Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Kalendarz

Sierpień01 Sierpnia

1981 - Album "Best of Michael Jackson" trafia na miejsce 11 w U.K.

1981 - Album Michaela "One Day In Your Life" trafia na miejsce 29 w U.K.

1992 - Singiel "Who Is It" trafia na miejsce 10 w U.K.

1994 - Michael Jackson i Lisa Marie Presley powiedzieli, że pobrali się 11 tygodni wcześniej w Republice Dominikańskiej.

02 Sierpnia
03 Sierpnia
04 Sierpnia
05 Sierpnia

1972 - "Ben" / "You Can Cry On My Shoulder" Michaela Jacksona, został wydany przez wytwórnię Motown Records, tym samym wszedł na listę single muzyki Pop i zajął miejsce 1, stał się pierwszym hitem solo na singlu, sprzedającą się w ponad 1 milionie kopii.

1979 - Wydany został pierwszy studyjny album Michaela Jacksona, "Off The Wall,". Album przyniósł 4 hity na liście Top 10.

1992 - Michael Jackson załamał się trzy razy podczas koncertu w Walii.

06 Sierpnia

1994 - Michael Jackson i Lisa Marie Presley pojawili się publicznie w Budapeszcie. Jackson kręcił teledysk związany tematycznie z komunizmem.

07 Sierpnia

1997 - Singiel The Jackson Five (1969) "I Want You Back" otrzymał certyfikat złotej i platynowej płyty od RIAA.

08 Sierpnia

1981 - Singiel Michaela Jacksona "We're Almost There" trafił na #46 list przebojów w U.K. sześc lat po tym, jak ukazał się na listch w U.S.

1987 - Wydany został singiel "I Just Can't Stop Loving You" Michaela Jacksona, oryginalnie zamieszczony na mającym się wkrótce pojawić albumie "Bad." Duet z Siedah Garret stał się 7-mym #1 singlem w karierze Michaela.

09 Sierpnia

1975 - The Jackson 5 singiel "Just A Little Bit Of You" trafia na #23 list przebojów w U.S.A. Ta piosenka pojawiła się na albumie The Jackson 5 Anthology.

10 Sierpnia
11 Sierpnia

1969 - Diana Ross zaprosiła 350 gości do kubu w Beverly Hills, by zobaczyli nowe odkrycie Motown, The Jackson 5.

1992 - Wydany został singiel Michaela Jacksona "Jam".

12 Sierpnia

2004 - Szeryf okręgu Santa Barbara, Jim Anderson zwrócił sie z prośbą o rozpowszechnienie ustaleń podjętych w śledztwie w sprawie zarzutów "sponiewierania" Michaela w trakcie aresztowania podczas dochodzenia w sprawie o molestowanie. Prośba została odrzucona.

13 Sierpnia

1992 - Wydany został maxi singiel Michaela Jacksona "Jam".

14 Sierpnia

1985 - Michael Jackson przebił Paula McCartneya i Yoko Ono w licytacji o muzyczny katalog ATV. Jackson zapłacił $47.5 miliona za prawa do ponad 250 piosenek napisanych przez Johna Lennona i Paula McCartneya.

15 Sierpnia

1995 - Wydany został singiel Michaela "You Are Not Alone".

1993 - Michael Jackson rozpoczął drugi etap trasy koncertowej w Hong Kongu.

2004 - Michael Jackson był specjalnym gościem wielebnego Cecila "Chip" Murraya w Pierwszym Afrykańskim Metodystycznym Kościele Biskupim w Los Angeles. Jest to jeden z najbardziej szanowanych kościołów w afroamerykańskiej społeczności Los Angeles. O 10:00 rano Michael, jego najmłodszy brat Randy, artysta Steve Harvey i adwokat P. Thomas Messerau usiedli komfortowo na tyłach kościoła i czerpali przyjemność z nabożeństwa. Mimo, że wiadomość o pojawieniu się tam Michaela nie była specjalnie upubliczniana, prasa z najważniejszych kanałów informacyjnych byli na miejscu. Wielu ludzi dowiedziało się o pojawieniu się tam Michaela z porannej audycji radiowej Steve'a Harveya. Przyszła cała gromada fanów, którzy wiedzieli gdzie znajduje się ów kościół i pojawiali się na miejscu, by powitać i pozdrowić Michaela. Michael po opuszczeniu kościoła udał się do Centrum Edukacji Cecil F. Murray - małej szkoły, która znajduje się obok Pierwszego Kościoła AME. Tam spotkał się z klasą liczącą 25 afroamerykańskich dzieci.
Przed przybyciem Michaela, powiedziano dziennikarzom, iż nie mają pozwolenia na zadawanie Michaelowi jakichkolwiek pytań.

16 Sierpnia

1974 - The Jackson 5 wystapiło na koncercie w St. Paul, Minnesota.

1979 - Michael Jackson pojawił sie na okładce mgazynu Jet. Michael udzielił magazynowi ekskluzywnego wywiadu w tym miesiącu.

1992 - Michael Jackson wystepował w koncercie audiencyjnym w Angielskim parku RoundHay w Leeds, na którym zgromadził 60.000 osób.

1995 - Michael Jackson's "History: Past, Present & Future Book 1" otrzymał status złotej płyty i 5 razy platynowej.

2004 - Michael Jackson i piątka jego rodzeństwa wzięli udział w pierwszym dniu przesłuchań, w którym adwokat Jacksona zadawał pytania prokuratorowi Tomowi Sneddonowi z Santa Barbara County District. Pytania dotyczyły listopada 2003 roku, kiedy to wydano nakaz przeszukania prywatnego biura oficera śledczego, wynajętego przez byłego adwokata Jacksona.

17 Sierpnia

1993 - Policja z Los Angeles Police rozpoczęła śledztwo w sprawie oskarżeń, jakie wniósł ojciec 13-leteniego chłopca, którego Michael miał wykorzystywać wcześniej tego roku.

1995 - Michael Jackson wziął udział w pierwszym czacie Internetowym.

2004 - Sędzia Rodney Melville orzekł, że policja faktycznie miała "wiarygodny dowód" na to, ze Michael Jackson popełnił przestępstwo, znaleziony podczas przeszukiwania jego rancza Neverland w listopadzie 2003 roku.

18 Sierpnia

1990 - Michael Jackson zaprosił 130 dzieci z organizacji YMCA (Young Men's Christian Association) na swoje ranczo.

2004 - Pojawiły się doniesienia, jakoby Michael Jackson poprosił o pozwolenie wygłoszenia oświadczenia w sprawie orzeczenia kalifornijskiego sędziego o tym, że nie był źle traktowany, jak sam twierdził, po tym, jak oddał się w ręce władz 20 listopada 2003 roku.

19 Sierpnia

2004 - Sędzia Rodney Melville zezwolił wydziałowi szeryfów zwołać konferencje prasową w sprawie rezultatów śledztwa, prowadzonego przez kalifornijskie biuro prokuratora, w sprawie złego traktowania Michaela Jacksona po jego zatrzymaniu w listopadzie 2003 roku. Raport wykazał, że Jackson nie był źle traktowany.

2004 - Ojczym oskarżyciela Michaela Jacksona zeznawał, że chciał otrzymać zapłatę za wywiad przeprowadzony w celu przywrócenia reputacji Michaela Jacksona.

2004 - Michael Jackson zamieścił szczegółowe oświadczenie na swojej stronie internetowej, gdzie żalił się na wieloletnie szkalowanie i upokarzanie jego rodziny w ostatnich produkcjach telewizyjnych.

20 Sierpnia
21 Sierpnia
22 Sierpnia

1973 - The Jackson 5 wystąpili na koncercie w Dallas, w Texasie.

1992 - Na stadionie Wembley w Londynie odbył się czwarty koncert Michaela, na którym zebrały się 72.000 tysiące osób.

2001 - David Gest, producent koncertu zogranizowanego na 30-lecie kariery solowej Michaela oznajmił, że tego wieczoru na ceremonii pojawi się około 50 legendarnych aktorek srebrnego ekranu w celu uhonorowania "Króla Popu". Lista hollywoodzkich gwiazd to (alfabetycznie): Carroll Baker, Ann Blyth, Petula Clark, Angie Dickinson, Patty Duke, Rhonda Fleming, June Haver, Celeste Holm, Sally Ann Howes, Kim Hunter, Anne Jeffreys, Jennifer Jones, Eartha Kitt, Piper Laurie, Janet Leigh, Gina Lollobrigida, Ann Miller, Liza Minnelli, Patricia Neal, Margaret O'Brien, Jane Powell, Debbie Reynolds, Barbara Rush, Jane Russell, Ann Rutherford, Lizabeth Scott, Penny Singleton, Jill St. John, Elizabeth Taylor, Ruth Warrick, and Esther Williams.

Michael skomentował to w ten sposób:

"To dla mnie zaszyt, że te panie będą częścią tych wieczorów. Każda z nich jest czule wspominana przez kinomanów dzięki ich niezapomnianym, światowym wystąpieniom, które przetrwały próbę czasu. To prawdziwy zaszczyt być tutaj z tak wieloma gwiazdami światowego kina."

2002 - Urodził się Prince Michael II. Jest on trzecim dzieckiem Michaela Jacksona. (NIE POTWIERDZONE)

2004 - Zwiększone zostały środki ostrożności wokół Michaela po otrzymanych groźbach, mówiących o wyrządzeniu fizycznej krzywdy piosenkarzowi.
Podczas przesłuchania w czwartek obrońcy Michaela wyświetlili sędziemu kasety video z nagranym na nie nalotem na ranczo Neverland dokonanym 18 listopada 2003 roku. Podczas przesłuchania obrońcy starali się ograniczyć liczbę dowodów, które prokuratura będzie mogła przedstawić podczas rozprawy w styczniu. Twierdzili, iż przeszukanie było zbyt szczegółowe, a przez to nieuzasadnione. W godzinnym wycinku z 15-godzinnego nagrania, detektywi z okręgowego biura szeryfa w Santa Barbara wlekli się przed operatorem, otwierając drzwi domu Michaela - willi w stylu Tudorów z ciemnymi drewnianymi panelami i skrzącymi się żyrandolami. Dla przykładu - detektywi wtargnęli do pokoju zabaw piosenkarza, gdzie jego dzieci zazwyczaj bawiły się naturalnej wielkości figurkami z "Gwiezdnych Wojen" i ogromną lalką Supermana. Nagrali również piwniczkę na wina, biuro i "klasę", gdzie znajdowały się dziecięce biurka, gdzie dzieci Michaela odbywały zajęcia lekcyjne. Michael i jego rodzina byli poza domem, kiedy przeszukanie rozpoczęło się o 9 rano, a zakończyło późno w nocy. W akcji uczestniczyło 40 policjantów, dowody gromadząc w dwóch ciężarówkach przeznaczonych do tego celu.

1987: Album "Bad" Michaela Jacksona został wydany w Płd. Ameryce. Był to długo wyczekiwany album, zaraz po "Thrillerze."

23 Sierpnia

1993 - Policja z Los Angeles oficjalnie zakomunikowała, że Michael Jackson był podmiotem dochodzenia.

1997 - Singiel Michaela Jacksona "Stranger in Moscow" trafia na #91 list przebojów w U.S.A.

24 Sierpnia

1993 - Poufne dokumenty zawierające szczegóły śledztwa przeciw Michaelowi przeciekły do mediów.

1997 - Zbiegły z zakładu psychicznie chory pacjent został aresztowany po próbie podpalenia Stadionie Olimpijskiego w Helsinkach. Miały się tam odbyć dwa koncerty Michaela Jacksona.

25 Sierpnia

1993 - Album "Thriller" otrzymał 22 razy status Platyny, natomiast album "Bad" 7 razy.

26 Sierpnia

1972 - Singiel The Jackson 5 "Lookin' Through The Windows" trafił na #16 list przebojów w U.S.A.

2003 - Ogłoszono, że Michael Jackson planuje dać ludziom niepowtarzalną szansę - otworzyć bramy rancza Neverland na jeden dzień za 5.000$. Zaproszeni goście wybraliby się na przejażdżkę po terytorium rancza oraz poszli zjeść dwa posiłki. Wydarzenie zaplanowane było na 13 września.

27 Sierpnia

1991 - Motown wydało plytę "Looking Back To Yesterday: A Young Michael".

1995 - Michael Jackson zeznawał w procesie wytoczonym przeciw jego rodzinie przez producenta "Jackson Family Honors" show. Zeznał, że nigdy nie obiecywał, że wystąpi, ale zgodził się wręczyć nagrodę.

28 Sierpnia

1984 - The Jacksons- Victory Tour pobiła rekord sprzedaży biletów na koncert. Sprzedano ponad 1.1 miliona sztuk w 2 miesiące.

1987 - Wydany został album "Bad". Zawierał 7 hitowych singli.

2009 - Koroner UCLA Medical Center w Los Angels ogłosił oficjalnie, wyniki toksykologii z sekcji zwłok. Ustalono, iż Michael miał we krwi mieszankę 4 leków uspakajających: Valium, lorazepam, midazolam i propofol. W wyniku podania zbyt wysokiej dawki (25 miligram) propofolu po wcześniejszej mieszance leków, serce Michaela wstrzymało akcję. Śmierć Michaela uznano za morderstwo, za którą winien jest jego osobisty lekarz Dr. Conrad Murrey.

29 Sierpnia

1958 - W Gary, Indiana urodził się Michael Joseph Jackson.
 

1963 - Michael poszedł do przedszkola w Garnett Elementary School w Gary i w wieku pięciu lat, wziął udział w przedstawieniu szkolnym, śpiewając wersję a capella piosenki "Climb Every Mountain" wziętej z filmu "The Sound of Music". Jego przekaz emocjonalny doprowadził nauczycielkę i mamę do łez. To jest pierwszy publiczny występ Michaela. Niedługo potem Michael zajął miejsce Jermaina jako główny wokalista w zespole. 


2002 - Michaelowi wręczono tort urodzinowy i statuetkę w kształcie klucza wiolinowego na MTV Video Music Awards. Wydawało mu się, że odbiera nagrodę dla "Artysty Milenium." Prezenty wręczyła mu Britney Spears.

30 Sierpnia
31 Sierpnia

1987 - CBS-TV nadawała specjalny program "Michael Jackson - The Magic Returns." Wyemitowany był również 17-minutowy teledysk do "Bad".

1993 - Lekarz Michaela poinformował o rentgenie mózgu Michaela.

1993 - Tito i Jermaine Jackson wyszli z przygotowań w NBC-TV's "Today" show. Podczas wywiadu załoga przyleciała i powiadomiła ich o problemach Michaela z Policją w Los Angeles. Dwa dni później zwołali konferencję prasową i zadeklarowali swoje poparcie dla Michaela.

2001 - Michael Jackson otwierał sklep NASDAQ na Times Square dzwoniąc okolicznościowym dzwonem NASDAQ.
Webmaster: "Mike" | © Genius Michael Jackson 2005-2008 | All rights reserved