Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Ksi±żki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywno¶ć charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Arty¶ci o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Genius Michael Jackson

Michael Jackson by Brace Weber & Roberto Croci„Kocham Cię” wyszeptał Król do jego przyszłej Królowej kończ±c długi pełen wydarzeń dzień słowami pełnymi wzniosło¶ci. Wówczas poddani zaczęli ¶więtować: tańczyli i wiwatowali w królestwie Vogueland. Potężny Król w końcu odnalazł na swojej drodze towarzyszkę życia: piękn±, waleczn± i czaruj±c± księżniczk±, która po długiej podróży w kolejach własnego losu zdała sobie sprawę, że spełniły się jej wszystkie marzenia. Nawet czarnoksiężnik był pełen podziwu i aprobaty dla wyboru Króla tak bardzo, że przypieczętował ich przeznaczenie kilkoma słowami:
„I oto narodziła się gwiazda”
Panie i panowie pozwólcie, ze przedstawię wam swoj± osobę. Jestem gawędziarzem i moj± rol± jest przedstawienie Wam krok po kroku magicznego go¶cia, który został sfotografowany do L`umo Vogue - Michaela Jacksona (Król Pop) dzięki Bruce Weberowi (czarnoksiężnik) i stylistce gwiazd Rushka Bergman (księżniczka) a wszystko to na 25 rocznicę wydania albumu „Thriller”, który odniósł najwięcej sukcesów i jest najlepiej sprzedaj±cym się albumem na całym ¶wiecie.
14 wrzesień 2007 roku. Z Los Angeles przylatuję do Nowego Jorku. Portier otwiera drzwi a Rushka Bergman – długowłosa brunetka z okularami na nosie w stylu lat 60 wita mnie swoim twardym zachodnio –Europejskim akcentem „Jak się masz kochanie?” . Chcę dowiedzieć się jak doszło do tej współpracy zanim pojadę do hotelu „Cztery Pory roku” - zaledwie kilka minut drogi od Michaela Jacksona.
22 sierpnia, Rushka rozmawia ze swoim agentem Markiem sugeruj±c mu, że powinni zrobić sesję zdjęciow± z Michaelem Jacksonem by uczcić 25 rocznice wydania albumu Thriller. Następnie wystosowuje w tej sprawie list do Raymone K. Bain, po¶redniczki Jacksona i czeka na dalszy rozwój sytuacji.
2 wrzesień. Broadway naprzeciw Teatru „Angelika” . Dzwoni telefon. To Raymone, która potwierdza udział Michaela w sesji zdjęciowej. „O mój Boże! Marzenia się spełniaj±.” Michael Jackson będzie do dyspozycji 14, 15 i 16 wrze¶nia.
5 wrzesień. Mamy wielkie szczę¶cie – Bruce Weber, który jest zarezerwowany na 6 kolejnych miesięcy jest do naszej dyspozycji przez trzy dni. „Byłam zdenerwowana. On jest dla mnie jak Bóg, pomy¶lałam - kto lepiej od niego zna się na fotografii? I ta my¶l mnie uspokoiła.”
Nadszedł czas na przygotowania fotografii do kolejnego wydania gazety z mod± – włosy& makijaż, talent&projekt zdjęć. Czasami to jest o wiele ważniejsze niż własna stylizacja. „Dla takich osób jak ja, które znaj± Engelsa i Marxa na pamieć to najłatwiejsza czę¶ć. Michael uwielbia styl z Uomo Vogue – elegancki, klasyczny, białe koszule, czarne marynarki. Jego ulubionym projektantem jest Roberto Cavalli, oni zreszt± s± wielkimi przyjaciółmi… ale mówi±c bez ogródek moj± robota jest mieszać&dopasowywać, uwielbiam to” powiedziała Rushka.
6-13 wrzesień. Wszystko jest potwierdzone. „Przez cały tydzień wisiałam na telefonie. Dostałam 300 projektów od 621 projektantów, 178 par butów. Michael uwielbia płaszcze w stylu militarnym – kreacje Burberry`a. Otrzymałam odzież od projektantów z całego ¶wiata: Paryża, Londynu, Nowego Jorku, Milanu. Nikt nam nie odmówił. W¶ród nich znalazło się tez kilka koszul z cekinami, które w sumie warzyły 8 funtów! Król Muzyki Pop miał najlepsze ubrania na całym globie!”
14 Wrzesień. Hotel „Cztery Pory Roku”. Dzień przed sesj±, Rushka jest zdenerwowana ale skupiona na swojej pracy. Jedziemy taksówk±. Mamy ze sob± wszystko za wyj±tkiem futer – Michael ich nie lubi. Pędzimy przez hotel, wszyscy czekaj±. Dla bezpieczeństwa przekazujemy biżuterię wart± aż 2 mln $ z prawdziwymi diamentami! „Widzę Michaela. Jest taki sexowny. Moje serce wali. Kiedy skończyłam prezentację garderoby powiedział do mnie: Rushka podoba mi się wszystko co dla mnie wybrała¶, pomóż mi się ubrać”. Michael nosi mały rozmiar dokładnie tak jak model. Dior ma idealne rozmiary dla niego. Wszystkie pozostałe wymagały minimalnych przeróbek. „Teraz moja kolej. Muszę zadowolić Michaela Jacksona, czasopismo, Webera, projektantów – i nie ma kompromisu na mój styl czy wybór” mówi Rushka. Gdy wróciła do swojego apartamentu w skupieniu ogl±dała zdjęcia. A w łóżku… nie mogła zasn±ć „cał± noc czuwałam. Miliony my¶li nawiedzały mój umysł. O 8 rano dostałam wskazówki i ruszyłam na plan”.
15 Wrzesień
10 rano na planie. Podczas gdy Kabuki robi makijaż a Bruce Weber przygotowuje się do zdjęć Rushka segregowała ubrania na: marynarki, spodnie, buty, akcesoria. Pierwszy styl jest zarezerwowany tylko na okładkę: garnitur Dior Homme, buty Prada – w wszystko kolorze czerni! Oraz łańcuszek Jacob & Co. “To była doskonała współpraca – podawałam mu tylko ubrania a On je zakładał. Powiedziałam mu, że to było najlepsze co mogło mi się trafić” powiedziała Rushka. Godzina 15:00 „Muzyka Mozarta w tle. Cały plan wypełniony poztywn± energi±, wszyscy skupieni ale jednocze¶nie szczę¶liwi. Kiedy wielu ludzi próbuje wspólnie co¶ zrobić… i kiedy ta energia jest prawdziwa ich cel zostaje osi±gnięty nieważne jak długo musz± czekać na rezultat. Wcze¶niej lub póĽniej ten magiczny moment Cię dopada. Tak było kiedy pu¶cili¶my ”Thrillera” wszyscy zaczęli¶my tańczyć i nagle On sprowadził nas na ziemię – „Hello” Michael ustał naprzeciwko aparatu, popatrzył na nas i zatańczył pokazuj±c nam ruchy, które uczyniły go sławnym! To był cud magii. Potem nie przestawał tańczyć. Profesjonalista, geniusz – to On prowadzi nas za rękę przez cała sesję. Wprowadza nas do swojego ¶wiata. I kiedy Jackson tańczył Bruce nie przestawał fotografować. Kolejny geniusz!” 22:00 „Po 5 zmianie wygl±du i setkach zdjęć skończyli¶my sesję. Michael wstał podszedł do mnie I powiedział „Kocham Cię Kochana”. Potem u¶cisn±ł moj± dłoń i podziękował wszystkim. Nasze aplauzy dla niego wydawały się nie mieć końca.”
16 wrzesień. Dzień po tym zdarzeniu Rushka czuje się inn± osob±. „Czuję, że czego¶ to mnie nauczyło, co¶ wydarzyło się w moim życiu, czego nigdy nie zapomnę. Teraz wiem, ze praca której zamierzam po¶wiecić resztę mojego życia wcale nie musi być taka zła.”

Tłumaczenie: NancyWebmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2011 | All rights reserved