiając na życie na praktykach medycznych w Las Vegas i Houston.

Pastor zablokował jego medyczna licencję w stanie Kalifiornia aż do zakończenia procesu. Stanowa rada medyczna poprosiła aby uwarunkować to w jego kaucji.

Murray nie przyznał sie do winy w zeszłym miesiącu.

"Wysoki sądzie, jestem niewinnym człowiekiem," powiedział Murray.

Był osobistym lekarzem Jacksona w dniu śmierci piosenkarza, 25 czerwca 2009, a przyczyną śmierci wg. koronera było "zatrucie propofolem," w połączeniu z "czynnikiem dodatkowym jakim był benzodiazepina."
Źródło: CNN.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 20/1/2011 Gra "Michael Jackson: The Experience" przekroczyła sprzedaż 2 milionów egzemplarzyUbisoft ogłosił wczoraj, że ich świąteczny hit Michael Jackson: The Experience, obecnie dostępny na Nintendo DS i Wii, sprzedał się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Ostatnie wyniki sprzedaży nie zawierają liczby sprzedanych egzemplarzy z Japonii, ponieważ tam zostanie ona wydana kilka miesięcy później. Wydana pod koniec listopada, Michael Jackson: The Experience pozwala graczom doświadczyć magii Króla Popu poprzez wykonywanie jego ruchów tanecznych zainspirowanych przez jego choreografów, podczas słuchania i śpiewania wraz z muzyką można poczuć ekscytację.
Yves Guillemot, szef Ubisoft skomentował, “Michael Jackson: The Experience jest światowym hitem i oferuje fanom grę, na która czekali. Jako lider w generacji gier tanecznych, nasze ekipy entuzjastycznie wypracowały i zbudowały doświadczenie, które odtwarza światową magię teledysków Michaela Jacksona oraz jego występy.  Patrzymy z nadzieją, na unowocześnienie Michael Jackson: The Experience do Kinect i Move tak aby nawet większa liczba osób mogła cieszyć sie tą zabawą wraz z ich przyjaciółmi jak i rodzinami.”
John Branca i John McClain, wykonawcy Estate of Michael Jackson powiedzieli “Jestemśmy bardzo podekscytowani faktem jak ludzie na całym świecie są wszechstronni i cieszą się grąMichael Jackson: The Experience. Pasja jaką okazują wobec nauki i wykonywania ikonicznych tanecznych ruchów Michaela do piosenek, które kochają od lat to hołd dla jego niesamowitego dziedzictwa. Rodziny dzielą się rozrywką i doświadczeniem, które jest zabawne, unikalne i mobilizujące.”

Michael Jackson: The Experience będzie także dostępne od 14 kwietnia 2011 na Kinect dla Xbox 360 oraz PlayStation Move, Motion Controller dla PlayStation 3. Electronic Theatre będzie na bieżąco informował o Michael Jackson: The Experience.
Źródło: MJJCommunity.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 12/1/2011 6 i ostatni dzień wstępnych przesłuchań ws. śmierci Jacksona / Początek procesu Murraya


Wczoraj odbyły się przesłuchania takich osób jak: dr Christopher Rogers z biura koronera, dr Richard Ruffal, Farmakolog i Anestezjolog.

Stephen Marx:

26.06.2009 wykonał autopsję. Zdaniem lekarza przyczyną śmierci było zabójstwo - zatrucie propofolem i benzodiazepinami.
Lekarz zeznał, że nie wierzy, iż Murray podał Michaelowi jedynie 25mg propofolu - gdyby tak było Michael obudziłby się po pięciu minutach.
Lekarz nie zgadza się również teorię obrony, wg której Michael sam miał podać sobie propofol.
Wg patologa Michael był zdrowy, zawiodła opieka medyczna lekarza, która była poniżej wszelkich standardów. Jego zdaniem Murray nie powinien był leczyć bezsenności propofolem. Również nie powinien był zostawiać Michaela, kiedy ten był pod wpływem anestetyku.
Obrońca Murraya zapytał:Z tego, co wiem lidokainę można przyjmować doustnie, czy propofol również? - Zgodnie z moją wiedzą dożylnie. Obrońca dopytywał, czy jeżeli jednak ktoś wypiłby propofol, czy dotarłby on do żołądka - lekarz powiedział, że to możliwe, jednakże w tym przypadku ilość leku wykryta w żołądku była za mała, by tak sądzić. Przed podaniem propofolu (z uwagi na ból, jaki wywołuje) podaje się lidokainę - patolog nie wie, jaka byłaby reakcja organizmu na doustne przyjęcie leku.
Obrońca dopytywał również, czy to możliwe, by Michael sam wstrzyknął sobie propofol do wkłucia nad kolanem - sędzia uchylił pytanie
Lekarza pytano również o inne leki - jego zdaniem same nie mogły spowodować śmierci, ale w połączeniu - tak.

dr Richard Ruffal:

Badał, czy doszło do naruszeń standardów opieki medycznej. Jego zdaniem po podaniu propofolu, pacjenta należy monitorować. Jeżeli połączy się propofol z innymi lekami, wzrasta ryzyko nieprzewidzianych skutków. Należy wtedy zwrócić szczególną uwagę, trzeba być przygotowanym do ewentualnej reanimacji.
Jego zdaniem, w chwili śmierci Michaela stężenie propofolu w Jego krwi mogło być wyższe niż pokazały to późniejsze badania. Podobnie, sądzi, że Murray podał większą ilość leków benzodiazepinowych niż ta, do której się przyznał.

The End of Hearing/ Trial Begins:

Obrona poprosiła sąd o oddalenie zarzutów. Sędzia Michael Pastor zarządził przerwę.
Sędzia Michael Pastor zadecydował, że dr Conrad Murray odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci Michaela Jacksona. W przypadku wyroku skazującego, grozi mu kara do czterech lat więzienia
W zamykającym przesłuchania oświadczeniu prokurator David Walgren powiedział, To nie był jeszcze czas Michaela Jacksona. Michael Jackson byłby tu dziś z nami, gdyby nie zaniedbania i lekkomyślne działanie dr Murraya. Do czasu zakończenia procesu, dr Conrad Murray nie może praktykować medycyny w stanie Kalifornia Sędzia Michael Pastor zawiesił licencję medyczną
Rada Lekarska prosiła o to już dwukrotnie. Zaraz po podjęciu decyzji o postawieniu Murrayowi zarzutów, Pastor przychylił się do wniosku Rady.
Dr Conrad Murray ma 24 godziny na zawiadomienie o tej decyzji stanowych komisji w Teksasie i Nevadzie, które również mogą podjąć decyzję o zawieszeniu jego praw lekarskich. Adwokaci Murraya decyzję tę uznali za pozbawienie ich klienta prawa do obrony w czekającym go procesie.

Tłum. inf. anialim.
Źródło: sprocket-trials.blogspot.com / MJPolishTeam Forum / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 11/1/2011 5 dzień wstępnych przesłuchań ws. śmierci Jacksona


Wczoraj i przed wczoraj odbyły się przesłuchania takich osób jak: Stephen Marx, policjant, specjalisty ds. odzyskiwania danych, Tim Lopez farmaceuta,Jaime Lintemoot z Biura Koronera, Orlando Martinez, policjant .

Stephen Marx:

Odzyskał dane z IPhonea Dr. Murraya 28 czerwca 2009.


DDA Q: Czy odzyskałes także e-mail?
Marx: Tak.
DDA Q: Gdzie na iPhoneie znajdował się?
Marx: Był w miejscu gdzie są gromadzone rzeczy dot. e-maila.
DDA Q: E-mail z 26 czerwca 2009, z powitaniem: cześć Conrad, z podpisem, Boba Taylora, z ubezpieczniem Boba Taylora w Londynie. czy widzi pan nagłówek, panie Marx?
Marx: Tak.
DDA Q: Pochodzi od mieszkańca w Londynie, w Anglii?
Marx: Tak
DDA Q: 5:54 rano, to czas jaki jest w Los Angeles? Na podstawie nagłówka jako z miesca wysłania UK, 5:54 rano w Los Angeles.
Marx: Tak, zgadza się.
DDA Q: Przeglądał pan zawartość tego e-maila?
Marx: Tak.
Przeglądałem...
DDA Q: ...szczegółowe inforamcje o stanie zdrowia MJa?
Marx: Zgadza się.
DDA Q: Czy miał pan możliwość stwierdzenia, czy ten e-mail był czytany?
Marx: Tak miałem.

Murray odpowiedział na email o 11:27 czasu L.A., treść mówiła o autoryzacji oświadczenia prasowego ws. stanu zdrowia Michela.

Tim Lopez:

Farmaceuta z Applied Pharmacy Services w Las Vegas zeznał, o tym, że od 6 kwietnia Murray rozpoczął zamawianie dużych ilości propofolu.

Przesyłki z Las Vegas wysyłane były na adres dziewczyny Murraya.

28.04.2009 zamówił cztery paczki - w każdej 10x100ml. Jeszcze w kwietniu zamówił 20 fiolek midazolanu i lorazepamu.

12.05 Murray zamówił 4 paczki propofolu i midazolan.

10.06 zamówił 4 paczki propofolu i 2x20ml propofolu.

W sumie w ciągu dwóch miesięcy Murray zamówił 225 fiolek propofolu - 130x100ml i 125x20ml

Jaime Lintemoot:

29.06.2009 przeprowadzono badania próbek krwi na obecność propofolu - potwierdzono ją.

Wykryto również obecność lidokainy, diazepamu, lorazepamu, midazolamu i efedryny.

Orlando Martinez:

w skórcie opis przesłuchania.

Detektyw zeznał, że Murray powiedział policjantom, że przynajmniej przez sześć nocy przed śmiercią Michaela Jacksona, podawał Mu silny anestetyk.
Orlando Martinez zeznał, że Murray powiedział mu, że tego dnia, kiedy Artysta zmarł, doktor do ok. 10.40 rano nie chciał podać Mu propofolu.
Przesłuchiwany przez policję Murray przyznał, że podał wtedy 25mg propofolu, czyli połowę dawki. Wcześniej dożylnie podał inne leki uspakajające.
***

17.06. 2009 det. Martinez przesłuchiwał (w obecności Chernoffa) Murraya.
Murray poznał Michaela w 2006, nie mówił o sobie kardiolog, ale lekarz ogólny - w Las Vegas leczył Michaela i Jego dzieci z grypy.
Michael Amir Williams zadzwonił do niego i poprosił w imieniu Michaela, by Murray pojechał z Nim do Londynu, później rozmawiał z Michaelem.
Murray zeznał, że przez nieco ponad 2 miesiące towarzyszył Michaelowi wieczorami (6 dni w tygodniu), pomagał zasnąć, podając 50mg propofolu i kroplówkę. Murray powiedział policjantom, że stwierdził, że Michael uzależnia się od propofolu, dlatego zadecydował o zmianie leków. Zmniejszał dawkę propofolu i podawał inne leki (larozepam i midazelam).
25.06 o 12:50 am przyjechał do Carolwood, Michael wrócił do domu ok. 1 am, odbyli krótką rozmowę, Michael wziął prysznic. Murray podał Mu maści.
Następnie podłączył kroplówkę, ok 2 podał 2ml lorazepamu z solą fizjologiczną i tabletkę valium. Po godzinie, wg zeznań Murraya, Michael wciąż nie spał, podał Mu więc 2mg diazopamu, ok. 3.20 Michael miał zasnąć na 10-12min (Murray patrzył na zegarek).
Michael się obudził, Murray zgasił światła, włączył muzykę i zasugerował, żeby Michael medytował. Murray powiedział policjantom, że Michael obawiał się, że jeśli nie będzie mógł spać, będzie musiał odwołać próby i koncerty. Murray podał Mu znów leki: mirazepam, ok.5 lorazepam.
Wg Murraya, Michael - będąc pod presją i obawiając się odwołania koncertów - wciąż nie mógł zasnąć. O 7.30 Murray podał 2mg diazopamu.
O 10 wg Murraya, Michael poprosił go o propofol, który ten miał podać ok 10.40-10.50. Murray utrzymuje, że podał tylko połowę dawki, jaką zwykle podawał.Michael zasnął.
Murray powiedział policjantom, że przez chwilę obserwował Michaela aż uznał, że spokojnie śpi. Poszedł do łazienki, gdzie spędzić miał 2 minuty.
Kiedy stamtąd wrócił był zaskoczony widząc, że Michael nie oddycha. Miał wtedy zacząć uciskać Jego klatkę piersiową i rozpocząć reanimację: Michael leżał w łóżku, Murray jedną ręką podpierał Jego plecy, drugą uciskał klakę piersiową. Murray twierdził, że sam nie był w stanie przenieść Michaela na podłogę.
Murray powiedział policjantom, że zadzwonił po Williamsa. Zostawił Michaela i zbiegł do kuchni, gdzie powiedział, że zdarzył się wypadek i natychmiast potrzebna jest ochrona. Wrócił do sypialni Michaela, tam dołączył do niego Alvarez, któremu polecił zadzwonić po karetkę.

Wg transkryptu Murray rozmawiał z policjantami przez ok. 20 min. (Ed Chernoff twierdzi, że ok. 2 godzin)
Pytali go o miejsce, gdzie znajdował się ukryty sprzęt medyczny - odpowiedział.
Murray nie przedstawił dokumentów medycznych dot. leczenia Michaela. Nie powiedział policjantom, że opiekując się Michaelem korzystał z telefonów komórkowych. Powiedział, że chciał przeprowadzenia autopsji.

Podczas przesłuchania przez obronę, policjanta pytano o zeznania Murraya, w których mówić miał, że Michael chciał sam robić sobie zastrzyki, na co lekarz się nie godził.

Tłum. skrutu inf. anialim. MJPolishTeamForum
Źródło: sprocket-trials.blogspot.com / MJPolishTeam Forum / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 8/1/2011 4 dzień wstępnych przesłuchań ws. śmierci Jacksona


Wczoraj odbyły się przesłuchania takich osób jak: Sade Anding przyjaciółka i kochanka Dr. Murraya ,Bridget Morgan ,Nicole Alvarez, była prostytutka, Elissa Fleak, Śledcza z biura koronera w L.A. .

Sade Anding:

czarno skóra Brazylijka. Poznała Dr. Murraya w restauracji po Walentynach. W 2009 pracowała w restauracji Sullivan Steak house jako kelnerka od koktajli Pracowała tam przez ok 6 do 8 miesięcy.

Odpowiedziała twierdząco na pytanie Czy 25 czerwca 2009 odebrała telefon od Conrada Murraya?

P:Która to była godzina u Pani w Houston jak Dr. zadzwonił?

O:Ok. 12:30. To było po południu.

P:O czym najpierw rozmawialiście?

O:Powiedział, że to Conrad; powiedział: cześć, zapytał jak sie mam

P:Czy rozpoznała pani jego głos?

O:tak

P:Przedstawił sie i zapytał jak sie pani ma.

czy powiedział, co u niego?

O:Powiedział, ze u niego wszystko dobrze, wtedy przerwałam mu i zaczęłam mówić. powiedziałam mu, pozwól, że ci powiem co u mnie

Zeznała, że Murray zadzwonił na jej telefon komórkowy. Moment później Murray nie odpowiadał, usłyszał tylko inny telefon, prawdopodobnie Dr. schował telefon do kieszeni, Sade słyszała"mamrotanie i kaszlenie". Utrzymuje, że rozmowa nie trwała dłużej jak 5 minut.

Bridget Morgan:

Pani Morgan zeznawała dość krótko. Ogólnie pytano ją czy dzwoniła do Dr. Murraya 25 czerwca, na co odpowiedziała twierdząco.

Nicole Alvarez:

Pani Alvarez to była prostytutka, poznała Dr. w klubie w Las Vegas ok. roku 2005. Ma z nim dziecko od marca 2009. Nie pamięta, czy Murray mówił jej, że był wciąż żonaty. Murray mieszkał z nią pomiędzy marcem i czerwcem. Murrey powiadomił ją, że jest osobistym lekarzem Jacksona jednak nie zna szczegółów, bo to nie jej sprawa. Dr. Murray także zamawiał do niej do domu paczki z apteki, ale nigdy żadnej nie otwierała.

Elissa Fleak:

Jest śledczą z kornera i wykonała oględziny wstępne na Jacksonie. Ale nie odnalazła żadnych przyczyn zgonu, rodzaju uszkodzenia ciała. Spisuje wszystkie leki i nazwiska lekarzy, którzy je przepisali.

P:Czy pamięta Pani jakie recepty odkryła?

O:Tak.

P:Jakie pani odkryła?

O:Flomax, clonazapam, diazapam, lorazapam, tomazapam, trazadone i tiziandine.

Także zebrała kilka butelek po tabletkach, tuby po maściach. Hydrocodone [ed. note: Vicodin]. Tubkę maści Lidocane, była ona na stoliku nocnym [ed. note: maść Lidocaine może być użyta do redukcji bólu.].

P:A co z Benoquin?

O:Tak. Była tam Benoquin.

P:Maść w tubce?

O:Tak jest.

P:Czy spisała Pani kto przepisał?

O:raporot: diazepam (Valium), Flomax, Lidocaine maść, lorazepam (Ativan), temazepam (Restoril, środek pomagający w zaśnięciu) przepisane przez Dr. Murraya. Clonazepam (antianxiety), trazodone (antidepressant) przez Dr. Metzger, imienia brakuje, przepisane przez Dr. Klein [ed. note: Benoquin jako lek jest używany do vitiligo]

Zeznawała co widzi na przedstawionej fotografii, które pokazuje dom Michaela, odpowiedziała: (w torbie o nazwie "baby essentials") 2 100ml butelki Propofolu, 2 20 ml butelki nie otwarte Propofolu, 3 20 ml butelki otwarte Lidocainy, 1 30 mil butelkę nie otwartej Lidocainy, 20 ml butelka otwarta diazepamu, 5 ml diazepamu otwarta, 1 4ml diazepamu nie otwarta.

P:Wszystkich razem, patrząc na zawartość obu toreb, można trafnie powiedzieć, że było 11 butelek Propofolu?

O:Tak.

2 w sypialni i 9 w pokoju obok. Później obrona Murreya pytała o odległość od łóżka w jakiej zostały znalezione igła i propofol, igła znaleziona 30 cm od łóżka ale propofol kilkanaście cm dalej, wtedy adwokat zapytał:

P:A strzykawka, czyż nie było łatwo jej sięgnąć z  łóżka?

Prokurator: Sprzeciw! Sędzia: Podtrzymuje!

P:Jak daleko od łóżka była strzykawka?

O:Jakieś 60 cm.

P:A strzykawka? (pani odp.)

P:Butelka Propofolu, jak daleko była?

O:Nie wiem czy to było 30 cm, czy..???

P:Adwokat obrony zapytał coś w stylu, czy mężczyzna ważący 61,7 kg, mierzący 179 cm, mógł to sięgnąć?

Prokurator: Sprzeciw! Przywołanie spekulacji! Sędzia: Podtrzymuje!

Prokuratura będzie pierwsza wg. planu. O 9:00 rano (18:00 czasu Polskiego) w poniedziałek zaplanowane są dyskusje na temat dowodów. O 10 rano (19:00 czasu Polskiego) przesłuchania.
Źródło: sprocket-trials.blogspot.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 7/1/2011 3 dzień wstępnych przesłuchań ws. śmierci Jacksona


Wczoraj odbyły się przesłuchania takich osób jak: Harry Daliwal z AT&T i eff Strohm z Sprint Nextel, Martin Blount, ratownik,dr Richelle Cooper z UCLA, Dr. Thao Nguyen z UCLA, Dan Myers, policjant.

W skrócie relacja z przesłuchania wg. CNN.

Dr Thao Nguyen:

Murray "wyglądał na załamanego" gdy rozmawiała z nim na izbie przyjęć. "Poprosił aby się nie poddawać zbyt łatwo i próbować zrobić co możemy aby pacjent żył," zeznała Nguyen.

Wszyscy się zgodzili w "porozumieniu z Dr. Murrayem, że jeśli zawiodą, to ogłoszą to," powiedziała Nguyen. "Niestety, nic nie pomogło w przywracaniu funkcji życiowych pacjenta."

"Powiedział, że pacjent przygotowywał się do koncertów w Anglii i był bardzo zmęczony, a miał problemy ze snem, dlatego podawał mu leki nasenne," powiedziała Nguyen.

dr Richelle Cooper:

"Pacjent nie miał oznak życia,"

"Dr Murray powiedział, że pacjent był w stanie zdrowia przeciętnym, nie był chory, ale bardzo ciężko pracował, dlatego sądził, że był odwodniony," powiedziała Cooper.

Cooper zdeklarowała śmierć Jacksona o 14:26 (czasu Los Angels)

Prokuratura twierdzi, że Murray podawał błędne informacje lekarzom o tym co mogło być przyczyną tego, że Jackson przestał oddychać -- informacje te mogły być może pomóc przywrócić życie piosenkarza.

Oboje doktorzy powiedzieli, że Murray mówił tylko o jednym leku jaki podał benzodiazepine, ale nic nie mówił o propofolu.

Prokuratorzy przedstawili nagrania z telefonu, które sugerują, że Murray rozmawiał przez telefon prawie bez przerwy przez 45 minut nim zauważył, ze Jackson przestał oddychać.

Dan Myers:

telefony były od innego pacjenta, z jego kliniki w Las Vegas i od kobiety z Houston w Texasie, powiedział policyjny detektyw z Los Angeles Dan Myers.
Źródło: CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 6/1/2011 2 dzień wstępnych przesłuchań ws. śmierci Jacksona


Wczoraj odbyły się przesłuchania takich osób jak: Alberto Alvarez, Richard Senneff, ratownik i Kai Chase, kucharka Michaela.

Alberto Alvarez:

Michael Jackson leżał na łóżku martwy, jego lekarz nakazał ochronie zabrać IV torbę z podanymi lekami anestezjologicznymi, zanim zadzwoni po karetkę.

Alberto Alvarez powiedział sędziemu, żeby zdecydował, czy są wystarczające dowody o nieumyślne zabójstwo, ponieważ lekarz najpierw natarczywie powiedział, że Michael potrzebuje karetki, ale potem poinstruował aby schować wszystkie leki i IV torbę.

“Zauważyłem, że w środku (IV torby), są butelki ... i na samym spodzie jest substancja mleko podobna,”. To anestezjologiczny propofol –- przez, którego korner powiedział, że Jackson zmarł.

57 letni Murray, świadomy był podawania piosenkarzowi propofolu jako leku na ułatwienie zaśnięcia jak zeznał policji.

Zeznania drugiego dnia, na wstępnych przesłuchaniach, Alvarez zaproponował bliższe przyjrzenie sie zachowaniu Murraya po zaprzestaniu oddychania przez Michaela w sypialni w wynajętym domu w Holmby Hills.

Pierwszą scene jaką opisał ochroniarz, Alvarez powiedział, że kiedy przybył do sypialni, Murray wykonywał sztuczne oddychanie jedną ręką uciskając klatkę piersiową.

“Powiedział, ‘Musimy wsiąść go do szpitala. Musimy wziąć go do karetki,’” Alvarez zacytował słowa Murraya.

Powiedział, że zapytał Murraya co sie stało, doktor powiedział, ze Jackson “miał złą reakcję.”

Ale zaraz potem, Murray zebrał wszystkie medykamenty od Jacksona i powiedział Alvarezowi, aby przeniósł je do torby i powtórzył raz jeszcze te instrukcje.

Tylko wtedy, Alvarez zeznał, że doktor nakazał mu zadzwonić po pogotowie.

Ratownicy i pogotowie, którzy przebywali w pokoju mają potem zeznawać w przesłuchaniu o tym, że Murray ukrywał użycie propofolu przed nimi jako środka wspomagającego życie Michaela.

Prokuratura powiedziała, że będą zeznawać inni eksperci medyczni i potwierdzą, że Murray użył porpofolu w nieodpowiedni sposób tj. bez odpowiednich urządzeń.

Alvarez powiedział, że nie widział żadnych urządzeń monitorujących bicia serca czy przepływu krwi jednak Murray podczepił palec Jacksona do systemu monitorującego po wezwaniu karetki.

Adwokat David Walgren puścił sędziemu Michaelowi Pastorowi nagranie rozmowy telefonicznej z 911 .

Gdy Alvarez powiedział operatorowi, że był tam osobisty lekarz, operator był zaskoczony.

“Oh, jest tam lekarz?”zeznał, dodał, że lekarz będzie miał"wyższe uprawnienia.”

Alvarez powiedział, że zanim przytachała karetka, Murray zapytał innych ochroniarzy czy umieją udzielać pierwszej pomocy. Prokurator powiedział, że Murray dokonywał jej niepoprawnie używając do tego tylko jednej ręki i na miękkim materiale.

Alvarez powiedział, że operator 911 powiedział, aby przenieść Jacksona na podłogę aby udzielić pierwszej pomocy. Wtedy, Alvarez powiedział, że dokonał masażu serca gdy Murray dokonywał sztucznego oddychania.

“Po drugim razie, oddał oddech, przyszedł i powiedział, 'Wiesz, to jest pierwszy raz kiedy dokonuję sztucznego oddychania, ale musiałem to zrobić, bo on jest moim przyjacielem,'"

Siedząca z tyłu Janet Jackson, w szoku kręciła głową i splotła palce.

Jej mama, Katherine, zaczęła płakać, gdy Alvarez przywołał imię córki Jacksona, Paris zabierając ją z pokoju, gdzie leżał jej ojciec, a ona leżała na podłodze i krzyczała, “Tato!”

Alvarez, powiedział w szoku, przypomniał, jak Murray krzyczał, “Zabierzcie ich stąd! Zabierzcie ich stąd! Niech nie widzą ojca w takim stanie.”

Podczas przesłuchania, Alvarez zawiadomił, że nie powiedział policji, że Murray kazał mu usunąć potencjalne dowody.

“Nie pomyślałeś, że, to podejrzane?” zapytał Ed Chernoff.

“Widocznie, nie, proszę pana,” powiedział Alvarez.

“Myślał pan, że pakuje sie do szpitala, tak?” zapytał adwokat.

“Tak, proszę pana,” odpowiedział Alvarez.

Alvarez powiedział, że odmówił zeznań dla śledczych, którzy chcieli z nim zrobić wywiad, jednak policji powiedział, że być może sprzeda swoje zeznania mediom w późniejszym czasie.

Zezania Kai Chase


- Chase zeznała, że ok 12:05 Murray zszedł do niej i powiedział "Weź ochronę, weź Princea". Powiedziała, że powiedziała Princeowi "może być cos nie tak z twoim tatą".

- Chase zeznała, że zachowanie Murraya było ewidentnie alarmowe. Zeznała, również, że nie kazał jej dzwonić na 911.

- Powiedziała, że Murray ogólnie schodził na dół ok 10 rano po sok przygotowany dla Jacksona, powiedziała, że tego ranka Murray nie zszedł.

- Wspomniała, że Jackson był na mocnej zdrowej diecie, jadał sałatki na obiad, dzień przed śmiercią a także, że zobaczyła coś dziwnego, zupa przegotowana dla Jacksona i Murraya noc wcześniej została zostawiona w lodówce do powrotu z prób i była tam nie ruszona, gdy przyszła do pracy (8:30).

Zenania EMT Richarda Senneffa

- EMT Senneff zeznał, że co Murray powiedział im nie było prawdą.

Senneff powiedział, że gdy oni przyszli Murray powiedział im, że Jacksonowi coś się przed chwilką stało" jednak Michael miał suche oczy i skórę, która była zimna w dotyku, Senneff wierzy, że Jackson mógł być już martwy od ponad 20 minut. “Wszystko co mogę wam powiedzieć, to że tam nie stało się to w krótkim czasie, to troszkę trwało,”.  Zeznał także, że Murray powiedział mi, że Jackson był leczony na odwodnienie, i jedyny lek jaki mu podał to lorazepam. Powiedział, że Murray nigdy nie wspomniał ratownikom o podaniu propofolu. Zeznał, że gdy przyszli na górę pomyśleli, że wygląda na przewlekle chorego pacjenta, który był słaby, blady i wysoki. Zeznał, że ratownicy podłączyli do Jacksona EKG, które wykazywało prostą linię a stopy miały odcień koloru niebieskiego’ a zielenice całkiem rozszerzone. Zeznał, że pomimo wykonanej pierwszej pomocy ratownicy nie odczuwali u Michaela pulsu a ich przegląd Michaela był nie sukcesywny. Senneff zeznał, że Conrad Murray był jedyną osobą, która twierdziła, że czuje u Michaela puls. Zeznał, że Murray odrzucił uznanie Jacksona za zmarłego. Zeznał, że w UCLA Murray był "niespokojny, kręcił się, pocił, był zdenerwowany.

Podczas przesłuchania adwokat Murraya zapytał, czy to jak wyglądał Jackson (wysoki, słaby, fioletowe stopy) mogłyby to być oznaki uzależnienia. Sędzia wstrzymał pytanie.
Źródło: Los Angeles Times / MJJCommunity / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 5/1/2011 Pierwsze przesłuchanie ws. śmierci Jacksona


Wczoraj odbyły się przesłuchania takich osób jak: Kenny Ortega, Michael Amir Williams (był obecny w domu w dniu śmierci Michaela) oraz ochroniarz Faheem Muhammad.

Ortega zeznawał jako pierwszy. Zeznał, o 19 czerwca "Miałem wrażenie, że jest jakby zagubiony. przestraszyłem się. nie wiedziałem co jest nie tak." Ortga zasugerował wówczas, aby Michael przerwał próby i pojechał do domu. Następnego dnia Ortega był wezwany do domu Michaela, gdzie Dr. Murray udzielił mu reprymendy za wysłanie Michaela poprzedniego dnia do domu.

Dr. Murray powiedział, ze to nie moje zadanie i polecił, bym nie zachowywał sie jak lekarz czy psycholog. Ortega powiedział, ze spotkanie było dość emocjonalne, zaprzeczył jednak, jakoby miał krzyczeć na Michaela. To nie był krzyk. Martwiłem się. Michael powiedział, "Wiem, ze ci na mnie zależy i troszczysz sie o mnie, ale nie musisz się martwić. Czuję się dobrze." To Michael mnie uspokajał."

Ortega także, zeznał, że podczas ostatniej próby na 12-14 godzin przed jego smiercią, Michael był "zaangażowany, aktywny i czynnie brał udział w próbie . Był w świetnym nastroju, to był naprawdę fantastyczny dzień"

Kolejny zeznawał Michael Amir Williams. Opowiadał o scenach jakie miały miejsce w wynajętym przez Michaela domu w dzień jego śmierci. Prokurator zapytał o rozmowę z Murrayem. Williams zeznał, że Murray zadzwonił do niego i gorączkowo prosił, by ten sprowadził ochroniarzy. Prokurator zaznaczył, że wtedy już Michael nie żył. Willimas powiedział, ze jest potrzeba natychmiastowa pomoc, jednka Murray nie kazał mu wezwać pogotowia. Powiedział, ze zarówno domu jak i w szpitalu panował chaos.

Williams przyjechał do domu Michaela, kiedy byli tam już ratownicy, pomagał dzieciom wsiąść do samochodu, który jechał za karetką. Był później razem z nimi, kiedy powiedziano im o śmierci ich Ojca. Murray zwrócił się do Williamsa, by ten zawiózł go do domu, skąd miałby zabrać krem, o którym "Michael nie chciałby, żeby ktoś się dowiedział." Odmówił tej czynności i skłamał, mówiąc, ze nie ma klucza. Zadzwonił do domu i kazał niczego nie ruszać. Willias zeznawał drżącym głosem o tym, jak dzieci instruowały, lekarzy na co jest uczulony ich tata, myśląc, że nadal żyje. gdy Williams odmówił zabrania Murraya do domu, ten odparł, że "idzie cos zjeść" i wyszedł ze szpitala. Williams został zapytany przez obronę Murreya o możliwościach odcisków palców jego na strzykawkach czy kroplówkach. odpowiedział, że nigdy ich nie dotykał.

Ostatni świadek tego dnia to ochroniarz, Fahem Muhammad. Zeznał, że dwójka dzieci najstarszych obserwowała nieudolne usiłowanie udzielania pomocy. Murry wg, zeznań, spanikował i zapytał, czy ktoś umie wykonywać resuscytacje?. Ochroniarz powiedział, że dzieci widziały leżącego ojca na łóżku. Paris płakała na podłodze aż ja wyprowadzono. Kiedy w szpitalu stwierdzono zgon, Murray powiedział Faheemowi, że jest głodny i wyszedł. Dopytywany przez obronę przyznał jednak, że nim Murray opuścił szpital rozmawiał z policją i Jacksonami. Wg Muhammada, kiedy wszedł do sypialni Michaela - on już nie żył. Na temat Murrayz mówi: "Pamiętam, że był jakby w stanie szoku, pamiętam też, że po chwili zapytał, czy ktoś z obecnych umie wykonywać CPR. Dwaj obecni w pokoju ochroniarze zdziwieni spojrzeli na siebie. Wiedziałem, że dr Murray był kardiologiem, spojrzałem więc szokowany na Alberto. Alvarez ostatecznie zaczął pomagać Murrayowi w resuscytacji. Muhammad zaś zabrał stamtąd Prince i Paris.

Ochroniarz zeznał, że nie całą godzinę po stwierdzeniu zgonu, Murray powiedział, że jest głodny i idzie coś zjeść, po czym wyszedł ze szpitala.


Kolejni świadkowie będą przesłuchiwani codziennie przez najbliższe 2 tygodnie. Jest ok. 30 świadków w tej sprawie, którzy będą zeznawać, po ich zeznaniach będzie wiadomo czy i kiedy odbędzie się proces.

Tłumaczenie zapożyczone z forum MJPT, autor: anialim.

Źródło: CNN / Los Angeles Times / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 1/1/2011 Discovery odwołuje program z rekonstrukcji autopsji Michaela JacksonaTelewizja Discovery network w piątek oświadczyła, że odwołano emisję programu z rekonstrukcji autopsji Michaela Jacksona. Cytując nadchodzące przesłuchanie w sądzie dotyczące śmierci piosenkarza.

Program, "Autopsja Michaela Jacksona: Co naprawdę zabiło Michaela Jacksona,"(org, tyt. "Michael Jackson's Autopsy: What Really Killed Michael Jackson"), miał być wyemitowany w kilku państwach zachodniej Europy i w Wielkiej Brytanii 13 stycznia.

"Z powodu rozpoczynającej się sprawy sądowej w następnym tygodniu oraz na prośbę Spadkobierców Michaela Jacksona, zaplanowany dokument medyczny związany z oficjalną autopsją Michaela Jacksona została przełożona na czas nieokreślony," oświadczyło Discovery Networks International.

Rzecznik Discovery odmówił dalszego komentarza wykraczającego poza treść oświadczenia. Współwykonawcy spadkobierców odpowiedzieli "zadowoleniem" na powyższą decyzję.

Piosenkarz "Thrillera" zmarł nagle po przedawkowaniu leku 25 czerwca 2009, w wieku 50 lat, zaledwie tydzień przed rozpoczęciem powrotnej trasy koncertowej. Autopsja dokonana w Los Angeles oficjalnie pokazała, że Jackson zmarł głównie przez przedawkowanie mocnego środka anestezjologicznego Propofolu, który podaje się by pomóc uśpić pacjenta.

Program Discovery, którego emisji nie planowano w Stanach Zjednoczonych, był nieoficjalną wersją tego, jak miała wyglądać autopsja i jakie miały być jej wyniki.

Ale fani Jacksona na całym świecie zaprotestowali przez niedawno uruchomioną internetową petycje a współwykonawcy spadkobierców wysłali list w tym tygodniu do Discovery Networks nazywając program "nietaktownym" i "szokująco nie smacznym."

Została także wydrukowana reklama tego programu pokazująca zasłonięte materiałem ciało ze znaną białą rękawiczką na ręku.

Idąc za decyzją Discovery, McClain i Branca wydali oświadczenie w, którym mówią, "wyrażamy nadzieje, że ten program nigdy w przyszłosci nie zostanie puszczony w jakichkolwiek innych mediach."

"Gdy Discovery zacytowało rozpoczęcie sie procesu sądowego i naszą prośbę jako powód z którego wynika ta decyzja,to żadne takie rzeczy nie powinny mieć miejsca ,nie powinna mieć miejsca taka wystawa wobec niesamowicie pasjonujących się nielicznych fanów Michaela Jacksona na całym świecie, którzy wiedzą, że stanęli jak jeden i ich głosy nie mogą być zignorowane," oświadczyli.

Lekarz Jacksona w czasie jego śmierci Dr. Conrad Murray, przyznał sie, do tego, że podał piosenkarzowi propofol, który jest często stosowany w operacjach. Murray został oskarżony o nieumyślne zabójstwo Jacksona.

Murray odparł zarzut, a wstępne przesłuchanie ws. ustalenia istniejących dostatecznych dowodów ku rozpoczęciu sie procesu rozpocznie się 4 stycznia w Los Angeles.
Źródło: Reuters / GeniusMJ
__________________________________________________________________________Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy | © Genius Michael Jackson 2005-2008 | All rights reserved