ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki
Aktualizacja
6.03.15 "Fakty i Ciekawostki" - dodany temat plagiatu i inspiracji dotyczący trzech piosenek.".

2.07.14 "Książki" - nowa książka: "Remember The Time Protecting Michael Jackson In His Final Days".

1.05.14 "Dyskografia" - nowy album: "Xscape" oraz "Niewydane utwory"

12.04.14 "W oczach prasy" - nowy artykuł: Newsweek "Sześćdziesiąt piosenek Jacksona"

13.05.13 "Fakty i Ciekawostki" - nowy temat: "Fenomen Tańca"Naszym partnerem jest: michaeljackson.pl

Jesteśmy na:
 


statystyka
Newsy

Mapa i opis strony


Księga Gości


"GONE TOO SOON"Raymone Bain, Dr. Thome: Oświadczenia

"Lies run sprints, but the truth runs marathons" - Michael Jackson

Data: 8/05/21 Thomas Meserau dołącza do grupy prawników MJ Estate w arbitralnej sprawie o prod. HBO "Leaving Neverland". Świadkiem prawdopodobnie będzie Robson

Dziennikarz showbiz411 dotarł do informacji, że MJ Estate przygotowuję, sie do bitwy z HBO w sądzie arbitrażowym ws. dokumentu, “Leaving Neverland.”

Zatrudnili prawnika Thomasa Mesereau, który z powodzeniem obronił i przekonał ławę przysięgłych  do oczyszczenia z zarzutów Jacksona w procesie z 2005 roku o konspirację i molestowanie seksualne. Pozostali prawnicy to Bryan Freedman i Jonathan Steinsapir.

Zatrudnienie Mesereau to rewelacyjny pomysł ponieważ Wade Robson, jeden z bohaterów filmu Dan'a Reed'a, był świadkiem obrony w procesie z 2005 roku. Jeśli Robson będzie zeznawał w arbitrażu, co wydaje się prawdopodobne, to będzie musiał stawić czoła Mesereau w zupełnie inny sposób tym razem.

Oboje Robson i James Safechuck widzieli już jak ich pozwy wniesione przeciw Estate są odrzucane  przez sądy. Ich wiarygodność została mocno zniszczona przez liczne dyskredytacje w ich wspomnieniach o zarzuty seksualne. Oboje byli niezłomnymi świadkami obrony Jackson podczas procesu i  po śmierci piosenkarza, ale nagle sobie przypomnieli o nadużyciach w 2013 roku.

W roku 2005, Robson, jego matka i siostra zeznawali na korzyść Jacksona. Zostali w Neverland podczas procesu. Robson nawet poprosił Jacksona by mógł wziąć ślub na Rancho Neverland, gdzie potem twierdzi, że był wykorzystany. Nawet przez jakiś czas był "chłopakiem" siostrzenicy Jacksona.

W sercu pozwu Estate przeciw HBO jest umowa między stacją a Jacksonem z roku 1992, w którym  HBO obiecuje, że nigdy nie oczerni piosenkarza. To była część umowy o nagranie koncertu. HBO próbowało uciec przed zerwaniem umowy ale Sąd Apelacyjny opowiedział się za stroną MJ Estate.

W uzasadnieniu sąd napisał: “Umowa zawiera szeroką klauzulę arbitrażową obejmującą roszczenia, gdzie  HBO zdyskredytowało Jacksona z naruszeniem obowiązujących zapisów dotyczących poufności. Możemy jedynie określić czy strony zgodziły się na arbitraż takich roszczeń; do arbitra należy decyzja, czy roszczenia te są zasadne.”

Powiedziano, mi, że: Teraz dokonuje się wybór sędziego sądu arbitrażowego, a proces arbitrażu powinien rozpocząć się w ciągu następnego miesiąca.

Źródło: showbiz411.com  / GeniusMJ   


Data: 28/04/21 Pozwy Wade'a Robsona i James'a Safechuck'a o wykorzystanie seksualne, oddalone przez Sąd Najwyższy. "Roszczenia są bezpodstawne"

Spadkobiercy Michaela Jacksona triumfowali w poniedziałek w sądzie, gdy sędzia odrzucił pozew Wade'a Robson'a o wykorzystywanie seksualne za czasów dzieciństwa.

Robson, który był jednym z bohaterów dokumentu  Leaving Neverland z 2019 prod. HBO, pierwszy pozew wniósł w 2013 roku, twierdząc, że piosenkarz wykorzystywał go przez prawie  dekadę, od kiedy skończył 7 lat.

Najpierw pozew został oddalony z powodu przedawnienia, ale prawo zmieniło się w 2020, kiedy to stan  Kalifornia przedłużył czas ważności przestępstwa z 26 do 40 lat, przez osoby które były wykorzystane w dzieciństwie.

Jednak w tym tygodniu Sędzia Sądu najwyższego z  Los Angeles Mark A Young podtrzymał wcześniejszą decyzję i odrzucił pozew Robson'a uznając, że oskarżenie MJJ Productions i MJJ Ventures nie ma uzasadnienia ani możliwości kontroli Jacksona.

"Nie ma dowodów popierających oskarżenie wniesione wobec Jacksona," Young napisał w uzasadnieniu. "Dowody nadal wskazują, że oskarżenie nie ma możliwości prawych by kontrolować Jacksona, bo Jackson miał pełną kontrolę nad własnymi firmami.

"Bez kontroli, nie ma szczególnej relacji czy istniejącego obowiązku między oskarżonym a pozywającym."

W październiku, Young także oddalił podobną sprawę wniesioną przez James'a Safechuck'a, drugiego bohatera dokumentu HBO, cytując te same podstawy.

Pozew Safechuck'a czeka teraz na apelację a adwokat Robson'a, Vince Finaldi, powiedział, że będzie ponownie apelował w jego sprawie.

Obrona Jacksona, Steinsapir mówi, że: “Robson spędził ostatnie 8 lat na dochodzeniach w błahych różnych sprawach, pozywając Spadkobierców Michaela Jacksona i inne powiązane z nim firmy.

"Robson sporządził blisko trzydzieści stron zeznań, analizował i prezentował setki tysięcy dokumentów , próbując udowodnić swoje roszczenia, jednak sędzia po raz kolejny odrzucił roszczenia, uznając, że nie mają żadnej wartości i proces w tej sprawie nie jest konieczny a ostatnia sprawa została oddalona."

Leaving Neverland osłupił i zszokował  publiczność podczas swojej premiery na Sundance Film Festival w styczniu 2019 roku. Czterogodzinny dokument, został pokazany w dwóch częściach, przedstawiając odświerzone zarzuty Robsona i Jamesa o wykorzystanie seksualne przez Jacksona.

Źródło: thenationalnews.com  / ABC News / BBC / Variety.com / GeniusMJ   


Data: 22/11/19 Producent "Bohemian Rhapsody" Lands zrobi autoryzowany film biograficzny o Michaelu Jacksonie.

Producent Bohemian Rhapsody osiągnął porozumienie z Estate Michaela Jacksona w sprawie zrobienia filmu biograficznego o zmarłym Królu Popu.

Deadline najpierw donosił, że producent biografii "Queen" Graham King’s GK Films ma prawa autorskie do fabuły i użycia muzyki Króla Popu. Reprezentanci GK Films potwierdzili The Rollong Stone, że firma nabyła prawa do materiału. Estate odmówiło komentarza w tej sprawie.

Według Deadline, nominowany do Oscara scenarzysta John Logan — który wcześniej pracował z Kingiem nad kolejną biografią, Martina Scorsesea The Aviator — napisze scenariusz do biograficznego filmu o Jacksonie, tak jak to zrobił przy Bohemian Rhapsody, nie stroniąc od bardziej kontrowersyjnej strony życia i kariery Jacksona.

Nie rozpoczęły sie jeszcze prace przygotowawcze w studio ani nie ma jeszcze terminów castingu na obsadę filmu. Ta biografia oznacza, że będzie to pierwszy autoryzowany film o Jacksonie, którego życie było filmowane nie raz przez stacje telewizyjne. Ostatnie filmy to: kanał Lifetime "Searching for Neverland" z 2017 roku oraz oskarżający Jacksona o wykorzystywanie seksualne przez dwóch młodych chłopaków w filmie produkcji HBO "Leaving Neverland".

Wiadomość o autoryzowanej biografii Jacksona nadeszła dzień po informacji, że na Broadway w 2020 roku odbędzie się podobny autoryzowany musical MJ: The Musical, gdzie w rolę Króla wciela się aktor produkcji "Ain’t Too Proud: The Life and Times of the Temptations" i "Hamiltona" Ephraim Sykes.

Źródło: therollingstone.com / GeniusMJ   


Data: 03/06/19 Discovery przygotowuje nowy dokument o śmierci Jacksona.

“Killing Michael Jackson,” ("Zabić Michaela Jacksona" przyp. tłum.) to dokument, który bada okoliczności wokół śmierci globalnej ikony muzyki pop i zostanie stworzony przez kanał Discovery i będzie wyemitowany międzynarodowo w tym też w U.K. i Niemczech.

Discovery Networks wyemituje też godzinny dokument na swoich kanałach we Włoszech i Norwegii. W U.K. będzie można go odtworzyć z usługi Quest Red.

“Killing Michael Jackson” przedstawia trzech detektywów z USA – Orlando Martinez, Dan Myers i Scott Smith'a – którzy uczestniczyli w dochodzeniu ws. śmierci piosenkarza w 2009. Doktor Conrad Murray, który został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Jacksona, także pokaże się w dokumencie.

Dokument pochodzi od Brytyjskiego producenta Zig Zaga. Producenci mówią, że detektywi ponownie zbadają sprawę otwierając swoje akta sprzed 10 lat w Departamencie Policji w Los Angeles i obiecują nowe informacje i wcześniej nie pokazywane archiwalne zdjęcia.

Inni międzynarodowi kupcy dokumentu “Killing Michael Jackson” to też Polska Telewizja Polsat, TVNZ z Nowej Zelandii i Medialaan z Belgii.

Menadżer zarządzający Zig Zag Productions, Matt Graff mówi, że “Ten film skupia się na intryganckich okolicznościach otaczających śmierć Michaela Jacksona, dając widzowi fascynujące spojrzenie do wewnątrz ostatnich momentów życia gwiazdy muzyki pop i procesu kryminalnego, który doprowadził do aresztowania i skazania Dr. Conrada Murraya,”

To nie jest film dla fanów, szczególnie, że występuje w nim Murray!

Źródło: Variety / MJVibe / GeniusMJ   


Data: 24/03/19 MJ Estate mówi, że fakty w Leaving Neverland nie zgadzają się, ale w mediach "Nikt nie jest zainteresowany, by na to zwrócić uwagę".

Szamotanina mająca na celu złagodzenie wpływu filmu HBO "Leaving Neverland" w, którym zarzuca Michaelowi Jacksonowi wykorzystywanie dwójki dzieci, jest wywołana przez Spadkobierców, którzy zaczęli informować media o wiarygodności filmu i jego gwiazdach, oskarżycielach Jamesie Safechucku i Wadzie Robsonie.

Spadkobiercy ostatnio przedstawili Billboard 24-stronicową prezentacje w PowerPoint, pt. "Leaving Neverland i Prawda," która kwestionuje wspomnienia oskarżycieli i motywy twórców filmu. Spadkobiercy także załączyli wywiad z adwokatem Michaela, Thomasem Mesereau Jr. który nazywa oskarżenia "bzdurami."

Dokument nie jest do publikacji a szczegóły, o których mówi Estate to dziesiątki przykładów stronniczego, niespójnego i wyrwanych z kontekstu materiałów. Na przykład w filmie, Robson mówi, że Jackson zaprosił go na nocowane w swoim łóżku, ale "w sądzie," wynika z oświadczenia, że "wyjaśnił, że on i jego siostra byli tymi, którzy zainicjowali pomysł i Michael nalegał by zapytali rodziców". Film przedstawia także video na, którym Jackson składa życzenia Robsonowi na jego urodziny "sugerując strasznie, drapieżne zachowanie," Estate zauważa, że Michael nagrywał wiele podobnych pozdrowień w tym czasie. Inne dotyczą: reżyserowanego i "wyraźnie trenowanego" Robsona w jednym momencie wywiadu; film lekceważy wspomnienie, że Robson stara się o pracę w Cirque du Soleil Tribute Shows po śmierci Jacksona; a adwokat Mark Geragos pojawia się w klipie w tonie osaczenia swoich oskarżycieli w 2005 -- jednak Estate wskazuje, że klip został wycięty z konferencji prasowej z innej sprawy, dotyczącej firmy czarterowej Jet company.

Estate zauważa, że "Cytaty zostały wyrwane z kontekstu i nie zrobiono nic by to sprostować," tym samym  HBO zostało pozwane za naruszenie klauzuli o zakazie dyskredytacji z 1993 roku. (HBO nie komentuje sprawy.)

Ale reprezentanci Estate mówią, że niewiele mediów wyraziło zainteresowanie ich materiałem.

Estate powiedziało Billboard, że "Wiele z tych informacji jest dostępnych online, my wysłaliśmy różne materiały mediom, ale nikt nie był tym szczególnie zainteresowany by zwrócić na to uwagę, czy kopać  głębiej niż tylko film".

Mesereau, powiedział w wywiadzie z Billboard, że oskarżenia w Leaving Neverland przypominają te z procesu Jacksona z 2004-05 roku o molestowanie dzieci, kiedy "cały świat skazał go i nikt nie myślał o tym, że może być sprawiedliwy proces." Ława przysięgłych uznała Jacksona niewinnym wszystkich zarzutów. (Ron Zonen, emerytowany prokurator, który pomógł sprowadzić Jacksona do procesu w 2004, powiedział, że adwokat Jacksona "zachowuje własne dziedzictwo.")

W wywiadzie, adwokaci Estate byli równie bystrzy w punktowaniu niespójności. W Leaving Neverland Robson mówi, że noc przed zeznaniami na korzyść obrony w procesie w 2005 roku, mówił, że Jackson wyglądał na zdenerwowanego przy kolacji. Jednak bratanek Jacksona Taj i inni, którzy uczestniczyli w kolacji, mówią, że sytuacja miała miejsce po zeznaniach Robsona.

"Cała historia jest stworzoną fikcją," mówi Jonathan Steinsapir, jeden z adwokatów Estate. Jego partner, Howard Weitzman dodaje: "Trudno powiedzieć, jaki będzie odzew [po filmie]. To co jest jasne to, fakt, że ludzie będę mięli własną konkluzję bez znajomości faktów. Opierają się na filmie, który jak wiemy nie jest całkowicie precyzyjny."

Vince Finaldi, adwokat Robsona i Safechucka, wyjaśnia, że błędy w pamięci odnośnie szczegółów są normalne u dzieci, które są ofiarami nadużyć: "Mogą próbować i czepiać się małych rzeczy -- 'Czy siedział po lewej czy prawej stronie samochodu?' Jeśli rozumiesz mechanizmy wykorzystania seksualnego, dzieci nie pamiętają nieznaczących szczegółów a mają obrazową pamięć tego co się im stało."

Źródło: Billboard.com / GeniusMJ  


Data: 19/03/19 Oświadczenie MJ Estate

The Estate of Michael Jackson:

Chcielibyśmy zacząć od tego, że jeszcze raz dziękujemy wszystkim fanom Michaela oraz wyrazić wdzięczność i podziękować bratankom Michaela, Taj, jego siostrze, Brandi, i jego braciom, Jackie, Marlon i Tito, Grace Rwaramba, Aaron Carter, Brett Barnes, Stephanie Mills i wszystkim innym z całego świata, którzy zabierają głos na rzecz Michaela. Chcemy także podziękować tym mediom, które zrobiły dobrą dziennikarską robotę przeglądając fakty, zauważając jak zostały zignorowane w Leaving Neverland ponieważ nie pasują do obrazu stronniczego programu oczerniającego Michaela dziedzictwo.

Chcemy także przedstawić małą aktualizację naszych działań, a także podzielić się z wami pewnymi myślami z ostatnich dwóch tygodni. Dzielimy się waszą frustracją i złością, ze człowiek który został uznany za niewinnego przez sąd, jest atakowany, wykorzystywany finansowo i rozmazywany przez korporacje oraz osoby indywidualne, które mówią coś tylko dlatego, że go nie ma już z nami i nie może się bronic.

Chcielibyśmy dodać parę słów do naszego oświadczenia odnośnie Leaving Neverland, kontynuujemy nasze kroki prawne. Byłoby to nie ostrożne wygłaszać publicznie naszą strategię i listę kroków, możecie być pewni, że jesteśmy zobowiązani do pociągnięcia do odpowiedzialności HBO i Channel 4 za ich skandaliczne niepotwierdzone ślady na dziedzictwie Michaela. Wielu z was pyta, czemu chcemy sprawiedliwości w sądzie arbitrażowym. Odpowiedź jest prosta: wierzymy, że opinia publiczna zasługuje na informacje, jak na prawdę powstał Leaving Neverland, czemu nigdy nie zasięgnięto po opinie przeciwną, czemu wiele faktów zostało zignorowanych i czemu pewne osoby zostały pominięte a z, którymi należałoby skontaktować się by uzyskać druga stronę historii. To skandal, że tak stronniczy materiał został w ogóle dopuszczony do emisji bez konfrontacji. Wiemy, że gdyby Michael nadal żył, film nigdy by nie został wyemitowany.

Mamy także inne nie prawne inicjatywy, które zostaną ujawnione w odpowiednim czasie. Co jest ważne dla nas i zawsze było to, że nadal patrzymy na to co miało miało miejsce przez ostatnią dekadę. Oznacza to, że nie będziemy robić nic w pośpiechu, co mogłoby dać HBO, Channel 4, reżyserowi filmu i szczególnie bohaterom filmu, to czego najbardziej pragną. Oni chcą zaangażowania się i skupienia większej uwagi na filmie, który ma niewątpliwie słabsze wyniki a media zrobiły wszystko co w ich mocy by sprzedać film widzom. Ale biorąc pod uwagę ogromną uwagę i darmową reklamę mediów dla filmu to liczby ratingowe nie oddawały zdolności posiadanego rynku. Wielu widzów zrezygnowało z oglądania po pierwszej części.

Zdajemy sobie sprawę, że prasa często wyolbrzymia afront związany z tym filmem. Ale z naszego punktu widzenia, aktualne zderzenie się widza z tym dokumentem i ich zachowanie nie było tak znaczne jak media chcą aby ludzie myśleli. Podczas gdy niektórzy chcieliby byście tak myśleli , to możemy was zapewnić, że konsumpcja muzyki Michaela nie została zatrzymana a liczba transmisji nie spadła podczas wypłynięcia tego dokumentu. To mówi nam na dodatek, że ci, którzy znają prawdę o Michaelu i ci którzy może nie rozumieją Michaela ekscentryzmu i sposobu życia  poza społecznymi normami nadal cenią sobie i cieszą się jego sztuką. Mamy licencjobiorców na całym świecie, którzy z dumą sprzedają towary Michaela Jacksona. Mamy wgląd w znaczną ilość danych, których fani nie widzą i pracujemy 24/7 za kulisami by zsyntezować wszystkie informacje i odpowiednio postępować.

Widzimy także wyraźny rozdźwięk między zwykłymi widzami filmu a mediami głównego nurtu. Pomimo , że jest to zwykła propaganda, wielu widzów patrzy poza stronniczość, ponad gabarytowe roszczenia i inscenizowany dialog oraz inne dramaturgie. Widzą, że to czym jest Leaving Neverland to sprowadzenie do sprzedaży mającej na celu przekonanie widzów, że Michael Jackson nie jest człowiekiem za którego miliony ludzi go ma i kocha, włączając w to dwóch bohaterów i ich rodziny, które decydują się pozywać na miliony dolarów. Ludzie mieli czas na strawienie Leaving Neverland i przejrzenie faktów, wielu  z nich wie, że nie informacje w filmie nie mają pokrycia w rzeczywistości. Jesteśmy szczególnie dumni z fanów Michaela i tych, którzy nadal stoją za nim i punktują liczne niespójności i wady w filmie. Wiele ludzi studiuje fakty i zauważa liczne dziury w historii tych dwóch bohaterów. Niektórzy krytycy i jednostki odważnie przyznają się publicznie, ze po przeanalizowaniu faktów ich spojrzenie na film się zmieniło o 180 stopni.

Michael Jackson nie może zostać uciszony i podobnie jego fani, czy są to ci, którzy dumne puszczają jego muzykę publicznie na placach by pokazać swoje poparcie, właściciel kawiarni w Nowej Zelandii, który puszcza jego piosenki przez cały dzień w proteście Leaving Neverland czy ci, którzy umieszczają jego plakaty i znaki wokół miast, głosząc jego niewinność. Tak jak Michael przewidział 25 lat temu, prawda będzie jego odkupieniem.

The Estate of Michael Jackson


 The Official Online Team of The Michael Jackson Estate™.  

Źródło: GeniusMJ  


Data: 14/03/19 MJ Estate pozywa HBO za "tak zwany" dokument "Leaving Neverland", a dzieci Michaela rozważają pozew przeciw Wade'owi Robson'owi i James'owi Safechuck'owi.

Z powodu nadawania przez HBO dokumentu “Leaving Neverland,”dzieci Michaela Jacksona, Prince, Paris i Blanket zamierzają pozwać Wade'a Robson'a i James'a Safechuck'a.

Strona Page Six informuje, że osoba bliska rodzinie donosi, że pozew będzie dotyczył: oszustwa, szkód emocjonalnych, zniesławienia i pokazywania fałszywego obrazu.

Robson i Safechuck są głównymi bohaterami tego dokumentu, w którym zarzucają w opisowych detalach jak zostali wykorzystani przez zmarłego artystę.

Na dodatek, Page Six informuje, że Prince, Paris i Blanket nie chcą pieniędzy, a w przypadku zasądzenia ich zostaną przekazane na cele charytatywne. Dzieci chcą przeprosin obu Panów i przyznania się do kłamstw, oświadczając, że ich ojciec niczego wobec nich się dopuścił.

Źródło dodaje, że, “To bardzo ważne dla nich, by mogli kontynuować” ojca “dziedzictwo filantropii i pokory.”

Estate Jacksona już pozwało HBO i domaga się odszkodowania za wyrządzone szkody, które mogą sięgnąć $100 milionów za nadawanie zniesławiającego filmu, który miał premierę na Festivalu Sundance.

Sprawa rozpocznie się w Sądzie Arbitrażowym w Kalifornii, Los Angeles w dniu  26 czerwca 2019 roku. Jednak Spadkobiercy wnieśli prośbę o przyśpieszenie sprawy.  

Źródło: thehollywoodunlocked.com / GeniusMJ  


Data: 10/01/19 Oświdczenie MJ Estate o "tak zwanym" dokumencie "Leaving Neverland"

Estate krytykuje nowy dokument, którego premiera obędzie się na Sundance Film Festival pod koniec tego miesiąca.

Opis filmu Leaving Neverland, "Ku szczytu kariery Michaela Jacksona zaczęła się długoletnia znajomość z dwoma chłopcami, w wieku lat 7 i 10 i ich rodzinami. Teraz kiedy mają po 30-tce, powiedzą jak zostali seksualnie wykorzystani przez Jacksona, i jak radzą sobie z tym wiele lat później."

Estate odpowiada: "To kolejna ponura produkcja w oburzającej formie oraz żenująca próba zarobienia pieniędzy na imieniu Michaela Jacksona. Wade Robson i James Safechuck zeznawali pod przysięgą, że Michael nigdy nie dokonał niczego nieodpowiedniego wobec nich. Safechuck i Robson, następnie w mistrzowskim oszustwie, wnieśli pozew przez Michael's Estate, żądając milionów dolarów. Oba pozwy zostały odrzucone przez sąd."

Nie jest to pewne, że w filmie to oni występują w roli oskarżycieli. Jednak trudno nie zwrócić uwagi, na fakt, że dwóch braci, którzy oskarżali Jacksona w karnym procesie o molestowanie w 2005 roku, są teraz w wieku 20 paru lat. Choreograf  Wade Robson, ma teraz 36. Wniósł pozew o seksualne nadużycie przeciw Jacksonowi w 2013, twierdząc, że Jackson molestował go kiedy miał 7 lat. Pozew ten został odrzucony przez sąd w Grudniu 2017.

Estate kontynuuje, "Ten tak zwany 'dokument' jest kolejną resztką przestarzałych i zdyskredytowanych zarzutów. To zaskakujące czemu taki wiarygodny filmowiec włącza się w taki projekt."

Film jest wyprodukowany i reżyserowany przez Dan Reeda, który pracował nad wieloma dokumentami dla TV wraz z serią dla HBO: Terror series (Moscow, Mumbai, Charlie Hebdo atakuje)  jest także laureatem nagrody BAFTA za The Paedophile Hunter.

Źródło: MJ Estate / RollingStones / GeniusMJ  


Data: 24/08/18 Sony przyznaje się do sfałszowania piosenek na albumie "Michael"

W 2010 roku wydano piosenki, które jak twierdził wydawca były nagrane przez Michaela Jacksona. Cztery lata później jeden z fanów zakwestionował oryginalność muzyki. Dziś, po prawie trzech latach po skandalu, Sony Music Entertainment przyznało, że wydało i sprzedawało fałszywe nagrania zmarłej legendy.
Oszukane piosenki szybko znalazły się na pośmiertnym albumie "Michael" w 2010 roku. Piosenki, o których mówi Sony, to : “Monster,” “Keep Your Head Up,” i “Breaking News.” Z dokumentów sądowych Karen Civil, Vera Servoa – fanów, którzy zaczęli śledztwo ws. fałszywych nagrań – wnieśli powództwo cywilne przeciw Jacksona długoletniemu przyjacielom Eddie Cascio, James Victor Porte i ich firmie nagraniowej, Angelikson Productions LLC oskarżając o tworzenie i sprzedawanie muzyki za pomocą  Sony i the Jackson Estate.


Cascio i Porte na początku twierdzili, ze piosenki zostały nagrane w piwnicy Cascio w roku 2007. Jednak Serova i rodzina Jacksona kwestionowali te słowa. W momencie, gdy single brzmiały bardzo podobnie do  MJa, powiedzieli, że Michael nigdy ich nie nagrał. Serova zeznała w Sądzie w Los Angeles, ze piosenki zostały nagrane przez naśladowcę Jasona Malachi.
Konsekwentnie, Sony Music Entertainment przyznało się w sądzie, że wydali fałszywe single. Nie jest natomiast jasne co zrobi w tej sprawie Jackson Estate, czy będzie jakaś kara dla Sony.

Źródło: Sony Music / MJVibe.com / MJJCommunity  / GeniusMJ  


 

Data: 09/10/17 MJ Estate ujawnia plany na przyszłość

Przedstawiciel z MJWorld.net miał unikalną szanse poznać i porozmawiać z partnerem zarządzającym MJ Estat, Johnym Brancą. Tematy jakie poruszyli  są następujące: album "Scream", "Thriller 3D", "Blood On The Dance Floor" 2017, nie wydane piosenki, Ghosts, wydane koncertu, Neverland.

A więc:

"Scream" ten album to krok ku poszerzeniu bazy fanów Michaela. Chodzi w nim o to, aby przyciągnać nim nową publiczność. Publiczność, która niekoniecznie musi odnajdywać się w muzyce  Michaela Jacksona ale może uda się ich zaoferować pracą Michaela. 

"Thriller 3D" to projekt gdzie, chcemy bardziej przywrócić do życia klasyczny majstersztyk Michaela za pomocą najnowszej technologii  i przenieść na duży ekran. Fakt jak taki, że został on niesamowicie zmodernizowany. Teraz jak będziesz to oglądać, to będzie efekt jakbyś to oglądał po raz pierwszy, teraz możesz naprawdę obserwować tancerzy i zauważysz nawet małe szczegóły, których wcześniej nie dostrzegałeś.

Jest plan aby wydać "Thriller 3D" w  IMAX'ach na całym świecie jako specjalny pokaz podczas okresu kiedy zaczyna się Halloween a ty idziesz do kina oglądać go na dużym ekranie. Estate planuje wydać to w następnym roku na Halloween.

"Blood On The Dance Floor" 2017 nowa wersja oryginalnego teledysku. To ten sam teledysk, który widzieliśmy w 1997 roku, ale tym razem z nowymi krokami tanecznymi w wykonaniu przez fantastycznych tancerzy z the Cirque Du Soleil. Miał być wydany w tym tygodniu, ale w wyniku ostatnich wydarzeń w Las Vegas postanowili przesunąć premierę.

"Ghosts" to wiadomość, która zachwyci każdego fana... Estate ma nadzieję, że zmodernizuje i wyda też w przyszłym roku "Ghosts" w 3D. Tak jak w przypadku "Scream", mają na celu przedstawić Michaela nowej publiczności, jednakże ten projekt jeszcze nie ruszył i nie wiedzą jak dokładnie to ma wyglądać i kiedy dokładnie to wydadzą.

"Unreleased songs" Pan Branca tłumaczył, że nie nie ma nagranych tyle utworów w wysokiej jakości by stworzyć nowy album. Wiemy, że Michael nagrał ich wiele przez całe swoje życie, ale muzyki, która jest kompletna i jest tej samej jakości jak poprzednie, jest bardzo niewiele. Nawet muzyka nagrana z will.i.am. nie zawiera wokalu. Jednakże piosenka  zespołu Sly and the Family Stone pt. "Hot Fun In The Summertime" (do, której Michael kupił prawa) istnieje. Michael nagrał kilka rzeczy do refrenu tej piosenki, ale żadnego z wersów. Być może więc, weźmiemy jakiegoś popularnego piosenkarza do tej piosenki i zrobimy z tego jakiś duet w przyszłości.

Estate jest świadome, że pewnej grupie fanów ciężko jest zaakceptować nową muzykę, dlatego też są ostrożni z tym co chcą nam dać a czego my oczekujemy, że od nich dostaniemy.

"Tours" koncert HIStory tour (1996-1997) jest jedynym koncertem sfilmowanym, który jest przystosowany do technologii HD, Dolby Surround, ma wiele ujęć kamer itd... Branca przewiduje, że trasa może zostać wydana kiedy będzie czas na upamiętnienie tego albumu albo na jakąś rocznicę. Najbardziej prawdopodobne byłoby wydanie tego wprost na DVD/Netflixa.

Neverlnad, Estate bardzo by chciało otworzyć go publicznie ale prawo Zoning w Kalifornii nie zgodzi się na taki ruch na pojedynczej wąskiej ulicy, która prowadzić będzie aż do bramy rancza. Pomimo tego, Pan Branca powiedział, że rozważają możliwość otworzenia Hayvenhurst, gdzie Michael spędził wiele lat i nagrywał dema do "Billie Jean" i innych piosenek  do albumu "Thriller". 

Źródło: MJWorld.net / MJ Estate  / GeniusMJ  


Data: 13/09/17 "Nowy" album Króla Popu od Sony.

6 września firma Sony podjęła kroki ku realizacji nowego projektu muzycznego. Muzyka Króla Popu powraca na półki z płytami już 29 września 2017 roku. Po dłuższej przerwie Sony wydaje "nową" pozycję w dyskografii pt. "Scream" a oto i jego playlista:

1. This Place Hotel
2. Thriller
3. Blood On The Dance Floor
4. Somebody’s Watching Me
5. Dirty Diana
6. Torture
7. Leave Me Alone
8. Scream
9. Dangerous
10. Unbreakable
11. Xscape
12. Threatened
13. Ghosts
Bonus Track: Blood On The Dance Floor X Dangerous (The White Panda Mash-Up)

Oraz równie elektryzujący zwiastun nowego albumu: Scream Teaser.

Mówiąc nowy nie ma w zamyśle firmy $ony podawac nam fanem czegoś nowego a jedynie odgrzewany kotlet. Po aferze z albumem "Michael" wydaje się, że wydawca nie chce ryzykować  zaufania fanów i podaje kolejny album "The Best Of", jedyna nowa rzecz w tym albumie to remix kilku utworów. $ony jak widać liczy, że sprzedaż będzie wysoka z powodu nowego materiału, jednak czy fani przekonają się do kolejnej składanki tego co już dobrze znają?

Naszym zdaniem lepszy biznes by zrobili dając nam ostatniego Michaela w jego niedoszłym lecz kończonym nowym studyjnym albumem, którego Król Popu planował wydać prawdopodobnie podczas serii koncertów do "This Is It" . Ale czy $ony pokusi się kiedyś na wydanie tego materiału?

Autor: GeniusMJ.com
 

Źródło: MichaelJackson.com / GeniusMJ  


 
Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2013 | All rights reserved