Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Kalendarz

Marzec


01 Marca
02 Marca
03 Marca

1979 - "You Can't Win" Michaela wspiął się na #81 w U.S.A. był to debiut z firmą Epic.

1984 - Singiel Michaela Jacksona "Thriller" trafił na #4 w U.S.A. Był to 7 i ostatni singiel z albumu "Thriller."

1985 - Muzeum Madame Tussaud wystawiło figurę woskową Michaela Jacksona.

1988 - Michael Jackson podarował $600,000 zarobionych na koncercie w Madison Square Garden Fundacji United Negro College.

04 Marca

1998 - "History On Film Volume II" zostało nazwane Najlepszym Międzynarodowym Video na 12-stej gali RIAJ (Recording Industry of Japan).

05 Marca

2009 - Michael Jackson pozwał Julien's Auction za to, że wiele przedmiotów jest "bezcennych i niepowtarzalnych" a opis sprzedaży przedstawia je jako "podstępne, oszukańcze, ekstremalne, oburzające i bez jakiegokolwiek prawnego certyfikatu jakości." oraz sprzedaż ich bez pozwolenia Jacksona.

2009 - Michael ogłosił serię ostatnich koncertów jakie będzie wykonywał w Londynie pod nazwą "This is it". 10 koncertów zostało ustalonych na Lipiec 09.

06 Marca

2009 - "Thriller" otrzymał 28 raz status "Platyny".

07 Marca
08 Marca
09 Marca
10 Marca

1988 - "Chciałbym powiedzieć kilka słów odnośnie United Negro College Fund. Edukacja otwiera człowiekowi umysł na cały świat i nie ma nic ważniejszego niż upewnić się, że każdy ma do niej dostęp. Mieć chęć do nauki i zdolności, ale nie móc się uczyć to prawdziwa tragedia. Jestem zaszczycony będąc związany z organizacją, dzięki której takie precedensy nie będą miały już miejsca.", powiedział Jackson.

2004 - W Santa Barbara doniesiono, że sprawa Michaela Jacksona o molestowanie została prawdopodobnie uwzględniona w wokandzie ławy przysięgłych.

2005 - Michael Jackson spóźnił się na rozprawę z powodu urazu pleców. Sędzia zagroził mu uwięzieniem. Jaskson przyjechał do sądu w spodniach od piżamy i kapciach.

11 Marca

1969 - Motown wykupiła kontrakt z the Jackson 5 od wytwórni Steeltown.

1993 - Michael Jackson był obecny na kolacji American Film Institute's, aby wręczyć Elizabeth Taylor nagrodę Life Achievement Award.

12 Marca
13 Marca
14 Marca
15 Marca
16 Marca
17 Marca

1997 - RIAA ogłosiło, że album Eagles' - "Greatest Hits" zremisował z "Thrillerem" Michaela jako najlepiej sprzedający sie album wszechczasów w U.S.A.

2004 - Lisa Marie Presley dokonała sprostowania niektórych wypowiedzi udzielonych w wywiadzie przeprowadzonym przez Australijską TV. Powiedziała, że nigdy nie widziała swojego byłego męża Michaela Jacksona zachowującego się niestosownie w gronie dzieci.

2004 - Adwokat złożył wniosek, w którym prosił sędziego przewodniczącego sądu dla młodocianych w Los Angeles, aby rozpoczął procedury odebrania Jacksonowi Jacksonowi jego dzieci i oddania ich pod jurysdykcję sądu.

18 Marca

1997 - Michael Jackson wygrał sprawę, wytoczoną mu przez pięciu byłych pracowników, którzy uznali, iż zostali bezprawnie zwolnieni po tym, jak zeznawali przeciw Michaelowi w dochodzeniu w sprawie o molestowanie dziecka.

1998 - Michael Jackson wybrał się z synem do sklepu z zabawkami w Monachium, w Niemczech. Jackson przebrany był za arabską kobietę.

2003 - Płyta Michaela Jacksona Video Greatest Hits/History otrzymała 5 razy status "Platynowej" płyty od RIAA.

2003 - Płyta Michaela Jacksona video History on Film otrzymała status "Złotej" i 3 razy "Platynowej" płyty od RIAA.

19 Marca
20 Marca
21 Marca

1988 - Album Bad otrzymał 5 razy status "Platyny".

1995 - Wydany został album "The Best of Michael Jackson: Anthology".

22 Marca

2004 - W Stanowym sądzie w Los Angeles, Michael Jackson wniósł pozew przeciw Henry V. Vaccaro Sr. o zwrot pamiątek i zamknięcie strony internetowej, na której były one pokazywane. Vaccaro wygrał cały magazyn i jego zawartość w procesie mającym miejsce kilka lat wcześniej. Vaccaro powiedział, że rzeczy zostały odsprzedane pewnemu europejskiemu kupcowi.

2004 - Do procesu wytoczonemu firmie czarterowej za bezprawne nagrywanie rozmów Michaela podczas lotu do Santa Barbara w listopadzie 2003 roku, gdzie miał stawić się na procesie w sprawie o molestowanie, dodane dostały 4 nazwiska pozwanych.

23 Marca

1999 - Michael Jackson oświadczył, że dochody z jego następnych dwóch koncertów przeznaczy na rzecz Dziecięcej Fundacji Nelsona Mandeli i Czerwonego Krzyża.

2005 - Jeden z adwokatów Michaela Jacksona, Brian Oxman, został odwieziony do szpitala z zapaleniem płuc. Został zabrany z sali sądowej podczas trwania procesu o molestowanie.

24 Marca
25 Marca
26 Marca
27 Marca

2001 - Michael Jackson twierdził, że jest ofiarą spisku zawiązanego w wywiadzie z wielebnym Jesse Jacksonem. Jackson wspominał o trwającym procesie o molestowanie i toczącej się bitwie o prawa autorskie do piosenek the Beatles, Little Richard i innych.

28 Marca
29 Marca
30 Marca

1988 - Michael Jackson wygrał nagrodę za Najlepszy Singiel w kategorii męskiej i Album Roku również w kategorii męskiej na drugiej gali Soul Train Music Awards.

2004 - Doniesiono, że 14-letni chłopiec, który oskarżył Michaela Jacksona o molestowanie zeznawał przed ławą przysięgłych. Właściciel klubu rozrywkowego zeznał, że jako pierwszy zaaranżował spotkanie Jacksona z chłopcem.

31 Marca

1983 - Videoclip "Beat It" miał swoją premierę na MTV.

1994 - Smith-Hemion Productions wniesli pozew w sądzie w Los Angeles przeciw Jackson 5 za podważanie przez grupę ich zdolności do porywania tłumów, przez co naruszyli warunki kontraktu.

2004 - Ogłoszono, że Michael Jackson będzie promował pomysł zorganizowania trasy koncertowej w Afryce, w celu zebrania pieniedzy potrzebych do walki z AIDS. W tym czasie sąd w Kalifornii nadal był w posiadaniu jego paszportu, skonfiskowanego z powodu wytoczonego mu procesu o molestowanie. Jackson spotkał się z członkami "Congressional Black Caucus", biorąc udział w nowej konferencji, ogłaszając swoje potencjalne zaangażowanie w trasę po Afryce.Webmaster: "Mike" | © Genius Michael Jackson 2005-2008 | All rights reserved