Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Artyściu o Michaelu


Artyści w wywiadach


Recenzja Hołdysa do filmu "This is it"

Źródło: Prywatne nagranie Zbigniewa Hołdysa

Hołdys o życiu i twórczości Michaela, Trójka Polskie Radio, 15.10.2009R3: "Dlaczego Michael Jackson i Ket Power? Musimy troszkę powiedzieć o muzyce, którą gramy."

Z.H.:"Michael Jackson właściwie nie wymaga komentarza, jeśli ktoś ma rozum i szanuje innych ludzi, to właściwie nie wymaga komentarza. Nawet to nagranie, co, do którego trwają tam dyskusje, w, którym ono powstało... mniej istotne, kto jest autorem tego utworu... Zdaje sie, że ta sprawa została tam już szybko załatwiona, że Paul Anka w tym brał udział - o powinniśmy mieć to nagranie Paula Anki, żeby ludzie wiedzieli, kim on był. On miał taką piosenkę o Dianie, śpiewał, kiedy miał 11 lat chyba. I chciałem zwrócić tylko uwagę na to, że ile kroć się pojawia jakieś nagrania Michaela Jacksona momentalnie skacze poziom muzyki, po prostu idzie do góry, to jest artysta tego formatu, że nigdy nie wypuścił nic nie wartego gniota, to mogą być utwory; ekstra klasy, super klasy... ja mówię tak, ponieważ słowo gwiazda, się strasznie spopularyzowało, dziś gwiazdą jest, ktoś, kto kijkiem pokazuje chmury na mapie... to ja siebie mianowałem kwazarem i na pewno kwazarem jest Michael Jackson, ale to chodzi o to, że istnieją pewne zachowania w sztuce, które odróżniają ludzi, nieprzeciętnych, niezwykłych, nadzwyczajnych od innych, którzy są też świetni, ale nie mają tego elementu nadzwyczajności w sobie. Sposób, w jaki on harmonizuje, sposób, w jaki on śpiewa rytmicznie, to jest sposób, który jest nieosiągalny dla zdecydowanej większości polskich i światowych artystów. I my to wiemy, i my to słyszymy i wszystkie te plugawe opowieści o; o farbowaniu sobie czegoś ciała, które, do czego miały doprowadzić, właściwie do... na kraj destrukcji tego człowieka? No, co to, komu daje? No proszę mi powiedzieć. No to jest fenomenalny wokalista i zaczynają mówić: "Zobacz ma krzywe nogi, zobacz, jakie ma zęby, zobacz ma zeza wiesz...,o zobacz teraz ma plamę na czole itd." czyli robimy wszystko, żeby go sobie zohydzić, bo co? Bo jest tak niezwykły? Gdyby był przeciętnym człowiekiem i szedł po ulicy nikt by na niego uwagi nie zwrócił."

R3:"No wiesz to jest tak zwane dziennikarstwo kolorowe, jak ja to mówię, tak?"

Z.H.:"Ooo ono jest czarne!"

R3:"Ono jest czarne?"

Z.H.:"Ono ma jeden kolor. I ludzie doprowadzili... to mówię z uśmiechem na ustach, że może wreszcie ktoś sie zreflektuje, że to nie jest tak, że Michael Jackson - ach zmarł w tragicznych okolicznościach i tam lekarze mu w tym pomogli. Normalny człowiek bez stresu nie bierze tych medykamentów, nie potrzebuje ich, nie bierze alkoholu, nie bierze propofolu i tych innych środków, żeby zasnąć. To media go zaszczuły, i niech zdadzą sobie z tego sprawę. Na życzenie ludzi, urządziły sobie krwawe widowisko a potem zrobiły wielką fete z jego śmierci. To jest taki podwójny kanibalizm, przykra sprawa, ale najważniejsze, jest to, że wychodzi nowa piosenka, i ona pokazuje, że w dalszym ciągu, to jest gość poza zasięgiem wszystkich innych... ja czekam z niecierpliwością na jego film, z koncertów, z prób. Wiem, że na pewno czegoś sie dowiem nadzwyczajnego, ja z resztą wiem, jak miał wyglądać początek koncertu, i to były rzeczy zdumiewające, to był XXII wiek, i on nas w ten wiek wprowadzał, nie zdążył, niech żałują Ci, którzy mu pomagali w tym... Ja oczywiście, nie chce personalnie nikogo obciążać, ale ilokroć, słyszycie taki skowyt jak skowyt, ostatnio nie wiem Czarka Pazury z aktorem Grabowskim tak, którzy powiedzieli, że będą paparazzich do sądów ciągać, no musicie sobie zacząć zdawać sprawę, że paparazzi, który robi zdjęcia i pisze bzdury, że ktoś ma nową kochankę i wie, że to jest nieprawda, ale robi to dla sprzedania materiału, naprawdę zabija człowieka, o, którym pisze, no, jeśli to ma na tym polegać, że im więcej zabijemy jak w strzelance w grze tym mamy większy sukces... na szczęście gubernator Schwarzenegger coś powiedział 48 godzin temu, że paparazzi nie mają wszelkich praw, i myślę, że wreszcie ta prawda, trochę na zasadzie snobizmu, i lubimy małpować, co amerykańskie, dotrze do polski i zaczną sie ludzie zajmować tym, że nie można bezkarnie pisać, o Tobie, że jesteś pedofilem o kimś innym, że coś ukradłeś itd. a potem: "Ach słyszeliśmy, że ukradłeś, ale robiliśmy to w ramach rzetelności, na jaką było nas stać" nie ma, nie ma takich rzeczy, nie można człowieka pomawiać. Gazeta, która ostatnio pomówiła Palikota o to, że żył w systemie łapówkowym, powiedziała, że jego proces, przeciwko tej gazecie, to jest próba zakneblowania ust wolnej prasie! Co to jest za prasa, która kłamie i oczernia innych ludzi?! Więc Jackson, to jest z tego powodu a Ket..."

Źródło: Polskie radio program 3. "Prywatna kolekcja Zbigniewa Hołdysa" (fragment)

Wywiad z R. Kelley w magazynie VIBE, marzec 1996
R. Kelly (piosenkarz/tekściarz/producent, pracował przy 'HIStory' i 'Invincible')
[...] dorastałem z Michaela muzyka i zainspirowała mnie świetna umowa z nim. Właściwie dostałem od niego telefon, zadzwonił do mojego menadżera, mówiąc, że chce nagrać dla siebie piosenkę, to była wielka inspiracja dla mojej kariery. I gdy sie spotkaliśmy, czułem wielkie odliczanie. Uważam, że to normalne, kiedy rozwijasz się w kogoś muzyce tak długo i jest to tak wielkie. Poznając tą osobę i wiedząc, że ta osoba polega na mnie. Gdy artysta dzwoni do producenta, to polega on na nim i chce stać się # 1, aby nagrać coś, co stanie się piosenką. W tym momencie, Michael Jackson polegał na mnie, aby zrobić coś, co stanie się prawdziwe dla niego.
Pamiętam jedną śmieszną rzecz na jego temat. Zamówiłem Chińskie jedzenie i wsadziłem je do kubka Walta Disneya i zabrałem do studia, bo wiedziałem, że jest jak duże dziecko. Wiedziałem. Wszyscy to wiedzieli. Także i ja wziąłem do studia mojego małego pieska, bo wiedziałem, że uwielbia zwierzęta. Nie mogłem pozwolić sobie na żyrafę, ale miałem psa. To przełamało lody, i zaczęliśmy rozmawiać. I poszedłem do sypialni i mój menadżer przyszedł ze mną, i pamiętam, że upadłem na podłogę, bo po prostu nie umiałem w to uwierzyć. Ale podniosłem się i wyprostowałem sie, ponieważ zdałem sobie sprawę, że musze być profesjonalistą. [...] To zawsze jest wspaniałe, gdy pracujesz z kimś, kto jest wspaniały, ponieważ oni motywują cie. Michael był bardzo wrażliwy. On także, nie chciał nic zmieniać. Niektórzy artyści chcą zmienić piosenki, w taki sposób jak im się podobają, ale ja nie poszedłem na to. Nie chcę niszczyć magii. Nie lubię mijać się z magią i to, po co sięgasz ryzykując, to jest to, co musisz zatrzymać. Michael też, się z tym zgadza. [źródło: VIVA; Październik 1999]

Myślałem, że to było śmieszne, gdy powiedziałem, Michaelowi Jacksonowi, że nie chce latać, a on dał mi powody, dla których powinienem. Wciąż patrzyłem mu w oko, i dalej powiedziałem "uh-huh, uh-huh" i "oh, rozumiem," wiedząc, cały czas, że nie wejdę na pokład samolotu. Pracując z Michaelem, nie był to kolejny dzień spędzony w biurze. [źródło: magazyn VIBE; Czerwiec/Lipiec 1995]

Pytanie: Wiec, to było super, gdy pracowałeś z Michaelem?
R. Kelly: Byłem tak zdenerwowany, bałem się nie byłbym zdolny ukończyć projekt. Kiedy pierwszy raz wszedł do studia, coś dziwnego poczułem. Michael był kolejnym wyzwaniem, i było to piekło wyzwań, którym musiałem sprostać. Ale pasja wzięła swoje, i to mnie osłoniło i sprawiła, że byłem normalnym facetem, który czuł, że pracował z Michaelem cały czas.
Pytanie: Był na prawdę wchłaniający, czy był, jak, "Nie, kurcze, robiłem to przez 30 lat."
R. Kelly: Nigdy taki nie był. Dla tego był tu przez 30 lat. Był bardziej wrażliwy, wtedy dodawał mi otuchy. Chciał abym wiedział, co to jest, co ja chce od niego. I jeśli mógł dawał mi to.
Pytanie: Jakie to uczucie było?
R. Kelly: Wszystko, co mi powiedziała Pani McLin było prawdą: Byłem do tego stworzony. Byłem gotów. Nie wiedziałem tego, aż do momentu gdy poznałem Michaela. Mój nauczyciel powiedział mi, kiedy miałem 15 lat, ze któregoś dnia będę pracował z Michaelem Jacksonem,że pewnego dnia będę jego producentem, i, że Quincy Jones przyjdzie do mnie po piosenki, i Stevie Wonder. Nie pracowałem jeszcze, z Stevieim, ale powiedziała, mi, że to się stanie,i będzie to niesamowite, gdy ich zobaczę.

Wywiad z Teddy Riley z 30.08.07. (ballerstatus)

Lucy Diamonds: Zająłeś się produkcją Dangerous po tym, jak MJ zakończył współpracę z Q. Czy w tym czasie Twojej kariery czułeś ciężką presję, aby dorównać dziełom Q?

Teddy Riley: To była wielka presja, nie będę kłamał. Naprawdę czułem napięcie podczas pracy z MJ, będąc następcą po Q, który jest geniuszem. Q jest dziadkiem produkcji. Faktycznie to on mnie wezwał do współpracy z MJ. Powiedział mi: "zrobisz to!" i później zadzwonił MJ. Stawiłem się z wieloma piosenkami wiedząc, że MJ może wybrać tylko jedną. Tymczasem wybrał ich siedem.

Lucy Diamonds: Jakie to było przeżycie?

Teddy Riley: To było szaleństwo...Spodziewałem się najgorszego. Kiedy oczekujesz najgorszego, a przychodzi później, co, do czego, to najgorsze przekształca się w coś najlepszego dla Ciebie. Spodziewałem się, że MJ wybierze nie więcej niż jedną piosenkę, a tymczasem nasza współpraca przerodziła się we wspaniałą wzajemną relację i wytworzyła się między nami chemia. To wspaniałe uczucie.


Hołdys o Sprawie Michaela

W amerykańskim sądzie byłem trzy razy, z czego raz jako oskarżony. Podobało mi się.

Był grudniowy wieczór, padał lekki śnieg i wszędzie lśniły kolorowe lampki na ulicach. Samochód był ogromny, pochodził z 1972 roku, nazywał się Cadillac i był w kolorze herbacianym. Miał fałszywe numery, nie posiadał przeglądu technicznego i ważnego ubezpieczenia. To ostatnie jest w USA przestępstwem. Zatrzymało nas siedem radiowozów w pobliżu centrum handlowego, biorąc nas za mafię ukraińskich fałszerzy pieniędzy.

W historii "Gazety Wyborczej" tylko dwukrotnie użyto tak wielkiej czcionki do napisania tytułu na pierwszej stronie. Najpierw było to słowo "WOJNA" (następnego dnia po puczu w Moskwie). Drugi raz nastąpił w dzień po informacji o wszczęciu procesu Michaela Jacksona. Wielki okrzyk grubą czcionką Futura Bold obwieszczał na pierwszej stronie "HAŃBA KRÓLA" i ozdobiony był zdjęciem MJ.
Pamiętam, że zamyśliliśmy się wówczas z grupą przyjaciół przy moim stole w domu. Jeszcze nie rozpoczął się proces, nie pojawił się na sali sądowej ani jeden świadek czy skrawek dowodu - a już w wielkim polskim dzienniku zapadł wyrok.
Równie wielki tytuł "KRÓL NIEWINNY" nie pojawił się na pierwszej stronie "Gazety" nigdy. Także wtedy, gdy Jackson został uniewinniony przez amerykański sąd.

Sędzia przywitał mnie przyjaznym gestem, odczytał rekomendację z konsulatu, po czym powiedział: "Gratuluję Zbiggy, wielka rzecz. Ale teraz mi powiedz, czy samochód był ubezpieczony czy nie". Chrząknąłem i zacząłem wyjaśniać, że limuzynę kupiłem dwa dni temu i że nie wiedziałem, jakie są przepisy...
"To nieważne, Zbiggy" - przerwał mi sędzia. "Pytanie jest proste: miałeś tego dnia kwit ubezpieczenia czy nie?". Zawahałem się. Szukałem jakiejś deski ratunku, ale nic nie przychodziło mi na myśl. Ponownie spróbowałem swojego bełkotu: "Ja po prostu..." "Zbiggy..." - westchnął sędzia. "To jest sąd. Tu się liczą dowody. Jeśli miałeś ten nędzny kwit - jesteś wolny. Jeśli nie miałeś - dostajesz tysiąc dolarów grzywny i zabieram ci prawo jazdy na pół roku. Albo tak, albo tak. Nie mamy pola manewru".

Proces O.J. Simpsona był transmitowany na cały świat. Prawnicy sportowca dokonywali cudów, by wykazać jedno - że istnieje jedna szansa na milion, iż zabił ktoś inny. Bo w walce o sprawiedliwość wystarcza czasem jedna nieszczelność w tezie prokuratora - i uniewinnia się człowieka. Udało się. Simpson został w procesie karnym uniewinniony.

W Polsce profesor Filar, specjalista prawa karnego, siedząc w Toruniu i komentując z odległości 8 tysięcy kilometrów uniewinnienie Jacksona, wyznał rezolutnie na potrzeby TVN: "To jest wyrok taki sobie, nikt nie wie, jak było naprawdę, w końcu prawnicy Jacksona wzięli miliony dolarów, żeby go jakoś wybronić, dopiero sąd ostateczny osądzi Jacksona właściwie". Piękne.
Zwłaszcza to ostatnie, o sądzie ostatecznym.
Kto wie, czy słowa profesora Filara nie powinny być wyryte w każdym sądzie w Polsce, żeby uniewinniony sobie nie pomyślał czasem, że to już koniec.

Ach, byłbym zapomniał: prokurator wydał na zgromadzenie dowodów winy Michaela Jacksona ponad 7 milionów dolarów. Być może więcej, niż wzięli adwokaci M. Jacksona.
Nie miałem kwitu i sędzia mnie skazał. "Masz odebrane prawo jazdy, Zbiggy. Fizycznie ci go nie zabieram, bo to jest twój dowód tożsamości, ale nie wolno ci jeździć na terenie stanu New Jersey przez sześć miesięcy. Jak złamiesz zakaz - dostaniesz rok więzienia. Oznacza to, że jadąc jako pasażer tunelem Holland do Nowego Jorku, kiedy będziesz mijał namalowany na ścianach czerwony pas graniczny i napis stan New Jersey żegna - stan New York wita, tam możesz się przesiąść na miejsce dla kierowcy i pojechać dalej. Nic mi do tego. Tylko pamiętaj: musisz to zrobić co najmniej jeden cal za granicą stanu New Jersey, inaczej pójdziesz do więzienia. Zrozumiałeś?". Kiwnąłem głową.

W procesie o zabójstwo Grzegorza Przemyka jeden ze świadków - i zarazem kolega Przemyka - nagle zaczął sobie przypominać po latach pewne detale. Sędzina mu przerwała: "To niemożliwe, żeby człowiek wraz z upływem czasu pamiętał więcej, niż tuż po zdarzeniu". Rozmawiam o tym z moim amerykańskim kolegą adwokatem. Uśmiecha się. "W USA taki sędzia zostałby odsunięty od sprawy od razu. Sędzia nie ma takich praw, bo nie jest specjalistą w sprawach pamięci. To może ocenić tylko lekarz z dziedziny psychiatrii lub neurologii. To kwestia ważności dowodu. Jeden dowód czasem ratuje, a inny skazuje człowieka. Wielu ludzi po latach w ogóle odzyskuje pamięć, więc jak?"

"I jeszcze jedno, Zbiggy" - powiedział na zakończenie sędzia. "Ponieważ jesteś z innego kraju, wyjaśnię ci, co naprawdę oznacza odebranie prawa jazdy w naszym stanie. Otóż przez sześć miesięcy, pod żadnym pozorem, nie wolno ci usiąść na miejscu dla kierowcy. W jakimkolwiek aucie. Zapamiętaj to, żeby potem nie było dyskusji. Nieważne, czy kluczyki będą w stacyjce czy nie, czy samochód będzie miał koła, czy też będzie stał na cegłach. Nieważne, czy będzie miał silnik czy też pod maską będzie pusto. To może być sama karoseria na złomowisku i to może być nowa fura w sklepie z samochodami - nieważne. Siądziesz za kierownicą i dostaniesz rok więzienia. Czy ty to rozumiesz?".
To mi się spodobało najbardziej.

Kiedy tylko sąd poinformował o postawieniu Jacksona w stan oskarżenia - polskie media zachłysnęły się tą wiadomością. Poniewierano nim jak ścierką, wyśmiewano jego kolor skóry i wygląd, poniżano go na każdym kroku. Zostałem wówczas zaproszony do studia TVN 24 na rozmowę z Marcinem Pawłowskim. Pytał, co o tym sądzę i jak to się może skończyć.
Poprosiłem, żeby media nie wydawały wyroków, zanim zrobią to sędziowie przysięgli. "Media nie mogą przedwcześnie skazywać nikogo. Nie wolno im niszczyć ludzi. Przecież zabijają być może niewinnego człowieka" mówiłem.
Potem z Marcinem wymieniłem kilka maili na ten temat. W jednym napisał: "Ma pan rację. Media nie powinny tak postępować"

Zbigniew Hołdys
Źródło: Interia.pl

Artyści swoimi słowami

Will.I.Am
Michael jest najmilszym człowiekiem na ziemi i, nie można nazwać nowego albumu `comeback`, ponieważ Król Popu jest największym artystą muzycznym na świecie a jego utwory mimo przeciwności losu są grane wciąż na całym globie.

Bob Geldof
Kiedy Michael Jackson śpiewa to jest to z głosem anielskim, a kiedy jego nogi ruszają się, możesz zobaczyć tańczącego Boga.

Seth Green
Są dwa rodzaje ludzi na tym świecie: Michaela Jacksona fani i dupki.

Eminem
Ze wszystkich albumów, jakie słuchałem, najlepszy tego roku Invincible. Michael Jackson zasłużył na o wiele większy kredyt niż bierze, jeden z najbardziej wpływających wykonawców przez cały czas.

Elton John (singer, songwriter)
Jest bardzo mądrym ciasteczkiem. Wie, czego chce, wie, co chce robić. Podziwiam go. A także jest bardzo miłą osobą.

Backstreet Boys
Jest tym, za czym wypatruje każdy artysta, by się stać, by któregoś razu stać się następnym królem Popu.

LL Cool J
Moje uczucie, o Michaelu Jacksonie jest proste: Uważam, że on jest człowiekiem jak każdy inny i jestem wielkim jego fanem.

Elizabeth Taylor
Michael jest magiczny i wszyscy magiczni ludzie są niesamowicie ekscentryczni. Michael jest jednym z najbardziej lojalnych, i naturalnych ludzi, jakiego kiedykolwiek znałam. Wzięłam go sobie głęboko do serca. Zrobiłabym wszystko dla niego, i on zrobiłby dla mnie też.
Wszystko o Michaelu jest zgodne z prawdą. W nim jest coś, że on jest tak kochany i dziecięcy - nie dziecinny, ale dziecięcy. I oboje to coś mamy.

Quincy Jones
Michael jest mądrą i w tym samym momencie najbardziej naiwną osobą, jaką znam. Introwertyk, nieśmiały i nie asertywny. Nie był pewny czy same wyrobi sobie nazwisko, ja także.

Steven Spielberg
Jest uporządkowany jak jelonek w płonącym lesie. To jest fajne miejsce, z którego Michael pochodzi. Życzyłem sobie, abyśmy wszyscy spędzili troszkę czasu w jego świecie.

Bruce Swedien
Byłbym dumny mając takie dzieci (Michael) jak mój syn każdego dnia.
Wszystko to o Michaelu jest dziwne - to jest stos cholernej... Nagrywałem dużo tych muzyków i ten facet jest przejrzyście prostym.

Berry Gordy
Michael wierzyłem, w ciebie, kiedy byłeś dzieckiem, wierze, że w ciebie teraz i nie przestanę w ciebie wierzyć!

Stevie Wonder
Michael jest naturalny. Jest bardzo ciężko pracującym super wykonawcą. Ale najbardziej ze wszystkiego on jest prawdziwym człowiekiem.

Karen Faye
Michael jest hojnym, szczerym, i wrażliwym człowiekiem, wypełniony niesamowitą intuicją i pojemny dla miłości. Jeśli to jest dziwne, to ja chce żyć na innej planecie.

Ricky Martin
Chciałbym podziękować moim nauczycielom. Chciałbym podziękować legendom muzyki pop. Chcę podziękować Elvisowi, The Beatles, Michaelowi Jacksonowi, Madonnie. Dziękuję wam bardzo za to, że przodowaliście i nauczyliście mnie piękna muzyki pop. Hej, mówię o Michaelu Jacksonie z całym szacunkiem. Bez wątpienia miał dużo wpływ na moją karierę. Jest legendą. Od niego wiele się uczymy i na pewno zawsze będzie częścią mojego życia.

Lisa Marie Presley
Michael Jackson jest Królem Popu.

Ashley Todd
Uważam, że Michael Jackson jest najlepszym wykonawcą, jaki kiedykolwiek stąpał po tej planecie. On tańczy, śpiewa i pisze piosenki. Jest jedyną prawdziwą legendą.

Slash
Rzeczą o Michaelu jest, to, że jest jednym z najbardziej profesjonalnych, najbardziej utalentowanych wykonawców, z jakim kiedykolwiek pracowałem. Wszystkie bro haa haa na boku, kiedy coś słabnie, możesz mieć 60 wyuczonych tancerzy tam i wiesz, który z nich to Michael.

Pete Wentz
Wszyscy myślą, że oni to nowy W. Axl Rose, którzy po prostu biegną po ich ustach i mieszkają na tym świecie gdzie nic nie jest prawdziwe. Kiedy, to jest naprawdę proste napisać parę piosenek, ale to nie znaczy, że bierzesz, to z twoich słów. Jedyny facet, który umie to zrobić to jest Michael Jackson. On napisał Thrillera, więc może, powiedzieć cokolwiek kur.. chce.

Lenny Kravitz
Praca z Michael Jackson była najprawdopodobniej najlepszym nagraniowym doświadczeniem w życiu. Był totalnie spoko, absolutnie profesjonalny i pięknym, pięknym facetem. I nie zapominajmy o tym, on jest muzycznym geniuszem.

Will Smith
Posłuchaj, Michael Jackson jest naprawdę śmieszny. Aby spędzić czas z nim i właściwie być wkoło niego, on nie jest tym...kim ludzie myślą, że jest. Michael Jackson i jak czarny pas też, więc skopie Ci tyłek, jeśli powiesz coś o nim. Tak, Michael Jackson kicked over my head.

Uri Geller (illusionist)
Obiecuję (opowiedzieć) jak się zachowujesz, kiedy spotykasz Michaela Jacksona: wpatrujesz się, zaczynasz (mówić), wstajesz i zamierasz w bezruchu. Każdy robi te same rzeczy -fani, sławy, dziennikarze, dzieci, rodzice, sprzedawcy, kelnerzy, ochroniarze. Pierwsze patrzysz. Michael miał największy rozgłos przy aresztowanie, jakie widziałem. To nie jest jedynie twarz i ubrania. To jest blask (jasność). Ale przedtem robisz to, co możesz i zaczynasz iść w jego kierunku. Instynktownie. Robisz krok czy dwa i stajesz w bezruchu. To jest tak jakbyś zaczynał uderzać na falach świadomości, pierwszy ze wszystkich idziesz do przodu a, potem zatrzymuję cię zimno wstecznych fal (prawdopodobnie chodzi o zamieranie w bezruchu z wrażenia, że się jest przy Michaelu Jacksonie) i potem, "Oh! Boże to Michael Jackson..."


Anastacia (singer)
Właściwe, kiedy Michael Jackson zadzwonił, było to wszystko kierowane faktem, że kiedy ja zrobiłam show "The Cut", która gwiazda szukała jakiegoś show, dostałam propozycję od wielu wytwórni, którzy byli zainteresowani chcieli abym podpisała z nimi. W całym procesie, poznawań i rzeczy, poznałam się z MJJ, wiec było to nieuniknione, abym poznała prezydenta tych wszystkich odznak, ponieważ ja zaczynałam drogę do tego punktu. Michael Jackson był jedną z tych osób, które miałam poznać, tak samo jak Tommy i Bob Jamieson i prezydenta tych wszystkich wielkich wytwórni, więc to była naprawdę profesjonalna sytuacja. To nie było jak "Jestem naprawdę dużym fanem i chce autograf do tego wszystkiego, co mam", to był zadziwiający telefon od wykonawcy do wykonawcy, jak prezydent do artysty chcący podpisu, jak artysta, który patrzy na te wszystkie odznaki, które maja tyle do zaoferowania, to był pewien rodzaj rozmowy, ale jakie światło rozmowy! On śmiał się, ja sie śmiałam, spędzaliśmy świetny czas.
To było tak wspaniałe rozmawiać z nim. On jest tak inspirujący i jaki geniusz! Na zawsze zapamiętam, że rozmawiałem z nim przez telefon. Jeśli nie poznam go albo nawet nie będę pracowała w przyszłoś, jest to piękne by być zdolnym, do tego, aby Cię rozpoznał przez coś takiego.

Podczas czatu na MSN Anastaci, była zapytana, który z artystów byłby spełnieniem marzeń jej,z którym by chciała pracować: "Jest tak wielu. Myślę, że każdy artysta byłby marzeniem, ale byłoby spełnieniem marzeń, aby być na scenie z Michaelem Jacksonem."

MissyElliot (rapper)
Ja widzę(doceniam) to, co on zrobił jako przełomowy artysta, który otworzył wiele drzwi dla czarnych artystów (przedsięwzięć). Michael Jackson jeszcze zdumiewa mnie.

Janet Jackson (singer, MJ's sister)
Parę dni temu wysłał mi ogromną piłkę, pełną słodyczy (on robi to cały czas) i, w środku tego, dwa powiększone psy. To było godne podziwu! Przynieśliśmy coś takiego: próbowaliśmy znaleźć nasze miejsce, ale uwielbialiśmy być razem.

Janet Jackson mówiła a Michaelu w dwóch wywiadach, które były nadane latem 2001: Prime Time Live, i MTV Icon. Janet mówiła o rodzinie, Michaelu jako ojcu, i o życiu jak sie zmieniło, gdy otrzymywała porady od brata Michaela.

JC (singer, 'N Sync)
Bardzo chciałbym nagrać coś ze Stingiem lub Sealem. Wszyscy marzymy o tym by nagrać piosenkę z Janet albo Michaelem Jacksonem.

Rodney Jerkins (music producer)
Byłem ogromnym fanem Michaela od dziecka, śledziłem jego karierę, wszystko, czego dokonał. Jest najlepszy, nie ma drugiego artysty na takim poziomie, pracowałem już z wieloma, a z nim się świetnie pracuje, ponieważ wie dokładnie, czego chce.


Nelly (singer)
Zdałem sobie sprawę, że murzyni nadal kochają i wspierają Michaela Jacksona, nie biorąc pod uwagę jak teraz wygląda.

Prince (singer, songwriter)
Zapytany przez reportera czy mógłby wyzwać Michaela Jacksona na walkę na pięści, Prince zaśmiał się i odparł: "Michael nie jest bokserem, jest kochankiem". (co ma swoje odwołanie w tekście do "The girl is mine")

Carlos Santana (guitarist)
Rozmawiając z VH1, Carlos mówił o swojej wizji wspólnej piosenki Michaela i Prince'a. Michael i Carlos ostatnio współpracowali przy "Whatever happens", o którym mówi się, że znajdzie się na nowym wydaniu Greatest Hits przez Michaela.

Jessica Simpson (singer)
Q: Z kim najbardziej chciałabyś nagrać duet??
A: Jest kilka moich ulubionych... Myślałam właśnie o tym wcześniej. Michael Jackson byłby najważniejszy. Nie miałabym również nic przeciwko Celine Dion czy Shania Twain.

Usher (R&B singer)
Uczyłem się od legend, ponieważ chciałem być legendą jak Frank, sinatra, Fred Estaire,LL Cool, Michael Jackson. Oni inspirują mnie.

Erykah Badu (podczas Sugar Water Festival):
Myślę, że w osobistym życiu ludzi wszystko jest wykorzystywane (zbyt serio brane). Kiedy pierwszy raz wyszłam (na scenę), byłam pochłonięta (myślałam o tym)i (czułam się) jak "kapłanka ze świecami" (bogini). Identyfikuję się z moją kulturą. Nic (takiego), ale pozytywne rzeczy mówią o tym. Byłam prawie wybawcą dla ludzi na scenie. Jeden raz zmieniłam drogę, zobaczyłam i uświadomiłam sobie, że ludzie nie potrzebują wybawcy. Oni potrzebują kogoś, kto patrzy jak oni(jest jednym z nich). Jestem fanką muzyki, Michaela Jacksona. Jak zabawne... jak jego życie jest. To, co zrobił z 'Rock With You' i 'Off the Wall'".

Akon:
Jest prawdopodobnie najbardziej cierpliwom osobą jaką znam w moim życiu.On nie jest szalony czy obcy. On po prostu stoi daleko ponad nami wszystkimi.
Żródło w 60% Wikipedia.
Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2010 | All rights reserved