ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Newsy

Data: 30/12/2012 Podsumowanie roku 2012

Mija kolejny rok i pomimo faktu, iż Król Popu pozostał na zawsze żywy tylko w muzyce, to nie był to rok nudny. 2012 charakteryzuje się ściśle z 25 leciem albumu Bad i obdarzeniem nas przez firmę Sony jego ekskluzywnym wydaniem. Zostaliśmy obdarzeni 5 demami piosenek, które jak na ironie przypominają ukończone utwory a są to: "Al Capone","Free","Don't Be Messin' Round","Price of Fame" i "Song Groove (aka Abortion Papers)" oraz do całego tego zestawu booklet z fotami z sesji "Bad" oraz koncert z Wembley zgrywany z prywatnego VHSa Michaela. Do tego jeszcze dajmy film Spike'a Lee "Bad 25", który przedstawia kulisy tworzenia albumu, jednak, żeby go obejrzeć trzeba poświęcić 2 cudowne godziny (niemiecka stacja VOX nie wyemitowała pełnego dokumentu). Mniej hucznie ale w pamięci mamy także 30 lecie albumu "Thriller" firma Sony zlitowała się nad naszymi portfelami i szczęśliwie nie naciągała nas na kolejne koszta "nowego wydawnictwa". W nowym roku jednak zapewne będziemy obdarzani nie jedną jeszcze nowością od Michaela i dla tego śledźcie nasze doniesienia. Jesteśmy zawsze na czasie.

Źródło: GeniusMJ


Data: 1/12/2012 30 rocznica rewolucji w przemyśle muzycznym

Dziś mija 30 lat od zrewolucjonizowania muzyki rozrywkowej. Po chłodnym przyjęciu albumu "Off The Wall" Michael postanowił, że zrobi jeszcze lepszy album, który trafi na 1 miejsce list przebojów. Pierwotny ukończony projekt albumu "Thriller" trafił cały do śmieci a Michael się załamał jego wynikiem, jednak nie poddał się i od początku zaczął tworzyć nowy. Efekt ukończenia i wydania drugiego projektu albumu okazał sie spektakularny. Album w pierwszych dwóch miesiącach pokrył się Złotą i od razu Platynową płytą. Podczas rozdań Grammy Michael pobił rekord otrzymanych nagród dla jednego artysty. Otrzymał 8 nagród za album Thriller. Podczas wieczornego występu z okazji Motown 25 TV Special wykonał piosenkę Billie Jean oraz zelektryzował publiczność robiąc słynnego Moonwalka. Album stał się albumem wszechczasów i trafił w gusta wszystkich grup etnicznych, po czym niegdyś muzyczna stacja telewizyjna MTV po namowach i groźbach ze strony firmy wydawniczej wyemitowała pierwszy teledysk czarnoskórego artysty, który przebił wtedy barierę rasizmu i zrewolucjonizowało MTV przynosząc jej wielką popularność. Michael poszedł na całego i stworzył pierwszy rekordowy 13 minutowy teledysk do piosenki Thriller z ciekawą fabułą, efektami specjalnymi i niesamowicie porywającą choreografią taneczną. Na albumie znalazły się trzy  autorskie utwory Michaela; Beat It, Billie Jean i Wanna Be Startin' Somethin'. Album utrzymywał sie na miejscu 1 w USA przez 37 tygodni, w Wielkiej Brytanii przez 8 tygodni. Dziś jego sprzedaż sięga ponad 114 milionów egzemplarzy na całym świecie. 15 listopada 2006 roku Michael otrzymał diamentową nagrodę za sprzedaż ponad 104 milionów kopii albumu Thriller.
 

W związku z 30 rocznicą albumu Thriller zapraszamy was na świętowanie tego wydarzenia:
 

Thriller 30th Anniversary Party by Monika Bral
01.12.2012 (z soboty na niedzielę)
Start 21:00
Miejsce - Flash Club: ul. Zgoda 9, Warszawa .
Wjazd - 10zl, Strój Michaelowy (może być tylko gadżet)
Przewidywane zakończenie o 6:00
wiek: od +18 lat,
osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie z dorosłą osobą towarzyszącą.

http://www.michaeljackson.pl/index_pliki/thriller30_1.png 770 x 996

http://www.michaeljackson.pl/index_pliki/thriller30_2.png 455 x 588

www.souldance.pl - Szkoła Tańca Moniki Bral- promująca od 20lat!- jakość oraz technikę tańca - w takich stylach jak: funky jazz, old school hip hop, electric boogie, jazz rock funk soul i autorski program Moniki!- Jackson Style.


www.michaeljackson.pl - Patronat Medialny, strona fanów MJ.

Źródło: souldance.pl / MichaelJackson.pl / GeniusMJ


Data: 23/11/2012 Thriller 30th Anniversary Party by Monika Bral


1 grudnia 1982 roku zabrzmiały fenomenalne dźwięki Billie Jean, Beat It, Thriller czy Wanna Be Startin Somethin.

Z tej okazji będziemy świętować 30 lecie wydania najlepiej sprzedającego się albumu wszech czasów -"Thriller"!!!- ku czci naszego idola: artysty, geniusza, wizjonera i fenomenu - króla popu Michaela Jacksona.

We wspólnym szaleństwie - tylko dla niego pobijemy rekord tańczących osób w oryginalnej choreografii z klipu do piosenki "Thriller"!
A także na gorąco douczymy się i odtańczymy -"Beat it" -kolejny hit z płyty.
"Billie Jean" – istne szaleństwo na parkiecie i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla najlepszych tancerzy i naśladowców mistrza.

Oprócz wspaniałych piosenek z tego krążka, polecą też w przestrzeń wszystkie inne oryginalne płyty Michaela i tak aż do świtu - non stop :-)
Wszystko w atmosferze przesłania M.J.-L.O.V.E.!!!

Zagra dla Was dj Erwin, a Monika Bral - profesjonalny pedagog Jackson Style poprowadzi imprezę oraz ozdobi ją pokazami tańca w słynnych choreografiach M.J. - wraz z grupą pokazową swoich uczniów.

Dodatkowo:
- o godzinie 00:00 – Specjalny Pokaz by Monika Bral & Group
- po godzinie 01:00 - Ceremonia puszczenia utworu „Billie Jean” z oryginalnego vinyla z lat 80.


01.12.2012 (z soboty na niedzielę)
Start 21:00
Miejsce - Flash Club: ul. Zgoda 9, Warszawa .
Wjazd - 10zl, Strój Michaelowy (może być tylko gadżet)
Przewidywane zakończenie o 6:00
wiek: od +18 lat,
osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie z dorosłą osobą towarzyszącą.

http://www.michaeljackson.pl/index_pliki/thriller30_1.png 770 x 996

http://www.michaeljackson.pl/index_pliki/thriller30_2.png 455 x 588

www.souldance.pl - Szkoła Tańca Moniki Bral- promująca od 20lat!- jakość oraz technikę tańca - w takich stylach jak: funky jazz, old school hip hop, electric boogie, jazz rock funk soul i autorski program Moniki!- Jackson Style.


www.michaeljackson.pl - Patronat Medialny, strona fanów MJ.

Źródło: souldance.pl / MichaelJackson.pl / GeniusMJ


Data: 07/10/2012 Wspaniała sprzedaż Bad 25th

Sprzedaż albumu na 25 rocznice Bad wypada wspaniale. Legendarny album i jego trzecie wydanie z okazji 25-lecia pokazuje, że muzyka Króla Popu jest ciągle ponadczasowa. Po niespełna miesiącu od wydania 3.10.br. album Bad25th w Polsce sprzedaje się bardzo dobrze, pokrył się już Złotą płytą. Znów MJ Estate ogłosiło, że jedyny oficjalnie wydany koncert na DVD z Wembley jest w tej chwili numerem 1 na listach sprzedaży na całym świecie.

Źródło: MJ Estate / GeniusMJ


Data: 20/09/2012 Flash mob do piosenki "Bad" - Monika Bral!

22 września, w Warszawie, przed stacją metra Centrum na tzw. "patelni" odbędzie się pierwszy na świecie oraz w HIStorii Flash Mob do piosenki BAD, w wykonaniu Moniki Bral oraz jej grupy tanecznej. Godzina 18:00 - 19:00

Monika Bral:
Z okazji świętowania rocznicy 25-lecia wydania wspanialej płyty pt: "Bad" Michaela Jacksona - podążając za zrywem serca moim jak i fanów na całym świecie, postanowiłam również uczcić to wydarzenie w ramach swoich chęci i możliwości.

Jestem profesjonalnym pedagogiem tańca Jackson Style od 20 lat studiującym wszystko co się składa na style tańca Króla Popu, oraz wykładającym go od wielu lat wg. autorskiego programu od podstaw w znanych szkołach tańca w W-wie.

Zamarzyłam wraz z moimi licznymi uczniami stworzyć, oraz zatańczyć po raz pierwszy w historii - flash mob do tytułowej piosenki z tego krążka.

Zatańczymy Bad w formie flash mobowej..:-)

Możecie wziąć w tym udział jako uczestnik - statysta!

Wystarczy przebrać się w strój w stylu "Bad" i przyjść na miejsce wydarzenia :-)
Wszyscy fani mile widziani od 0-100 lat :-)

Chcemy pobić mały rekord w ilości uczestników :-) To od Polski dla Michaela na te rocznice :-) Będą z nami media!!!! Zapraszam

P.S. Gdyby byli chętni dołączyć jeszcze w aktywnej - tanecznej formie do zaaranżowanej choreografii - proszę pilnie o kontakt na maila: monika@souldance.pl


Więcej informacji o mnie i zajęciach - na stronie www.souldance.pl

Dołącz do nas i bądź na bieżąco z wydarzeniem na fb:

https://www.facebook.com/events/104273479730408/

Źródło: soudldance.pl / MichaelJackson.pl / GeniusMJ


Data: 05/09/2012 Zdrowie Jacksona, ubezpieczenie i e-maile Randyego Phillipsa.

Randy Phillips opuścił hotelowy apartament Michaela Jacksona w panice. Phillips był jednym z najpotężniejszych promotorów muzycznych na świecie, zatem rock’n’rollowy chaos nie był dla niego niczym nowym. Tym razem stan gwiazdora całkowicie wybił go z rytmu.

„MJ jest zamknięty w swoim pokoju, nietrzeźwy i przybity,” Phillips napisał w e-mailu do swojego szefa z Anschutz Entertainment Group – firmy z Los Angeles, inwestującej fortunę w wokalistę. „Staram się go otrzeźwić.”

Po drugiej stronie Oceanu, gdzie wciąż był wczesny ranek, szef AEG, Tim Leiweke, przeczytał tą wiadomość i od razu odpisał ze swojego BlackBerry: „Żartujesz, prawda?”

„Wrzeszczałem na niego tak głośno, że ściany trzęsły się w posadach,” odpowiedział mu Phillips. „Jest w okropnym stanie psychicznym i na przemian albo nienawidzi siebie albo nie dociera do niego, że już czas.”

Opowieść o tragicznej próbie powrotu Jacksona była powtarzana w wiadomościach, podczas procesu sądowego oraz w pełnometrażowym programie dokumentalnym. Jednakże skrywana tajna korespondencja AEG, do której dotarł The Times, ujawnia ciemniejszy obraz relacji między przeżywającym złą passę idolem a sztywną korporacją, przyjmującą zakłady o jego nieobliczalne talenty.

250 stron wiadomości pokazuje skalę, na jaką dyrektorzy byli świadomi wątpliwości co do stabilności Jacksona, kiedy przygotowywali serię jego 50 koncertów w Londynie.

Korespondencja ta stanie się zapewne centralnym punktem dwóch spraw sądowych, które mają się rozpocząć w przyszłym roku. Ubezpieczyciele koncertów żądają anulowania opiewającej na 17,5 mln dolarów polisy zawartej z AEG – firmą, która miała skłamać odnośnie stanu zdrowia Jacksona i jego gotowości do występów.

Spadkobiercy Jacksona zaś oskarżają AEG o przyczynienie się do śmierci Jacksona, poprze naciskanie na gwiazdora i jego powrót na scenę, mimo wyraźnych przesłanek, iż był na to zbyt słaby.

Prawnicy AEG (firma odrzuca te zarzuty) utrzymują, że większość korespondencji została ujawniona w związku z trwającą sprawą sądową. Twierdzą oni, że wiadomości, do których dotarł Times, były niekompletne i zostały ujawnione, by przedstawić firmę w negatywnym świetle. Prawnicy odmówili uzupełnienia treści e-maili, które według nich nakreślić miały pełniejszy obraz sytuacji, zasłaniając się nakazem ochronnym nałożonym przez sędziego w procesie cywilnym.

„Jeżeli pracuje się w tej branży, współpracuje się z osobami, które mają ogromne problemy finansowe,” mówi prawnik AEG Marvin Putnam. „Michael Jackson był dorosły i… i to bezczelność twierdzić, że nie był wstanie zadbać o swoje własne sprawy.”

Michael Jackson był mega gwiazdorem, ale miał też historię nieudanych inwestycji i odwołanych występów, które spędzały mu sen z powiek, kiedy AEG rozpoczęło z nim negocjacje jesienią 2008 roku.
Jeszcze przed spotkaniem z Jacksonem – według ujawnionej korespondencji – dyrektorzy AEG na najwyższym szczeblu, łącznie z miliarderem Philem Anschitzem, rozglądali się za polisą ubezpieczeniową, która miałaby ochronić firmę, jeśli koncerty nie doszłyby do skutku.

Anschutz zaprosił Jacksona na spotkanie w willi w Las Vegas we wrześniu 2008 roku. Paul Gongaware, dyrektor z AEG, który znał Jacksona, przesłał kolegom wiadomość ze strategią spotkania. Kazał ubrać się zwyczajnie, bo jak powiedział „MJ nie ufa ludziom w garniturach” i być gotowym na rozmowy „o głupotach” z „Mickey’em”.

Według korespondencji firma zaproponowała będącemu w finansowych tarapatach gwiazdorowi światową trasę, na której zarobiłby na czysto 132 mln$. „Nie jest to kwota, o której będzie chciał słyszeć. Uważa, że jest wart więcej,” ostrzegał Gongawere. Zasugerował, by zamiast tego mówić o grubych sumach.

Piosenkarz podpisał kontrakt z AEG w styczniu 2009 roku. Zgodnie z umową AEG miało wyłożyć pieniądze na serię koncertów w O2 Arena w Londynie, a Jackson zobowiązał się dać „koncerty pierwszej klasy”. Gdyby Jackson nie dotrzymał umowy AEG przejęłoby kontrolę nad jego pogrążoną w długach firmą, zaś zyski z jego katalogu muzycznego miały zrekompensować koszty poniesione przez AEG.

Zarówno wewnątrz firmy jak i poza nią nie brakowało osób, które wątpiły w ten projekt. Dan Beckermann, dyrektor ds. operacyjnych AEG, wysłał Phillipsowi link do słabego wystąpienia Jacksona w 2001 roku w MTV i zapytał, „Czy on naprawdę da radę?”

„Z czasem i po próbach, tak,” odpisał Phillips.
Wobec nacisków ze strony innego promotora odnośnie możliwości Jacksona, Phillips wypalił w e-mailu: „Musi albo czeka go finansowa katastrofa.”

Aby AEG mogło zawrzeć polisę na wypadek odwołania koncertów, kontrakt zakładał konieczność badania medycznego. Dziewięć dni po podpisaniu umowy przez Jacksona, w jego domu w Holmby Hills pojawił się lekarz z Nowego Jorku, dr David Slavit. Stwierdził on, że Jackson jest w „doskonałym stanie” – na tą ocenę powoływało się w kolejnych miesiącach AE, utrzymując, że Jackson jest zdrowy.

Nie jest jednak jasne, jak przebiegło samo badanie. Slavit – otolaryngolog, który jako swoją specjalność podaje „troskę głos” – rozpisywał się w swoim raporcie o strunach głosowych Jacksona. Dokument ten AEG miało przekazać ubezpieczycielowi. W raporcie nie było jednak słowa o znanym problemie nadużywania przez Jacksona różnych substancji.

Wokalista przerwał wcześniej jedną trasę koncertową, aby udać się na terapię odwykową, jednak Slavit napisał, że „miało to związek z odwodnieniem i wyczerpaniem.”

Odpowiadając na pytanie w kwestionariuszu, czy „kiedykolwiek był leczony lub też czy istniały jakieś oznaki nadużywania alkoholu czy narkotyków,” Jackson zaznaczył „nie”.

AEG już w marcu chciało ogłosić powrót Jacksona podczas konferencji prasowej w Londynie. Kiedy jednak zbliżał się wyznaczony dzień, Jackson zapadł się pod ziemię. Na AEG padł poważny strach.

„Stawiamy wszystko na jedną kartę,” Gongaware napisał do Phillipsa. „Niech Mikey zobaczy, ile będzie go to kosztowało finansowo… Nie możemy zostać zmuszeni do zatrzymania tej machiny, a MJ będzie chciał to zrobić, bo jest leniem i ciągle zmienia zdanie, w zależności od tego, czego w danej chwili chce.”

„Jest w potrzasku. Nie ma wyboru… Podpisał kontrakt,” napisał Gongaware.
Publicznie jednak AEG zachowywało pozory. „Ten człowiek jest bardzo rozsądny, skupiony i zdrowy,” Leiweke zapewniał sympozjum branży muzycznej na dzień przed konferencją.

Jackson pojechał do Londynu, ale wedle tego, co Phillips napisał do Leiweke’a, gwiazdor był pod wpływem jakichś środków i nie chciał wyjść z pokoju hotelowego. Ostatecznie – jak czytamy w wiadomościach – Phillips i menedżer Jacksona musieli go ubierać.

„Jest przerażony na śmierć,” Phillips napisał do Leiweke’a.
– prawnik AEG – zasugerował w rozmowie, że Phillips przesadził w swoich e-mailach i powiedział, że zachowanie Jacksona sprawiało wrażenie „tremy”.

Jackson pojawił się na konferencji prasowej z 90-minutowym opóźnieniem. Jego krótka wypowiedź wydawała się 350 zgromadzonym reporterom chaotyczna i dziwna. Jednak entuzjazm fanów był niezaprzeczalny: sprzedaż pierwszych 10 koncertów zablokowała serwery Tickeetmaster.

Jak dowiadujemy się z dokumentów sądowych, dwa miesiące później Jackson i AEG dostali polisę z firmy Lloyd’s of London. Na czas prób w Los Angeles obejmowała ona wyłącznie wypadki. Miała później zostać rozszerzona o wypadek choroby i śmierci, jeśli Jackson przyjechałby do Londynu i został przebadany przez lekarzy wyznaczonych przez firmę ubezpieczeniową.

Przedstawiciele AEG poznali dr Conrada Murraya podczas prób w maju. W zeszłorocznym procesie, który doprowadził do skazania Murraya za nieumyślne spowodowanie śmierci Jacksona, świadkowie zeznali, że Jackson chciał, by AEG zatrudniło Murraya jako jego prywatnego lekarza na czas koncertów w Londynie. Wynagrodzenie doktora miało opiewać na kwotę 150,000 dolarów miesięcznie.

Murray miał wtedy ogromne długi i groziła ma utrata domu. Co noc podawał on Jacksonowi propofol, silny środek znieczulający, którym miał leczyć jego przewlekłą bezsenność – tak twierdził w rozmowie z policjantami.
Prawnicy AEG podkreślają, że w żadnej z wiadomości nie ma słowa o propofolu i zapewniają, że nikt w firmie nie wiedział o tym, że Murray stosuje ten środek. Jackson zmarł przed podpisaniem umowy z Murrayem, dlatego lekarz nie zobaczył ani centa od AEG.

Pierwsze niepokojące sygnały odnośnie prób z Jacksonem – jak dowiadujemy się z ujawnionej korespondencji – miały się pojawić w połowie czerwca, na miesiąc przed planowanym wyjazdem do Londynu. W wiadomościach czytamy, że Jackson nie przychodził na próby, powoli uczył się choreografii i musiał korzystać z playbacku podczas swoich sztandarowych numerów.

„MJ nie jest w wystarczająco dobrej formie, by nawet śpiewać na żywo i jednocześnie tańczyć,” dyrektor muzyczny koncertu informował swoich przełożonych. Jackson opuścił kolejny tydzień prób, a kiedy w końcu pojawił się 19 czerwca, był zbyt słaby, by wziąć w niej udział.

E-maile ujawnione przez The Times pokazują, że teraz obawy o stan umysłu Jacksona były coraz poważniejsze.
„Jest beznadziejnym przypadkiem,” napisał menedżer produkcji. „Wątpliwości są wszechobecne.”
„Mamy tu poważny problem,” Phillips napisał do Leiweke’a.

Reżyser koncertu, Kenny Ortega, oznajmił Phillipsowi, że ich gwiazdor nie jest gotowy na powrót i domagał się interwencji psychiatry. „Widzę silne objawy paranoi, strachu i jakby zaburzeń obsesyjnych. Uważam, że najlepsze, co możemy zrobić, to zaangażować psychiatrę, by jak najszybciej go zbadał.”

„Jakby były w nim dwie osoby. Jedna (głęboko w środku) stara się trzymać tego, kim był i kim wciąż może być i nie chce, byśmy z niego zrezygnowali. A druga osoba jest w tym słabym i niepokojącym stanie,” napisał Ortega, który znał Jacksona od 20 lat. „Uważam, że potrzebujemy tutaj pomocy specjalisty.”

Phillips sprzeciwił się prośbie natychmiastowej interwencji psychiatry. „Najważniejsze to, byśmy ani ty, ani ja, czy też ktokolwiek związany z koncertami nie zachowywali się jak psychiatrzy - amatorzy,” napisał Phillips.
Dodał, że Murray, „do którego ma coraz większy szacunek, im więcej ma z nim do czynienia,” jest przekonany, że wokalista jest gotowy.

„Ten lekarz jest niesamowicie skuteczny (potwierdziliśmy to u wszystkich) i ten występ wcale nie jest mu potrzebny, więc jest całkowicie obiektywny i etyczny,” napisał Phillips.
Podczas spotkania tamtego dnia, Jackson przyrzekł poprawę, a Murray obiecał, że mu w tym pomoże. Wedle wszelkich źródeł, dwa kolejne dni prób – ostatnie dwa dni z życia Jacksona – były wspaniałe.

Podczas niedawnej rozmowy, prawnik AEG powiedział, że firma odpowiedzialnie odpowiedziała na zgłaszane przez Ortegę i innych wątpliwości i wyrazy troski – wyrazem tego miały być monitorowane próby i rozmowy z Jacksonem jego lekarzem.

„Michael i doktor zapewniali, że wszystko z nim OK. Mieli wszystko pod kontrolą,” powiedział Putnam.
Wiele e-maili pokazuje, że w tym samym czasie firma Lloyd’s naciskała na AEG, by ustalić termin dokładnego badania medycznego Jacksona. Ubezpieczyciel musiał mieć pewność, że wokalista jest zdrowy, zanim rozszerzyłby polisę o wypadek choroby i śmierci – czyli o wypadki kluczowe, jeśli wziąć pod uwagę wiadomości płynące z prób.

Czterogodzinne badanie przez lekarzy z Lloyd miało być przeprowadzone przez trzech specjalistów i obejmować badanie kardiologiczne i krwi. Pośrednik AEG – jak dowiadujemy się z korespondencji miedzy przedstawicielami firmy – w rozmowach z Lloyd’s próbował przekonać ubezpieczyciela do zrezygnowania z badania. AEG sugerowało, by zamiast tego Murray ustnie przekazał ostatnią historię medyczną Jacksona. Lloyd’s nie zgodzili się.

Od zgody na udzielenie polisy w maju, firma Lloyd’s próbowała uzyskać od AEG dodatkowe informacje – dokumenty medyczne, szczegóły odnośnie codziennego programu fitness Jacksona oraz chcieli, by promotor odniósł się do medialnych doniesień o zdrowiu wokalisty.

„Zawsze bez odpowiedzi,” napisał ubezpieczyciel.
Lloyd’s twardo domagał się również dokumentacji medycznej z ostatnich pięciu lat. Firma ubezpieczeniowa napisała, że chce przekroju wszystkich lekarzy, wizyt w szpitalach i zabiegów kosmetycznych od roku 2003.

Wewnątrz AEG panowało przekonanie, że to Murray będzie najlepszym źródłem dla pozyskania tych dokumentów. W ostatnim tygodniu życia Jacksona przedstawiciele firmy wysłali do doktora przynajmniej dziesięć e-maili, w których przypominali mu o konieczności zebrania dokumentacji.

Jak dowiedzieliśmy się podczas procesu kryminalnego, Murray odpowiedział na ostatnią z tych próśb 25 czerwca, wysyłając z ciemnej sypialni Jacksona wiadomość, którą cytowano w sądzie. Napisał, że rozmawiał z Jacksonem i „nie uzyskał zgody”.

Murray powiedział policjantom, że niecałą godzinę później Jackson miał przestać oddychać.
Tydzień później AEG złożyło pozew domagając się całej sumy 17,5 mln dolarów ubezpieczenia, publicznie twierdząc, że polisa opiewała na ponad 35 milionów.

Ale krótko potem stało się jasnym, że śmierć Jacksona – tragiczna dla tych, którzy go kochali – była komercyjnym dobrodziejstwem dla jego spadkobierców i dla AEG.

Sam dokument „This Is It”, wyprodukowany przy współudziale AEG, przyniósł ponad 260 mln dolarów na całym świecie.
„Śmierć Michaela jest potworną tragedią, ale życie musi toczyć się dalej. AEG zbije fortunę na sprzedaży gadżetów, z zachowanych biletów, wystawy i z filmu/dvd,” Phillips napisał do kolegów z branży promotorów w sierpniu, dodając: „Wciąż chciałbym, żeby tu był!”
 

Harriet Ryan, Los Angeles Times

tłum.: anialim

Źródło: Los Angeles Times / GeniusMJ


Data: 29/08/2012 Happy Birthday Michael!

Czas mija, Sony wydaje nam kolejne materiały... Czasem i perełki muzyczne. Gdyby był dzis na scenie, mijałoby 41 lat na scenie a tymczasem za pasem 25 lecie albumu BAD, który ukaże się 18 września. Dziś dzień i wielki i smutny za razem. Nie ma Cię Michael już 3 lata ale tak długo jak pamięć o tobie będzie żyła tak ty pozostaniesz dla nas nieśmiertelny. Happy Birthday po raz 54!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: GeniusMJ


Data: 7/08/2012 Bad25 Anniversary Edition. Pełna lista utworów.

Epic/Legacy Recordings we współpracy ze Spadkobiercami Michaela Jacksona ogłosili dziś bardzo oczekiwaną listę utworów do albumu BAD25, który ukaże się 18 września. Świętujemy ten legendarny album wraz z pierwszym autoryzowanym i oficjalnie wydanym koncertem z trasy koncertowej Bad. W wersji ekskluzywnej będą trzy CD, dwie książeczki i pierwszy autoryzowany koncert na DVD z trasy Bad World Tour –  z dnia 16 lipca 1988, na ten dzień koncertu na stadion Wembley w Londynie bilety zostały szybko wyprzedane.

Utwory, które znalazły sie na tym albumie zostały cyfrowo odświeżone wraz z wcześniej nie wydanymi utworami Króla  Popu." BAD25 anniversary deluxe edition" CD i DVD zawierać będą:

CD 1; prezentuje cyfrowo odświeżone wersje największych hitów Michaela z oryginalnej płyty  BAD, w ich składzie, “Smooth Criminal,”  ”Man In The Mirror,” “Bad,” “Another Part of Me,” “The Way You Make Me Feel,” i  “Dirty Diana” wszystkie utwory z nienaruszona aranżacją jak na oryginale. “Leave Me Alone” został dodany jako bonus track z pierwszego wydania.

CD 2: oferuje fanom rzadkie utwory. jest ich na liście 13. 6 z nich to nigdy wcześniej nie wydane dema stworzone przez Michaela w jego domowym studio w Hayvenhurst Avenue w Encino, California. Znajdują sie także trzy bonus tracki z albumu Bad z 2001 roku. Wcześniej nie wydana wersja francuska utworu “I Just Can’t Stop Loving You,” i dynamiczna wersja “Speed Demon” remiksowana przez Nero i zupełnie nowy remix “Bad” stworzony przez elektryzujący duet Pitbulla i Dutch DJ Afrojack.

Nagrania zawierają paczkę refleksyjnych piosnek i duszę artystyczną Michaela Jacksona podczas sesji nagraniowej albumu BAD i zostały wybrane po to aby pokazać inny wymiar jego pracy nad płytą tj. tekściarza i geniusza muzycznego. Niektóre kompozycje są ukończone w całości przez  Michaela Jacksona – który ciężko pracował nad piosenkami do momentu aż upewnił sie, ze są one gotowe – można je uznać za ukończone. Inne są niedokończone ale oferują wewnętrzne spojrzenie w kreatywny proces jaki Michael przechodził i różne jego stadia. Na płycie znajduje sie demo, “Al Capone,” i wczesne stadium przemiany utworu, który został ostatnie nazwany  “Smooth Criminal,” “Don’t Be Messin’ Around,” jako przykład bardziej kompletnego dema i piosenka z początku zatytułowana, “Song Groove.” Piosenka znana potem pod nazwą "Abortion Papers” nad którą według Michaela zapisów, spędził dużo czasu chcąc wydać jak najlepiej odzwierciedlone uczucia i  coś bardzo osobistego za razem.

BAD25 – COMPLETE TRACKLISTING:

DELUXE BOX TRACK LISTING

CD ONE – Original Album

1. Bad

2. The Way You Make Me Feel

3. Speed Demon

4. Liberian Girl

5. Just Good Friends

6. Another Part Of Me

7. Man In The Mirror

8. I Just Can’t Stop Lovin’ You

9. Dirty Diana

10. Smooth Criminal

11. Leave Me Alone

 

CD TWO – Bonus Tracks, Unreleased Tracks, Demos, Remixes

1. Don’t Be Messin’ Around

2. I’m So Blue

3. Song Groove (A/K/A Abortion Papers)

4. Free

5. Price Of Fame

6. Al Capone

7. Streetwalker

8. Fly Away

9. Todo Mi Amor Eres Tu (I Just Can’t Stop Loving You, Spanish Version)

10. Je Ne Veux Pas La Fin De Nous (I Just Can’t Stop Loving You, French Version)

11. Bad (REMIX BY AFROJACK FEATURING PITBULL – DJ BUDDHA EDIT)

12. Speed Demon (REMIX BY NERO)

13. Bad (REMIX BY AFROJACK – CLUB MIX)

 

CD THREE – CD Live at Wembley Stadium July 16, 1988

1. Wanna Be Startin’ Somethin’

2. This Place Hotel

3. Another Part Of Me

4. I Just Can’t Stop Loving You

5. She’s Out Of My Life

6. I Want You Back / The Love You Save / I’ll Be There

7. Rock With You

8. Human Nature

9. Smooth Criminal

10. Dirty Diana

11. Thriller

12. Working Day And Night

13. Beat It

14. Billie Jean

15. Bad

16. Man In The Mirror

 

DVD – DVD Live at Wembley Stadium July 16, 1988

1. Wanna Be Startin’ Somethin’

2. This Place Hotel

3. Another Part Of Me

4. I Just Can’t Stop Loving You

5. She’s Out Of My Life

6. I Want You Back / The Love You Save / I’ll Be There

7. Rock With You

8. Human Nature

9. Smooth Criminal

10. Dirty Diana

11. Thriller

12. Bad Groove (the Band Jam section)

13. Working Day And Night

14. Beat It

15. Billie Jean

16. Bad

17. Man In The Mirror (Encore)

 

And Bonus Tracks Include:

1.     The Way You Make Me Feel (Performed at Wembley the previous night, July 15, 1988)

2.     I Just Can’t Stop Loving You/Bad (Performed at Yokohama Stadium, September, 1987)

Źródło: MJJUnderground / GeniusMJ


Data: 25/06/2012 3 Rocznica

Dziś mija już 3 rocznica od kiedy Michaela z nami nie ma. Jednak my nadal jesteśmy a póki żyją fani Michaela, on będzie nadal żywy. Pamiętamy o nim i z tej okazji, zapraszamy wszystkich MJowych ludzi i nie MJowych tak bardzo na imprezę w chłodzie dla Króla Popu, która odbędzie się: 30 Czerwca w Warszawskim Klubie "Why Not" ul. Wawelska 5, od godz. 21:00 do 6:00 rano. Impreza także dla osób niepełnoletnich ale z koniecznością towarzyszenia osoby dorosłej. A zanim przyjdziecie na tę niepowtarzalną imprezę, zabawić się możecie uprzednio na Zombie Walk gdzie zatańczycie "Thrillera" z pedagogiem Jackson Style - Moniką Brall. osoby, które nie czują sie w tej choreografii zapraszamy na wcześniejsze warsztaty taneczne z Moniką (koszt 35 zł) w szkole "Uanga" na tyłach CH Wileński.

TV w tym roku prezentuje dla nas:

E4ME TV (perski): cały dzień z teledyskami Michaela.

Europa Plus TV (kanał rosyjski): "Dzień Michaela Jacksona"

Super RTL (niemecki): Moonwalker oraz 100% Michael Jackson

SKY (niemiecki): The Life Of An Icon

Źródło: GeniusMJ


Data: 18/04/2012 Tribute 4 Michael Jackson

Już 30 czerwca w Warszawie, całonocna impreza MJ-owa aż do 6:00 rano!

Organizowana przez najlepszy duet wielbiący MJa:

   

Monikę Bral (Prof. pedagog Jackson Style w Polsce),

która nie tylko zaprezentuje pokazy taneczne ale także i nauczy.

   

dj Erwin (fan i kolekcjoner), dzięki któremu po raz kolejny będziecie mieć okazję tańczenia przy utworach MJa z jego prywatnej kolekcji.

Na tę okazję specjalnie dla Was zagra na CD oraz Vinylach

     

 Zapraszamy na III już Tribute 4 M.J.- w stolicy by Monika Bral.

 

Plan imprezy:

 

* 15:40-16:50 - warsztat taneczny z prof. pedagogiem Jackson style - Monika Bral - Thriller przygotowanie do tańca na „Zombie Walk”

 (koszt: 35zł.) [bez ograniczeń wiekowych]

 

*17:00-17.50 -prof. charakteryzacja dla chętnych do udziału w „Zombie Walk”

 (koszt: 5zł.) [bez ograniczeń wiekowych]

 

*18.00 - wspólny wyjazd na „Zombie Walk”

 

*19.00 - wspólny taniec do choreografii z Thrillera pod Kościołem Św. Anny w W-wie z grupami fanów MJa z całej Polski.

 

*21.00 – 6:00 Impreza MJ Music: Tribute 4 MJ

- muzyka Michaela przez całą noc zagrana przez dj Erwina, przeplatana pokazami prof. grupy Jackson Style - Moniki z uczniami - tańczącej słynne choreografie MJa w specjalnej aranżacji.

- konkursy, nagrody, flashmoby spontaniczne z Moniką do choreografii, ale przede wszystkim wspólne szaleństwo w hołdzie dla Króla i jego geniuszu!!!

 

Miejsce klub / Why Not (koszt: 10zł.) [osoby niepełnoletnie + opiekun]

  

Nasi partnerzy i patroni medialni to:

 

UANGA, która udostępnia nam wspaniałe miejsce warsztatów tanecznych.

WHY NOT?, - klub, w którym odbędzie sie impreza

SMJJ - Stowarzyszenie Michaela J. Jacksona, które specjalnie na tej imprezie przeprowadzi akcję zbierania nakrętek. Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć naszą akcję mogą przynieść na event dowolną ilość plastikowych nakrętek od butelek i przekazać je nam w ramach naszej akcji i działalności charytatywnej. // www.smjj.pl //

 

www.souldance.pl -Szkoła Tańca promująca jakość i sztukę tańca.

www.michaeljackson.pl -strona fanów MJ.

www.radiocrazy-hits.pl -internetowe radio.

Zapraszamy wszystkich fanów i nie tylko.

Strój Michaelowy - mile widziany :-)

 

Dołącz do nas na fb:

https://www.facebook.com/events/407900252577697/

  Co, gdzie, kiedy:

 • 30. czerwca, 2012

 • Klub / Why Not

  Warszawa, ul Wawelska 5 (dawny Fresh)

 • Rozpoczęcie o 15:40 - 21:00 (patrz plan powyżej)

 • Przewidywane zakończenie o 6:00

 • Cena biletów wstępu: 10 zł (sama impreza)

 • wiek: od +18 lat,

 • osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie z dorosłą osobą towarzyszącą.

    Dołącz do nas:

Źródło: MichaelJackson.pl / GeniusMJ


Data: 12/04/2012 JACKSONALIA 2012 Warszawa


Zapraszamy wszystkich na nietuzinkowe wydarzenie jakim będą JACKSONALIA 2012.

Tym razem bawić się będziemy 26.04. w Warszawie w Klubie Remont.


Impreza dla fanów i nie tylko z udziałem: Sobowtóra MJ, Jackson Style Moniki Bral i wielu innych atrakcji muzyczno - tanecznych.

Impreza dla osób 16+

Więcej informacji:

http://www.michaeljackson.pl/imprezy.html

Oficjalna strona Jacksonaliów:

www.jacksonalia.pl

Dołącz do nas na FB wydarzeniu:

http://www.facebook.com/events/385171828189570/


Źródło: MichaelJackson.pl / Jacksonalia.pl / GeniusMJ


Data: 17/02/2012 Spadkobiercy Michaela Jacksona (MJ Estate) pozywają byłego managera Dr. Thome.

W piątek "Michael Jackson Estate" pozwało byłego managera Michaela. Zarzuty jakie mu stawiają to, linia podpisanych kontraktów przynoszących własną korzyść za pomocą Jacksona w ostatnim roku życia piosenkarza.

Pozew przeciw Tohme R. Tohme wyszedł na świtało dzienne po ponad roku od kłótni między "Jackson estate" i byłym doradcą, który jak twierdzi, ma swoje 15 procent udziałów w ponad $310 milionach zarobionych przez Spadkobierców Jacksona od momentu śmierci.

Pozew zawiera żądanie odzyskania własności Jacksona, wpływów finansowych oraz odszkodowanie za wyrządzone szkody w tym także odrzucenie Tohme i jego rzekomego prawa do jakichkolwiek pieniędzy, które posiada "Estate".

Kontrakty obejmują refinansowanie długów Jacksona odnoszących się do Neverland Ranch oraz honorarium dla producenta, które Tohme wynegocjował na własną korzyść przy projekcie serii powrotnych koncertów Jacksona, które były zaplanowane w Londynie.

Estate oświadczyło: "Ten pozew jest potrzebny aby w końcu zatrzymać nadużycia powiernicze zobowiązujące Jacksona i szukać rozwiązania na zaistniałe egoistyczne podejście do spraw i do podpisanych porozumień opartych na wyzysku (Tohme'a) zachęcając Jacksona aby się na nie zgodził” oraz rekompensatę dla "estate" za pogarszającą się sytuację wobec zwrotu własności Jacksona.

Adwokat Tohmea, Paul Malingagio nie odniósł się do tego oświadczenia.

Tohme był managerem Jacksona od stycznia 2008 do marca 2009.

Adwokat Estate, Howard Weitzman napisał w oświadczeniu, iż oczekuje od byłego managera Jacksona, że ten wniesie swój własny pozew aby spróbować odnieść zyski finansowe od Spadkobierców.

Weitzman napisał, "Wiemy, iż fakty pokażą, że pozew Pana Tohmea będzie bezwartościowy i to będzie dowodziło tego, że Pan Tohme zaangażował Jacksona w szkodliwe interesy wykorzystując do tego dobrą znajomość z Michaelem Jacksonem już od ich wczesnej znajomości,”

Pozew daje świadectwo, że Tohme zmusił Jacksona do zapłacenia honorarium z tytułu znaleźnego klienta, włączając Jacksona do grupy, która ocaliła Neverland Ranch od przejęcia nieruchomości. Umowa ta przyniosła Tohmowi ponad $2.4 miliona i była tylko jedną z kilku, w które był zamieszany, a w których jak twierdzi "estate" miał on nieuczciwą korzyść jako doradca.

Tohme także negocjował honorarium dla producenta "This Is It". $100,000 miesięcznie za zaplanowane koncerty w Londynie, jednakże Jackson zmarł zanim rozpoczęły się koncerty.

Ten krok prawny zarzuca także, że Tohme nieuczciwe podpisał prawa do dzieł stworzonych przez Jacksona.

Tohme powiedział The Associated Press w czerwcu 2009, że musiał zarobić ponad $5 milionów dla "Jackson's estate", aby piosenkarz mógł zakupić "wymarzony dom” w Las Vegas.

We wrześniu 2010, Tohme chciał ponad $2.3 miliona od Spadkobierców i twierdził, że ma 15 procent swoich udziałów z dochodów z filmu "This Is It,” w, którym zostały użyte materiały z ostatnich prób Jacksona.

W napisach końcowych filmu, Tohme podpisał się jako osobisty doradca Jacksona.


Źródło: AP / Washingtonpost / GeniusMJ

Data: 15/02/2012 Frank Cascio: Mój przyjaciel Michael. Start konkursu.


Zapraszamy do konkursu na stronie www.michaeljackson.pl, w którym można wygrać 3 książki autora Frank Cascio: Mój przyjaciel Michael

Więcej informacji, zasady, opis nagród, pytania konkursowe tylko i wyłącznie na michaeljackson.pl

Aby być informowanym o zapowiedziach pytań zapisz się do subskrypcji

Subskrypcja MichaelJackson.pl

Część pytań będzie też na naszym Facebooku:

FB MichaelJackson.pl

Plakat promujący konkurs:

Plakat 400x600

Plakat 200x300

Źródło: MichaelJackson.pl / GeniusMJ

Data: 09/02/2012 Michael Jackson All Night Party by Monika Bral


Jako partner MichaelJackson.pl mamy przyjemność poinformować wszystkich fanów i nie tylko o "Michael Jackson All Night Party". Impreza mająca na celu wyciśniecie z Was ostatniego tchublank w rytmie muzyki Króla Popu - Michaela Jacksona... inspirowana przez Monike Bral - prof. pedagoga tańca Jackson Style (18 lat doświadczenia w tym stylu) ... ale przede wszystkim zakręconego fana i ambasadora tego artysty

Będą prof. pokazy, oryginalnych choreografii M.J. Nauka charakterystycznych kroków, konkursy, flashmoby i inne MJowe szaleństwa ... reszta dowolnie od nastroju imprezy... Fajne, klimatyczne miejsce, najlepsi dj-e, promocyjne ceny na barze.... dla fanów M.J. i nie tylko...

Gdzie, kiedy, o której, za ile:
 • UANGA Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ul. Białostocka 22, Warszawa
  25.02.2011 (z soboty na niedzielę)
 • Rozpoczęcie o 21:00
 • Przewidywane zakończenie o 4:00
 • Cena biletów wstępu: 10 zł
 • Wiek: od +18 lat, osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie z dorosłą osobą towarzysząc


Więcej informacji:
Imprezy MichaelJackson.pl

Plakat:

Plakat1
Plakat2

Dołącz do nas fb:
Wydarzenie FB

Źródło: MichaelJackson.pl / GeniusMJ

Data: 06/02/2012 Książka: Frank Cascio - Mój przyjaciel Michael.


Współpracując z MichaelJackson.pl mamy przyjemność ogłosić, iż książka Franka Cascio (był asystentem Michaela od kiedy ukończył 18 lat a z czasem awansował na menadżera. Producent "Private Home Movies" oraz "The Michael Jackson Interview: The Footage You Were Never Meant To See") jest już u nas!

W Polsce oraz w serwisie michaeljackson.pl

Znana już książka doczekała się przekładu na nasz język.

Data premiery: kwiecień 2012 WydawnictwoAkcent.pl

Ale już teraz zapraszamy do przedsprzedaży:

Księgarnia Wydawnictwa "Akcent"

Więcej na temat książki tutaj:

Książka Franka Cascio

A tym czasem do kwietnia daleko więc aby umilić Wam ten czas wraz z Wydawnictwem Akcent zapraszamy Was do konkursu, który zorganizujemy na dniach. Do wygrania będą 3 książki:

"Frank Cascio: Mój przyjaciel Michael"

Informację o konkursie będą na stronie michaeljackson.pl oraz rozesłane subskrypcją. Konkurs odbędzie się też na naszym Facebooku. Więc aby być na bieżąco zapraszamy już teraz:

Subskrypcja:

Subskrypcja michaeljackson.pl

Facebook:

FB MichaelJackson.pl

Źródło: MichaelJackson.pl / GeniusMJ

Data: 31/01/2012THE IMMORTAL World Tour by Cirque du Soleil teraz w Europie.


Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour by Cirque du Soleil kontynuuje elektryzujące przedstawienie. Zelektryzowali publiczność całej Północnej Ameryki, teraz czas na pierwsze Państwa Europy. Potwierdzono daty koncertów dla 16 miast!

Kup bilet na przedstawienie w Londynie, Sztokholmie i Helsinkach już dziś, 30 i 31 stycznia kup bilet do 10 miast od Niemiec aż po Austrię. I w końcu 1 lutego do Herning, Kopenhagi i Madrytu!

Przed-sprzedaż: tutajŹródło: MichaelJackson.com / GeniusMJ

Data: 26/01/2012 Michael upamiętniony pod chińskim teatrem Grauman


Michael Jackson został upamiętaniony przez swoje dzieci;  Princea, Paris i Blanketa, którzy odcisnęli rękawiczkę do piosenki Billie Jean, buty i swoje ręce. Przed teatrem na chodniku została zamocowana tablica z odciskami butów i autografem, które MIchael zrobił osobiscie w Las Vegas w 94 roku. Na te uroczystosc zorganizowana przez MJ Estate przybyli także rodzina Jacksona, Katherine, Jackie, Tito, Taj i inni. Przemówienie o Michaelu wygłosili; Chris Tucker, Smokey Robinson, Quincy Jones, Justin Biber i inni.Źródło: MichaelJackson.com / GeniusMJWebmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy | © Genius Michael Jackson 2005-2008 | All rights reserved