Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Książki o Michaelu


This is Michael Jackson - D.L.Mabery Lerner Publications Company 1984

Książka bogato ilustrowana, nadaje się głównie dla dzieci.


Moonwalk 1988
Wyd. 91 Polskie->
Książka została wydana w 1988 roku. Jest to książka przedstawiająca najwierniej duszę Michaela, ponieważ napisana została jego ręką. Zawiera dużo informacji na temat życia Michaela, jego smutków, radości i ważnych wydarzeń oraz informacji na temat tworzenia teledysków i albumów. W Książce znajduje się wiele zdjęć. Jest to najwierniejsza biografia Michaela, prowadząca do roku '88, kiedy to Michael jeszcze miesza w domu w Encino. I jak to mówią: "Moonwalk" - lektura obowiązkowa każdego, kto chce się tytułować wielkim fanem Michaela Jacksona." Książka w językach: angielskim, holenderskim, niemieckim, włoskim, japońskim, hiszpańskim i polskim. Okładka z 1988r. Dostępna również w polskim wydaniu.


Michael Jackson Electryfying - Greg Quill Sidgwick & Jackson Limited 1988

Cóż, co tu dużo mówić: dużo zdjęć, ogólnie - analiza kariery Michaela.

Michael Jackson - The Magic & The Madness 1991
Wyd. 2003->
Najbardziej przychylna Michaelowi. Autor traktuje MJ'a jak geniusza, a o jego drobnych odchyłach pisze z przymrużeniem oka. Jest ewidentnie zafascynowany MJ'em. Ostatnia wersja książki wyszła w 2003. Fani MJ'a byli oburzeni informacjami związanymi z Lisą Marie, ostatnie dopisane rozdziały nie traktują Michaela już tak ciepło jak te pierwsze. Pierwsze wydanie tej książki napisane zostało bardzo przystępnym językiem, dlatego czyta się ją bardzo przyjemnie. Autor wielokrotnie przedstawia w niej swoje analizy psychiki Michaela. Ogólnie warto tę pozycję przeczytać. Przytoczone tam informacje są rzetelne, rzadko kiedy znajdujemy tam plotkę.


Michael Jackson - Dancing The Dream 1992

Jest to druga książka pisana ręką Michaela, zawiera głównie wiersze. Wydana została w językach: angielskim, niemieckim i chińskim.
W roku 2010 wersja Polska, przed wyd. "Fijor PUBLISHING".


Michael Jackson "The bad year" - Rick Sky

Rick Sky jest edytorem muzycznym brytyjskiego dziennika Daily Mirror. Książka "The bad year" stara się w sposób neutralny nakreślić wydarzenia 1993/4 r. i przeanalizować osobowość Michaela Jacksona. O ile książka ta została napisana w sposób bezstronny, to późniejsze wypowiedzi telewizyjne autora są bardzo kontrowersyjne i przypominają raczej brukowe dowcipy i komentarze rodem z Daily Mirror.


Michael Jackson In his own words - Catherine Dineen Omnibus Press 1993

Książka zawierająca wypowiedzi Michaela na swój temat. Także wypowiedzi członków jego rodziny oraz różnych znanych osobistości. Jest podzielona tematycznie - można znaleźć wypowiedzi na różne tematy.


The King op Pop's Darkest Hour - Lisa D. Campbell Branden Books 1994

Pozycja poświęcona wydarzeniom 1993/4 roku. Autorka jest wieloletnią fanką Michaela i jej książka znalazła całkowite poparcie MJJ Production. Opatrzona jest wstępem Boba Jonesa. Jednak czytelnik szukający analizy tych smutnych wydarzeń, jakichkolwiek wyjaśnień lub nawet próby obrony Michaela będzie po lekturze tej pozycji bardzo rozczarowany. Książka zawiera wyłącznie jak gdyby historie opisu skandalu w prasie brukowej. Praktycznie można tu znaleźć tylko pełne oburzenia cytowanie artykułów brukowych.


Michael Jackson Entertainer - Lois P. NicholsonCD Book - Danien Noonan Orion Books 1994

Mała książeczka, wielkości CD, bogato ilustrowana, prezentująca w skrócie karierę i dyskografię Michaela.


The Visual Documentary - Adrian Grant Omnibus Press 1994
Wyd. 97-> Wyd. 2000-> Wyd. 2005->
Wspomniana już na forum "The Visual Documentary" autorstwa Adriana Granta. Może nie jest ona dokładnym zapisem każdego dnia z życia MJa, ale wszystko w tej książce ułożone jest chronologicznie i gdy w zawodowym życiu MJa dużo sie działo, to rzeczywiście czasem wszystko jest wskazane dzień po dniu. Bardzo dokładnie podane są w tej książce fakty, liczby. Jest wiele pięknych zdjęć. Teksty odnoszą się tylko do życia zawodowego artysty. Brak tutaj wzmianek o jego życiu prywatnym, prócz krótkich notek tego typu, że MJ miał urodziny lub że się ożenił. Moim zdaniem najlepsza książka o MJu, choć bardzo trudno nazwać ją biografią. Miała 4 wydania, w tym ostatnie z 2005 roku. W każdym nowym wydaniu dodane jest kilka nowych stron obejmujących najnowsze wydarzenia z życia MJa. Na 100% wydanie z 1994 roku było również przetłumaczone na język niemiecki i dostępne na tamtejszym rynku, wydanie pochodziło z 1995 roku.


Michael Jackson American Master by C. Mecca, 1996

Pozycja w formacie A4, w pięknej oprawie, zawierająca 36 barwnych ilustracji. Autorka stara się przedstawić Michaela Jacksona jako amerykańskiego mistrza. Nie znajdziecie tam jednak rzetelnych informacji. Książka napisana wyszukanym, napuszonym językiem jest raczej zbiorem beztreściowych grafomańskich pseudo przemyśleń. Czyta się to jak niewyobrażalnie nudne kazanie umoralniające dla młodzieży. Autorka poświęca więcej miejsca rozważaniom nad cechami idealnego mistrza, problemami współczesnej Ameryki i osobistymi kłopotami niż samemu Michaelowi, o którym z tego "dzieła" niewiele się dowiemy.

CD Book, Michael Jackson & The Jackson Family - Geoff Brown Omnibus Press 1996

Jest to właściwie opisowa dyskografia Michaela i The Jacksons. Podaje krótki opis nie tylko poszczególnych albumów, ale i każdej piosenki.


Geniusz czy szarlatan? - Adam Warceki, Dziennikarska Agencja Wydawnicza 1996

Wydawnictwo na temat Michaela, z okazji jego koncertu w Warszawie.


Michael Jackson Superstar 1997

"Michael Jackson Superstar". Jednym słowem trzeba wiedzieć, co jest prawdą a co nie, by się nie pogubić. Ta książa została wydana bardziej w celu zarobku a nie jak "Moonwalk", pisany przez Michaela, dla zrozumienia prawdy. Zdaniem fanów, najgorsza książka o Michaelu.


Michael Jackson - Sekrety Raju Utraconego 1996

Wydana przez "Big Star", "Sekrety Raju Utraconego", napisana przez Kevina J.Foxa. TĘ książkę trzeba czytać z rozumem i nie wierzyć we wszystko, jak np. w to, ile przechodził operacji plastycznych.


Facts from the Dancefloor - Geoff Brown UFO Music 1997

Bogato ilustrowana, barwna książka podająca fakty z życia i kariery Michaela. Jakkolwiek owe fakty są często niedokładne i nieprawdziwe, książka jest pięknym albumem fotograficznym.


Czesław Czapliński
Moja HIStoria, czyli jak fotografowałem króla
Nowe Wydawnictwo Polskie Ypsilon Sp. z o.o. 1997


Album zdjęć z drugiej wizyty Michaela Jacksona w Polsce, wykonanych przez znanego fotografa, opatrzony wstępem autora.


Michael Jackson: An Exceptional Journey: The Unauthorised Biography in Words and Pictures 2002
Michael Jackson - Behind The Mask 2005Michael Jackson - The King of Pop: The Big Picture The Music! The Man! The Legend! The Interviews: An Anthology 2005

Książka bazuje na autentycznych wywiadach z Michaelem. Liczy 321 stron. Wydana tylko w języku angielskim. Zagraniczni fani uważają tą książkę, za coś wspaniałego.


Michael Jackson - My World cz.1 2006

Książka, a właściwie oficjalny album ze zdjęciami.


The Trials Of Michael Jackson

Książka powstała w celu dosadnego udowodnienia tego, że Michael był (i jest) niewinny molestowania i wszystkiego tego, co mu zarzucano podczas procesu. W książce można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat sprawy Michaela oraz poznać dowody jego niewinności. Książka tylko w jęz. angielskim.


Michael Jackson Conspiracy
Wydana: 13.06.07.
Aphrodite Jones, jedna z reporterek relacjonujących proces Michaela Jakcsona, napisała ‘Michael Jackson Conspiracy’ po dwuletniej pracy nad oficjalnymi transkrypcjami udostępnionymi przez sąd. Jej publikacja obejmuje dokumentację poczynań Bashira, ukazuje powiązania Jacksona z Anthonym Pellicano i ponownie analizuje niestabilną naturę matki oskarżyciela. Książka szczególnie traktuje sprawę mediów i ukazuje ich poczynania w innym świetle. Książka ta została opublikowana 13 czerwca 2007r. w rocznicę uznania Michaela Jacksona niewinnym wszystkich zarzucanych mu czynów.

Aphrodite Jones jest dziennikarką oraz autorką książek kryminalnych opartych na faktach, na podstawie niektórych z nich powstały filmy kryminalne. Jej nowa książka dotyczy procesu MJ i zostanie wydana 13 czerwca, dwa lata po ogłoszeniu wyroku. Książka jeszcze przed wydaniem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem fanów z całego świata bo ukazuje nowe spojrzenie na nastawienie mediów i konspiracyjną działalność za kulisami w czasie trwania procesu. Książka zawiera też kilka słów od Thomas Mesereau (napisał wstęp), który był adwokatem MJ podczas procesu. Jones, która jest znana fanom Jacksona jako krytyczny głos z czasów procesu, oferuje rekompensatę poprzez opublikować książki opartej na gruntownym zbadaniu sprawy i zawierającej godne uwagi wiadomości. Autorka odważyła się przeanalizować tło tego procesu nazywanego „procesem stulecia”, które wciąż pozostawało w mroku i zdała sobie sprawę że sama stała się ofiarą medialnego fałszu. Z odwagą i kompetencją prezentuje nam teraz wynik intensywnych badań, relacjonuje sytuacje z sądu, patrzy krytycznym okiem na oskarżenia oraz na rodzinę oskarżyciela. Jones w swojej publikacji wywleka na światło dzienne mrożące krew w żyłach fakty.

In the Studio with Michael Jackson
Wydana: 15 Listopada 2009.
Skerety współpracy Michaela z Brucem Swedien'em, czyli jak wglądały nagrania albumów od Off The Wall do Invincible.
 

Remeber The Time Protecting Michael Jackson In His Final Days
Wydana: 3 Czerwca 2014.
Życie Michaela oczami ochroniarzy Michaela. Obiektywny obraz Michaela prywatnie. Ochroniarze wspominają swoją pracę dla Jacksona. Książka tylko w języku angielskim. Tłumaczenie polskie, dostępne pod adresem: MJTranslate.com
70% materiału, zapożyczone ze strony: MJWizard
Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2010 | All rights reserved