Michael Jackson

ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Genius Michael Jackson
Michael Jackson wezmie udział w pogrzebie Jamesa Browna


Data: 30.12.06r.


Przygotowania sa w istoscie zakonczone w The James Brown Arena w Augusta, Georgia na publiczne oglądanie James Browna w nabozensto, ktore to jest ustalone na Sobote.

Mayor Deke Copenhaver powedzial The Augusta Chronicle, ze ochronny sposob, jest zmienny co do zakwaterowania ilosci slaw, oczekiwanych,ktore beda braly udzial w tym pogrzebie. Mr. Copenhaver takze, potwierdzil, ze gwiazda piosenkarz muzyki Pop Michael Jackson jest oczekiwany, tak jak wiele innych rozrywkowych i politycznych postaci.

Dal Michaela Jacksona, James Brown byl idolem w czasie dziecinstwa, jak i w wieku doroslym. "Krol Popu" nasladowal fantazje, synoptyczne ruchy nog i styl spiewania "Ojca chrzestnego muzyki Soul" i na 3-cim corocznym "BET AWARDS" w 2003, "BET" uhonorowala Browna z jego "Lifetime Achievement Award", nadajac najwyzszy honor przez siec komputerowa na temat, jakiej jeszcze nigdy osoby w swoim stylu.

Podczas tej telewizyjnej transmisji, jedna z najbardziej pamietnych mometow w historyczej muzycznej telewizji kiedy Pop gwiazda, Michael Jackson zaskoczy miliony widzow dolaczajac Browna na scene w spontaniczne wyjscie do tanca i spiewania, aby oddac honor ikonie niesamowitej kariery, ktory laczy brzegi wiecej niz 5-ciu dekad.

Publiczne widzenie odbedzie sie w Sobote o 9 rano, z pogrzebem przedluzone do 1 w poludnie,inabozenstwo bedzie odprawione przez The Rev. Al Sharpton.


Zrodlo: The Augusta Chronicle / BET.com / MJJForum.com
____________________________________________________________________________

Osiwiadczenie Michaela w sprawie smierci Jamesa Browna


Data: 28.12.06r.
"Jestem ekstremalnie z szokowany i zasmucony smiercia mojego mentora i przyjaciela, James Brown. Wlasciwie slowa, nie moga oddac milosci i szacunku, jaki zawsze mialem dla P. Browna. Nigdy nie bylo, i nigdy nie bedzie nastepnego takiego jak On. On jest niezastapiony."

Wysylam moja milosc i z glebi mojego serca kondolencje do jego rodziny.


Zrodlo: Michael Jackson / Raymone Bain / MJJForum.com
____________________________________________________________________________

Michael chce swoje pieniadze z powrotem


Data: 23.12.06r.


Michael Jackson wini o finansowe zagmatwania swoich byłch księgowych i w zwiazku z tym pozywa ich, aby sprawa była jasna.

TMZ otrzymalo papiery gdzie Michael pozywa Bernstein, Fox, Whitman, Goldman & Sloan, to piosenkarza ksiegowi. Sprawa bedzie sie toczyla o 2,5 mln.$

Michael oskarza, firme, o to, ze dzierzawila danine na jego ludziach bez jego zgody. Michael upiera sie przy twierdzeniu, ze mial utrudniony dostep do swoich rzeczy. Oskarzenie takze, obejmuje to, ze firma wchodziła w rozne porozumienia na Michaela korzysc bez jego zgody.

Michael nie sprecyzowal, gdzie pieniadze poszly, ale twierdzi, ze firma jest niedbala i gwalci jego obowiazec zaufania. Takze, twierdzi, ze firma nie zakonczyla spraw z jego finansowymi nagraniami, i zazadal swoich rozliczen ksiegowych, ale nie sa one udostepnione.
Michael doszukuje sie odszkodowania za szkody takze i karne i oczekuje pelnego wyliczenia.

Proces bedzie sie toczyl w sadzie w Los Angeles, pozew, zostal zlozony we czwartek.

Dok. sadowe


Zrodlo: TMZ / MJJForum
____________________________________________________________________________


"The One And Only Michael Jackson" nowy film dokumentalny w angielskiej TV29 grudnia 2006 angielska telewizja ITV wyemituje najnowszy film fokumentalny o Michaelu "The One And Only Michael Jackson" (Jeden jedyny Michael Jackson) o godz. 21 do 22:30 czasu(GMT).

Film oparty bedzie na wywiadach z jego rodzina i przyjaciolmi.


Zrodlo: MJtkop
____________________________________________________________________________

"Neverland" NIe jest na sprzedaz


Raporty,że pan Michael Jackson szuka możliwości sprzedaży swojego rancha Neverland poprzez stacje telewizyjną "Bravo Network's" i jej reality show "Milion Dollar Listing " są całkowicie nieprawdziwe i idiotyczne i są jednocześnie beznadziejną próbą zniszczenia osobowości Michael'a Jackson'a i złośliwego przedstawienia Jego spraw finansowych.
Michael Jackson nie sprzedaje "Neverland Valley Ranch". Mówiliśmy już o tym wiele razy,ale są tacy którzy zamiast wierzyć potwierdzonym źródłą polegają na niepotwierdzonych oświadczeniach z bezimiennych źródeł.
"Nigdy nie dyskutowaliśmy z Bravo Network odnośnie serii Million Dollar Listing jak również nie zamierzamy tego robić"


Zrodlo: Raimone K. Bain

____________________________________________________________________________


Zmiana daty imprezy dla fanów z Michaelem Jacksonem w Japonii!PODAĆ NATYCHMIAST DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI:

14 grudnia, 2006

Michael Jackson i Broderick Morris z CEO ”Positive Productions” ogłaszają zmianę daty i dodatkowy “Dzień podziękowania fanom”.

Japonia, Tokio- Gwiazdor popu Michael Jackson oraz Broderick Morris wspólnie zgodzili się na przełożenie świątecznego spotkania w Tokio zaplanowanego na 19 grudnia 2006 w tokijskim studio „Coast” na marzec 2007 roku.

Obaj mężczyźni zgodzili się na to, by dodać oddzielną gale „A Fan Appreciaation day- dzień wdzięczności dla fana” dnia 9 marca 2007 roku zarówno dla fanów japońskich jak i z innych części świata, którzy – jak zauważył Morris pragnęliby w tym uczestniczyć. On dodał, że wybrano datę 9 marca ponieważ ma ona związek z japońskim „San ku” co znaczy „Dziękuję". Wydarzenie, które zostaje przesunięte podczas którego Michael Jackson będzie witał się, spotykał i robił zdjęcia z uczestnikami będzie miało miejsce dzień przed 8 marca 2007 roku.

„Wezmę udział w obu specjalnych galach 8 i 9 marca 2007 roku w Tokio, Japonii”- powiedział Michael Jackson – „Tokio jest takim cudownym miejscem i bardzo się cieszę na rozmowy z moimi przyjaciółmi i fanami podczas obu spotkań. Moi fani byli i są tacy kochający i wspierający mnie i jestem zaszczycony, że mogę uczestniczyć w wydarzeniu, by im podziękować za ich miłość i poparcie, które okazali mi i mojej rodzinie w ciągu tych wszystkich lat”- dodał Jackson.

„Chcemy by obejmowało ono bardzo wielu fanów Michaela”- wyjaśnia Morris- „Oni wspierali i wspierają go przez całą jego karierę, a to jest jedyna w swoim rodzaju sposobność, by im podziękować. Obaj chcemy być pewnymi, ze wydarzenia te będą tak zaplanowane, by wzięło w nich udział tak wielu przyjaciół i fanów Michaela ile będzie możliwe”- powiedział Morris mówiąc, że osoby posiadające bilety na galę Bożonarodzeniową będę mieć pierwszeństwo przy zakupie ich na nowe gale. Ci zaś, którzy zakupili bilety, a nie zamierzają uczestniczyć otrzymają całkowity zwrot kosztów. Dodatkowych informacji udziela Positive Productions Yokohama pod numerem: 81-45-505-0010.###


Zrodlo: MJJForum / MJNI /
____________________________________________________________________________

Universal Express nabył ponad 10,000 przedmiotów,pamiątkowej kolekcji Jacksonów


Data: 06.12.06r.


Universal Express ogłosił dziś, że nabył ponad 10,000 przedmiotów, które składają się na pamiątkową kolekcje Jacksonów. Kolekcja zawiera min. wszystkie stroje z Thrillera, platynowe i złote płyty, zdjęcia, pamiętniki, szkice oraz mnóstwo dokumentów.

Jest to największa pamiątkowa kolekcja rodziny Jacksonów, która będzie ubezpieczona na około 50,000,000 dolarów. Prezes Universal Express Richard A. Altomare wkrótce ogłosi datę aukcji, na której wszystkie te zbiory zostaną wystawione.

Przez ostatnie dekady, rodzina Jacksonów skrupulatnie zebrała, aż 10,000 przedmiotów do swojej kolekcji z zamiarem udekorowania sieci restauracji. Niestety rodzina straciła ją po 6 latach walki w sądzie z byłymi wspólnikami.

Historyczna kolekcja jest obecnie strzeżona 24 godziny na dobę ze względu na cenne nabytki typu platynowe i złote płyty a przede wszystkim ze względu na liczne niepublikowane piosenki.

Kolekcja może zakończyć się spektakularną aukcją, w muzeum albo zostanie wysunięta indywidualna oferta kupna całej kolekcji.


Zrodlo: MJJForum / top40-charts / MJPolishTeam (NewsTeam)
____________________________________________________________________________

Kolejny pozew odrzucony


Sad odrzucil kolejny pozew przeciw Michaelowi. Tym razem chodzi o oskarzenie o molestowanie oraz oszustwo, wysuniete przez 21letniego Daniela Kapon.
Oskarzyciel twierdzi, ze od 14 roku zycia byl wielokrotnie molestowany przez Michaela w bardzo brutalny sposob. Akt oskarzenia zawiera rowniez zarzuty o plagiat, malwersacje finansowe, niedotrzymanie umowy, falszowanie ksiegowosci, spiskowanie oraz nieuczciwe transakcje.
Kilka punktow aktu oskarzenia nie zostalo oddalone – chodzi tu miedzy innymi o zarzuty o napasc, przemoc, bezprawne ograniczenie wolnosci i przemoc seksualna.
Kapon zlozyl swa sprawe do sadu w Orange County w styczniu biezacego roku. W marcu podjal decyzje o przeniesienia jej do Los Angeles. Twierdzi, ze Jackson podawal mu wielokrotnie narkotyki i alkohol, zmusil go do poddania sie niepotrzebnym operacjom plastycznym, torturowal go oraz poparzyl. Kapon byl podobno przez dluzszy czas wieziony w Neverlandzie, w domu rodzicow Michaela w Encino oraz w samochodzie.

Kapon skarzy sie rowniez, ze Jackon skradl napisane przez niego piosenki oraz posluzyl sie bezprawnie jego kreatywnymi pomyslami. Mialo to miejsce w latach 1987- 1997. Kapon mial wowczas miedzy 4 a 14 lat…Wyzej opisana czesc oskarzenia dotyczyla rowniez Sony BMG oraz Sony Music jako wspolnikow Jacksona w plagiaryzmie.

Adwokat Michaela Jacksona zlozyl wniosek o oddalenie pozostalych punktow oskarzenia z powodu ich przedawnienia.

Zrodlo: Los Angeles (E! Online) / YahooNews
____________________________________________________________________________

Aktulane notowania sprzedanych albumow Michaela


Data: 02.12.06r.


- Off the wall : 20 million copies including special editons
- Thriller : 104 million copies including special editions
- Bad : 29 million copies including special editions
- Dangerous : around 30 million copies including special editions but other sources (weak) stated over 35 million copies
- History : 20 million copies but counted as double album (40 million units) [HISTORY is a double album not a double cd pack]
- BOTDF : around 8 million copies
- Invincible : around 11 million copies other sources stated 15 million as best estimate to date


Zrodlo: MJNO / MJJ Polish Board
____________________________________________________________________________

Pozew przeciwko Michaelowi i Debbie odrzucony


Data: 01.12.06r.


Sedzia Robert A. Schnider odrzucil pozew przeciw Michaelowi oraz Debbie Rowe zlozony 20 pazdziernika br. przez None Paris Lole Jackson. Nona twierdzi, ze jest biologiczna matka trojki dzieci Michaela, i na tej podstawie domaga sie przyznania jej praw rodzicielskich.

Sedzia odrzucil pozew, powodem tej decyzji byl fakt, ze Nona nie uprzedzila ani Michaela, ani Debbie o tym, ze zamierza wytoczyc im proces.

Nona Paris Lola Jackson jest obywatelka Wielkiej Brytanii. Opisuje sama siebie jako "czarna Zydowke urodzona w Anglii" , a dokumenty zlozone w sadzie podpisala jako "dudu".
Twiedzi, ze miala z Michaelem wieloletni zwiazek, uwaza sie rowniez za cos w rodzaju muzy - podobno napisala dla niego ponad 3000 piosenek. Utrzymuje takze, ze Michael nie mial kontaktow seksualnych z zadna ze swych bylych zon - ani z Debbie, ani z Lisa Marie Presley.


Zrodlo: YahooNews / EOnline / Contactmusic / MJPTForum
____________________________________________________________________________

Osiwiadczenie Raimone Bain w sprawie wizyty Michaela w Tokyo na swieta.


Data: 22.11.06r.


Michael Jackson zostal zaproszony na przyjecie z okazji 25 rocznicy albumu "Thriller" oraz pobicia rekordu sprzedazy tego albumu w wysokosci 104 mln. egz. dnia 19 Grudnia br.

Washington, D.C.... we Wtorek 19 Grudnia 2006 Michael Jackson bedzie obecny na swiatecznym przyjeciu, bedzie na nim podtrzymanie jego honoru, przez gospodarza: P. Broderick Morrisa, CEO. "pozytywne produkcjie" Yokohamy i P. Daisuke Kodo, CEO, "Bozej Bramy" Investment.

Przyjecie bedzie upamietnac 25 rocznice "Thrillera". Swieto odbedzie sie w Tokyo Studio Coast.

P.Morris powiedzial:"P. Kodo i ja jestesmy zachwyceni bedac raz jeszcze gospodarzem dla P. Jacksona w Tokyo, to bedzie wspaniale, inspiracyjne i wesole przyjecie. On ma wielu fanow i przyjaciol tutaj w Tokyo, i jego nagrania sprzedaly sie w Tokyo przewyzszajac kazdego, innego artyste. My takze, pogratulujemy mu na 25 rocznicy "Thrillera" i swiatowego rekordu sprzedazy 104,000,000 egz. Kiedy Guinness niedawno zaprezentowal mu z nagroda certyfikat tej rekodrowej sprzedazy jaka osiagnal, my takze, bylismy bardzo szczesliwi z niego. Czekamy na powitanie P. Jacksona w Grudniu."

Michael Jackson odpowiedzial:" Ciesze sie na ta wizyte w Japonii znow, i powitanie moich fanow i przyjaciol. Chcialbym podziekowac P. Messrsowi. Morris i Kodo za ponowne zaproszenie mnie, i za bycie gospodarzem na tym przyjeciu."


Zrodlo: Raimone K. Bain / MJJForum / MJNI.com
____________________________________________________________________________

Fundatorka "World Music Awards" Melissa Corken tlumaczy charakter obecnosci Michaela na Gali


Data: 21.11.06r.


Melissa Corken tlumaczy i wyjasnia, ze Michael mial tylko odebrac nagode "Diamond Award",a mial dac wystep do piosenki "Thriller" zgodnie z planem Chris Brown, ktory oddawal w ten sposob hold Michaelowi.

Melissa Corken powiedziala: "Prasa zaczela rozpowszechniac plotke, ze Michael ma zaspiewac "Thrillera". Jednak NIGDY nie bylo w planach, by to Michael wykonywal "Thrillera". Od poczatku bylo wiadomo, ze to Chris Brown wykona te piosenke jako hold".

Ponad to, powiedzila:"Michael byl troche przytloczony przez wymysly prasowe. Powiedzial: "Nie moge wykonywac "Thrillera" bo nie robilem tego od 10 lat."

Michael nie byl calkowicie gotowy aby wystapic, ale chcial zrobic cos wiecej niz tylko przyjac nagrode wiec, i zdecydowal, ze zaspiewa kilka linijek "We Are The World". Byl na tyle odwazny, ze zrobil to."

Melisa podsumowala: "Postawmy sprawe jasno: Michael przybyl, by odebrac nagrode, nie by wystepowac. On nie ma jeszcze gotowych nagran."

Pomimo hucznych, krytyk ze strony mediow, ze Michael zostal wygwizdany, to emocje panujace na "WMA" byly pozytywnie przytlaczajace

"Michael juz poprzednio bral udzial w "WMA", ale tym razem byl jeszcze wiekszy wybuch entuzjazmu. Nigdy wczesniej nie czulam takiej energii. To bylo po prostu cudowne. Ponad 10,000 ludzi z calego swiata przybylo, aby go zobaczyc.

"Wszyscy uwazaja, ze Michael zachowuje sie jak wielki gwiazdor, ale jednak teak sie nie zachowuje. On niczego nie wymaga. Jest po porostu milym facetem. Poszlam do niego i jego slicznych dzieci, a oni po prostu spedzali milo czas w swoim pokoju hotelowym."

Pomimo wszystkich komenatrzy na temat wygladu Michaela, Melissa powiedzila: "Z bliska MJ wyglada swietnie. On ma piekna skore i ladne wlosy. Wygladal dobrze."


____________________________________________________________________________


Co wydarzy sie w najblizszej przyszlosci Michaela?


Po latach muzycznego chaosu Michael Jackson potwierdzil, ze wraca.

Rozmawiając z " MTV UK News" na wylacznosc potwierdzil, ze rozpoczal prace nad swoim nowym albumem, a zapytany jak idzie praca odpowiedzial: "Doskonale".

Unikajac rozglosu,jak wszystkikm wydaje wspolpracuje z kims nad tym projektem powiedzial nam jednak, ze "Glownie sam pisze piosenki".

Ujawnil takze, ze obecnie "mieszka wszedzie "szukajac nowego domu, ale kiedy osiadzie gdzies na stale chce tez zaczac prace nad nowym filmem.


Zrodlo: MTV UK / MJJForum
____________________________________________________________________________

Michael odebral nagrode "Diamond Award"


Data: 16.11.06r.


Michael wczoraj na "World Music Awards" odebral nagrode za sprzedaz 104 mln. egz. albumu "Thriller". Nie bylo jednak wystepu solowego, Michael powiedzial, ze musil byc zle zrozumiany jesli chodzi o wystep solowy. Jednak zaspiewal 2 zwrotki "We Are The World".

Podziekowal Bogu i fanom za te nagrode, dodal, ze jest zaszczycony odbierajac te nagorde. Podziekowania brzmialy nastepujaco:"Dziękuję Bogu i wam za ten sukces. Było i jest tylu, ktorzy kochali mnie i popierali przez te 25 lat mojego bycia w przemysle. Szczegolnie chce podziekowac moim cudownym dzieciom: Paris, Prince’owi I Blanketowi (Prince Michael II) za ich bezwarunkowa milosc. Kocham tez wszystkich moich fanow z glebi mojego serca."

"I Bog odpowiedzial na moje modliwy, 25 lat pozniej, "Thriller" staje sie najlepiej sprzedajacy sie album przez caly czas, z 104 mln. sprzedanych. Dziekuje Bogu i wam za ten sukces."

Beyonce, ktora nazwano najlepsza wykonawczynia R&B, zeszlego roku, sama podziekowala Michaeli slowami:"Gdyby nie Michael Jackson nigdy bym nie wystepowala. On mial tak wielki wplyw na moje zycie i zycie kazdego innego wykonawcy.".

____________________________________________________________________________

Michael dostal certyfikat Guinnesa 104 mln. egz. "Thriller"'a


Data: 14.11.06r.


Michael Jackson otrzymal dzis nagrody rekordow Guinnesa, w tym certyfikat sprzedanych 104 mln.(125 mln. wraz z singlami) egzemplarzy albumu "Thriller". Ponizej foto.Dokument nagrod.->PDF
Wszytkie 8 rekordow to:

1.Najwiekszy sprzedajacy sie album przez caly czas z 104 mln. egz. jest "Thriller" Michaela Jacksona.
2.Singiel z mlodym wokalem na listach w U.S.A (w wieku 11 lat, glowny prowadzacy The Jackson 5)
3.Pierwszy wokal wchodzacy na miejsce 1 listy U.S.A.(You Are Not Alone)
4.Pierwszy wykonawca z zarobkiem ponad $100 mln. w roku
5.Najwyzej oplacany wykonawca przez caly czas (125 mln.$ w 1989)
6.Pierwszy wykonawca sprzedajacy wiecej niz 100 mln. albomuw poza U.S.A.
7.Najdluzej w tygodniowej liscie najlepiej sprzedajacych sie albumow w U.S.A. (nie soundtruck dla Thriller'a)
8.Najbardziej udany wiedo cilp (Thriller)


Zrodlo: Guinnes World Records / Yahoo News.com / MJJForum / MJNI.com
____________________________________________________________________________

Michael przylecial do Londynu


Data: 13.11.06r.____________________________________________________________________________

Michael Jackson bedzie na imprezie swoich fanow w LodnynieMichael Jackson bedzie obecny, na zabawie "MJWMA Fan Party". Impreza odbedzie sie w "Cafe de Paris" w zachodnim koncu Londonu (ponizej foto),czas trwana to od 21 do 3 nad ranem.


Bilety beda do nabycia w miejscu imprazy w cenach: normalny 15f (5f ponizej 11 roku zycia). Michael wyrazil nadzieje, na spotkanie sie ze wszystkimi fanmi. To bedzie pierwsza i jednyna taka impreza od czasu ostatniej podobnej w dniu jego urodzin w 2003 roku.

Fani beda prezenotwac sie Michaelowi na scenie, a szczesciaze, moze nawet zamienia kilka slow z Michaelem.

Wszelkie pytania proszone sa aby, je kierowac do Patrici na e-maila:mjwma06@hotmail.com

Patricia Brown

Zalozyciel & Prezydent, MJJForum.com
Część "Unbreakable" Fanclub Alliance


Zrodlo: MJ News online / MJJForum
____________________________________________________________________________

Michaela oswiadczenie odnoscie Ed'a Bradley'a


Data: 12.11.06r.

"Jestem zasmucony czytajac o smierci korespondenta "60 Minut"-(60 minutes) Eda Bradley'a

Jako pierwszy afro-amerykanin, by zakotwiczyc poranna wiadomosc z sieci, to chce powedziec,ze Pan Bradley byl tropicielem, ktory ustawil nieskazitelne standardy dla relacjonowania i dziennikarskich punktow wyjsciowych w wiadomościach telewizyjnych. Pan Bradley jako jeden - elegancki rozbil bariery dla mniejszosci w dziennikarstwie.

Moja rodzina i ja, wyrazamy wspolczucie i modliwmy sie za P. Ed'a Bradley'a rodzine i jego przyjaciol.

bedzie nam jego brakowalo." - Michael Jackson, Dublin, Ireland.


Zrodlo: Michael Jackson / MJJForum
____________________________________________________________________________

Michael po odebraniu nagrody bedzie wystepowal


Data: 07.11.06r.


Zgodnie z USA today Michael pod odebraniu nagrody "Diamond Award", takze wystapi na zywo na scenie. Napisali takze, ze kostium w, ktorym wystapi Michael zostal zaprojektowany przez Roberto Cavalli, ktory podobno odwiedzil Michaela w Poniedzialek.

Na oficjalnej stronie"World Music Awards" Michael znajduje sie na liscie, osob, ktore dadza wystep muzyczny.


Zrodlo: USA Today / worldmusicawards.com / MJJForum
____________________________________________________________________________

Wywiad z Michaelm na "Access Hollywood" Transkrypt cz.1


Data: 03.11.06r.Uwaga!: Caly wywiad po Polsku, bedzie w kat. "Artykuly & Wywaidy". Jak na razie sa tylko 2 cz.

ACCESS HOLLYWOOD:
Bush:
Więc jest to rodzaj odkrywczej misji . Postanowiles wrocic do tworzenia muzyki?

Michael: Ja nigdy nie przestalem. zawsze pisze muzyke, potpourri muzyki , no wiesz tak to wlasnie wyglada.

Bush: Zrelaksowany i gotowy by wrocic. ... Posluchajmy.

(slychac muzyke)

Bush: Takiego wlasnie Michaela Jacksona zastalismy po tym,. gdy Access podrozowalo ponad 5000 mil do tej klasycznej starej irlandzkiej posiadlosci za Dublinem . Posiadlosc jest zbudowana z kamienia i zawiera studio nagraniowe, ktore samo w sobie jest dzielem sztuki. Ale to w zwiazku z pieknem szmaragdowego krajobrazu Michael zdecydowal tu poprzebywac. Tu mozna duzo cwiczyc, spacerowac i jezdzic konno. Michael wstaje rano i przygotowuje owsianke dla swoich dzieciakow , ktora sklada sie z maki owsianej i owocow.Cale jedzenie tutaj jest organicznie uprawiane. Zdumiewającą rzeczą jest , ze ten meżczyzna znany jako PT varnome przemyslu nagraniowego , wszystko co robi jest wielkie i ekstrawaganckie, tak naprawde chce wracać do korzeni... Michael szuka świeżych dźwiękow a lider Black Eyed Peas Will.I.Am jest tym, ktory dostarcza bitow .


Will.I.Am: Zgadza sie?

Michael: To jest dobre, tak.

Bush: Troszke wczesniej mi mowiles, ze powiesz, ze otrzymales podczas tournee telefon, tak.

Will.I.am: Mhm...

Bush: Ktos powiedzial, ze Mike jest przy telefonie?

Will.I.Am: Pomyslalem, "nie, dajcie spokoj, przestancie sie wyglupiac". No wiesz, ja nie wiedzialem, myslalem, ze ktos sobie robi zarty.

Bush: Wiec to bylo jak malenki krok, by sprawdzic czy mozeecie razem wspolpracowac?

Michael: Tak, tak..

Bush: Dlaczego Will?

Michael: Bo mysle, ze on tworzy cudowną,innowacyjną, pozytywną.. wspaaniala muzykę , pomyslalem, ze to byloby interesujace wspolpracowac, albo no wiesz,sprawdzic czy zadziala jakas chemia, ze byloby cudownie to sprawdzic.

Will.I.Am: No wiesz, dla mnie to jest jak spelnienie marzen.

Bush: Czy on ci dobrze doradza?

Michael: Jasne, to znaczy tak, , my bierzemy jego.....

Will.I.Am: O tak, to jest jak...Ty musisz brac rady od króla popu.

Bush: (śmieje sie)

Michael: Lubie brać dzwięki, wkladać je pod mikroskop i po prostu mowic o tym w jaki sposob chcemy maipulowac ich postacią.

Bush: Will dolozyl cos nowego do muzyki, jednoczesnie zachowując klasyczny dzięk Michaela.

Will.I.Am: Living Off The Wall, te instrumenty smyczkowe.

Michael:O tak, o tak, Off The Wall , tak.

Michael/Will: (śmieją się )

Will.I.Am: Te struny sa szalone.

Bush: Jeśli Michaelowi podoba sie to co slyszy, on dodaje swoje wlasne muzyczne poprawki Ale obecnie ci dwoje tkają arras dzwięku warstwa po warstwie
Michael: Będziemy udawac, ze znamy się na technice. (smiech)

Bush: Nie wątpcie jednak,w to, ze on zna sie na technice, Michael zna wszystko w swoim studio nagraniowym i rozpoznaje klase naszej kamery cyfrowej.

(Michael bawi sie kamerą )

Michael: To jest cudo, to jest ukrytew kamerze (Bush: Sfilmuj mnie) a wiec to w ten sposób.

Bush: Potrafisz to obslugiwac?

Michael: O, ja nie wiem, OK, tak .

Bush: Czy podoba cie sie nowa technologia?..

Michael: Uwielbiam to . Uwielbiam kamery, jasne..Ta bardzo mi sie podoba, to cudo. Jaka jest je cena w sprzedaży?
Glos: $ 6000 dolarów

Michael: Wow!

Bush: Ale co robi naprawde wrazenie na Michaelu? Muzyka Will'a.

(muzyka)

Will.I.Am: Pow,pow!

Bush: Co o tym sadzisz?

Michael: Bardzo, bardzo mily groove, (Will: Tak) Podobają mi sie te struny.

Will.I.Am: To jest . To jest jak eksplozja do klubu, (Bush: Tak)Tak to nazywają.

Bush: Bity Willa są zaraźliwe, entuzjastyczny Michael nie moze sie powstrzymac.

(Michael tanczy prze chwile z tylu )

Michael:O tak podoba mi sie tamta częsc.

Will.I.Am: (smiech)

Michael:Nie czujesz, ze macie juz dosyc materialu?

Bush: Ja moglbym tak bez przerwy, (Michael: O tak, ja wiem, wie, wiem...) nie pytaj mnie o to Michael.

Will.I.Am: (smieje sie)

Michael Jackson mowi o swoich muzycznych inspiracjach
Wyobraźcie sobie, ze Michael Jackson wydaje ponownie "Thriller"! Jeśli chodzi o Michaela i najlepiej sprzedający sie album wszechczasów nie ma żadnych ograniczeń [blisko 100 milionów egzemplarzy na świecie].

Billy Bush zapytał MJ'a co by sie stalo gdyby
"powrócił do tego i dopisał drugi rozdział?"

Michael odpowiedzial" Świetny pomysł... I tak naprawdę nigdy nie myślałem o tym w ten sposób, ale byc może o tym pomyslę"

W tym momencie , Michael jest skoncentrowany na tworzeniu a nie na przetwarzaniu. W studio nagraniowym mieszczącym się w tej klasycznej, starej irlandzkiej posiadłości za Dublinem Michael współpracuje z liderem " Black Eyed Peas' Will.I.Am by wznieśc swoją muzykę na jeszcze wyższy poziom.

Billy: "czy widzisz coś wielkiego w muzyce, którą znow tworzysz czy tworzysz ją tak po prostu bez jakiegoś konkretnego celu, będziesz potem ją grac w klubach i innych niewielkich miejscach i dzięki temu bedzie ona coraz bardziej znana?"

Michael - "Nie jestem pewny."

Will - "Ja mogę odpowiedzieć na to jako fan. Coś wielkiego. Coś musi być zrobione, by wstrząsnąć na nowo przemysłem muzycznym i jedyną rzeczą, ktor może pomóc dziś muzyce to taki właśnie wstrząs, energia, która rozpaliła iskierkę wyobraźni dzieciakow takich jak ja, no wiesz , Justinów Timberlake'ów. My wszyscy jesteśmy produktami tamtego 'trzęsienia ziemii" ,tak więc jedyną osoba, ktora na nowo mozę wstrząsnąc przemysłem ,przywrócić tę potęgę w rozrywkę i muzykę jest ten, ktory stworzył ją niegdyś."

Ale co z tymi artystami, których MJ zainspirował?

Michael "Myślę, że Justin wykonuje cudowną robotę ,podobnie jak Usher i wspaniale to widzieć . Jestem zainspirowany przez to co oni robią i jestem pewien, ze ja zainspirowałem ich. To bardzo miłe."


Zrodlo: MJJForum/ Jacksonworldpolska forum
____________________________________________________________________________

Raimone potwierdza obecnosc Michaela na gali "World Music Award"


Data: 29.10.06r.


Raimone K. Bain (generalny menadzer) z przyjemnoscia zawiadamia, ze wiadomosc o obecnosci Michaela na gali "World Music Awards" 15 listopada w Londynie jest prawda. Michael przybedzie na ta uroczystosc aby odbebrac nagrode "Diamond Award" za sprzedarz ponad 100 milionow egz. plyt.

Raimone dodaje,ze to to jest 25 rocznica wydania "Thrillera" a sprzedaż albumow Pana Jacksona na świecie do chwili obecnej wzrosla do 750,000,000 milionow egzemplarzy, Pan Jackson zostanie doceniony za swoje fenomenalne, bijace wszelkie rekordy osiagniecia. On jest oczywiście niezaprzeczalnym "Królem Popu".

Ponadto Raimone oglasza, ze Pierwszych 200 fanow bedzie moglo wejsc na gale za darmo, na poczatku. Po tym gdy te 200 pierwszych biletow zostanie rozprowadzonych, wszystkie inne bilety beda sprzedawane ze znizka i fani otrzymaja specjalny kod, ktory użyja kupujac bilety.

Dziękuję za waszą milość i ciągle poparcie i modlitwy w intencji Michaela Jacksona. On docenia was wszystkich.
Serdeczne pozdrowienia.

Raymone K. Bain
Glowny menadzer


Zrodlo: Raimone K. Bain
____________________________________________________________________________

Michael przyjedzie do W.Brytanii po nagrode


Data: 29.10.06r.


Michael Jackson przyjedzie w nastepnym miesiacu do W.Braytanii aby odebrac nagrode na gali "World Muisc Awards" w Londynie.

Otrzyma "Diamentowa nagorde" ktora bedzie uhonorowaniem za sprzedaz 100 mln. albumow - za jego wklad w muzyczny przemysl, w gwiazdorskim corocznym show w "Earl's Court Arena" 15 listopada.

Michael osotatni raz pojawil sie na publicznym przemowieniu w W.Brytanii podczas jednej z czesci HIStory tour w 1997. Ten rok zostal odznaczony 25-ta rocznica jego seminarskiego albumu Thriller, ktory sprzedal sie w ponad 50 millionach kopii na calym swiecie. Nagroda przyznawana jest w momecie sprzedania prawie 100 mln albumow.

Ubiegli odbiorcy nagrody "Diamenotwej ngrody" to: Rod Stewart, Mariah Carey, Bon Jovi i Celine Dion.

"Jestemy podekscytowani przyjsciem na gale "World Music Award" w Lndynie, to stolica muzyki na siwiecie," powiedziala Melissa Corken." Zjednoczone krolestwo, to dom wielu najwiekszych i najlepiej sprzedajacych sie na calym swiecie artystow przez caly czas." Obecnosc Michaela Jacksona jest bardzo ekscytujaca dla nas.

To jest njbardziej nadawana gala muzycznych nagrod na swiecie, z obliczeniem globalnej audencji jednego miliarda ogladajacych w 160 krajach.

Aktorka Lindsay Lohan bedzie gospodarzem programu i beda tam rownierz wystapienia od: Beyonce, Mary J Blige, Katie Melua, i klasycznego heartthrob Andrea Bocelli.

Program byl gospodarzem w Monaco przez 15 lat i zostal powstrzymany w U.S.A. na przeszle 2. Kanal 4 bedzie transmitowal ceremonie nagrod 22 Listopada.

WMA w internecie na str.:www.worldmusicawards.com


Zrodlo: worldmusicawards.com / MJJForum / MJNI / AP
____________________________________________________________________________

Wywiad z Michaelem w studio


Data: 25.10.06r.


Pojawil sie kolejny krotki zwiastun, wywiadu z Michaelm na "Access Hollywood":YouTube


W tym zwiastunie 1-no z kilku zdan Michaela: "Uwielbiem to" mowi, trzymajac kamere w rekach, odpowiadal na pyt: "Umiesz to obslugiwac".
____________________________________________________________________________

Wywiad z Michaelem w studio


Data: 21.10.06r.


Nawiazujac, do newsa z 17.10.06r., ktory znajduje sie ponizej, trzeba dodac, ze zostal takze przeprowadzony wywaid z Michaelem, ktorego urywki znajduja sie naYouTube.

Wywiad ten, bedzie wyemitowany 2 Listopada b.r. w programie "Access Hollywood", 2 zdania Michaela z urywka tego wywiadu:"Lubie brac dzwieki pod mikroskop i nimi manipulowac.", na pytanie: "Czy to jest naprawde nowa decyzja aby wrucic do tworzenia muzyki?" Michael odpowiedzial: "Nigdy nie przestalem."(tworzyc muzke)
A ponizej wiecej fotek ze studia i mieszkania Michaela w Irlandii (Dublina).


____________________________________________________________________________

Michael w studio (wg. Bloga Billego)


Data: 17.10.06r.Jest pół do piątej rano I ja jadę razem z Raye’em do Dublina. W ciągu ostatnich 34 godzin spędziłem dużo czasu na tylnym siedzeniu samochodu Raya .O jest kierowcą, stronnikiem Paddyiego, który jest właścicielem studia nagraniowego gdzieś na „pustkowiu” w Irlandii. Jest to nie tylko oryginalne studio mieszczące się w zbudowanej z kamienia klasycznej posiadłości irlandzkiej..... to nowy twórczy dom Michaela Jacksona.
I tak, właśnie przeprowadziłem pierwszy wywiad z Michaelem Jacksonem od czasu kiedy on opuścił Stany Zjednoczone w czerwcu 2005 roku. Na początku , pozwólcie mi powiedzieć czego ten wywiad nie zawiera:
W ogóle nie jest na podsumowaniem tamtego okresu w jego życiu. Byłem przygotowany by zadać mu wszystkie pytania w świecie dotyczące błędów i lekcji, które otrzymał wtedy , ale zaufajcie mnie, on nie był na to przygotowany.
Zapytał czy 5 minut taśmy wystarczy podczas gdy on w studio będzie „współpracował” z Will I AM z”Black Eyed Peas”. Ostatecznie udało się nagrać około 40 minut i ja mu naprawdę zadałem pytania na temat muzyki i jego myśli dotyczących powrotu na scenę muzyczną.

Michael był nieco zdenerwowany i podekscytowany. Był prawdziwie rozdarty. Chciał zostać i nieco się zabawić , ale jednocześnie on chciał wyjść zanim , z jego punktu widzenia, zostanie ukrzyżowany podczas kolejnego wywiadu w telewizji.
publicystka Michaela i doradczyni Raymone Bain poinformowała nas ( mnie i mojego wykonawczego producenta- Rob Silverstein’a), że Michael wolałby spotkać się z nami sam, bez żadnych kamer w swojej posiadłości.
Oczywiście się zgodziliśmy i zanim doszło do spotkania siedzieliśmy przy stole śniadaniowym w bardzo przytulnej, skromnej , wykonanej z kamienia chatce.
Zszedł do nas spiralnymi schodami. Najpierw jego wysokie buty, potem jego spodnie.... czarne ze złotym paskiem z boku, potem aksamitna kurtka z białym t-shirtem pod spodem, potem się do nas odwrócił twarzą. Przyznaję, czułem swój podwyższony puls. On jest mityczną postacią , tak nietypową i niedotykalną jaką tylko można być.Pierwsze wrażenie jakie miałem, było takie, że wygląda zdrowo. Wysportowany. Jak nam wcześniej powiedział Paddy , artyści przyjeżdżają do jego posiadłości by skosztować wiele: spacery w naturze, jazda konna, żywność organiczna , uprawiana własnoręcznie, kryty basen z minerałami..... spokój i cisza. To wszystko dobrze posłużyło Michaelowi chociaż nie mieszka tam na stałe.

Wstaliśmy, uścisnęliśmy sobie dłonie i zaczęliśmy pogawędkę o życiu.... Wkrótce Michael zaczął mówić jasno czego nie chciał: wywiadu. On chciał tylko , by kamery nagrywały go i Willa słuchającego bitów i troszkę opowiedzieć o powrocie na scenę. Powiedziałem, ze powinniśmy tam po prostu pójść i kręcić tak długo, że w końcu by tego nie chciał.
W zadumie zgodził się jednak na coś więcej i zaczęliśmy swój spacer od drzwi jakieś pięćdziesiąt jardów do studia.
Ten wywiad jest małym kroczkiem dla Michaela.

Po około dziesięciu minutach nakręcania sesji po tym, gdy zadałam kilka pytań, Michael przerwał i próbował wyjść . Nie podobało mu się, ze zadaję mu zbyt obcesowe pytania i nakłonił Willa, by grał więcej bitów tak byśmy skupili się na nagrywaniu.
Pod koniec dnia udało nam się zrobić troszkę więcej obu rzeczy. W pewnej chwili zasugerowałem Michaelowi remake “Thrillera’ dla nowego pokolenia z CD/DVD I komponentami sieciowymi, po prostu dać to co już zostało zrobione ale nieco unowocześnić z małą pomocą technicznie sprawnego producenta np. Willa I Am. Michael sie rozjaśnił.
Zaskakująco czegoś podobnego nie brał pod uwagę.

Kiedy grała muzyka , a ja nie zadawałem mu pytań , można było w nim zobaczyć iskry życia i energii. On mruczał trochę i w pewnej chwili wstał i odszedł w głąb innego pomieszczenia gdzie mógł się nieco poruszać do muzyki….. prawie tańczył.
Michael był tam ze swoimi dziećmi . Nie widziałem ich, ale Paddy, właściciel studia, powiedział, ze oni świetnie spędzają czas, on bawi się ze swoimi dziećmi i zachwyca się przepięknymi, wiejskimi krajobrazami .
Według Paddy’iego Michael wstaje rano i robi im śniadanie.... zwykle owsiankę i owoce. Zaczynam mieć nadzieję że życie Michaela jest tak normalne jak to możliwe.
Oczywiście nie jest. Nikt o nim nic nie wie.... czy on prowadzi samochód? Okazuje się, ze tak czasami... nawet miał telefon komórkowy zanim go zgubił dzień wcześniej.
To jest coś normalnego do czego ludzie mogą się ODNIEŚĆ.
Jeszcze raz mówię to jest pierwszy krok dla Michaela. On był podekscytowany i jednocześnie przerażony. To jest wszystko pozwiązane z uczuciem niepewności czy on może komuś zaufać czy nie.
Z tego punktu widzenia jego wizerunek jest dla nas przerażający. Może jednak z czasem się polepszy. Jestem całkiem pewny, że jest jeszcze więcej do pokazania

Zrodlo: accesshollywood / MJJForum / Jacksonworld


Byli prawnicy MJ'a brali udział w konspiracji.

Michael Jackson oskarża swoich uprzednich prawników o konspirowanie mające na celu nakłonienie go do dobrowolnego ogłoszenia się bankrutem. W dokumentach sądowych, które wpłynęły 29 sierpnia w Tarzana ( Kalifornia), ale są do wglądu dopiero teraz Jackson oskarża byłych adwokatów Ayscough & Marara o to, że „próbowali innych prawników skłonić do tego, by połączyli z nimi siły w zmuszeniu Jacksona do do dobrowolnego ogłoszenia się bankrutem...” Jackson także twierdzi w pozwie, ze Brent Ayscough, adwokat, który bez powodzenia reprezentował go w pozwie złożonym przez byłego partnera biznesowego Marca Schaffela groził, że odkryje w prasie poufne informacje o Jacksonie, łamiąc zasady etyki zawodowej i popełniając zarówno wykroczenia: zaniedbania obowiązków i zagrożenia interesów biznesowych klienta.


Zrodlo: MJJForum / Jacksonworld
____________________________________________________________________________

Falszywe zdjecia w gazecie


Data: 13.10.06r.


R. Bain zaprzecza jakoby na zdjeciach zrobionych w Saint – Tropez i opublikowanych w New York Daily News byl Michael Jackson.
Wedlug NY Daily News na zdjeciach znajduje sie artysta w kobiecym stroju i butach. R. K. Bain powiedziala, ze to nie jest Michael a poza tym od lat nie byl w Saint –Tropez.
Michael Jackson zada przeprosin i wycofanie tej informacji.

Podczas 24 godzin gazeta zaproponowala wycofanie tej rewelacji.

Gazeta "Fakt"/\


Zrodlo: Raimone K. Bain / MJJForum
____________________________________________________________________________

2 Seas Records przedstawaia oswiadczenie dot. singla "I Have a Dream"


Data: 05.10.06r.


2 Seas Records zaprzeczyl sprawozdaniom, ze odmowiono wydania charytatywnego singla Michaela Jacksona. Fox News donosi, ze firma trzymala kurczowo nagranie z charytatywnego singla "I Have a Dream", mial byc wydany, by uzyskac, pieniedze dla ofiar U.S.A. Huraganu Katrina. Jednakze, rzecznik 2 Seas Records powiedzial, ze nie otrzymali zadnej prosby, od MJ by wydac nagrania.

Rzecznik 2 seas powedzial: "My zaplacilismy za caly projekt i dalismy Michaelowi wszystko czego tylko potrzebowal.","Co do przesylki,to nie bylo nigdy zadnej prosby, aby przekazac nagrania."

Rzecznik powiedzial, ze on nie byl swiadom zamiarow P. Jacksona, co zamierzal rozbic z jego wieziami z Bahrejnem.

W miedzyczasie Firma holdingowa AAJ Holdings z Bahrajnu - ktora zostala wynajeta by zajac sie utworzeniem tematycznego parku rozrywki i akademii muzycznej –odmowila udzielenia wyjasnien do poglosek o rozstaniu z MJ. Fox News donosila o rozstaniu ale rzecznik tej firmy odmowil wszelkich wyjasnien poniewaz sprawa byla "wciaz poufna".

Wlaczeni artysci do singla "I have a dream", to: Keisha Cole, Ciara, Snoop Dogg, Babyface and R Kelly.

Piosenka zostala napisana przez P. Jacksona w odpowiedzi na katastrofe, ktora zdarzyla sie w sierpniu ubieglego roku i byla najbardziej niszczaca i najbardziej kosztowna naturalna katastrofa w historii Stanów Zjednoczonych.


Zrodlo: gulf daily news / MJJForum
____________________________________________________________________________

Nowe doniesienia o nowym albumie Michaela


Data: 30.09.06r.


Michael jest "gotow aby przejmowac swiat"

Minelo 5 miesiecy, od kad Michael oglosil, ze przygotowywuje nowy album na nastepny rok 2007 wraz z Bahrainskom firmom 2 Seas Records. Podczas tych 5mies. duzo sie wydarzylo:

Kontrakt z 2 seas records zostal zerwany. Michaela rzeczniczka Raimone K. Bain oswiadczyla, ze kontrakt z Abdullhem Hamad Al-Khalifaem (Ksiaze Bahrainu) zostal zakonczony i nie bedzie dluzej z nim wspolpracowac.

Przewodniczacy nagran Guy Homles podobno mial byc odpowiedzialny za pilnowanie projektu, kiedy to ogloszono, Guy Homles powedzial w TV BBC, ze zdanej umowy nie podpisywal i zdanego projektu nie widzial. Tak wiec juz nie jest z MJ'em.

Natomiast utalentowany menadzer Stanton powedzial: "Michael jest gotowy, by znow przejac wladze na swiatem muzycznym. Nagral juz kilka goracych utworow. Jeden z nich zrobilem z nim, inny Teddy Reilly. Dajemy Michaelowi mnostwo surowych, ostrych utworowo. On zas pracuje nad melodiami do tych ostrych kawałkow.

Dodatkowo Stanton i Feemster dodaja, ze: spotkali Michaela podczas tworzenia albumu, i ich zdaniem Michael odchodzi od R&B, ktore charakteryzowalo jego ostatnie albumy, na rzecz bardziej urbanistycznego brzmienia.

Bain powiedziala:"Michael idzie pelna para tworzac swoja nowa muzyke." dodala takze, "Jest przygotowany do wydania nowego albumu."

Dodala takze, ze Will.i.am i Reilly nie dolaczyli do Jacksona w studio, chociaz jest mozliwe, ze dostarczyli mu kilka sciezek na mp3, ktore mu sie spodobaly.
____________________________________________________________________________

Michael i jego byla zona Debbie poszli na ugode


Jak podaje agencja AP. Michael i jego byla zona Debbie Rowe zawarli ugode w sprawie toczacej sie o opieke nad dziecmi.

"Nadal dopracowujemy szczegoly, ale dotycza one wszystkich argumentow obu stron" -powiedziala prawniczka Marta Almli. "Nie moge powiedziec nic na temat szczegolow ugody, ale mysle, ze nie zostalaby zawarta gdyby jej warunki nie odpowiadaly obu stronom. "Pani Almili dodala, ze "Jest to ugoda dotycząca wszystkich spraw."

Adwokat Michaela, Michael L. Abrams powedzial prawnej gazecie "The Daily Journal":"Moj klient jest bardzo zadowolony z rezultatów. Miejmy nadzieje, zeoni mogą teraz zacząć życ swoim życiem, zapominając o koszmarze tego procesu."

Nieznane sa jednak znane szczegoly spraw finansowych, oraz praw do odwiedzania dzieci przez P. Rowe.


Zrodlo: MJJForum / MJNI / calendarlive.com / KOP Message Board
____________________________________________________________________________

Michael nie pojawi sie na uroczystosci 50 lat "Bravo"


Data: 28.09.06r.


Teraz i w bliskiej przyszlosci Michael Jackson odmawia uczestnictwa w wszystkich galach, show, wystepach itp.. Pan Jackson koncentruje sie obecnie nad nowym albumem. Do tej pory Michael skonczyl prace nad 5-cioma piosenkami, ktore zostana opublikowane na nowym albumie.


Zrodlo: Bina / Malibu MJJ Fanclub / Jacksonworld
____________________________________________________________________________

Informacje o zalozeniu parku przez Michaela w Irlandii sa falszywe


Data: 22.09.06r.


Washington, D.C. ... ...wiadomosci powstajace w irlandzkich gazetach brukowych, z szeroko bedacymi doniesieniami dzisiejszymi, ze Michael Jackson ma plany, na otwarcie parku Leprechaun sa bledne i absurdalne.

Prosze sprawdzic prawidlowosc jakichkolwiek informacji w tym biurze zanim zostana one rozpowszechnione poza Irlandia, poniewaz wiekszosc informacji ,do tej pory podanych, byla nieprawidlowa.


Zrodlo: Raimone K. Bain / MJJForum
____________________________________________________________________________

10 lat minelo od koncertu Michaela na Warszawskim "Bemowie"


Data: 20.09.06r.


To dzis moja 10 rocznica koncertu Michaela na warszawskim "Bemowie". Dokladnie 10 lat temu 20 Wrzesnia 1996r. Michael zagral 1-szy koncert w Polsce trasa "HIStory", gdzie zgromadzil ponad 120 tys. a nawet prawie 130 tys. osob. Zatloczone bylo cale lotnisko, a atmosfera jeszcze wieksza, ludzie mdleli juz w pierwszych minutach koncertu "Krola Popu". Na koncercie byli takze VIP-y m.in.: uwczesny Prezydent Polski Aleksander Kwasniewski wraz z zona Jolanta Kwasniewska.

Wiecej informacji i przypominenia Tutaj i Tutaj.
____________________________________________________________________________

Michael przespacerowal ulice Dalkey


Data: 15.09.06r.(12.09.06)
Michael Jackson byl znow widziany w Irlandii. Mieszkancy glownej ulicy miasteczka polozonego na poludnie od Dublina, byli conajmniej zdumieni, gdy ujrzeli Michaela samotnie spacerujacego(oczywiscie pilnowalo go 2-och ochroniarzy, jadacych za nim w samochodzie).Michael odpowiadal kazemu, kto go pozdrowil.

Michael takze, zarezerwowal jedno z kin w kompleksie Dundrum aby obejrzec sobie spokojnie film w kinie.

Michael wraz z dziecmi przebywa w zamku Luggala w Wicklow, ktorego wlascicielem jest Garech Browne. Stad do tego miniaturowego zamku z siedmioma sypialniami jest okolo dwie mile odleglosci. Jednak wyglada na to, ze Michael bedzie sie ponownie przeprowadzal, poniewaz wlascicel Browne ma zamiar wynajmowac posiadlosc jakims bogatym Amerykanom podczas "Pucharu Ryder'a".


Zrodlo: wes / MJJForum / Jacksonworld Polska
____________________________________________________________________________

Michael odwiedzil Irlandzka ksiegarnie


Data: 08.09.06r.(Troszke stare wydarzenie..) 2 Wrzesnia 2006 Michael odiwedzil Irlandzka ksiegranie, wraz z trojgiem jego dzieci: Prince, Paris i "Blanket".
W skrocie: Asystenci Michaela zadzwonili na dzien przed przybyciem, z prosba o zamkniecie ksiegrani, poniewaz Michael przyjedzie aby zakupic pare rzeczy. Na co z ksiegarnii odpowiedzieli:"Oczywiscie, tylko jeszcze nas powadomcie kiedy, sie pokazecie."

Michael najpierw wszedl do sekcji "rozrywka" gdzie zakupil ksiazki z tekstami "The Beatels Lyrics", filmy muzyczne, oraz publikacje informacyjne. Natomiast dzieci Michaela byly jak burza, chodzily po calej ksiegrani i przychodzily do Michaela i mowily: "Tato, spojrz na te ksiazke","Tato sprawdz, te ksiazke. Spojrza na te magiczna ksiazke.","Tato, tato spojrz na to." Obsluga ksiegarnii, powedziala,ze "byly kochane."

Michael ubrany w odziez sportowa, wiedzial co dzieciaki chca. Paris kupila sobie magiczna ksiazke "Beano"

Wlasciciel ksiegranii, duzo nie rozmwial z Michaelem, tylko raz, kiedy dal Michaelowi ksiazke ze zdjeciami Irlandii, wtedy Michael tylko powedzial: "Oh moj boze, jest taka sliczna, dziekuje! Jestes tak dobry i slodki. Dziekuje ci!" Wlasciel, powiedzial o nich, ze "Byli doskonali!".


Zrodlo: The Turbridy Show / MJJForum
____________________________________________________________________________

Happy Birthday Michael!


Data: 29.08.06r.


Dzis Michael Jackson konczy 48 lat! Happy Birthday!

Update:Dzieci Michaela Jacksona sprezentowali tatusiowi urodzinowa zabawe!

Access Exclusive: Michael obchodzil jego urodziny w nieznanym miejscu w Europie, dowiedzialo sie Access Hollywood. Wczesnego poranka we wtorek, dzieci Michaela Jacksona poprostu zrobili krolowi muzyki pop niespodzianke urodzinowa z, ktorej tatus Michael byl pozytywnie zaskoczony.


Zrodlo: accesshollywood / Jacksonworld
____________________________________________________________________________


Pozar zagrazal "Neverlnad"


W Los Olivos (25 sierpnia) doszlo do pozaru, jako plomien zweglil ponad 16 hektarow posiadlosci. Ogien zblizal sie do glownego budynku z 400 metrow jednak zaden nie zostal naruszony. Ponad 100 strazakow + helikoptery strazy pozarnej walczylo, i opanowalo tak wielki pozar.

Nie wiadome jest jednak to, ile zwierzat bylo w "Neverland"zkim zoo, ktore tam mieszkaja, a w skald ich wchodza: slonie, zyrafy, taklowce i wielblad. Wladzie potwierdzily, jednak tylko to, ze nie byly one ewakuowane.

Lecz Kpt. Keith Cullom ze, strazy pozarnej powedzial, że: "Zwierzeta sa pod opieka, i nie ma z nimi zadnych problemow."

Ogien w pelni zostal zawarty o 19:30. Oficerowie sledczy pozostali na terenie do zmroku, usilujac okreslic co bylo powodem pozaru. Pana Jacksona nie bylo w Neverland, podczas pozaru. Od czasu, kiedy zostal uniewinniony od zarzotow o molestowanie, t.j. czerwiec 2005 mieszka w Bahrajnie. Pani Bain, publicysta Pana Jacksona, powiedziala: "Ogien mogl by sie bardziej rozszerzyc, jesli nie byl by trawnik na calym ranczu tak krótko obciety i swiezo podlany."

Ogien, zostal zauwazony o 14:25, wybuchl tylko na zachodniej stronie wesolego miasteczka.


Zrodlo: Santa Barbara News Press / MJJForum / jacksonvillage / Jacksonworld
____________________________________________________________________________


Thriller na liscie albomow wszechczasow


Nagrany w 1982r. album Michael'a Jackson'a "Thriller" dalej okazuje sie popularny wsrod Brytjczykow i uznali go drugim albumem wszechczasow.

Glosowanie zostalo przeprowadzone przez radio BBC2 aby wylonic 100 najpopularniejszych albumow w dziejach swiata.W glosowaniu bralo udzial 220.000 tys.ludzi ,tylko 201 głosow dzielilo album Michael'a Jackson'a od albumu "chłopakow z Liverpool'u" ,Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, czyli album z, ktorego Michael posaiada prawa autorskie ow piosenek.

Piatka albumow wszechczasow wybranych przez sluchaczy radia BBC2.

1. Sgt Peppers Lonely Hearts Club Band - The Beatles
2. Thriller-Michael Jackson
3. Joshua Tree - U2
4. Rumours - Fleetwood Mac
5. Wish You Were Here - Pink Floyd


Zrodlo: MJNI / MJPTForum
____________________________________________________________________________

Pozar na ranchu "Neverlnad"


Data: 26.08.06r.Wczoraj w Los Olivos (25 sierpnia) doszlo do pozaru, ogien rozprzestrzenil sie na sama posiadlosc Michaela Jacksona i otoczyl park rozrywki nie naruszajac zadnej z konstrukcji. W pozarze splonelo 40 akrow a w akcji bralo udzial okolo 100 strazakow oraz helikoptery.


Zrodlo: AP / USA Today / MJJForum / MJPTForum
____________________________________________________________________________

Wykryto spisek majacy na celu doprowadzenie Michaela Jacksona do bankructwa


Data: 08.08.06r.


Raymone Bain:
Jest to byc moze najwiekszy spisek w historii muzyki rozrywkowej: Michael Jackson oraz reprezentujace go osoby otrzymaly dokumenty, ktore ujawnily, ze kilku bylych adwokatow oraz doradcow probowalo naumyslnie wpedzic go w bankructwo.

Istnieja dowody na to, ze grupa bylych adwokatow probowala namowic innych prawnikow i wierzycieli Michaela do "dolaczenia sie do akcji, ktora miala zmusic klienta do ogloszenia bankructwa".

27 lipca 2006 roku Michael zapowiedzial wielkie zmiany w organizacji , oraz nakazal swym prawnikom przeprowadzic dochodzenie w tej sprawie i podjac dzialania przeciw osobom odpowiedzialnym za konspiracje, oszustwa i nieuczciwe transakcje. Jesli bedzie to konieczne, moga z tego postepowania wyniknac procesy karne lub cywilne. Istnieje rowniez duze prawdopodobienstwo, ze dokumenty owe zostana przekazane w rece prokuratora generalnego.

"Michael Jackson nie jest bynajmniej zaskoczony tym odkryciem", mowi Raymone Bain. "Na podstawie wydarzen, ktore mialy wplyw na jego kariere i zycie osobiste w przeciagu ostatnich kilku lat juz dawno nasunalo mu sie podejrzenie, ze pewne osoby, ktore powinny dzialac w jego interesie i ktorym powierzyl swe sprawy finansowe i prywatne, nie wykazaly sie lojalnoscia."


Zrodlo: Raimone K. Bain / MJJForum / MJPTForum
____________________________________________________________________________

Data: 25.07.06r.


Thriller na 3 miescu listy, najbardziej kontrowersynych video


W sondazu MTV, Michael ma 2 teledyski w najlepszej 10-ce.

Jak poprzednio informowano 22 czerwca na MTV UK, zbieralo glosy, dzieki ktorym najlepsze wideo "Lamiace wszelkie reguly" trafia na Top 100 Najlepszych Videoklipow.

Michaela Jacksona epika i kontrowersyjny krotki film potwora "Thriller" wszedl na miejsce 3. Podczas kiedy, finansowo najdrozszy nagrany teledysk "Scream" wszedl na miejsce 6.

"Thriller" zostal jednynie pobity przez skrupulatnie kontrowersyjne nagranie Madonny "Like a Prayer" i druzyne uczennic Britney Spears "Baby One More Time".

Wbrew najlepszym wysilkom fanow, zakazane wideo takie jak wiezienna wersja "They Don't care About Us" i noszacy zaprzeczenie "Black or White", nie byly spodziewane w Top 100.

Jednakze, to zawsze bedzie trudne kiedy MTV nie wlaczy ich do listy wybranych na pierwsze miejsce.
____________________________________________________________________________

Finish procesu Jeffrey'a Borer'a , ktory nagral rozmowe Michaela z Markiem Geragosem


Jeffrey Borer, ktory nagral rozmowe Michaela z Markiem Geragosem podczas lotu z Las Vegas do Santa Barbara w Listopadzie 2003 roku, zostal skazany na 8 miesiecy wiezienia.


Zrodlo: MJNI / AP / MJJForum
____________________________________________________________________________

Data: 23.07.06r.


Michaela partner do spraw biznesu, rozmawial na temat werdyktu


Heather Nauert i Bill Ritter w ABC News, zakomunikowali ta wiadomosc w prog. "Good Morning America."

20 Lipca 2006 - Kolejny dzien bitwy w sadzie w sprawie Michaela Jackosona i Pana. Schaffela, jednak tym razem obie strony stwierdzily, ze wygraly.

P. Schaffelowi, przyznano mniej niz, $1.4miliona dolarow, ktore zadal od Michaela Schaffela prawnik. Sad przynal, Michaelowi $200,000 jako za fakt, ze Michael zostal okradziony przez pana Schaffela.
Pan. Schaffel i jego prawnik, byli szczesliwi, przyznania im pieniedzy.

"Znow, Marc prawdopodobnie zostalby winnym mu wiecej niz tylko to," King powiedział w ekskluzywnym wywiadzie "Good Morning America". "Problem jest, w swiecie Michaela, nie masz, na to recepty. Masz usciski dloni i mrugniecia okiem i kiwniecia glowy. I z tego powodu, byla szansa, ze nie dostalismy niczego. Ale sad uwierzyl w duzo tych mrugniec okiem i kiwniec glowy i przyznal $900,000 i jestesmy wdzieczni za to."

Reprezentanci Jacksona powiedzieli, ze rzeczy zaczynaja sie patrzac w gore dla piosenkarza. Santa Monica County Superior Court, Judge Jacqueline Connor, ktory nadzorowal sprawe: Planuje trzymac oddzielna faze ksiegowosci proby, by spojrzec dalej na zadania Jacksona, ze Schaffel jest winien jemu pieniadze.

Howard King powiedzial, ze on nie oczekuje, by sad znalazl, wiecej pieniedzy dla Schaffela, ktore winien bylby mu Jackson.

"Ten sen sie spelnil [dla Jacksona] ale to nie bedzie stawalo sie prawda"

Jeszcze Schaffel powiedzial o Michaelu pare dobrych slow.

"Musze powedziec, ze z jego dziecmi Michael jest w 100% wspanialym ojcem". "Ma dla dzieci duzo czasu,i bardzo sie o nie troszczy."

Schaffel powedzial, ze Michael jest "Dosc znaczaca osoba jak nikt inny"

Michael jest w dobrym wieku: "On rozzlaszcza sie. Michael wrzeszczy, krzyczy, przeklina." powiedzial.


Zrodlo: ABC News / MJJForum-Europe
____________________________________________________________________________

Data: 15.07.06r.


Raimone K. Bain oswiadczyla


Jak pewnie wiecie,lub tez nie proces Michaela trwa w Santa Monica i po razkolejny Michael jest oskarzony

w tym procesie jego byly wspolnik Marc Schaffel oskarzyl Michaela, ze jest mu wienien pieniadze. Michael ma przeciwne-pozwanie przeciw Schaffelowi.

Raimnoe. K. Bain napisla nastepujace oswiadczenie:
"Lawa 6 kobiet i 6 mezczyzn zawrucily z powrotem F. Marc Schaffela? Twierdzeniem przeciw Michaelowi Jacksonowi dzis, ze Pan Jackson wienien jest mu milliony dolarow."
"W akcie, P. Schaffel pierwszy oskarzyl o $6 milionow... $4 miliony... $3.2miliony, $2 million, i w koncu $1.5 miliona."
"W rundzie 1, Lawa przyznala P. Schaffelowi $900,000. Jednakze takze przynzali P. Jacksonowi $200,000, plus za interes P. Schaffela falszerstwa, rozmowow o naruszenie powierniczego obowiazku."

Tom Mundell powiedzial, Glowny Obronca Prowadzacy, to byl wielki wynik dla Michaela. Sedzia podzielil proces na dwie fazy. W tej pierwszej fazie, sad uslyszal wszystkie zadania Schaffela i jednego zadania od Michaela.
W okolo dwa tygodnie pozniej, sedzia uslyszal dalsze zezniania reszty zadan Michaela przeciw Schaffelowi.
Wartosc pozostalych zadan Michaela przewyzsza mala ilosc netto w korzysciach Schaffela z Fazy 1 procesu i jestesmy przekonani, ze kiedy jest Faza 2 juz zakonczona, calkowite orzeczenie bedzie na Michaela korzysc.

L. Londell McMillan powiedzial, Glowny doradca Pana Jacksona. Nowy dzien dla Michaela Jacksona. Bylismy niechetni, zaplacic jedenego pensa wiecej niz ilosc Schaffela wina i wyrok okazalby sie pomyslny. Ten proces reprezentuje poczatek nowego podejscia i kierunku w biznesie Michaela Jackson.


Zrodlo: MJNI.com / MJJForum / AP
____________________________________________________________________________Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy | © Genius Michael Jackson 2005-2009 | All rights reserved