Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Plotki

Plotki, plotki, plotki...


Wiele mogliśmy nasłuchać się w telewizji i radio, a jeszcze więcej naczytać w gazetach, magazynach i brukowcach, więc tutaj obalimy bądź potwierdzimy najsłynniejsze plotki:

Legenda:

Prawidłowe podkreślić:
Prawda/Fałsz - oznacza "Prawdę".
Prawda/Fałsz - oznacza "Fałsz"


Plotka: Posiadanie przez Michaela kości "Człowieka-słonia". Plotka z początku lat '90.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Jak Michael powiedział w wywiadzie z Oprah Winfrey: "Fascynuje mnie historia "człowieka-słonia", bo przypomina mi moje życie, mogę się z nim identyfikować. ...po co były by mi te kości?"


Plotka: Michael śpi w komorze tlenowej. Plotka z lat '80.
Prawda/Fałsz
Komentarz:Komentarz Michaela:Kiedy nagrywałem reklamówkę dla Pepsi, zostałem poważnie poparzony, za co otrzymałem milion dolarów odszkodowania. Pieniądze te przeznaczyłem na budowę Centrum Leczenia Poparzeń imienia Michaela Jacksona. Kiedy oglądałem tam te urządzenia do leczenia ofiar poparzeń, chciałem wypróbować jak to działa, z ciekawości. A ktoś w tym czasie zrobił zdjęcie. Potem ktoś wywołał to zdjęcie, stwierdził "O przecież to Michael Jackson" i rozesłał je po całym świecie razem z dołączonym kłamstwem. To zupełne kłamstwo. Proszę nie wierzcie w te przerażająco idiotyczne historie."


Plotka: Michael przelicytował Paula McCartneya na licytacji katalogu praw do wydawania piosenek "The Beatles".
Prawda/Fałsz
Komentarz:Paul McCartney nie został przelicytowany, ponieważ nie brał udziału w licytacji, bo nie chciał. Paul McCartney powiedział: "Tak naprawdę, otrzymuję pewne sumy z racji praw autorskich. A za kilka lat część z tych utworów w świetle prawa powróci do mnie". Poza tym, katalog ATV zawierał liczne piosenki Johna Lennona i Paula McCartneya a nie tylko piosenki "The Beatles".


Plotka: Michael przeszedł kilkanaście operacji plastycznych twarzy. Plotka do dziś powtarzana.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Michael rzeczywiście przeszedł operacje plastyczne, on sam przyznał się tylko do 2 - nosa i podbródka. matka Michaela w wywiadzie z Oprah (08/11/10) powiedziała, że miał kilka operacji nosa, do których się nie chciał przyznać, ponieważ czuł się zakłopotany. Wierzy się natomiast, że Michael mógł zrobić lifting twarzy. Jednakże sekcja zwłok po śmierci MJa, potwierdziła, słowa Michaela.  Lekarz nie zauważył żadnych innych śladów operacji plastycznej, prócz nosa.


Plotka: Dzieci Michaela Prince I i Paris to dzieci probówki (in vitro). Plota z lat '90.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Dzieci Michaela, Prince I i Paris urodziły się, na skutek normalnego współżycia z Debbie Rowe.


Plotka: Michael wybielał sobie skórę. Plotka powtarzana do dziś.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Michael: "Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak wybielanie skóry, nigdy czegoś takiego nie widziałem. Nie wiem jak to miało by wyglądać". "Jestem czarnym Amerykaninem i jestem z tego dumny. Jestem dumny z mojej rasy." Michael ma białą skórę, ponieważ na początku lat 80 pojawiła się u niego genetyczna i dziedziczna choroba skóry, która zdarzała się już wcześniej u krewnych ojca, (Josepha Jacksona) w rodzinie Jacksonów. Ponad to autopsja ciała MJa po śmierci, także wykazała obecność tej choroby na ciele. Jej medyczna nazwa to "vitiligo", w Polsce: "bielactwo nabyte". Więcej o chorobie znajdziesz tutaj:Vitiligo.


Plotka: Michael ożenił się z Debbie Rowe i zapłacił jej za urodzenie mu dzieci. Plotka z lat '90.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Michael ożenił się z Debbie Rowe z miłości, jak sam wiele razy powtarzał i nigdy za nic jej żadnych pieniędzy nie dawał. Debbie Rowe także skomentowała te sprawę: "Poślubiłam mężczyznę, którego kocham i któremu urodziłam dziecko. Proszę nie wierzcie we wszystko, to, co o nas napiszą." Rozwiedli się z powodu różnic charakteru, których nie udało im się pogodzić.


Plotka: Michael poszedł na ugodę z J.Chandlerem w sprawie o molestowanie. Plotka z lat '93-'94, kiedy to wybuchł skandal o molestowane dziecka.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Michael poszedł na ugodę finansową z Chandlerami dla świętego spokoju. Nie wiadomo ile dokładnie zapłacił, lecz szacuje się, iż kosztowało go to ok. 20 mln dolarów. Jednak dowodów w tej sprawie nigdy nie znaleziono, a w 2005 roku także i z tych oskarżeń Michael został oczyszczony.


Plotka: Michael jest uzależniony od leków psychotropowych. Plotka z roku '93.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Tak, Michael był uzależniony od leków przeciwbólowych, czego powodem były oskarżenia o molestowanie. Michael ogólnie uzależniał sie od leków nasennych ponieważ cierpiał pod koniec lat 90' na bezsenność.


Plotka: Specjalnie dla Michaela Jacksona, na potrzeby rytuałów VooDoo, mających zaszkodzić Stevenowi Spielbergowi, któru odrzucił kandydaturę Michaela do roli Piotrusia Pana, spuszczano krew z kilkudziesięciu krów. Plotka z lat '90.
Prawda/Fałsz
Komentarz:To nieprawdziwa i nie mająca miejsca historia, stworzona przez brukowce.


Plotka: Michael rozpada się, przeszedł kolejną operację nosa. Plotka czasem jeszcze powtarzana.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Michael przeszedł w życiu 2 i tylko 2 operacje nosa i zrobił sobie dołek w brodzie, więc rozpad mu naprawdę nie grozi. To media wymyśliły, że po operacjach można się rozpaść, bo po prostu uwielbiają przesadzać. Michael: "Nigdy nie miałem operacji kości policzkowych, ani oczu, ani ust, ani całej tej reszty. Tylko nosa. To pomaga mi lepiej oddychać."


Plotka: Michael wszczepił sobie implanty brody i wąsów. Plotka z roku 2003, kiedy u Michaela pojawił się zarost na twarzy.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Michael skomentował to dokładnie tak: "Ostatnio jakaś gazeta napisała, że wszczepiłem sobie implanty brody. Czy ja już nawet nie mogę zapuścić sobie brody?". Hmmm, chyba normalne jest to, że mężczyznom rośnie zarost, prawda?


Plotka: Michael jest bankrutem. Plotka powtarzana do dziś.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Rzecznik Michaela kilka razy powtarzał, że to nieprawda. Michael natomiast wyjawił w "Lving With Michael Jackson", że do 2003 roku, zarobił ponad miliard $. Prócz tego Michael nadal posiada swoje nieruchomości a także m.in. prawa do piosenek "The Beatles" oraz nagrywa kolejne płyty. W dodatku bankructwa mega gwiazd są bardzo głośne i często ogłaszane oficjalnie, częściej niż kilka razy na rok, np. w gazetach.


Plotka: Michael ma problemy z alkoholem. Plotka z lat 2006-2007.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Rzecznik Michaela kilka razy zaznaczał, że nie ma on takowych problemów.


Plotka: Michael kupił nieruchomość w Bahrajnie. Plotka z roku 2005, po tym jak wyjechał po wygranym procesie.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Prawdą jest to, że mieszkał w Bahrajnie i nagrywał tam singiel charytatywny, ale nie zakupił tam żadnej nieruchomości.


Plotka: Michael jest ciężko chory i ma problemy z wątrobą. Plotka z roku 2007.
Prawda/Fałsz
Komentarz: Rzecznik Michaela zdementował tą plotkę i dodał, że piosenkarz jest pełen energii.


Plotka:
Prawda/Fałsz
Komentarz:


I pamiętajmy: Plotka powtarzana 1000 razy staję się prawdą. Więc nie dawajmy się tak łatwo przekonać mediom.Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2010 | All rights reserved