Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Filmografia i Wywiady

FilmyPierwszym filmem, w którym Michael zagrał i na planie którego poznał Quincy'ego Jonesa, jest film pt.: "The Wiz". Diana Ross i Michael Jackson grają główne role w tym fantastycznym, pełnym humoru, spektakularnym filmie muzycznym opartym na wielkim przeboju z Broadway'u, który z kolei został przeniesiony tam, dzięki książce L. Franka Bauma, "Cudowny Czarnoksiężnik z Oz".

The Wiz


W tej produkcji wytwórni "Motown", Dorotka (Diana Ross) jest nieśmiałą przedszkolanką, pochodzącą z Harlemu, porwaną pewnego dnia do świata baśni, gdzie miały podążać drogą brukowaną żółtą kostką. Michael Jackson gra tu Stracha Na Wróble, pragnącego otrzymać rozum. Oprócz niego zobaczymy tu Nipseya Russela (jako Blaszanego Drwala poszukującego serca) oraz Teda Rossa - Tchórzliwego Lwa, Leny Horne grającą Glindę Dobrą Wróżkę i Richarda Pryora jako Czarnoksiężnika z Oz. Z taką obsadą, ekscytującymi muzycznymi numerami i fantastycznymi efektami specjalnymi, "The Wiz" ("Czarnoksiężnik z krainy Oz" ) zdobędzie serca każdego pokolenia bywalców kina.

Reżyseria :Sidney Lumet (1978)

Reżyseria: Sidney Lumet
Produkcja: Rob Cohen
Scenariusz: Joel Schuacher
Producent wykonawczy: Ken Harper
Nadzorujący: Dede Allen
Oryginalny zapis nutowy: Charlie Smalls
Adaptacja muzyczna i wykonanie: Quincy Jones
Twórca produkcji i kostiumów: Tony Walton
Choreografia: Louis Johnson
Efekty specjalne: Albert Whitlock
Zdjecia: Oswald Morris, B.S.C.
Zdjecia filtrowe: Bill Taylor i Dennis Glouner
Charakteryzacja: Stan Winston
Makijaż, efekt końcowy: Cunningham i A. Weisinger
Reżyser Artystyczny: Philip Rosenberg

____________________________________________________________________________

Kapitan EoDrugi film to "Capitan EO", w którym Michael gra główną rolę. To 17-minutowy film fantastyczny Michaela Jacksona, wyświetlany w trójwymiarze. Początkowo pokazywany był w Parkach Disneya na całym świecie, wyprodukowany przez fenomenalnego George'a Lucasa i wyreżyserowany przez wspaniałego Francisa Forda Coppolę.
Misją kapitana Eo i jego dziwnych towarzyszy jest odnalezienie złej królowej i przekazania jej specjalnego daru. Eo walczyć będzie za pomocą jedynych w swoim rodzaju tańca i muzyki, by uwolnić ludzi zniewolonych przez królową. Czy zrobi to zanim zła królowa go zniszczy?

____________________________________________________________________________

MoonWalkerTrzecim filmem, w którym Michael zagrał główna rolę to 88-minutowy "Moonwalker". Na początku słyszymy koncertową wersję piosenki "Man in the Mirror". Następnie przedstawiona zostaje cała kariera piosenkarza w wycinkach, aż do ery płyty "Bad". Film jest mieszanką teledysków i zwykłych scen akcji. To z tego filmu pochodzi np. teledysk "Smooth Criminal".

Michael (Michael Jackson), Katy (Kellie Parker), Sean (Sean Lennon), i Zeke (Brandon Adams) to czwórka dobrych przyjaciół spędzająca wspólnie każdą wolną chwilę, do momentu, kiedy w ich życie wkrada się niebezpieczeństwo, którego źródłem jest diaboliczny Pan Big (Joe Pesci - zły "geniusz', który porywa Katy. Jest zdeterminowany zniszczyć wszystko i wszystkich, którzy stoją mu na drodze do realizacji jego niecnych planów - nawet Michaela).

Przygotuj się w podróż inną niż te, które kiedykolwiek widziałeś, albo te, o których kiedykolwiek słyszałeś. W magiczną, muzyczną podróż do świata Michaela Jacksona.

"Moonwalker" to fantastyczny film fabularny, który zabierze cię w inny wymiar dzięki swym efektom specjalnym i poruszy cię najbardziej spektakularnym tańcem i piosenkami, jakie kiedykolwiek zostały sfilmowane.

Historia ta jest opowiedziana w formie antologii nigdy wcześniej niewidzianych segmentów filmowych, które pokazują muzykę Michaela w oszałamiający, nowy sposób.

____________________________________________________________________________

GhostsCzwartym filmem jest 40 minutowy "Ghosts", w którym Michael grał dwie role główne. Pierwszy bohater to dziwak mieszkający w swym zamczysku, gdzie lubi straszyć dzieci i dorosłych w sposób zabawny. Druga postać, w którą się wciela to otyły burmistrz w okularach, który chce ze swojego "normalnego" miasteczka wykurzyć tego "dziwaka" i "odmieńca", straszącego młodych ludzi. Film jest w większości muzyczny.

____________________________________________________________________________

Man In Black II

Kolejny film, w którym zobaczymy Michaela to "Men in Black II". Piosenkarz pojawia się tam dosłownie na kilka minut, wcielając się w postać kosmity, proszącego o zezwolenie na lądowanie i przyjęcie do organizacji jako "Agent M".

____________________________________________________________________________

Miss Cast AwaySzóstym filmem jest "Miss Cast Away", wydany tylko na DVD.

____________________________________________________________________________

This is itSiódmy i ostatni film, jaki został zrobiony to "Michael Jackon's This Is It". Film prezentuje nam w 107 minutach próby Michaela do trasy "This Is It Tour", która miała być jego ostatnią, którą wykona. Niesamowity talent Michaela przy tworzeniu jego osobistego show przy użyciu najwyższej technologii świateł, filmów i całej scenerii. Geniusz muzyki w pracy z wieloma śmiesznymi scenami i wielkiego talentu jego głosu, tańca i kreatywności. Film został stworzony z powodu śmierci 25 czerwca 2009, na 3 tygodnie przed pierwszym koncertem z serii koncertów "This Is It Tour".
Film jest dostępny na DVD i Blu-Ray z wieloma specjalnymi dodatkami, które nie zostały włączone do filmu.

Wywiady


Najważniejsze wywiady z TV od lat 90',bo z gazet trudno wszystkie wychwycić:
Michael Jackson rozmawia z Oprah WinfreyPierwszym wywiadem, przeprowadzonym w roku 1993, był wywiad: "90 minutes Oprah Winfrey talks to Michael". Michael rozmawia z Oprah o swoim życiu, popularności, operacjach, chorobie skóry"Vitiligo", a także rozwiewa wszelkie plotki na temat: szkieletu człowieka-słonia w domu, zdjęcia w komorze tlenowej itp. plotkach na jego temat, przewijających się w mediach w tamtych latach. Również podczas tego wywiadu odbył się premierowy pokaz teledysku "Give In To Me". Poproszony przez Oprah, Michael pokazuje, jak zrobił beatboxa w piosence "Who Is It"; wykonuje również Moonwalka i kilka innych, typowych dla jego tańca, kroków.

____________________________________________________________________________

Prime Time interview
Następnym był wywiad u Diane Sawyerz roku 1995. Michael udziela wywiadu wraz z pierwszą żoną, Lisą Marie Presley. Małżonkowie opowiadają o swoim życiu towarzyskim oraz o ważnych wydarzeniach w ich życiu.

____________________________________________________________________________

Barbara Walter InterviewW roku 1997 wywiad z Michaelem przeprowadziła Barbarą Walters. W 11-minutowej rozmowie Michael wypowiada się na temat księżnej Diany, jej śmierci, koncertów, sposobu bycia, brukowców i tego, jak go traktują, z jakiego powodu dał zdjęcie swojego syna Prince'a do gazety, tego, że nie lubi jak go gazety nazywają "Jacko", "Wacko Jacko" (Wariat Jacko) oraz tego jak uspokaja Princ'a kiedy synek płacze i czy pozwoli mu robić karierę w showbiznesie, jeśli będzie miał taki zamiar.

____________________________________________________________________________

Życie z Michaelem JacksonemKontrowersyjny "Living With Michael Jackson" Martina Bashira nakręcony został w 2003r. Michael opowiada w nim o wszystkich aspektach jego życia. O operacjach (tu ujawnia, że miał 2 operacje plastyczne nosa), o swoich dzieciach i związanej z nimi historii, o tym, skąd bierze natchnie do pisania piosenek i tworzenia muzyki, o historii swojego dzieciństwa, pierwszych randkach, dziewczynach i o tym, jak spędza wolny czas itd. Wywiad jest dość obszerny, lecz komentarze dawane przez Martin Barhira, są dość nieprzyzwoite i idiotyczne. To po tym wywiadzie Gavin Arvizo został zmuszony przez matkę do oskarżenia Michaela o molestowanie seksualne, z którego oczywiście Michaela uniewinniono. Więcej na temat procesu Tutaj. W tym wywiadzie Michael ujawnia po raz kolejny, że kolor jego skóry nie został zmieniony operacyjnie, a na zmienił się sam na skutek choroby skóry - vitiligo. Nie jest to jednak obiektywny obraz Michela jak sam powiedział producent.

____________________________________________________________________________

"Take Two: Zdjęcia jakich mieliście nigdy nie ujrzeć"Mniej znana wersja wywiadu LWMJ, są to zdjęcia robione przez ekipę Michaela podczas wywiadu Bashira, nazwane - "Take Two" (Zdjęcia jakich mieliście nigdy nie ujrzeć). Taśma została nakręcona aby Michael miał swoją własne kopię, co okazało sie bardzo cenne po zmanipulowaniu materiału przez: montaż i wycięcie mnóstwa scen z wywiadu "Życie z Michaelem Jacksonem". W pełnej wersji Michael mówi więcej o życiu osobistym. W wywiadzie bierze udział była żona Michaela Jacksona, Debbie Rowe, a także wiele innych, związanych z jego osobą, ludzi. W wywiadzie znajdziemy wiele faktów na temat życia Michaela, m.in. przyznanie się, do uprawiania seksu z Debbie. Natomiast Debbie przyznaje, że jej dzieci(Prince Michael I i Paris) nie mówią do niej mamo, bo i ona tego nie chce. Gospodarz Take 2 Maury Powich pokazuje nam kontrowersję jaką prowadził Bashir, głównie to różniąca sie opinia. Jest to LWMJ ale przedstawione kamerą Jacksona.

____________________________________________________________________________Następnym jest "Private Home Movies". W tym wywiadzie Michael nie ma przed nami prawie żadnych tajemnic, ukazując siebie takim, jakim jest naprawdę. Mówi o swoim prywatnym życiu, pokazując jednocześnie prywatne, domowe taśmy video, zawierające sceny rozgrywające się na ranczo Neverland. Dzięki nim oglądamy sceny, których nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji zobaczyć - poczynając od dzieciństwa Michaela, poprzez pierwsze spotkanie z księżną Dianą, po sceny z udziałem jego pociech. Materiał podzielony jest na działy, których tytuły brzmią kolejno: "Życie w trasie", "Pierwsze święta Bożego Narodzenia", "Za kulisami Thrilera", "Michael udaje się na zakupy", "Bad", "Mieszkanie w Neverland", "Jam", "Rock My World", "Inspiracja", "Smooth Criminal", "Księżniczka prywatnie", "Rodzinna wycieczka Jacksonów", "Black Or White", "Wielka niespodzianka", "Remember The Time", "Michael na urlopie". Razem to prawie 90 min. oglądania. Niestety, film nie ma ani polskiej wersji językowej, ani napisów. Jak to Michael powiedział na początku: "Ludzie zastanawiają sie, dlaczego udostępniam moje prywatne nagrania w telewizji. Pomyślałem, że nadszedł czas, aby to zrobić, ponieważ wielu ludzi ma wyrobione zdanie na mój temat, a oni nawet mnie nie spotkali. Oni nawet mnie nie znają. W związku z tym, pomyślałem, że czas się odkryć, by pokazać, kim naprawdę jestem. Po prostu... Michael Jackson."Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2010 | All rights reserved