Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Kalendarz

Uwaga, kalendarz jest na bieżąco aktualizowany.

Styczeń01 Stycznia

1992 - Moonwalker został po raz pierwszy wyświetlony w TV w Wielkiej Brytanii. Film został puszczony przez BBC1 wczesnym wieczorem, więc kilka sekund drastycznych scen zostało wyciętych.

1994 - Michael Jackson pojawił sie publicznie po raz pierwszy od 10 grudnia, kiedy to przyjechał na koncert w Barbara Streisand w Las Vegas.

02 Stycznia
03 Stycznia

1997 - Michael Jackson występował na stadionie Aloha w Honolulu na Hawajach , jako część programu na trasie "HIStory". Był to pierwszy występ Jacksona w U.S.A. od czasów trasy "Bad" w 1989. Następnego dnia pierwsza część trasy "HIStory" zakończyła się.

04 Stycznia

1997 - Pierwsza część światowej trasy koncertowej Michaela Jacksona "HIStory" zakończyła sie na stadionie Aloha w Honolulu, Hawaii.

05 Stycznia

1994 - Michael Jackson wręczył Debbie Allenowi nagrodę za "Znakomitą Choreografię" na 26 Gali NCAAP Image Awards.

06 Stycznia

1992 - Singiel Michaela "Black Or White" otrzymał status "Złotej" i "Platynowej" płyty.

2004 - Michael Jackson oddał swój paszport prokuraturze. Wcześniej Michael otrzymał swój paszport tylko czasowo, aby dopełnić zobowiązań w Anglii.

07 Stycznia

2005 - Adwokat Michaela Jacksona poprosił sędziego, aby wszystkie przesłuchania przed procesowe oraz okazywanie dowodów w tej sprawie odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Początek procesu zaplanowany był na 31 Stycznia.

08 Stycznia

1989 - MTV poświęciło niedzielę Michaelowi Jacksonowi.

2000 - Michael Jackson zalazł się w gronie gwiazd, które przyczyniły sie do występu na 'An Evening of Stars: A Celeberation of Educational Exelence'. Michael wykonał Earth Song z Seoulu Korea, było ono częścią ufundowanej uroczystości dla Fundacji United Negro College.

2001 - Wydawca Michaela, Cheri Fein, zawiadomił, że Jackson prawdopodobnie będzie nagrywał 2 do 3 piosenek, które znajdą się na nowym albumie Jackson Five.

09 Stycznia
10 Stycznia

1989 - Wydana została gra video Michaela Jacksona "Moonwalker".

2004 - Media poinformowały o tym, iż Michael Jackson zamierza wydzierżawić nieruchomość w Beverly Hills w Kalifornii. Jackson powiedział wtedy, że nie zamierza dalej mieszkać na Neverland Ranch.

11 Stycznia

1995 - Michael Jackson wydał oświadczenie, w którym oznajmił: "Nie będę dłużej bezczynnie patrzył jak ludzie z mediów próbują zniszczyć moją reputację." Oświadczenie odnosiło sie do niepotwierdzonej plotki o filmie pokazującym Jacksona wygłupiającego się z małym chłopcem.

1996 - Album Michaela "History: Past, Present & Future Book 1" otrzymał 6 razy status "Platyny".

2003 - Michael Jackson odwiedził w szpitalu w Miami Maurice Gibb. Gibb zmarł następnego dnia. Starszy Bee Gee - Barry Gibb był zbyt zakłopotany, by uczestniczyć w pogrzebie swojego brata Maurice'a, wybierając zmiast tego prywatne spotkanie z przyjacielem, Michaelem Jacksonem.

2004 - Członkowie rodziny Michaela Jacksona zaplanowali konferencję prasową na następny dzień, aby powiadomić o swoich planach względem oskarżeń wobec Michaela w Santa Maria. Akt oskarżenia został zaplanowany na 17 Stycznia.
Michael Jackson przybył w piątek ze swoim adwokatem, Markiem Geragosem do sądu w Santa Maria w Kalifornii aby wysłuchać aktu oskarżenia. Jacksonowi postawiono siedem zarzutów czynów lubieżnych wobec dziecka poniżej 14 roku życia i dwa o podawanie dzieciom alkoholu.

2005 - Telewizja E! Entertainment i Brytyjska Sky Broadcasting (BSkyB) powiadomiły, że będą razem prezentowały codzienne doniesienia w sprawie procesu oskarżonego o molestowanie Michaela Jacksona.

12 Stycznia
13 Stycznia
14 Stycznia

1989 - 21 ceremonia rozdania nagród NAACP Image Awards (National Association for the Advancement of Colored People). Michaelowi przyznano statuetkę dla najlepszego męskiego wykonawcy za "Bad".

15 Stycznia

2001 - Komercyjny singiel Michaela "Butterflies" został wydany w U.S.

2003 - Michael Jackson uczestniczył w pogrzebie Maurice Gibba.

2004 - Płyta DVD Michaela "Number Ones" otrzymała status "Złotej" i "Platynowej" pyłty od RIAA.

16 Stycznia

1984 - Michael Jackson odebrał siedem nagród na 11 gali "American Music Awards".

2004 - Michael Jackson nie przyznał się do winy na pierwszym przesłuchaniu w procesie oskarżeń o moletowanie. Sędzia tak oto skomentował 20minutowe spóźnienie Michaela do sądu: "Panie Jackson, rozpoczął pan ten proces od złej strony,". "Radzę, panu tak nie robić, bo nie będę tego tolerował. Uważa, sie to za obrazę sądu." Około 3,000 fanów i przedstawicieli mediów było obecnych pod sądem.

17 Stycznia

1992 - "Michael Jackson...the Legend Continues" wyemitowano na CBS-TV.

18 Stycznia

1980 - Michael Jackson wygrał w kategorii Ulubiony Męski Artysta, Soul/R&B, Ulubiony Album, Soul/R&B i Ulubiony Singiel, Soul/R&B 17-tej gali "American Music Awards".

1996 - Lisa Marie Presley wniosła pozew o rozwód z Michaelem Jacksonem.

2005 - Martin Bashir prosił o możliwość uchylenia się od składania zeznań w procesie Michaela o molestowanie dziecka. Dokument Bashira o Michaelu z 2003 roku zawierał przyznanie się Michaela do dzielenia łóżka z chłopcami.

19 Stycznia
20 Stycznia
21 Stycznia

1992 - Album Michaela "Dangerous" otrzymał status "Złotej" płyty i 4 razy "Platynowej".

2005 - Sędzia zezwolił prokuraturze na przejrzenie zapisów zeznań specjalistów, odnoszących się do ofiar molestowania.

22 Stycznia

2004 - Sedan Michaela z 2001 roku, zrobiony na zamówienie został usunięty z giełdy samochodowej. Managerowie Jacksona powiadomili organizatorów aukcji o tym, że Jackson życzył sobie odroczenia aukcji. Bentley Arnage Red Label Turbo "wystąpił" w teledysku do piosenki "What More Can I Give." Na podbitce podpisy złożyli artyści biorący udział w akcji, w tym Jackson.

23 Stycznia
24 Stycznia

1976 - The Jackson Five przybyli na "Soul Train."

1987 - Skecz zatytułowany "Michael Jackson Workout" został wyemitowany w "Saturday Night Live."

2005 - Dokumenty sądowe ujawniły prośbę prokuratora, w procesie Michaela Jacksona o molestowanie, o pozwolenie włączenia do dowodów: fotografii, magazynów, książek i video zabranych z rancza Neverland. Rzeczy zostały zabrane 13 Listopada 2003 roku.

25 Stycznia

1975 - Michael Jackson wykonał "We're Almost There" na "American Bandstand."

1996 - Michael Jackson został nazwany "Rozgłosem roku" w sondzie "Rolling Stone's"

2002 - Album Michaela "Invincible" otrzymał podwójną "Platynę" od RIAA.

26 Stycznia

1984 - Włosy Michaela stanęły w płomieniach podczas kręcenia reklamy Pepsi.

27 Stycznia

1990 - Michael Jackson został uznany za Wykonawcę Dekady na American Cinema Awards Foundation. Nagrodę wręczyła Sophia Loren.

28 Stycznia

1985 - Po American Music Awards nagrane zostało "We Are The World". Piosenka została napisana przez Michaela Jacksona i Lionela Richie.

2005 - Sędzia w procesie Michaela Jacksona o molestowanie dziecka uznał, że oskarżyciel Jacksona będzie zeznawał na zwyczajnym posiedzeniu w sądzie.

29 Stycznia
30 Stycznia

1981 - Michael Jackson otrzymał nagrody w kategoriach: Favorite Male Artist, Soul/R&B i Favorite Album, Soul/R&B na 8-mej Gali American Music Awards.

1989 - Michael Jackson przekazał Eddie'mu Murphy'emu nagrodę: Special Award of Achievement na 16-tej Gali American Music Awards.

2004 - Adwokat Michaela Jacksona dokonał przeglądu dowodów w procesie o molestowanie dziecka.

2005 - Michael Jackson wydał oświadczenie dotyczące oskarżeń na swojej stronie oraz odniósł się do niepełnych informacji podawanych ostatnio w sprawie procesu. Proces zaczął się następnego dnia.

31 Stycznia

1983 - "Thriller" otrzymał status "Złotej" i "Platynowej" płyty od RIAA.

1993 - Michael Jackson występował w połowie Superbowl XXVII.

2004 - Szeryf z Santa Barbara wydał nakaz przeszukania domu Marca Schaffela ze względu na sprawę Michaela o molestowanie dziecka. Zabezpieczone zostały komputery i dokumenty biurowe. Schaffel pracował z Jacksonem przy kręceniu teledysku do piosenki "What More Can I Give."

2005 - W Santa Barbara w Kalifornii rozpoczął się proces Michaela w sprawie oskarżeń o molestowanie.

2010 - Michael został uhonorowany pośmiertną nagrodą Grammy za całokształt. Nagrodę odebrały dzieci Michaela Prince i Paris Jackson.Webmaster: "Mike" | © Genius Michael Jackson 2005-2008 | All rights reserved