Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Genius Michael Jackson

Czas powrotu Jacksona na tron Króla Popu!W 2007, Król Popu odbierze jego prawowity tron. Zgodnie z kilkorga doniesieniami, Michael Jackson pracuje nad nowym albumem, który ma zostać wypuszczony nie później niż w tym roku, z gorącym(?) wykonawcą "will.i.am" z Black Eyed Peas. Kilka piosenek już zostało nagranych i album powinien być gotowy niedługo, będą one reprezentowały pierwszy album Michaela Jacksona z nowymi materiałami od wydania albumu „Invincible” z 2001r. Największe imponujące osiągnięcie tego albumu, miało by przywrócić status ikony Michael’a Jackson’a i odzyskać utraconą sławę podczas zmieniania drogi ludzie myślą o nim... kładąc skupienie z powrotem na muzyce i z dala od jego osobistego życia.

Podczas gdy w latach ’80 Jackson był największą ikoną muzyki na świecie. Wypuszczony w grudniu 1982r. album Thriller, najlepiej sprzedający się album wszechczasów ,wyznaczył on muzykę Pop lat ’80 i wystrzelił sławę Jacksona do nieznanego wzrostu. Zgodnie z księgą rekordów Guinessa, Thriller sprzedał się w ponad 100mln. nakładzie, żaden inny album na świecie nie przybliżył się do tej liczby. Król muzyki pop umieścił dziewięć singli Number Ones na liście 100 gorących przebojów lat osiemdziesiątych, więcej niż jakikolwiek inny artysta. Jest najsławniejszym człowiekiem na świecie, w 1997r. sonda wykazała że Michael jest sławniejszy od ówczesnego prezydenta U.S.A Billa Clintona i papieża Jana Pawła II, zgodnie z jego biografią na IMDB(co to jest?).Bóg był prawdopodobnie jedynym powodem dzięki którem ludzie odkryli więcej, a istnienie Boga jest kwestionowane!

Serie kontrowersji otaczających jego osobiste życie, jakkolwiek, stopniowo oddalały skupienie od jego muzyki, choć Jackson kontynuował fenomenalny światowy sukces od początku do końca lat dziewięćdziesiątych, wydając takie bestsellery jak Dangerous(1991r.) i HIStory(1995r.) wraz z Blond One The Dance Floor(1997r.) ,który stał się najlepiej sprzedawanym albumem z remixami w historii muzyki. Niemniej jednak, jego działalności z dziećmi na ranczu Neverland w Kalifornii odbierały coraz bardziej sceptyczną uwagę. W 1993, odpowiedział na zarzuty molestowania dzieci poprzez uregulowanie bez udziału sądu, nieznanej sumy pieniędzy. Ponad dziesięć lat później znów stanął przeciw oskarżeniu o molestowanie i został uniewinniony z 10 ciążących na nim zarzutów w czerwcu 2005r.
Następnie po rozprawie odbywając kilka podróży, Michael Jackson powrócił do USA i ma nadzieje że te błyszczące rękawice będą świecić tak jak jasno jak kiedyś...

Jego szanse na kontynuowanie sukcesu są bardzo prawdopodobne, ale żeby lepiej zrozumieć problem, nadchodzący album musi być oparty na koncepcji Michaela Jacksona jako ikony kultury, nie tylko w jego muzycznej waleczności. Przez pewnien czas, prawie wszystko związne z Michaelem Jacksonem było "dobre", "super", od moowalka po ozdobę jaką był charakterystyczny kapelusz z występów do Billie Jean. Jako gwiazda Rock & Rolla Hall of Fame, Michael Jackson "osiągnął poziom jaki wcześnie udało sie zdobyć tylko Elvisowi Presleyowi, Beatelsom i Frankowi Sinatrze". Dzisiaj, jakkolwiek, kiedy wielu ludzi myśli o Michaelu Jacksonie, są uderzanie wieloma stereotypami powściągliwego indywidualisty, który zrobił straszne rzeczy ze swoja twarzą i molestował dzieci. Wizerunek Michaela Jacksona został silnie nadszarpniety, ale nie ostatecznie, jeżeli ktokolwiek ma talent żeby odświeżyć swoja karierę to jest to Michael Jackson.

Album w 2007r. musi być ukierunkowany na nadzieje uratowania jego pozycji pomimo negatywnych insynuacji prasowych. On nie ma już nic do udowednienia muzycznie. Ustanowił swoją osobe jako najlepszego tancerza na świecie kiedykolwiek, jego wokal juz jest legendą, to fakt który dzięki któremu ciągle jest rozpoznawany, który wypromował śpiewającego Króla Popu, i to wszystko sprowadza się do geniuszu Michaela Jacksona. Jest najlepiej sprzedającym sie artystą na świecie, wygrał 13 Nagród Grammy, osiągnął 13 pierwszych miejsc na liście 100 Najgorętszych Singli, ponadto na jego koncerty przybywa największa liczba widzów dzięki trasom na całym świecie.

Ten wysiłek powinien być historią i spuścizną;nie będzie nikogo jak widowiskowy Michael Jackson z 1983, nikomu nie uda się osiągnąc sukcesu Thrillera przez dekady. Może ten nowy album w końcu sprawi że ludzie zaczną postrzegac jego muzyke a nie jego życie osobiste, byłby to sukces.

Erald Kolasi, Cavalier Daily Opinion Columnist. Tłum:Maro i Jasia z ekipy "za Luja".


Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy
www.geniusmichaeljackson.com ; www.genius.michaeljackson.pl
© Genius Michael Jackson 2005-2011 | All rights reserved