Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Działalność charytatywna Michaela


Fundacja "Heal the World"
Główną działalnością charytatywną zajmuje się jego fundacja Heal The World, którą założył w 1992 roku jako organizacja ma na celu nieść pomoc dzieciom i środowisku. Jej celami są:

- Pomoc medyczna dla dzieci,
- Walka z głodem na świecie, narkotykami, alkoholem i z wykorzystywaniem dzieci.

Michael powiedział kiedyś: "Nie jestem aż tak naiwny by myśleć, że muzyka może zmienić wszystko. Może jednak zmienić drobną cząstkę całości i może kiedyś wszystkie te cząstki połączą się w całość.

W każdym razie to właśnie staram się robić. Sporo ludzi ze środowiska muzycznego uważa, iż jedyne, co należy się ludziom to dobry występ, a ja po prostu nie mogę tego zrozumieć. Jeśli chodzi o mnie to zawsze staram się robić więcej. Szczególnie, gdy zobaczyłem, do czego mogą się przyczynić nasze działania takie jak 'We Are The World'. Wyznaję filozofię, iż jeśli chcesz uczynić świat lepszym, w pierwszej kolejności powinieneś spojrzeć na siebie i dokonać zmiany. Ja nigdy nie jestem w pełni zadowolony - spytaj obojętnie, którego inżyniera dźwięku, który ze mną pracował - zawsze chciałem, aby cały świat był lepszym miejscem.

Projekty działalności, charytatywnej, Michaela, które zostały zrealizowane, oraz inne działalności, bez projektowe:

1985 rok- wspólnie z Lionel'em Richie Michael napisał utwór "We are the World" na rzecz głodujących ludzi w Afryce. Dochód ok. 65 milionów USD. Tu trochę szczegółów sobie mogę jeszcze "wydłubać" z DVD- sporo tam informacji, ale może nie wszystko jest, co warte wiedzy

16 czerwiec 1988, bardzo znane spotkanie MJ z Dianą i księciem Karolem(przed koncertem BAD), którym wręczył dwa czeki. Jeden na fundacje Prince's Trust ( 150,000 funtów) oraz czek na 100,000 funtów mający na celu wsparcie szpitala dziecięcego znajdującego się na ulicy Great Ormand Street.
Cztery dni później, MJ odwiedza śmiertelnie chore dzieci właśnie w tym szpitalu przy Great Ormand Street. Poza tym idzie tez na oddział, gdzie leżą dzieci w mniej krytycznym stanie, opowiada im bajki.

Grudzień 1988, MJ odwiedza chłopca David Rothenburg, który został poważnie oparzony przez własnego ojca, który chciał się zemścić na żonie.

7 lipiec 1989, MJ odwiedza szkole podstawową Cleveland w Stockton Kalifornia. Kilka tygodni wcześniej, 25 letni mężczyzna zabił 5 dzieci a 39 było rannych.

Michael bezpłatnie użyczył swojego przeboju "Beat it" na rzecz kampanii antynarkotykowej wśród dzieci i młodzieży. Beat It wykorzystano w reklamie, którą emitowano w USA, a było to organizowane przez National Campaign Against Teenage Drunk Driving. Reklama miała na celu uświadomić młodym Amerykanom, że jazda po pijanemu może zniszczyć przyjaźń.
Presidential Special Achievement Award (U.S)
Presented at the White House by President Ronald Reagan to Michael Jackson in recognition of his contribution to the nation's campaign against drunk driving - Michael's song "Beat It" was run in the ads. The inscription on the plaque reads: "To Michael Jackson with appreciation for the outstanding example you have set for the youth of America and the world. Your historic record-breaking achievements and your pre-eminence in popular music are a tribute to your creativity, dedication, and great ability. The generous contribution of your time and talent to the National Campaign Against Teenage Drunk Driving will help million or young Americans learn that drinking and driving can kill a friendship."
(May 14)


6 maja 1991, MJ został zaproszony przez organizację The Jane Goodall Charity na uroczystość. MJ postanowił wesprzeć badania prowadzone przez Jane Goodall na szympansach w Gombe ( Nigeria).

6 maja 1992, MJ pokrył koszta pogrzebu Romana Sanchez, który zginął podczas zamieszek w Los Angeles.

1992 rok- Michael utworzył międzynarodową fundację "Heal the World".

30 wrzesień 1992, MJ sfinansował plac zabaw W Romuni dla 500 sierot. Odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem ówczesnego prezydenta kraju Iliescu.

24 listopad 1992, na lotnisku Kennedyego w Nowym Jorku, MJ nadzorował ładowanie 43 ton lekarstw, koców, odzieży zimowej, które poleciały do Sarajewa.

1992-1993 rok- w czasie trwania trasy koncertowej "Dangerous", w ramach działalności fundacji "Heal the World", Michael przekazywał pieniądze na pomoc dzieciom w każdym mieście, w którym występował.

Sierpień 1993, MJ wraz z Pepsi-Cola w Tajlandii wsparł organizację królewską Crown Princess Maha Chakri Sirindhorn's charity, the Rural School Children oraz Youth Development Fund organizacje te zajmują się dostarczaniem posiłków wiejskim dzieciom w Tajlandii.

1993 rok- ponad 20 koncertów charytatywnych.

29.IV.1995 roku- za pomoc dzieciom otrzymuje w Nowym Jorku, nagrodę "Carying for Kids".

1995 rok- podczas pobytu na Węgrzech (w 1994), Michael spotyka Bela Farkas- finansuje jego przeszczep wątroby. Operacja przeprowadzona była w Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie.

25 styczeń 1997, MJ przekazał 1.1 milionów dolarów lokalnej organizacji w Bombayu, która wspiera edukację dzieci mieszkających w slumsach.

1999 rok- organizacja dwóch koncertów charytatywnych w Niemczech i w Japonii- "What more can I give".

4 wrzesień 1999, MJ otrzymał nagrodę KORA Awards w Południowej Afryce za osiągnięcia w muzyce oraz za poświęcenie się, aby poprzez muzykę łączyć wszystkich ludzi.

1999 - Michael Jackson - [United States] - za znaczne osiągnięcia w muzycznym przemyśle i za zaangażowanie do jednoczenia ludzi na całym świecie używając muzyki. MJ wręczył na scenie czek na 1,000,000 dolarów do ręki samego Nelsona Mandeli. Oczywiście cała suma poszła na organizację Nelson Mandela Children's Fund.

28.IX.2000 - Z okazji akcji "Carousel of Hope", której organizatorem jest Barbara Davis, Michael własnoręcznie namalował jeden z ponad 50 talerzy wystawionych na aukcję. Akcja na rzecz dzieci- diabetyków.

9.X.2000- Michael przekazuje swój kapelusz i unikatowy plakat na rzecz skromnej aukcji dobroczynnej zorganizowanej przez African Ambassador's Spouses Association. Aukcja ma pomóc w walce z AIDS wśród afrykańskich dzieci.

29.X.2000- Rodzina Jackson'ów włączyła się do projektu "Wave to the World", który ma na celu propagowanie Paraolimpiad wśród ludzi zdrowych.

6.XII.2000- Otrzymuje nagrodę "G and P Foundation Ball" za działalność na rzecz walki z rakiem u dzieci.

19.XII.2000- Michael wziął udział w zorganizowanym w Medison Square Garden w Nowym Jorku, charytatywnym koncercie "Miracle on 34th Street".

2000 rok- wraz z Rabinem Shmuley'em Boteach'em Michael tworzy projekt "Heal the Kids".

21.X.2001- Michael zorganizował koncert na rzecz ofiar ataków terrorystycznych w USA. Koncert zgromadził ok. 3 milionów USD z samej sprzedaży biletów. Do tego należy doliczyć dochód z transmisji w radio i telewizji.

Singiel "What more can I give"- poświęcony ofiarom ataków terrorystycznych w USA.

15 wrzesień 2002, MJ dał na aukcje 16 przedmiotów podpisanych przez niego, Np.: płyty CD, kasety video oraz 5 bawełnianych serwetek. Z aukcji uzyskano 3935 Euro (3,814 dolarów) a pieniądze poszły na pomoc ofiarom powodzi w Niemczech

Projekty, które Michael wspierał:

AIDS Project L.A.
American Cancer Society
Angel Food
Big Brothers of Greater Los Angeles
BMI Foundation, Inc.
Brotherhood Crusade
Brothman Burn Center
Camp Ronald McDonald
Childhelp U.S.A.
Children's Institute International
Cities and Schools Scholarship Fund
Community Youth Sports & Arts Foundation
Congressional Black Caucus (CBC)
Dakar Foundation
Dreamstreet Kids
Dreams Come True Charity
Elizabeth Taylor Aids Foundation
Juvenile Diabetes Foundation
Love Match
Make-A-Wish Foundation
Minority Aids Project
Motown Museum
NAACP
National Rainbow Coalition
Rotary Club of Australia
Society of Singers
Starlight Foundation
The Carter Center's Atlanta Project
The Sickle Cell Research Foundation
Transafrica
United Negro College Fund (UNCF)
United Negro College Fund Ladder's of Hope
Volunteers of America
Watts Summer Festival
Wish Granting
YMCA - 28th Street/Crenshaw

I ostatnio odkryte to kolejne 33:

Democratic National Committee
Community School/Safety Havens Initiative
Lupus L.A.
United Nations High Commission for Refugees
Atlanta Children's Foundation
Martin Luther King Jr. Center for Social Change
Foundation for the Junior Blind
Oneness
Mr. Holland's Opus Foundation
The International Child Art Foundation
Go For Your Dreams
Opportunity Village
Off-Road-Kids e.V
UNICEF
T.J. Martell Foundation for Leukemia
Cancer and AIDS Research
International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies
National Solidarity Fund
Family Caring for Families
Operation Christmas Child
Children's Defense Fund Children's Diabetes Foundation
Boys and Girl Clubs
Ghandi Foundation for Children
Crown Princess Maha Chakri Sirindhorn's
Heal L.A.
Prince’s Trust
Youth Sports & Art Foundation
Jane Goodall's Ape Research institute
Children's Wish Foundation
Give For Life
Wishing Well Fund
MusiCares
Camp Good Times

Koncerty okazjonalne Michaela1983: Motown 25th Anniversary

Występ zespołu The Jacksons z okazji 25-lecia... Motown. Początkowo bracia wprawdzie nie chcieli występować dla wytwórni, z którą to osiem lat temu zerwali, ale ostatecznie postanowili, iż mogą dać krótki występ, pod warunkiem, że prócz piosenek z Motown, Michael da także występ "Billie Jean" z niedawno wydanej przez niego płyty, "Thriller". Zespół wystąpił zgodnie z oczekiwaniami, co ciekawe, wraz z Jermainem (który nie brał udziału w karierze The Jacksons), śpiewając dwa popularne utwory z okresu Jackson 5: "Never can say goodbye" oraz "I'll be there".

Na koniec Michael po raz pierwszy w historii zaprezentował "Billie Jean", pokazując także słynnego moonwalk'a i "stójkę" na czubkach palców. Nie dość, że nakład "Thrillera" poszedł w górę, moonwalk stał się od tej pory nieodłącznym symbolem Michaela, to sam artysta otrzymał pochwałę od swojego idola, Freda Astaire'a.

1988: Grammy Awards

Michael podczas rozdania nagród Grammy zaprezentował "The way you make me feel" oraz "Man in the mirror" z płyty "Bad". Podczas drugiej piosenki towarzyszył mu chór.

1989: You were there

Specjalny występ dla Davida Samisa Jr., Podczas którego Michael zaprezentował krótką piosenkę, "You were there", utrzymanej w stylu symfonicznym.

1991: MTV 10th Anniversary

Występ Michaela z okazji dziesięciolecia MTV. Król Popu zaprezentował wówczas utwory z płyty "Dangerous": "Will you be there" oraz "Black or white". Podczas drugiej piosenki towarzyszył mu sam Slash, który także pomagał Michaelowi przy tworzeniu tej piosenki. Nie zabrakło także, znanego z teledysku "ataku szału"

1993: Superbowl

Dość specyficzny występ z końca stycznia, gdzie Michael podczas przerwy w rozgrywkach Superbowl dał także krótki koncert, podczas którego zaprezentował "Jam", "Billie Jean", "Black or white" oraz "Heal the World".

1993: Soul Train Awards

Jeden z chyba najdziwniejszych występów Michaela, podczas którego odtworzył jedyny raz w swojej karierze "Remember the time" na... Tronie. Związane to było z lekkim wypadkiem, który wydarzył się wówczas Królowi Pop. Podczas występu Michael, ubrany tak jak na teledysku, wspomagał równie ucharakteryzowanych tancerzy identycznymi ruchami rąk i głowy. Co ciekawe, występ "Remember the time" był planowany podczas trasy Dangerous World Tour, jednak nie wiedzieć czemu, został ostatecznie pominięty (podobnie jak "Rock with you"). Wielka szkoda...

1993: Bill Clinton's Gala

Na występie podczas gali ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Michael zaprezentował "Gone too soon" (wspominając także o tragicznie zmarłym Ryan White, któremu piosenka była poświęcona) oraz "Heal the World".

1993: Bill Clinton's Gala II

Na innej gali Michael wraz z wielkimi gwiazdami Stanów Zjednoczonych oraz samym ówczesnym prezydentem, zaśpiewali wspólnie "We are the World".

1993: American Music Awards

Na AMA Michael wraz z tancerzami po raz pierwszy odtworzył sceniczny występ z piosenką "Dangerous", różniący się kilkoma detalami z HIStoty World Tour i późniejszych występów.

1995: Wetten Dass

Specjalny, niezbyt ucharakteryzowany performance, podczas którego Król Popu odtworzył "Dangerous" oraz utwory z nowej wówczas płyty, "Earth song".

1995: MTV Performance

15-minutowy, niemal perfekcyjny perfrormance dla MTV, podczas którego Michael zaprezentował medley swoich utworów (ze specjalnym udziałem "Slasha"), "Billie Jean", "Dangerous" oraz utwór z wówczas swojej nowej płyty, "You are not alone".

1996: Soul Train Awards

Michael podczas występu zaprezentował utwór z nowej wówczas płyty "HIStory", balladę "You are not alone" oraz tytułowy utwór z "Dangerous". W przeciwieństwie do występu dla MTV, Michael podczas śpiewania zaprosił jedną z fanek na scenę.

1996: Brit Awards

Michael podczas występu na Brit Awards zaprezentował "Earth song".

1996: VH-1 Honors

Michael podczas występu piosenkarzy śpiewających "We are the World", pod koniec wspomógł ich własnym głosem. Co ciekawe, jest to jedyny publiczny występ na żywo, podczas którego Michael zaśpiewał choć przez chwilę właśnie tą piosenkę.

1996.07.16: Brunei Concert

Specjalny koncert zagrany z okazji 50 urodzin sułtana Brunei, Hassanala Bolkiaha dla 60-tys. publiczności zgromadzonej w parku rozrywki Jerudon. Co ciekawe, każdy z widzów przyjść za darmo. Koncert w Brunei był zarazem ostatnim tak długim występem Michaela, zagrany w tak wielkiej części na żywo: tracklista podobna była do trasy "Dangerous Tour", choć nie zabrakło także dwóch przebojów z płyty "HIStory": "Earth Song" ( z niezwykłą końcówką zaśpiewaną na żywo) oraz "You are not alone". Poniżej szczegółowa tracklista:

01. Intro (Carmina Burana)
02. Jam
03. Wanna be startin' somethin'
04. Human nature
05. Smooth criminal
06. I just can't stop loving you
07. She's out of my life
08. I want you back
09. The love you save
10. I'll be there
11. Thriller
12. Billie Jean
13. The way you make me feel
14. Beat it
15. You are not alone
16. Dangerous
17. Black or white
18. Man in the mirror
19. Speech / Earth song

1997: Elisabeth, I love you

Występ Michaela z okazji 65. urodzin Elisabeth Taylor, jednej z jego największych przyjaciółek. Król Popu odtworzył wówczas specjalnie dla niej napisaną piosenkę, "Elisabeth I love you".

1999.06.: MJ & Friends

Dwa charytatywne koncerty, które Michael 25 czerwca dał w Południowej Korei, a dwa dni później także w Monachium, w Niemczech. Występy obejmowały medley różnych piosenek, "Billie Jean", "Earth song" (podczas któregp zamiast wysięgnika taśmowego, jak to miało miejsce podczas HIStory World Tour, pojawił się zwodzony most) oraz "You are not alone".

2000.12.19.: Miracle on 34th Street

Jedyny w 2000 r. charytatywny występ Michaela Jackona, a także innych gwiazd muzyczych, m.in. Destiny's Child, Ricky Martin, czy Whitney Houston. Odbył się on w Nowym Jorku na Madison Square Garden. W finale występu wszyscy muzycy zaśpiewali wspólnie jeden z największych przebojów The Jacksons, "Shake your body (down to the ground".

2001.09.08 / 2001.09.10: Madison Square Garden

Dwa występy z okazji trzydziestolecia solowej kariery Michaela, podczas których sławne gwiazdy Ameryki zaśpiewały znane piosenki Króla Popu (jak n.p. Usher, Mya i Whitney Houston w "Wanna be startin' somethin'"). Nie obyło się także bez występów samego Michaela (jak n.p. w duecie z Britney Spears w "The way you make me feel", czy z udziałem Slasha m.in. w "Beat it"), a nawet pierwszego od 1985 r. występu całego zespołu The Jacksons. Warto dodać, że dwa koncerty na MSG to także pierwsze, od 1989 r. całe występy Michaela w U.S.A., nie licząc Hawaji podczas trasy "HIStory World Tour".

2001.10.: What more can I give (United We Stand)

Specjalny występ wraz z wieloma gwiazdami muzycznymi (m.in. Anastacia, Mariah Carey, Beyonce, Usher), poświęcony ofiarom ataków na World Trade Center. Zaprezentowano wówczas napisany przez Michaela utwór "What more can I give". Król Popu stał podczas występu na samym przodzie. Podczas śpiewania, na telebimach ukazywały się flagi świata.

2001: N'Sync

Bardzo krótki występ wraz z zespołem Justina Timberlake'a, podczas którego Michael zaprezentował kilka kroków tanecznych.

2002: American Bandstand 50th Anniversary

Perfekcyjny występ, podczas którego Michael zaprezentował "Dangerous", "Black or white" oraz "Heal the World" - niestety w sieci dostępny jest tylko ten pierwszy występ.

2002: Harlem - Democratic Party

Ostatni, jak na razie, występ Michaela, podczas którego zaprezentował "Black or white", "Dangerous" oraz "Heal the World". Królowi pop towarzyszył m.in. gitarzysta Dave Navarro.

Źródło: MJPTForum


Nagrody przyznane za działalność chrytatywną


14 maja 1984: Podczas ceremonii w Białym Domu Prezydent Reagan wręczył Michaelowi nagrodę za specjalne zasługi; został uhonorowany za swój udział w krajowej kampanii przeciw pijanym kierowcom.

Styczeń 1989: Organizacja "Say Yes To A Youngsters Future" ("Powiedz Tak Przyszłości Młodych") w uznaniu za wysiłki Michaela w zachęcaniu dzieci do nauk przyrodniczych, przyznaje mu nagrodę "National Urban Coalition Artist/Humanitarian Of The Year Award".

Marzec 1989: W Universal Amphitheater w Universal City w Californii, Michael otrzymuje Black Radio Special Award za działalność humanitarną.

22 września 1989: The Capital Children's Museum przyznaje Michaelowi nagrodę "Best Of Washington 1989 Humanitarian Award" w uznaniu za wysiłki podjęte w zbiórce pieniędzy dla muzeum i za jego bezgraniczną pomoc dzieciom.

3 lutego 1990: W Japonii Michael otrzymuje Role Model Award

5 kwietnia 1990: Podczas ceremonii, na której Michael zostaje mianowany wykonawcą dekady, następuje jego spotkanie z prezydentem Georgem Bushem, który wręcza mu nagrodę "Point Of Light". Piosenkarz otrzymał ją za działalność filantropijną. Głowa państwa w rozmowie z dziennikarzami pochwala zaangażowanie Michaela w działalność charytatywną.

14 września, 1990: Rada Skautów Ameryki wręcza Michaelowi pierwszą nagrodę "Good Scout Humanitarian Award" za działalność humanitarną i wspieranie fundacji: "Make A Wish Foundation", "The Prince's Trust", "The United Negro College Fund" i "Childhelp USA".

23 października 1990: Michael Jackson i Elton John są pierwszymi odbiorcami nagrody upamiętniającej Ryana White'a, którą jednak oddają w 1991r.

1 maja, 1992: Prezydent George Bush wręcza Michaelowi nagrodę "Point of Light" za kontynuowanie działalności na rzecz zdeprawowanych dzieci. Podczas tego pobytu Michael odwiedza małego Rynala Pope'a, który został poważnie pogryziony przez psy.

3 czerwca 1992: Organizacja "One To One" zajmującej się poprawą warunków życia młodych ludzi honoruje Michaela nagrodą za oddanie sprawie zdeprawowanej młodzieży.

Lipiec 1993: Michael otrzymuje nagrodę Scopus Award od Amerykańskiego Towarzystwa Przyjaciół Uniwersytetu Żydowskiego.

Sierpień 1993: Podczas ceremonii wręczania nagród The Jack The Rapper, Michael zostaje uhonorowany statuetką "Our Children, Our Hope Of Tomorrow" (Nasze dzieci - nasza nadzieja na przyszłość)

17 Listopada 1993: Michael odrzuca nagrodę Scopus Award, do której był nominowany, i którą miał otrzymać 29 stycznia 1994r.

12 kwietnia 1994: Z okazji ceremonii przyznawania drugiej Children's Choice Award (Nowy Jork), Michael otrzymuje statuetkę "Caring For Kids". Jest ona przyznawana sławom poświęcającym czas młodym ludziom. 100.000 dzieci I nastolatków w wieku od 8 do 18 lat oddało głos na Michaela. Nagroda ta sponsorowana jest przez Body Sculpt - organizację charytatywną zajmującą się zapobieganiem i walką z narkomanią w środowiskach młodzieżowych.

2 listopada 1995: Michael otrzymuje nagrodę "Diamont of Africa".

30 marca, 1996: Organizacja "The Ark Trust-Foundation" pragnąca zainteresować opinię publiczną problemami zwierząt wręcza nagrodę "Genesis". Michael otrzymuje nagrodę nagrodę Doris Day 1995 za teledysk "Earth Song", w którym zwraca uwagę na trudną sytuację zwierząt.

1 maja 1999: Podczas ceremonii przyznawania nagród Bollywood, Michael otrzymuje statuetkę za działalność humanitarną. Widnieje na niej podpis: "Mimo, iż wychował się w tradycji amerykańskiej, jest ucieleśnieniem ducha Indii. Jego działania są wyrazem filozofii Wedy, która nakazuje bezinteresowną pomoc bliźnim".

1 kwietnia 2004: W Ambasadzie Etiopii w Waszyngtonie Związek Małżonków Afrykańskich Ambasadorów przyznaje Michaelowi nagrodę za działalność humanitarną - walkę z AIDS w Afryce.

15 stycznia 2009, Michael Jackson został pośmiertnie uhonorowany nagrodą "Semperorer Award" za wkałd charytatywny dla całego świata, gala odbyła się w Operze w Dresden, Niemczech.

Lipiec 2009: Michael uhonorowany nagrodą "2009 Save the World Award", w Austrii.

28 października 2009: na 34 gali Awards Gala T.J. Martell Foundation, odbyłej w hotelu Hilton New York, Michael Jackson został pośmiertnie uhonorowany pierwszą w historii "Legend award", za pojedyńczą największą dotacje w 34 letniej historii T.J. Martell Foundation. Celem wieczoru była zbiórka funduszy, by wspomóc badania i leczenie na leukemie, raka i AIDS.

23 stycznia 2010: przy okazji gali UNCFa "An Evening Of Stars Tribute To Lionel Richie", Michael Jackson został uhonorowany specialnym wykonaniem "We Are The World", najwięcej sprzedającym się singlem przez cały czas, napisanym przez Jacksona i piosenkarza Lionel Richie 25 lat temu. Świętej pamięci wykonawca został uznany przez UNCF za długo letni gest i ostrożność. Ponad 2 dekady temu, wspomógł finansowo studentów w swoim imieniu, które kontynuje pomoc studentom. "Widzicie, podczas 2 lat po wydaniu "We Are The World", Michael Jackson dofinansował UNCF kwotą $2.1 miliona, aby wspomóc stypendia", powiedział aktor Terrence Howard.

7 marca 2010: brat Michaela Jacksona, Randy, odebrał nagrodę "Angel Award" otrzmał ją jako wykonawca na 11 Gali Annual Children Uniting Nations Oscar Celebration, która odbyła się w hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills, Kalifornii. Siostra Rebbie Jackson także uczestniczyła w gali.
Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2010 | All rights reserved