ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki
Aktualizacja
6.03.15 "Fakty i Ciekawostki" - dodany temat plagiatu i inspiracji dotyczący trzech piosenek.".

2.07.14 "Książki" - nowa książka: "Remember The Time Protecting Michael Jackson In His Final Days".

1.05.14 "Dyskografia" - nowy album: "Xscape" oraz "Niewydane utwory"

12.04.14 "W oczach prasy" - nowy artykuł: Newsweek "Sześćdziesiąt piosenek Jacksona"

13.05.13 "Fakty i Ciekawostki" - nowy temat: "Fenomen Tańca"Naszym partnerem jest: michaeljackson.pl

Jesteśmy na:
 


statystyka
Newsy

Mapa i opis strony


Księga Gości


"GONE TOO SOON"Raymone Bain, Dr. Thome: Oświadczenia

"Lies run sprints, but the truth runs marathons" - Michael Jackson

Data: 10/01/19 Oświdczenie MJ Estate o "tak zwanym" dokumencie "Leaving Neverland"

Estate krytykuje nowy dokument, którego premiera obędzie się na Sundance Film Festival pod koniec tego miesiąca.

Opis filmu Leaving Neverland, "Ku szczytu kariery Michaela Jacksona zaczęła się długoletnia znajomość z dwoma chłopcami, w wieku lat 7 i 10 i ich rodzinami. Teraz kiedy mają po 30-tce, powiedzą jak zostali seksualnie wykorzystani przez Jacksona, i jak radzą sobie z tym wiele lat później."

Estate odpowiada: "To kolejna ponura produkcja w oburzającej formie oraz żenująca próba zarobienia pieniędzy na imieniu Michaela Jacksona. Wade Robson i James Safechuck zeznawali pod przysięgą, że Michael nigdy nie dokonał niczego nieodpowiedniego wobec nich. Safechuck i Robson, następnie w mistrzowskim oszustwie, wnieśli pozew przez Michael's Estate, żądając milionów dolarów. Oba pozwy zostały odrzucone przez sąd."

Nie jest to pewne, że w filmie to oni występują w roli oskarżycieli. Jednak trudno nie zwrócić uwagi, na fakt, że dwóch braci, którzy oskarżali Jacksona w karnym procesie o molestowanie w 2005 roku, są teraz w wieku 20 paru lat. Choreograf  Wade Robson, ma teraz 36. Wniósł pozew o seksualne nadużycie przeciw Jacksonowi w 2013, twierdząc, że Jackson molestował go kiedy miał 7 lat. Pozew ten został odrzucony przez sąd w Grudniu 2017.

Estate kontynuuje, "Ten tak zwany 'dokument' jest kolejną resztką przestarzałych i zdyskredytowanych zarzutów. To zaskakujące czemu taki wiarygodny filmowiec włącza się w taki projekt."

Film jest wyprodukowany i reżyserowany przez Dan Reeda, który pracował nad wieloma dokumentami dla TV wraz z serią dla HBO: Terror series (Moscow, Mumbai, Charlie Hebdo atakuje)  jest także laureatem nagrody BAFTA za The Paedophile Hunter.

Źródło: MJ Estate / RollingStones / GeniusMJ  


Data: 24/08/18 Sony przyznaje się do sfałszowania piosenek na albumie "Michael"

W 2010 roku wydano piosenki, które jak twierdził wydawca były nagrane przez Michaela Jacksona. Cztery lata później jeden z fanów zakwestionował oryginalność muzyki. Dziś, po prawie trzech latach po skandalu, Sony Music Entertainment przyznało, że wydało i sprzedawało fałszywe nagrania zmarłej legendy.
Oszukane piosenki szybko znalazły się na pośmiertnym albumie "Michael" w 2010 roku. Piosenki, o których mówi Sony, to : “Monster,” “Keep Your Head Up,” i “Breaking News.” Z dokumentów sądowych Karen Civil, Vera Servoa – fanów, którzy zaczęli śledztwo ws. fałszywych nagrań – wnieśli powództwo cywilne przeciw Jacksona długoletniemu przyjacielom Eddie Cascio, James Victor Porte i ich firmie nagraniowej, Angelikson Productions LLC oskarżając o tworzenie i sprzedawanie muzyki za pomocą  Sony i the Jackson Estate.


Cascio i Porte na początku twierdzili, ze piosenki zostały nagrane w piwnicy Cascio w roku 2007. Jednak Serova i rodzina Jacksona kwestionowali te słowa. W momencie, gdy single brzmiały bardzo podobnie do  MJa, powiedzieli, że Michael nigdy ich nie nagrał. Serova zeznała w Sądzie w Los Angeles, ze piosenki zostały nagrane przez naśladowcę Jasona Malachi.
Konsekwentnie, Sony Music Entertainment przyznało się w sądzie, że wydali fałszywe single. Nie jest natomiast jasne co zrobi w tej sprawie Jackson Estate, czy będzie jakaś kara dla Sony.

Źródło: Sony Music / MJVibe.com / MJJCommunity  / GeniusMJ  


 

Data: 09/10/17 MJ Estate ujawnia plany na przyszłość

Przedstawiciel z MJWorld.net miał unikalną szanse poznać i porozmawiać z partnerem zarządzającym MJ Estat, Johnym Brancą. Tematy jakie poruszyli  są następujące: album "Scream", "Thriller 3D", "Blood On The Dance Floor" 2017, nie wydane piosenki, Ghosts, wydane koncertu, Neverland.

A więc:

"Scream" ten album to krok ku poszerzeniu bazy fanów Michaela. Chodzi w nim o to, aby przyciągnać nim nową publiczność. Publiczność, która niekoniecznie musi odnajdywać się w muzyce  Michaela Jacksona ale może uda się ich zaoferować pracą Michaela. 

"Thriller 3D" to projekt gdzie, chcemy bardziej przywrócić do życia klasyczny majstersztyk Michaela za pomocą najnowszej technologii  i przenieść na duży ekran. Fakt jak taki, że został on niesamowicie zmodernizowany. Teraz jak będziesz to oglądać, to będzie efekt jakbyś to oglądał po raz pierwszy, teraz możesz naprawdę obserwować tancerzy i zauważysz nawet małe szczegóły, których wcześniej nie dostrzegałeś.

Jest plan aby wydać "Thriller 3D" w  IMAX'ach na całym świecie jako specjalny pokaz podczas okresu kiedy zaczyna się Halloween a ty idziesz do kina oglądać go na dużym ekranie. Estate planuje wydać to w następnym roku na Halloween.

"Blood On The Dance Floor" 2017 nowa wersja oryginalnego teledysku. To ten sam teledysk, który widzieliśmy w 1997 roku, ale tym razem z nowymi krokami tanecznymi w wykonaniu przez fantastycznych tancerzy z the Cirque Du Soleil. Miał być wydany w tym tygodniu, ale w wyniku ostatnich wydarzeń w Las Vegas postanowili przesunąć premierę.

"Ghosts" to wiadomość, która zachwyci każdego fana... Estate ma nadzieję, że zmodernizuje i wyda też w przyszłym roku "Ghosts" w 3D. Tak jak w przypadku "Scream", mają na celu przedstawić Michaela nowej publiczności, jednakże ten projekt jeszcze nie ruszył i nie wiedzą jak dokładnie to ma wyglądać i kiedy dokładnie to wydadzą.

"Unreleased songs" Pan Branca tłumaczył, że nie nie ma nagranych tyle utworów w wysokiej jakości by stworzyć nowy album. Wiemy, że Michael nagrał ich wiele przez całe swoje życie, ale muzyki, która jest kompletna i jest tej samej jakości jak poprzednie, jest bardzo niewiele. Nawet muzyka nagrana z will.i.am. nie zawiera wokalu. Jednakże piosenka  zespołu Sly and the Family Stone pt. "Hot Fun In The Summertime" (do, której Michael kupił prawa) istnieje. Michael nagrał kilka rzeczy do refrenu tej piosenki, ale żadnego z wersów. Być może więc, weźmiemy jakiegoś popularnego piosenkarza do tej piosenki i zrobimy z tego jakiś duet w przyszłości.

Estate jest świadome, że pewnej grupie fanów ciężko jest zaakceptować nową muzykę, dlatego też są ostrożni z tym co chcą nam dać a czego my oczekujemy, że od nich dostaniemy.

"Tours" koncert HIStory tour (1996-1997) jest jedynym koncertem sfilmowanym, który jest przystosowany do technologii HD, Dolby Surround, ma wiele ujęć kamer itd... Branca przewiduje, że trasa może zostać wydana kiedy będzie czas na upamiętnienie tego albumu albo na jakąś rocznicę. Najbardziej prawdopodobne byłoby wydanie tego wprost na DVD/Netflixa.

Neverlnad, Estate bardzo by chciało otworzyć go publicznie ale prawo Zoning w Kalifornii nie zgodzi się na taki ruch na pojedynczej wąskiej ulicy, która prowadzić będzie aż do bramy rancza. Pomimo tego, Pan Branca powiedział, że rozważają możliwość otworzenia Hayvenhurst, gdzie Michael spędził wiele lat i nagrywał dema do "Billie Jean" i innych piosenek  do albumu "Thriller". 

Źródło: MJWorld.net / MJ Estate  / GeniusMJ  


Data: 13/09/17 "Nowy" album Króla Popu od Sony.

6 września firma Sony podjęła kroki ku realizacji nowego projektu muzycznego. Muzyka Króla Popu powraca na półki z płytami już 29 września 2017 roku. Po dłuższej przerwie Sony wydaje "nową" pozycję w dyskografii pt. "Scream" a oto i jego playlista:

1. This Place Hotel
2. Thriller
3. Blood On The Dance Floor
4. Somebody’s Watching Me
5. Dirty Diana
6. Torture
7. Leave Me Alone
8. Scream
9. Dangerous
10. Unbreakable
11. Xscape
12. Threatened
13. Ghosts
Bonus Track: Blood On The Dance Floor X Dangerous (The White Panda Mash-Up)

Oraz równie elektryzujący zwiastun nowego albumu: Scream Teaser.

Mówiąc nowy nie ma w zamyśle firmy $ony podawac nam fanem czegoś nowego a jedynie odgrzewany kotlet. Po aferze z albumem "Michael" wydaje się, że wydawca nie chce ryzykować  zaufania fanów i podaje kolejny album "The Best Of", jedyna nowa rzecz w tym albumie to remix kilku utworów. $ony jak widać liczy, że sprzedaż będzie wysoka z powodu nowego materiału, jednak czy fani przekonają się do kolejnej składanki tego co już dobrze znają?

Naszym zdaniem lepszy biznes by zrobili dając nam ostatniego Michaela w jego niedoszłym lecz kończonym nowym studyjnym albumem, którego Król Popu planował wydać prawdopodobnie podczas serii koncertów do "This Is It" . Ale czy $ony pokusi się kiedyś na wydanie tego materiału?

Autor: GeniusMJ.com
 

Źródło: MichaelJackson.com / GeniusMJ  


Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2013 | All rights reserved