Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Michael w TV


 

Michael Jackson's This Is It

org. tyt.

Kanał: Polsat

Premiera: 8 września 2012 roku o godz. 20.05

Powtorka: -

Opis: "Michael Jackson’s This Is It" to unikalny dokument ukazujący niezwykłego artystę od kulis, podczas jego twórczych przygotowań i prób przed wyprzedanymi do ostatniego biletu koncertami w londyńskiej O2 Arena. Ta swoista kronika z kwietnia i czerwca 2009 powstała przy pełnym poparciu Estate of Michael Jackson, a zawarty w niej materiał został wybrany spośród ponad 100 godzin filmu z prób i przygotowań do planowanych występów. Niezwykle prawdziwa, szczegółowa i bardzo osobista relacja w Michael Jackson’s THIS IS IT daje możliwość zobaczenia piosenkarza, tancerza, reżysera, architekta, geniusza kreacji, a przede wszystkim wybitnego artystę, który tworzy i szlifuje doprowadzając do perfekcji najdrobniejsze szczegóły swoich ostatnich, spektakularnych widowisk planowanych w Londynie...

Źródło: Polsat.com.pl
 


Lekarz Michaela Jacksona
org. tyt.

Kanał: Discovery Channel Polska

Premiera: 20 stycznia 2012 roku o godz. 22.00

Powtorka: 21 stycznia o godz. 21.00

Powtorka: 22 stycznia o godz. 23.00

Opis: Discovery Channel przedstawi specjalny program dokumentalny "Lekarz Michaela Jacksona" śledzący losy człowieka obwinianego za spowodowanie śmierci króla popu. Michael Jackson, niekwestionowany król muzyki pop, zmarł 25 czerwca 2009 roku. W chwili śmierci, w jego rezydencji w Holmby Hills przebywał osobisty lekarz gwiazdora - Conrad Murray. Jak donosiły media, był on ostatnią osobą, która widziała Jacksona żywego. Czy doktor Murray mógł przyczynić się do tragicznej śmierci artysty?

Na wieść o śmierci króla popu, miliony fanów z najdalszych krańców świata pogrążyły się w żałobie. Choć według wstępnych raportów przyczyną śmierci był zawał serca, przedstawiciel biura lekarza sądowego hrabstwa Los Angeles, przekazał mediom, że przyczyna śmierci zostanie określona dopiero po sekcji zwłok. Gdy upublicznione nagranie telefonicznego zgłoszenia incydentu potwierdziło obecność doktora Murraya przy boku Jacksona w chwili jego śmierci, prokuratura zyskała podejrzanego.

Sekcja zwłok wskazała, że w żołądku Jacksona znajdowały się głównie niestrawione tabletki, które Jackson przyjmował w niepokojących ilościach. Artyście tuż przed śmiercią zaaplikowano też dożylnie lek przeciwbólowy. Najprawdopodobniej to on spowodował zatrzymanie akcji serca. Murraya, jako osobistego lekarza i jedynego świadka śmierci Jacksona, postawiono w stan oskarżenia o zaniedbanie, niekompetencję i ostatecznie nieumyślne spowodowanie śmierci.

Dokument "Lekarz Michaela Jacksona" to rodzaj pamiętnika śledzącego dwuletni proces doktora Murraya. Jakkolwiek nie zabrzmiał werdykt w jego sprawie, nigdy nie dowiemy się, jak było naprawdę, ile w jego akcie było chęci pomocy i uśmierzenia bólu, ile lekarskiej niefrasobliwości, a ile braku możliwości powiedzenia "NIE" królowi muzyki pop...
Specjalny program dokumentalny "Lekarz Michaela Jacksona" będzie można obejrzeć na Discovery Channel

Przypominamy, że Dr. Murray brał udział w produkcji tego dokumentu. Przez produkcje tego dokumentu sędzia odrzucił wniosek obrony o wyłączenie jawności tego procesu.

Źródło: Discovery Channel / media2.plWeekend z Michaelem Jacksonem
org. tyt.

Kanał: Discovery ID

Premiera cz.1: 25.06.2011 godź. 14:00-16:00

Premiera cz.2: 26-06-2011 godź.14:00-16:00

Opis:


Źródło: MTV Polska

Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
org. tyt. "True Crime Woth Aphrodithe Jones"

Kanał: Discovery ID

Premiera 18.01.2011 godź. 21:00

Powtórka: 23-01-2011 godź.21:00

Opis: Był jednym z największych na świecie wykonawców. Ale przez ostatnie 20 lat Michael Jackson był udręczony przez zarzuty o molestowanie dziecka. Pisarka kryminałów Aphrodite Jones postanowiła udowodnić, że te oskarżenia były tak samo odpowiedzialne za jego wczesną śmierć jak i leki.


Źródło: Discovery ID Polska

____________________________________________________________________________
Michael Jackson's This is It
Kanał: HBO

Premiera 17.10.2010 godź. 20:10

Kolejne powtórki:
28-12-2010 godź.09:45
08.01.2011 godź. 11:15
13-01-2011 godź. 16:40
14-01-2011 godź. 09:30
17-01-2011 godź. 14:10
18-01-2011 godź. 06:00
30-01-2011 godź. 16:45
31-01-2011 godź. 07:45

Opis:
Niezwykły dokument dedykowany wszystkim fanom zmarłego w 2009 roku króla muzyki pop – Michaela Jacksona. Filmowa relacja z przygotowań artysty do planowanej serii 50 koncertów, które miały odbyć się w Londynie.

Obraz Kenny’ego Ortegi to zapis ostatnich dni pracy Michaela Jacksona, zmarłego niespodziewanie w czerwcu 2009 roku. Większość materiału zawartego w filmie powstała podczas przygotowań artysty do serii pięćdziesięciu koncertów, This is it, które miały odbyć się w Londynie. Planowano, że będą to ostatnie występy w karierze wokalisty, podsumowanie jego wieloletniej kariery. Autorzy filmu pokazują zakulisowe sceny przygotowań gwiazdy muzyki pop do spektakularnego widowiska. Wrażenie robią niezwykła scenografia i wymyślne efekty specjalne. Materiał przedstawia szczegółowo wszystkie etapy prób – pracę nad choreografią i poszczególnymi utworami. Znalazły się w nim również wyczerpujące wypowiedzi najbliższych współpracowników gwiazdora i jego samego. Film ukazuje Jacksona jako artystę w dobrej formie, sprawnego i pełnego energii. Człowieka perfekcyjnego i wymagającego, który swój ostatni show chciał dopracować w najdrobniejszych szczegółach. Fantastycznie zrealizowany film dokumentalny, opowiadający o kulisach przygotowań do ostatniej serii koncertów króla muzyki pop. Większość zdjęć powstała w czerwcu 2009 roku w Los Angeles (w Staples Center i Los Angeles Forum). Zmarły w ubiegłym roku Jackson należy do najbardziej uhonorowanych artystów w historii. W trakcie swojej 40-letniej kariery otrzymał wiele tytułów i nagród, m.in. World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty wszech czasów, Grammy i American Music Award dla Artysty Stulecia. Nagrał tak przełomowe dla muzyki rozrywkowej płyty, jak Thriller czy Bad, zrewolucjonizował sztukę teledysku, znany był z angażowania się w akcje charytatywne. Przez blisko cztery dekady był jedną z najwyrazistszych postaci popkultury. Dokument w reżyserii Kenny’ego Ortegi (cykl High School Musical) był nominowany do Black Reel Award (najlepszy film dokumentalny) i do przyznawanej przez Amerykańskich Montażystów nagrody Eddie (najlepiej zmontowany dokument).

Źródło: HBO Polska

____________________________________________________________________________
True Crime With Aphrodite Jones Michael Jackson


Kanał: Discovery Channel

Powtórka: Cz.1 04.06.10. godź.: 1:00

Opis:
Był jednym z największych na świecie wykonawców. Ale przez ostatnie 20 lat Michael Jackson był udręczony przez zarzuty o molestowanie dziecka. Pisarka kryminałów Aphrodite Jones postanowiła udowodnić, że te oskarżenia były tak samo odpowiedzialne za jego wczesną śmierc jak i leki.

Źródło Investigation Discovery kanał USA

____________________________________________________________________________
Michael Jackson Kolkcjoner


tyt. org;"Michael Jackson nie na sprzedaż


Kanał: TVP2

Premiera: 21.02.10. godź.: 18:00

Opis: (Dokument dotyczy pamiątek w Julien's Auction) O bolesnych doświadczeniach wyniesionych z dzieciństwa nigdy nie zapomniał, przez lata pozostawał pod silną presją ojca tyrana. Gdy rozstał się z rodzinnym zespołem The Jackson Five i usamodzielnił się, żył już tylko fantazjami. Nadal był małym chłopcem, który lubił tańczyć i śpiewać. Zachowywał się jak dziecko, którym tak usilnie chciał być. Zdobył sławę i bogactwo, miał u swych stóp cały świat, mimo to czuł się bardzo samotny i w gruncie rzeczy nieszczęśliwy. Wizję niespełnionych marzeń rekompensował zakupami, na punkcie których wręcz oszalał. Nie pytając o cenę kupował wszystko: maski chirurgiczne, szympansy, kiczowate pamiątki, porcelanowe lalki, mosiężne figurki, zegary, wazy, świeczniki, sceniczne kostiumy, luksusowe ubrania, dzieła sztuki i woskowe figury naturalnej wielkości. Nabył też królewską karetę, berło, koronę inkrustowaną drogimi kamieniami, czterometrowy tron. Kupił sobie nową twarz, a nawet dzieciństwo, którego tak naprawdę nigdy nie miał. Zatracił poczucie rzeczywistości, odizolowując się od świata w swoim baśniowym królestwie Neverland (Nibylandia), na które wydał co najmniej 50 milionów dolarów, gdzie miał prywatne zoo, wesołe miasteczko, parki, stajnie, pociąg z parową lokomotywą, i gdzie wstęp miały tylko dzieci oraz nieliczni dorośli. Postarał się również o nadwornego malarza, który uwiecznił na obrazach: m. in. koronację Michaela Jacksona i pasowanie go na rycerza. Twórcy dokumentu skupili się wyłącznie na pieniądzach Michaela Jacksona, le na jego pieniądzach, które wydawał na to, co mu się tylko zamarzyło. W dokumencie nie ma piosenek ani muzykiKKiedy miał już wszystko i popadł w tarapaty finansowe, postanowił wystawić swój majątek na licytację, potem jednak zmienił zdanie i rozpoczął wielka batalię o odzyskanie całego mnóstwa dziwacznych i szmirowatych przedmiotów po bezcenne pamiątki i prawdziwe dzieła sztuki, które kolekcjonował przez lata..

Źródło TVP 2

Opinia GeniusMJ: Dokument przedstawia wywalczone przez Michaela i nie dopuszczone do aukcji pamiątki osobiste, z powodu m.in. mocno zaniżonej wartości. Program służy ku przedsttawieniu wizerunku Michela, jako bogacza szastującego pieniędzmi, w celu renkompensaci dzieciństwa, poczucia sie wszechomogącym człowiekiem, mogącym za pomocą finansów mieć czego dusza zapragnie, prubójąc udowodnić, że wydawał pieniądze lekko dusznie. Komentrze pojawijące się w dokumancie mogą być irtyujące dla fanów a krzywym zwierciadłem dla osób neutralnych wobec Michaela. Naszym zdaniem dokument jest wart obejrzenia tylko ze względu na piękno przedstawionych tam przedmiotów, innymi słowy, zapoznanie się z gustem Króla Popu.

____________________________________________________________________________

Kinomaniak


Kanał: TV 4

Premiera: 17.10.09. godź.: 12:30

Opis:

Źródło TV 4

____________________________________________________________________________
Superwizjer TVN


Kanał: TVN

Premiera: 07.09.09. godź.: 23:20

Opis: Sensacyjne rozmowy Michaela Jacksona z prowadzącym w Polsce interesy francuskim biznesmenem, w których szczerze mówi, co sądzi o Polsce i Polakach, nie były dotąd nigdy upublicznione. Ich treść będzie można poznać dziś w programie Superwizjer TVN.

Źródło TVN

____________________________________________________________________________
Na własne oczy - Historia Michaela Jacksona


Kanał: TVP 1

Premiera: 05.09.09. godź.: 15:55

Opis: Filmowa biografia króla pop, ukończona w marcu 2009, bogato ilustrowana jego muzyką oraz niezwykłymi archiwaliami: począwszy od dzieciństwa w Gary, poprzez lata spędzone w wytwórni Motown, po czas solowej kariery. Równie ważna jak muzyka jest w tym filmie przedstawienie osobistej sytuacji Michaela: najpierw jako niezwykle utalentowanego dziecka skazanego przez ojca na reżim prób i koncertów, a potem człowieka oddalającego się coraz bardziej od pozamuzycznej rzeczywistości. Świat Michaela Jacksona ograniczał się do jego muzyki i przejawów ekscentrycznych skłonności, które zaowocowały oskarżeniem o pedofilię. Ostatecznie gwiazdora uniewinniono, ale odium pozostało. Już nigdy nie powrócił na szczyty popularności. Pozostał jednak fenomenem, który wyznaczał trendy muzyczne. Jego osiągnięcia i niepowtarzalny styl komentuje m. in. Lisa Minelli. Jedna z ostatnich kwestii padających w filmie to słowa Michaela o tym, że w lipcu 2009 r. rozpoczyna turę koncertów. Zmarł miesiąc wcześniej, a przyczyn jego śmierci być może nigdy nie poznamy.

Źródło TVP

____________________________________________________________________________

Gorączka medialna {PL}


Kanał: TVP Info

Premiera: 25.06.08. godź.:23:59

Opis: Na przykładzie dwóch procesów: znanego koszykarza Kobe Bryanta, oskarżonego o gwałt na młodej dziewczynie i Michaela Jacksona oskarżonego o wykorzystywanie seksualne chłopca, zobaczymy, jak amerykańskie media robią wiadomość z niczego, poświęcając sławom więcej miejsca, niż wojnie czy naturalnym katastrofom. W jaki sposób uzyskały tak wielką władzę? Dzięki ustawom wprowadzonym za administracji Reagana i Clintona, telewizja, prasa i radio stały się potężnymi firmami, nastawionymi wyłącznie na zysk.
A co przynosi najwięcej pieniędzy? Skandal seksualny z udziałem sław. Media mogą uczynić z zera słynną osobę, a później jednym ruchem ją zniszczyć. Dziennikarze nieustannie poszukują sensacji, a jeśli ich nie znajdują, sami ją tworzą. Nikomu nie zależy na prawdzie. Lekceważy się prawa ofiar do prywatności, a oskarżonych do sprawiedliwego wyroku. Wokół procesów odbywa się cyrk medialny, a każda kolejna sprawa z udziałem sławnej osoby budzi większe zainteresowanie. Gorączka medialna rośnie na naszych oczach.

Źródło TVP Info
Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2010 | All rights reserved