Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Kalendarz

Kwiecień


01 Kwietnia

1985 - Wydany został album "We Are the World".

1993 - Michael Jackson próbował wykupić pamiątki po bracie bliźniaku Elvisa, Jessem.

2004 - Stowarzyszenie małżonków afrykańskich ambasadorów wręczyło Michaelowi Jacksonowi nagrodą za działalność humanitarną i jego wkład w walkę z AIDS w Afryce.

02 Kwietnia
03 Kwietnia

1998- Urodziła się Paris Michael Katherine Jackson.

04 Kwietnia

1983 - Singiel "Billie Jean" otrzmał status "Złotej" płyty.

1987 - Remix "Let's Wait A while" trafia na #3 list przebojów w U.S.A.

2005 - W procesie Michaela Jacksona o molestowanie, 24 lteni mężczyzna zeznawał, iż przed laty był molestowany przez Jacksona. Otrzymał on rekompensatę pieniężną od Jacksona.

05 Kwietnia
06 Kwietnia

1997 - Film Michaela "Captain EO" mał swój ostani pokaz w Disneyland.

2005 - Michael Jackson uczestniczył w pogrzebie Johnnie Cochran Jr., swojego byłego adwokata, który zmarł 29 Marca z powodu guza mózgu.

07 Kwietnia

1984 - Singiel "P.Y.T." trafia na #11 list przebojów w U.K.

08 Kwietnia

1985 - Singiel "We Are the World" został #1 listy Pop Hit "Billboard'u".

09 Kwietnia
10 Kwietnia
11 Kwietnia

1985 - Wydany został album "We Are The World" grupy USA for Africa - utworzonego okazjonalnie zespołu największych gwiazd ówczesnej sceny muzycznej. .

1990 - Elton John i Michael Jackson przybyli na pogrzeb Ryana White'a - przyjaciela Michaela, który w wieku 18 lat zmarł na AIDS.

2005 - June Chandler zeznawała w procesie Michaela o molestowanie. Chandler jest matką 13-letniego oskarżyciela Jacksona z 1993 roku.

12 Kwietnia

1980 - Singiel "Off The Wall" trafia na #10 list przebojów w U.S.A.

1989 - Michael Jackson wygrał nagrody w kategoriach" "Best R&B/Urban Contemporary Single", Male" i "Best R&B/Urban Contemporary Music Video" na trzeciej gali Soul Train Music Awards

2002 - Michael Jackson zwrócił się do akcjonariuszy MDP Worldwide Entertainment przez wiadomość nagraną na taśmę video. Jackson przedstawiał swoją wizję i plany filmów dokumentalnych, które miał nadzieję produkować pod hasłem "The Neverland Pictures".

13 Kwietnia
14 Kwietnia

1984 - Parodia "Weird Ala" Yankovica "Eat It" trafia na #12 w U.S.

2004 - Informowano, że pojawił się nowy zarzut przeciw Michaelowi Jacksonowi o molestowanie dziecka. 18-latek donosił, że był molestowany pod koniec lat '80. w Los Angeles. Policja z Los Angeles rozpoczęła dochodzenie w sprawie zarzutów po tym jak otrzymała wskazówki z biura adwokackiego w Los Angeles. Adwokat Jacksona stwierdził, że zarzuty były bezpodstawne.

2004 - Sąd apelacyjny w Kalifornii odrzucił prośbę kilku agencji prasowych o zniesienie przepisu o tajności spraw sądowych nałożonego na strony w procesie o molestowanie dziecka.

15 Kwietnia

1997 - Wydany został singiel "Blood On The Dance Floor".

15 Kwietnia
16 Kwietnia
17 Kwietnia
18 Kwietnia

1984 - Michael Jackson przeszedł operację w Los Angeles. Lekarze przeprowadzili zabieg przeszczepu skóry, by zniwelować skutki nieszczęśliwego wypadku na planie reklamy Pepsi, w trakcie której włosy Michaela stanęły w płomieniach.

2004 - Policja w Los Angeles wydała oświadczenie, mówiąc, że kontaktowała się w marcu z biurem adwokackim w Los Angeles w sprawie zarzutów przeciw Michaelowi Jacksonowi w sprawie o nadużycie w stosunku do dziecka . Oskarżenia wysunął 18-latek, który twierdził, że był molestowany przez sześć lat, począwszy od trzeciego roku życia. 2 lipca ogłoszono, że nie znaleziono żadnych dowodów na poparcie oskarżeń w tej sprawie . Sprawa ta nie była powiązaną z inną, toczącą się w Santa Barbara.

19 Kwietnia

1997 - Woskowa figura Michaela Jacksona została odsłonięta w paryskim 'Muzeum Woskowym Grevin'.

20 Kwietnia

1996 - Singiel "They Don't Care About Us" zadebiutował na #4 w U.K.

2002 - Michael Jackson wykonał piosenkę "Dangerous" na nagraniu specjalnym TV "American Bandstand 50th Anniversary". Wykonywał piosenkę po raz drugi ponieważ nie był zadowolony z swojego pierwszego występu.

21 Kwietnia

2004 - The Los Angeles Times informował, że konspiracja i trudności prawne były rozpatrywane w sprawie przeciw kilku pracownikom powiązanym z Michaelem Jacksonem. Zostali oni oskarżeni za rzekome zastraszanie rodziny chłopca, który oskarżył Jacksona o molestowanie.

2004 - W Santa Barbara Michael Jackson został oskarżony przez ławę przysięgłych po tym jak uznali, że znaleźli obciążający go dowód w sprawie o molestowanie. Sprawa zaplanowana była na 30 Kwietnia, kiedy to Jackson miał udowodnić swoją niewinność.

22 Kwietnia
23 Kwietnia

1983 - Singiel "Beat It" trafia na #3 w U.K.

1992 - FOX-TV wyemitowało premierowy teledysk Michaela Jacksona "In The Closet."

24 Kwietnia
25 Kwietnia
26 Kwietnia

2003 - Prokuratura okręgowa Santa barbara zadecydowała, że teren, na którym położone jest ranczo Neverland Michaela Jacksona nie podlega ulgom podatkowym.

2004 - Pojawiły się informacje, że Michael Jackson zrezygnował ze swojego dotychczasowego zespołu adwokatów (Marka Geragosa i Benjamina Brafmana) w sprawie o molestowanie, na rzecz Thomasa Maserau Jr.

27 Kwietnia

1984 - W Filadelfii, stacja radiowa WWSH przeprowadziła akcję "Weekend bez Michaela Jacksona" w ramach protestu przeciw "przesyceniu fal" jego piosenkami w przeciągu kilku ostatnich lat.

1984 - Michael Jackson wrócił do szpitala na dalsze zabiegi przeszczepu skóry związane z oparzeniami doznanymi na planie reklamy Pepsi.

2005 - W sprawie o molestowanie Deborah Rowe zeznawała przed prokuraturą.

2005 - Sąd apelacyjny w Kalifornii oznajmił, ze sędzia w procesie Michaela Jacksona miał prawo zaplombować dziesiątki nagrań. Sąd stwierdził, że sędzia z powodzeniem pogodził prawo Jacksona do uczciwego procesu i prawo opinii publicznej do dostępu do informacji.

28 Kwietnia

1993 - Michael Jackson otrzymał nagrodę Caring For Kids na ceremonii Children's Choice Awards.

2005 - Sędzia w procesie cywilnym przeciw Michaelowi odrzucił prośbę o oddanie rancza Neverland w zastaw. Proces został wytoczony przez F. Marc Schaffela, byłego producenta i wspólnika Jacksona. Schaffel utrzymywał, że Jackson był mu winny 3 miliony w długach i wynagrodzeniu za pracę producenta.

29 Kwietnia
30 Kwietnia
____________________________________________________________________________Webmaster: "Mike" | © Genius Michael Jackson 2005-2008 | All rights reserved