ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki
Aktualizacja
6.03.15 "Fakty i Ciekawostki" - dodany temat plagiatu i inspiracji dotyczący trzech piosenek.".

2.07.14 "Książki" - nowa książka: "Remember The Time Protecting Michael Jackson In His Final Days".

1.05.14 "Dyskografia" - nowy album: "Xscape" oraz "Niewydane utwory"

12.04.14 "W oczach prasy" - nowy artykuł: Newsweek "Sześćdziesiąt piosenek Jacksona"

13.05.13 "Fakty i Ciekawostki" - nowy temat: "Fenomen Tańca"

13.05.13 re-upload "Multimedia" -  "Divx" "Take 2", "Private Home Movies","True Crime With AJ" (lektor), "Jacksonmania", "Michael w Polsce 96", "30th Anniversary Celebration", "Diane Sawyer Interview With Michael & Lisa", "Barbara Walter".

3.05.13 re-upload "Multimedia" -  "DVD" "Take 2", "Private Home Movies".

2.05.13 re-upload "Multimedia" -  "DVD" "30th Anniversary Celebration.

28.04.13 re-upload "Multimedia" -  "DVD" "True Crime With Aphrodithe Jones" (Napisy/Lektor PL).

27.04.13 re-upload "Multimedia" - "Audio" This Is It (wersja filmowa), "DVD"; "Michael Jackson The Short Films" Vol. I i II (Napisy PL).

25.04.13 re-upload "Multimedia" - "DVD" "Michael Jackson The Short Films Vol.III (Napisy PL)" (HIStory - Michael).

15.03.13 re-upload "Multimedia" - "DVD" "Michael Jackson The Short Films Vol.III (Napisy PL)" (HIStory - Michael).

28.02.13 "Fakty i Ciekawostki" nowy temat "Michael uratował Super Bowl".

22.02.13 "Multimedia"- "Divx" re-upload "Private Home Movies HD".

16.02.13 "Multimedia"- "Divx" re-upload "90 min Oprah rozmawia z Michaelem".

29.02.13 "Multimedia"- "DVD" odświerzone 2 pierwsze linki do paczek rar "DVD 30th Anniversary Celebration".

01.11.12 "Dyskografia" uaktualnienie albumów "Bad".

22.09.12 "Dyskografia" dodane "DVD Bad World Tour Live At Wembley Stadium".

19.09.12 dodany album  "Bad 25" i piosenka z tłumaczeniem "Abortion Papers.

28.08.12 dodana nota w "W TV" "Michael Jackson's This Is It"(Lektor) TV Polsat.

22.07.12 dodane skany z magazynów "Viva "i "Perkusita".

16.06.12 dodany skan z Gazety Polskiej.

21.04.12 poprawiony tekst piosenki "We've Had Enough".

22.03.12 re-upload: Dział "Multimedia" - "DVD"; "Private Home Movies".

12.03.12 re-upload: Dział "Multimedia" - "DVD"; "30th Anniversary Celebration".

05.03.12 re-upload: Dział "Multimedia" - "DVD"; "True Crime With Aphrodithe Jones".

01.03.12 Dział "Multimedia" - "Divx"; Jacksonmania.

23.02.12 Sonda w dziale "Multimedia"! Naszym partnerem jest: michaeljackson.pl

Jesteśmy na:
 


statystyka
Newsy

Mapa i opis strony


Księga Gości


"GONE TOO SOON"Raymone Bain, Dr. Thome: Oświadczenia

"Lies run sprints, but the truth runs marathons" - Michael Jackson

Data: 12/11/16 Nowy film o ostatnich latach życia Króla Popu.

W telewizji pojawi się nowy film przedstawiający  Michaela Jacksona w ostatnich latach jego życia, jako osobę, która kocha rolę rodzica. Dobrą wiadomością dla fanów jest fakt, że producentem jest osoba, która dobrze znała Jacksona od początku jego kariery.

Dokumenty pochodzące z castingu, ujawniają, że film będzie prezentował treści na podstawie książki wydanej przez osobistych ochroniarzy Jacksona, Billa Whitfielda i Javon Beard w 2014 roku, “Remember The Time: Protecting Michael Jackson In His Final Days,” (Pamiętam ten czas: Ochraniając Michaela Jacksona w ostatnich latach jego życia). To bardzo aktualna książka o Jacksonie, która prezentuje jego życie po powrocie z długiego wyjazdu poza USA w 2006 roku.

Najciekawszą notatką castingu jest ta, która mówi, że producentem filmu jest były szef Motown: Suzanne DePasse, która pracowała dla Berry Gordyego od późnych lat 60' aż do sprzedania firmy. DePasse wie o Motown dosłownie wszystko. Była w firmie, kiedy odkryto the Jackson 5i wspomina wspaniałe relacje z rodziną Jacksonów i wszystkie wydarzenia Motown z ostatnich czterech dekad. Otrzymała dwie nagrody Emmy Awards i trzy inne nominacje– także za mini-serie o rosnącej popularności zespołu Jacksonów: 'The Temptations And the Jacksons’. Dziedzictwo Jacksona na pewno jest w dobrych rękach, jeśli mówimy o Pani DePasse.

Roger Friedman: Jestem ciekaw filmu i fani Jacksona będą także. Ale książka ochroniarzy jest dobrym źródłem ostatnich paru lat życia Jacksona. Pokazuje go jako szarego człowieka, który poszukuje swojego miejsca na świecie po opuszczeniu Neverland, mierzenia się z kryzysem finansowym i byciem rodzicem dla trójki swoich dzieci. Nie ma wątpliwości, że Jackson był wspaniałym ojcem– popatrzymy tylko na jego dzieci po siedmiu latach od jego śmierci. One rozkwitają. Bez wątpienia, Michael robił coś dobrze.

Bądźcie czujni. Wygląda na to, że “Remember The Time” może być pierwszym krokiem w stronę rehabilitacji dziedzictwa Jacksona drogą filmową. Estate powinno być szczęśliwe z tego powodu.

Autor: Roger Friedman
 

Źródło: Showbizz411.com  / GeniusMJ  


Data: 25/06/16 7 lat.

Dziś mija kolejny rok, to już 7 lat od kiedy Król Popu nie jest już z nami. Ale w pamięci i muzyce i całym swoim dziedzictwie na zawsze z nami.


 

Źródło: MichaelJackson.pl /  GeniusMJ  


Data: 23/06/16 Głos ws. doniesień.

Oświadczenie adwokata Thomasa Meserau:

Adwokat Michael'a dowiedział się o krążącym w internecie artykule o znalezionej pornografii prawdopodobnie znalezionej w Jacksona rezydencji. Ta informacja jest fałszywa. Prokuratura potwierdza, że to fałszywe doniesienia.
Żądamy natychmiastowej reakcji od wszystkich organizacji informacyjnych, które powieliły ten artykuł. Dziennikarska integralność jest bardzo ważnym aspektem w dziedzinie przekazywania informacji. Ten rodzaj informacji jest nieodpowiedzialnym zachowaniem. Pan Jackson, jak każdy inny człowiek w Ameryce, ma prawo do sprawiedliwego procesu. Ta sprawa będzie miała swój ciąg w sądzie, a nie w mediach. Pan Jackson jest niewinny i zostanie oczyszczony.

Oświadczenie The Estate of Michael Jackson

Siedem lat minie w sobotę, od kiedy świat stracił niesamowitego artystę, filantropa, który oddawał się pomocy dzieciom na każdym krańcu świata. Fani Michaela Jacksona, a także zarządzający jego spadkiem preferują zapamiętać wspaniałe dary,które zostawił po sobie Michael zamiast znów kierować oczy na niszczenie dobrego imienia przez śmieciową prasę.
Wszystko co zostało przedstawione w tym artykule, wraz z Chrabstwem Santa Barbara nazywamy "zawartością, która obiegła internet i inne nieznane źródła" jest fałszywa, bez wątpienia chodzi o zbliżającą się rocznicę odejścia Michaela. Ci, którzy powielają i dzielą sie tą informacją po przez "kliknięcie" ignorują fakt, że Jackson został oczyszczony przez lawę przysięgłych w 2005 roku ze wszystkich ciążących na nim 14 zarzutów.
Michael pozostaje niewinnym tak po śmierci jak i był za życia mimo, że go tutaj z na mi nie ma i nie może się sam bronić. Dosyć.
The Estate of Michael Jackson"
 

Źródło: Estate of Michael Jackson / MJJC News Team  / GeniusMJ  


 

Data: 19/03/16 Obrót sytuacji finansowej The Michael Jackson Estate: Z długu $500 milionów, do zysku $500 milionów w gotówce.

Michael Jackson na konferencji prasowej na O2 Arena 5 marca 2009  w Anglii, Londynie. MJ KIM/GETTY IMAGES

Blisko 7 lat po śmierci piosenkarza, pozostawiony jego dług w wysokości $500 mln. zmienił się w górę pieniędzy a jego szczyt dopełnił 50 % udział z katalogu Sony/ATV.

Sony wykupiło połowę katalogu Sony/ATV Music Publishing od Michael Jackson Estate.

Kontrakt na $750 milionów to odkupienie przez Sony Corp. części katalogu Jacksona. Zawiera ona piosenki The Beatles i Boba Dylana. Jackson kupił katalog ATV Music w 1985 roku za sumę $41.5 miliona.

Był to ostatni czynnik, który popchnął w zeszłym roku Jacksona na pierwsze miejsce Forbesa na liście Najlepiej Zarabiających Nieżyjących Artystów z sumą $115 milionów, wyprzedzając Elvisa Presleya, Boba Marleya i Marilyn Monroe.

Zgodnie z informacją, Estate piosenkarza wbiło na kasę ponad $1 miliard, brutto. Umowa z Sony, administratorzy Estate -- adwokat John Branca i muzyczny egzekutor John McClain -- dokonali, jak nazywa to źródło informacji bliskie Estate, obrotu o 180'  $1 miliarda, z $500 milionów długu do $500 milionów zysku w gotówce.

Oto w, skrócie jak tego dokonali:

· Pośmiertny dokument Michael Jackson's This Is It, wydany 4 miesiące po śmierci, stał się najbardziej sprzedającym się muzycznym dokumentem w historii w skali światowej, przyniósł zysk $300 milionów. The Estate wzięło 87 % z filmu brutto, na co składa się zysk z kierunku Estate w wysokości $200 milionów, gdzie uwzględniono prawa dla TV i sprzedaż DVD.

· W 2010, Branca i McClain podpisali największą umową w historii na $200 milionów, gwarantującą Sony wydanie siedmiu albumów i innych powiązanych projektów.

· Katalog Jacksona dalej staję się monstrum. Przybliżone szacunki pośmiertnej sprzedaży. W pierwszych pięciu latach zarobiono ponad 13 milionów w samych Stanach. Chodzi też o 70 % sprzedaż Jacksona, która odbywała się poza U.S.A. Całkowita sprzedaż od 2009 przekroczyła 43 miliony w skali światowej. To czyni Jacksona artystą No. 1, który sprzedając globalnie przez ostatnie 7 lat, prześciga takie współczesne gwiazdy jak Adele i Taylor Swift.

· W 2012 roku, Michael Jackson: The Immortal Tour -- z tego projektu The Estate zarobiło 13 % z box offica -- zarabiając ponad $370 milionów w skali światowej, tworząc tym samym najlepiej zarabiającą trasę koncertową wszechczasów.

· Stałe show w Mandalay Bay w Las Vegas, "Michael Jackson: One", to kolejna umowa "50 na 50", wyprawa z Cirque, na której The Estate zarobiło 10 % box officu, które jak, “Immortal” zawiera liczne licencje i wydawnictwa. Źródło mówi, że stałe przedstawienie jest jednym z dwóch najlepiej sprzedających się show w Las Vegas, zaraz za Cirque's O, zarabiając ok. $90 milionów rocznie.

· Pieniądze także pochodzą z mocy katalogu the Mijac Music, który zawiera prawa do nagrań  MJa, a także do muzyki; Sly and the Family Stone, Ray Charlesa, Presleya i Arethy Franklin.

· The Estate ostatnio odnowiło umowę z Bally Technologies dla automatu do gry the Michael Jackson King of Pop, przedłużając umowę na kolejne 5 lat. Źródło mówi, że to przedsięwzięcie przyniosło 8 cyfrową sumę do tej pory.
 

Źródło: Billboard.com  / GeniusMJ  


 

Data: 7/01/16 Wydany zostanie Dokument o "Off The Wall” i specjalna edycja CD, DVD & Blu-Ray.

The Estate of Michael Jackson ogłasza, że to na co czekaliście długi czas, właśnie zostaje spełnione i wy wiecie o tym pierwsi! Cieszymy się, że możemy się z wami podzielić informacją, że dnia 26 lutego  the Estate of Michael Jackson i Sony Legacy Recordings wydadzą specjalną edycję CD/DVD i CD/Blu-ray albumu Off The Wall. Pakiet będzie zawierać rewolucyjny album Michaela w jego oryginalnej formie oraz nowy dokument "Michael Jackson’s Journey from Motown to Off the Wall"  (Podróż Michaela Jacksona z Motown do Off The Wall ), wyreżyserowany przez Spike'a Lee. Ponadto dokument będzie miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym Sundance Film 24 stycznia  2016, a światową premierę telewizyjną na kanale SHOWTIME w piątek 5 lutego o 21 czasu Pacyfiku, Na Żądanie i w internecie. Wraz z premierą na kanale SHOWTIME, będzie wyemitowany w innych krajach na całym świecie a daty emitowania będą podane przez lokalne stacje tych państw.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że album który będzie w pakiecie będzie wznowioną oryginalną edycją - nię znajdą się na nim żadne dodatki typu remix czy nowe utwory ani żadne “bonusowe” materiały z dokumentem. Wiemy, że część z was jest tym zawiedziona, że nie będzie żadnych dodatkowych materiałów ale wszyscy wiemy, że ten album był początkiem solowej kariery Michaela. On nic nie pisał ani nie nagrywał  listy utworów do tego albumu jak miał w zwyczaju przy późniejszych projektach, nic nie filmował swoja kamerą podczas kręcenia filmów czy eventów. bez bogatego materiału archiwalnego the Estate i Sony zadecydowali o innym podejściu do tego wydania  – pozostawić tak jak było i pozwolić reszcie świętować album, który zapoczątkował całą zabawę, specjalnie zaprojektowany, w kolekcjonerskim wydaniu, który zawiera oryginalny album i ten specjalny dokument, który da fanom szansę poznać kreatywność z oryginalnymi koncepcjami Michaela na album. (Zobaczycie gdy kupicie!)
 

Źródło: Estate of Michael Jackson / MJJC News Team  / GeniusMJ  


Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2013 | All rights reserved