ENGLISH / POLSKI

Menu
Newsy
Akta & Rodzina
Biografia
Vitiligo(Bielactwo)
Neverland
Dyskografia
Koncerty
Kalendarz
Videografia
Filmografia & Wywiady
Nagrody
Notowania
W TV
Galeria
Fakty & Ciekawostki
Plotki
Książki
Poczucie humoru
Michael w Polsce & Park
Aktywność charytatywna
Charytatywne Single
Firmy
Cytaty
Artykuly & Wywiady
Sztuka
W oczach prasy
Skandal w 93
Proces 2003-05r.
Artyści o nim
Multimedia
FAQ
Archiwum Newsów
O Stronie
Aktywni fani
Forum
Linki

Newsy


Data: 31/12/2009 Przegląd roku 2009


Rok 2009 przyniósł nam wiele wydarzeń od bardzo radosnych do bardzo smutnych. Nie da się przemilczeć faktu, że odejście Michaela Jacksona był najważniejszym wydarzeniem 2009 roku. Jego strata to ból przede wszystkim dla jego rodziny, fanów i całego świata muzycznego jak i tego, zwykłego codziennego, gdzie Michael wspierał przeróżne organizacje, by pomagać innymi. Jego działalność charytatywna to jedna z największych filantropii, jaką prowadził artysta, którego imię i nazwisko zna cały świat, wspomagał, co najmniej 37 organizacji działających na rzecz chorób i potrzebujących począwszy od "AIDS Project L.A." przez "American Cancer Society" po "Volunteers of America" oraz jego własna, "Heal The World Foundation", prócz samych organizacji pomagał wielu ludziom, których spotykał, płacił za drogie operacje ratujące życie czy zdrowie, grał wiele koncertów charytatywnych, z, których zysk przekazywał na cele charytatywne, a także oddawał własne rzeczy na aukcję, aby wspomóc innych na końcu, najbardziej znane projekty, dzięki, którym dzieci w Afyrce otrzymały wielo milionowe wsparcie dzięki projektowi "USA For Africa" w piosence "We Are The World" czy mniej kojarzone wsparcie dla ofiar z World Trade Center w nagranej piosence "What More Can I Give", z, której udało sie zebrać dla potrzebujących ponad 50 milionów $. Serce Michaela dla potrzebujących było niezaprzeczalne tak samo jak i jego geniusz muzyczny, Michael zapisał sie w historii muzyki jako ikona i wyznaczył nowe standardy, w historii świata zatarł wiele granic, dzięki czemu zmienił świat a sama sprzedaż jego albumów za kilka lub kilkanaście lat z pewnością przekroczy miliard kopii. Jego teledyski przeszły do historii po przez ich innowacyjność, długość czy koszt; "Thriller" pierwszy najdłuższy i innowacyjny teledysk w formie krótkiego filmu, gdzie choreografia, muzyka i śpiew Michalea pobudza do tańca, "Scream" najdroższy teledysk w historii muzyki, koszt 7 milionów $, "Ghosts" 2 i 1 przed "Thrillerem" najdłuższy teledysk trwający 39 min, i zawierający 3 piosenki. Dokonania muzyczne Michaela można wymieniać godzinami, jednak jego głos, taniec i koncerty są nieśmiertelne. Michale Jackson odszedł tylko fizycznie, on nadal żyje, i będzie żyć dzięki jego nieśmiertelnej muzyce i naszej wielkiej do niego miłości, którą trzymamy wszyscy wewnątrz naszych serc.
A w minionym roku miały miejsce takie wydarzenia jak:

- Końcowe prace nad nowym studyjnym albumem.
- Zapowiedź Michaela trasy koncertowej.
- Pobity rekord sprzedaży biletów na koncerty na O2 Arena W Londynie oraz w samej kategorii koncertów:
* 1, 150, 000 biletów w 3 dni (33 bilety na minutę).
* Największa publiczność na koncercie 1 artysty w jednym mieście.
- Pośmiertne wydanie sfilmowanych prób do serii koncertów "THIS IS IT" w formie pełnometrażowego filmu.
- Pobity rekord w kinach, film "THIS IS IT" przebił widownię "Harrego Pottera" i "Władcę Pierścieni".
- Po pół roku od śmierci sprzedaż płyt Michaela sięgnęła 20 milionów egzemplarzy.
- 4 statuetki American Music Awards
- Uhonorowanie nagrodą Soul Train
- Wydanie 12kg księgi "Michael Jackson OPUS"

Co czeka nas w nowym roku 2010?

- Wydane na DVD & Blu-Ray "Michael Jackson's This is it" w tym wiele dodatków.
- 14 statuetka Grammy Awards
- Nowy album studyjny Michaela...?

The King And His Music Will Live Forever! Bądź na czasie z GeniusMJ!


Źródło: GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 22/12/2009 FBI odtajnia akta śledztw w sprawach Michaela Jacksona


We wtorek FBI odtajniło nagromadzone przez 17 lat dokumenty w śledztwach przeciw Michaelowi Jacksonowi. Większość z nich dotyczyła śledztw toczących się odnośnie zarzutów o molestowanie seksualne przez artystę.

Dziennikarze zaczęli przeszukiwać i redagować 333 strony, odtajnione przez FBI na ich stronie.

FBI zaznacza, że Jackson został oczyszczony ze wszystkich oskarżeń, jakie na nim ciążyły. Mówią o tym dokumenty odtajnione przez FBI ze względu na prośbę wynikłą z prawa U.S.A; Freedom of Information Act (przyp. tłum "Wolności Informacji"), złożonej po śmierci gwiazdy 25 czerwca 2009 roku.

W latach 1993 i 1994 oraz 2004 i 2005, toczyło sie śledztwo przeciw Panu Jacksonowi przez agencje prawa stanu Kalifornii, o możliwe dopuszczenie się molestowanie dziecka. Został z tych oskarżeń oczyszczony. FBI prowadziło wtedy czynności śledcze w tych sprawach. Biuro także prowadziło, śledztwo przeciw pogróżkom wobec Pana Jacksona i innym podobnym sprawom, w których potem doszło do skazania za popełnienie tego przestępstwa.

Dokumenty mówią o śledztwie FBI w sprawie mężczyzny, który wysyłał listy z pogróżkami zagrażającymi życie Pana Jacksona I Prezydenta George H.W. Busha w 1992. Uznano winę mężczyzny i został odesłany do federalnego więzienia, mówi FBI.

Dokumenty zostały stworzone przez biuro FBI w Los Angeles, gdy poproszono FBI o poprowadzenie sprawy w Kalifornii przeciw mężczyźnie, który został właśnie aresztowany za wysłanie kilku listów z pogróżkami. Mężczyzna ten, fałszywie podawał się za syna szefa mafii Johna Gotti, który groził Jacksonowi, że osaczy jego dom i go zabije. Taką samą treść wysyłał do prezydenta U.S.A i innych. Uznano, że mężczyzna jest niekompetentny dla sądu i odesłano go na odsiadkę 2 lat więzienia.


Źródło: FBI.gov / CNN.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 16/12/2009 Dodatki specjalne na "This is it" DVD & Blu-Ray (update: zwiastun DVD & Blu-ray)


Film "Michael Jackson's This is it" oprócz tego, że zostanie wydane 26 stycznia 2010 roku (W polsce 16 lutego 2010), będzie zawierać "dodatki specjalne" (Special Features). W wersji DVD znajdziemy takie dodatkowe materiały jak:

- Staging the Return - dwu częściowy dokument od kuchni
- The Gloved One - Kostiumy
- Wspomnienie Michaela dodatek
- Casting: Poszukiwanie najlepszych światowych tancerzy
- Zwiastun kinowy

W wersji Blu-ray (wydanie U.S.A.):

- Staging the Return - dwu częściowy dokument od kuchni
- The Gloved One - Kostiumy
- Wspomnienie Michaela dodatek
- Casting: Poszukiwanie najlepszych światowych tancerzy
- Zwiastun kinowy
- Blu-Ray Exclusive: Smooth Criminal Vignette
- Blu-Ray Exclusive: Dodatek tworzenie Smooth Criminal
- Blu-Ray Exclusive: Thriller Vignette
- Blu-Ray Exclusive: movieIQ prezentujący pełną listę utworów na "This Is It"
Cena DVD ok. 30-40 zł.
Źródło: thisisitondvd.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 12/12/2009 14 statuetka Grammy dla Michaela Jackona za życiowe osiągnięcia


Michael Jackson może i nie żyje, ale ma już 1 więcej statuetek Grammy od Taylor Swift w tym roku.

Król Popu został dziś odczytany jako odbiorca specjalnej nagrody Lifetime Achievement, Award, która zostanie mu oddana za miesiąc na 52 Gali Nagród Grammy. Będzie to już 14 statuetka Grammy w jego muzycznej karierze. (I być może nie ostatnia: Soundtrackowy album This Is It będzie brany pod uwagę do rozdania nagród w 2011 roku.)

Jackson dołączył do takich zmarłych i uhonorowanych artystów jak: Bobby "Mack the Knife" Darin, tak samo jak dobrze żyjący Leonard Cohen, Loretta Lynn i dyrygenta André Previn.

Specjalna statuetka zostanie wręczona na ceremonii tylko dla zaproszonych 30 stycznia, dzień przed wielkim show, które będzie na stacji CBS.


Źródło: E online / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 05/12/2009 Sony wydało teledysk do piosenki "This is it"


26 października wydano ścieżkę dźwiękową do filmu "Michael Jackson's This is it" pt. "This is it". Kilka dni temu został wydany oficjalny teledysk do tej piosenki. Teledysk jest stworzony ze scen filmu "Michael Jackson's This is it" i kilka nowych scen z prób nie włączonych do filmu.
Źródło: sonymusic / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 05/12/2009 Zarzuty ws. śmierci Michaela Jacksona poznamy w roku 2010W tym roku żadna z osób powiązanych ze sprawą śmierci Michaela Jacksona nie usłyszy zarzutów karnych. Prokuratura i policja wciąż bowiem pracują nad dowodami.

Jak donosi gazeta "Los Angeles Times", śledczy poprosili o pomoc fachowców: farmakologów i lekarzy, by ci prawidłowo odczytali zebrane dowody.
Stąd opóźnienie w przedstawieniu zarzutów karnych.

"Zarzuty zostaną przedstawione, ale to raczej kwestia miesięcy, niż tygodni" - twierdzi gazeta.
Przypomnieć należy , że osobą wokół której koncentrują się działania policji i prokuratury jest doktor Conrad Murray. To właśnie osobisty lekarz Michaela Jacksona wstrzyknął artyście - jak się później okazało - śmiertelną dawkę propofolu.

Murray zaprzecza, że ma cokolwiek wspólnego ze śmiercią Jacksona. Według adwokata lekarza, jego klient współpracuje z policją podczas toczącego się śledztwa.

Przypomnieć należy również, że według sekcji zwłok przyczyną zgonu wokalisty było zatrucie propofolem. Koroner uznał również, że Jackson został zamordowany.


Źródło: contactmusic.com / MJPF / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 03/12/2009 "Michael Jackson's This Is It" polski kinowy sukcesJak podaje United International Pictures, 393 tysięcy fanów obejrzało w polskich kinach film "Michael Jackson's This Is It". Efekt taki, film osiągnął w trakcie 5 tygodni jego obecności na dużym ekranie. Muzyka, która zainspirowała film – dwupłytowe wydawnictwo "This Is It" zadebiutowało w ścisłym Top 10 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w dniu premiery pokrywając się złotem a kilka dni później platyną.


Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________
Michael Jackson's THIS IS IT DVD i Blu-RayFilm "Michael Jackson's This Is It" będzie dostępny na DVD i Blu-Ray 26 stycznia 2010 roku.


Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 28/11/2009 Sprzedaż płyt Michaela przekroczyła 20 mln egz.This Is It - 1,745,000
Thriller - 3,342,000
#1's - 3,150,000
Essential - 2,583,500
Bad - 1,769,000
King Of Pop - 1,957,500
Dangerous - 1,515,500
Off The Wall - 1,497,500
Invincible - 828,000
History - 759,000
Motown Yrs - 486,000
J5 - Ultimate - 389,500

Tylko w tym tygodniu 501,500 egz.
Od czerwca 2009 - 20,022,000 egz.


Źródło: worldwidealbums.blogspot.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 23/11/2009 4 kategorie Michela Jacksona na American Music AwardsW nocy z 22 na 23 listopada w Los Angeles (Kalifornia) w Nokia Theatre odbyła się gala nagród American Music Awards, Michael Jackson wygrał w 4 kategoriach:

1.Pop/Rock Male
2.Pop/Rock Album, Number Ones
3.R&B/Soul Male
4.R&B/Soul Album, Number Ones

Nagrody odebrał jego brat Jermaine Jackson.


Źródło: ABC.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 12/11/2009 "THIS IS IT" dłużej w polskich kinachPolski dystrybutor filmu 'Michael Jackson's This Is It', którego premiera miała miejsce 28 października, postanowił o przedłużeniu terminu, pierwonie przewidzianej na 2 tygodnie projekcji, o kolejne 3 tygodnie. Film zagości na polskich ekranach kin do 3 grudnia 2009r.


Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________
Zwiastun Michael Jackson OPUS


Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 25/10/2009 MJMusic NightZapraszamy na najlepszą imprezę w mieście


Michael Jackson Music Night
Noc z muzyką Króla Pop

*Impreza w 100 % poświęcona twórczości Michaela Jacksona

oraz The Jacksons i Jackson 5

28.10.2009 // 21:00 // Klub Mirage (PKiN)

- wstęp wolny, >18, selekcja.
- w programie muzyka i teledyski
- imprezę prowadzi Dj Erwin

* lokalizacja:

Club Mirage
ul Plac Defilad 1
PKiN (wejście przy sali Kongresowej)
Warszawa

Organizator:

michaeljackson.pl & Club Mirage


Źródło: michaeljackson.pl / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 24/10/2009 Złoto dla "This is it"Już w najbliższy poniedziałek 26 października odbędzie się premiera najnowszej płyty Michaela Jacksona "This Is It", będąca inspiracją do ukazującego się 28 października filmu "This Is It".

Jak przystało na Króla muzyki POP, zainteresowanie jego nowym wydawnictwem jest tak duże, że album jeszcze przed premierą pokrył się złotem. Dzięki jednak tempu napływających ze sklepów muzycznych z całej polski zamówień, płyta zostawi złoty status w tyle, by po weekendzie pokryć się już platyną. Podwójny album oprócz premierowego singla "This Is It" zawiera 36 stronicową książeczkę stylizowaną na tourbook trasy koncertowej "This Is It" zapełnioną w 100% niepublikowanymi wcześniej zdjęciami z prób do koncertów, które odbyć się miały w londyńskiej O2 Arena.


Źródło: Sony Music Entertainment / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 23/10/2009 Michael Jackson uhonorowany na 2009 Soul Train AwardsKról Popu zostanie pośmiertnie uhonorowany nagrodą 2009 Soul Train na zbliżającej sie gali nagród 2009 Soul Train Awards. Wkład Michaela Jacksona w muzykę zostanie uznany specjalną nagrodą "Wykonawca roku" podczas gali, zaplanowanej na 3 listopada w Atlancie.

Michael Jackson i kilku członków rodziny Jacksonów pokazało się w programie Soul Train na początku ich kariery. Pamiątkowy występ Jackson 5 z 1972 piosenki "I Want You Back" nadal jest w pamięci z powodu niesamowitego talentu aktorskiego.

Obejrzyj 2009 Soul Train Awards w niedziele, 29 listopada o 21 na kanale Centric.

Poza tematem:
We wtorek 27 października, o godz. 19 (czasu EST) na stronie MichaelJackson.com zacznie się transmisja na żywo z "Red Carpet" ("Czerwonego Dywanu" przyp. tłum.) z premiery filmu Michael Jackson's This is It w Los Angeles.


Źródło: MichaelJackson.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 14/10/2009 Michael Jackson nominowany w American Muisc Awards w 5 kategoriach1.Artist of the Year
2.Pop Rock Male
3.Pop Rock Album,
4.R&B/Soul Male
5.R&B/Soul Album.

Głosować możesz tutaj!

Gala nagród odbędzie się 22.11.2009r.


Źródło: AMA / ABC.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 13/10/2009 Singiel "THIS IS IT", Anka bierze swoje udziałyPiosenka Michaela Jacksona "This Is It," wydana w poniedziałek, została współ napisana i nagrana w 1983 z piosenkarzem i tekściarzem Paulem Anka. Anka i spadkobiercy Jacksona potwierdzili informację w poniedziałek wieczorem.

Spadkobiercy Jacksona i Sony Music Entertainment nie zdawali sobie sprawy z historii tej piosenki, wzięli ją z pudełka z archiwum, i byli bardzo zaskoczeni, gdy zadzwoniłem do nich w poniedziałek, powiedział Anka.

Jackson, po sukcesie z albumem "Thriller", nigdy nie skończył tego duetu, który miał być stworzony dla albumu Anka "Walk a Fine Line", powiedział.

Latynoska piosenkarka hip-hopu Safire nagrała tę piosenkę i wydała w roku 1990 - pod tytułem "I Never Heard," powiedział.

"Ktoś niewinnie znalazł tę taśmę i nie wiedział, że Michael nagrał ją z kimś," powiedział Anka.

Rzecznik majątku Jamesa Batesa mówi, CNN iż "piosenka była napisana z legendarnym Paulem Anka."

"Wzięliśmy piosenkę, ponieważ tekst był odpowiedni do nazwy, jaką Michael nadał trasie koncertowej," powiedział Bates.

To był zbieg okoliczności, że pierwsze słowa piosenki są takie same jak ostatnie planowane tounre Jacksona, powiedział Anka.

Wydana w poniedziałek miłosna melodyjna piosenka była częścią promocji filmu Sony "Michael Jackson's This Is It," który ukaże sie za dwa tygodnie.

Anka powiedział, że była to "szczera pomyłka", z której specjalni administratorzy spadkobierców szybko zdali sobie z tego sprawę w poniedziałek.

"Zdali sobię sprawę z pomyłki," powiedział Anka "Przeprosili i dali mi moją część zysków wynikającą z praw autorskich. Zyski podzielono 50/50."


Źródło: CNN.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 12/10/2009 Singiel "THIS IS IT", posłuchaj teraz.


Być może Michael Jackson odszedł, ale nie oznacza to, że nie wyda nowej muzyki.

Pierwszą kroplą z morza niewydanych piosenek Michaela jest piosenka pt.; "This Is It," którą Sony zaplanowało wysłać do stacji radiowych w niedzielny wieczór. Na podstawie kasety, którą Michael pozostawił możemy powiedzieć, że zawierała tylko muzykę z pianina oraz wokal, a cała reszta została zbudowana. Dodano brzmienie i wokal jego braci. Piosenka puszczona jest podczas napisów końcowych w nowym filmie, prawdopodobnie nie przypadkowo nazwana jest "This Is It."'

Być może będzie więcej materiałów dla fanów Jacksona, którzy kontynuują swoje oddanie (I wydawanie pieniędzy) kupując kolekcje Jacksona, które znajdą sie na 1miejsach list sprzedaży jak "Number Ones", który jest najlepiej sprzedającym się albumem tego roku póki co, przez co przyćmione zostały nagrania Taylor Swift, Eminema i U2. Jackson umarł 25 czerwca, a Sony i majątek Jacksona dopiero zaczęli długi proces odkopywania muzycznego archiwum.

Rob Stringer prezes Columbia/Epic Label Group, z dywizji Sony powiedział; "Mamy prawdopodobnie około 100 piosenek w różnym stanie zakończenia produkcji.", "A uważamy, że jest tego prawdopodobnie o wiele więcej. Nie przeszukaliśmy jeszcze poprawnie całego archiwum. Jest to zbyt trudne, by to teraz wykonać.''

Jeśli "This Is It" jest jakimkolwiek śladem, to pochodzenie pozostałych piosenek Jacksona może być trudne do ustalenia. Nie jest jasne, kiedy piosenka została napisana czy nagrana, powiedział Stringer, a Sony oficjalnie uznało, że kaseta pochodzi z ok. 1991 roku, ery albumu "Dangerous." Lecz mogło być to znacznie wcześniej, prawdopodobnie nawet mogą to być wczesne lata albumu "Off the Wall," z 1979 roku.

"Po prostu znaleźliśmy piosenkę," powiedział Stringer. "Była zatytułowana "This Is It." Była w pudełku, i przesłuchaliśmy ją."

"This Is It" to także nazwa niedoszłych 50 koncertów Jacksona, które miały odbyć się w Londynie, jednak powiązanie tych faktów nie jest jasne; z tego, co wie Stringer i inni z produkcji, to, to, że piosenka ta nie była częścią koncertów. Ale będzie, zostanie zawarta na albumie soundtrack z tego filmu, wraz z jego poezją zatytułowaną "Planet Earth," standardowymi wersjami 14 hitów Jacksona i kilkoma wersji demo z lat 80'. Album pojawi się w sprzedaży 27 października, a film zostanie wyświetlony na dzień później, ale wcześniej wydana piosenka "This is it" nie będzie sprzedawana jako singiel.

Jackson nagrał wiele piosenek we współpracy i często zostawiał swój wokal niekompletny, powiedział Stringer. Od śmierci Jacksona wielu producentów przychodzi i mówi, że nagrywali utwory z Mchaelem. Jeden z możliwych projektów, jaki może być, dodaje Stringer, to 30 rocznicowy album "Off The Wall", nad, którym Sony i Jackson prowadzili rozmowy.

Sony posiada prawa wydawnicze do wszystkich nagrań Jacksona nagranych podczas kontraktu. Ale od tamtej pory mogą być inne nagrania stworzone po wygasłej, około 5 lat temu umowie. Inne firmy mogą także podpisać umowę, a majątek Jacksona prowadzi już rozmowy z Universal o tych nagraniach, informują ludzie, którzy są powiązani z tymi rozmowami, ale nie są upoważnieni do oświadczeń publicznych.

Kolejnym wyzwaniem w wydawaniu nowej muzyki może być ochrona. Sony i majątek pilnują muzyki i informacji bardzo ściśle, uciekli się do niezwyczajnej ochrony, aby zabezpieczyć "This Is It" od przecieku. Radiowcy, powiedzieli, że poinformowano ich w piątek wieczorem, że otrzymają piosenkę o północy w niedziele - Sony także planowało, ją puścić na MichaelJackson.com - i nawet wtedy nie mogli jej usłyszeć.

"Normalnie chłopaki z firm nagraniowych puszczają kilka sampli piosenki," powiedział Brian Thomas, wice prezydent stacji radiowej, która puszcza klasyczne hity w CBS Radio i reżyser programu WCBS-FM i WWFS-FM w Nowym Jorku. "Ale tym razem, nikt tego nie miał.''

I nawet tak wysoka ochrona, na nic się zdała. 43 sekundy piosenki wyciekło w weekend, widocznie od Sony w Japonii. Urywek o niskiej jakości rozmnożył się na YouTube i szybko został też zdjęty, w podobny sposób jak gra w kotka i myszkę a także przez prawa autorskie.

Sony zabroniło puszczania piosenki The New York Times. Ale patrząc na wyciek, jest to ballada, przerywana delikatnymi nutami gitary a bogata w dźwięk orkiestry. Ludzie, którzy mieli okazję słyszeć cały utwór, opisali ją jako inspirującą piosenkę o miłości. "This is it/ Here I stand," ("To jest to, jestem tutaj" przyp. tłum.) śpiewa Jackson. "I'm the light of the world/ I feel grand.''("Jestem światłem świata, czuję sie wielki" przyp. tłum.)

Fani online z inicjatywą, ale jednak, szybko zorientowali się, że "This Is It" nie jest właściwie taka nowa. Ma wielkie podobieństwo do "I Never Heard," piosenki z roku 1991 śpiewaną przez piosenkarkę R&B, Sa-Fire, która została napisana przez Jacksona i Paul Anka. Stringer powiedział, że do póki fani o tym nie mówili, nie miał pojęcia o powiązaniu. "Na prawdę nie mam pojęcia, jak zaczyna sie ta piosenka," powiedział.


Źródło: michaeljackson.com / thestar.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 10/10/2009 Singiel "THIS IS IT" (update: 43 sek. piosenki)Niewydana piosenka MICHAELA JACKSONA "THIS IS IT" zostanie ujawniona o północy 12 października na stronie MICHAELJACKSON.COM

W NOWYM YORKU - gdy wybije godzina 12 (północ EST) 12 października zostanie ujawniony nigdy przedtem niewydany utwór Michaela Jacksona - singiel zatytułowany "This Is It" - ujawniony będzie dla całego świata na stronie www.MichaelJackson.com. "This Is It" to najnowsza piosenka, która odznaczy kolejny ekscytujący moment w historii muzyki. Utwór jednego z najbardziej światowo szanowanych artystów; prezentujący tło wokalne przez braci Michaela, The Jacksons, piosenka zawarta w końcowej sekwencji nadchodzącego filmu Sony Pictures' MICHAEL JACKSON'S THIS IS IT i zawarta na 2-dyskowym albumie CD, który stanowi soundtruck dla przygotowanego Michael Jackson's This Is It i jemu przewodniczy. Okładka singla - nowe zdjęcie Michaela zrobione z ostatnich jego prób na Staples Center - także zostanie ujawniona.


43 sek. "This is it"


Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 09/10/2009 Album "THIS IS IT"Dysk 1 "This Is It" to oryginalne wersje największych hitów Michaela zaaranżowane w taki sam sposób jak w filmie. Dysk ten kończyć się będzie dwoma wersjami nigdy niewydanymi piosenki "This Is It." Ta piosenka jest zawarta w filmie na sekwencji końcowej i zawiera chórki wokalne śpiewane przez braci Michaela, the Jacksons.

Dysk 2 oferuje niewydane wcześniej wersje, niektórych utworów klasycznych. Ten dysk to także dotykająca mowa Michaela w jego poezji pisanej zatytułowanej "Planet Earth", której nigdy dotąd nie puszczano.

Dysk 01
1. Wanna Be Startin’ Somethin’
2. Jam
3. They Don’t Care About Us
4. Human Nature
5. Smooth Criminal
6. The Way You Make Me Feel
7. Shake Your Body (Down To The Ground)
8. I Just Can’t Stop Loving You
9. Thriller
10. Beat It
11. Black Or White
12. Earth Song
13. Billie Jean
14. Man In The Mirror
15. This Is It
16. This Is It (Orchestra Version)

Dysk 02
1. She’s Out Of My Life (Demo)
2. Wanna Be Startin’ Somethin’ (Demo)
3. Beat It (Demo)
4. Planet Earth (Poem)

Data wydania: 23.10.2009.


Źródło: thisisit.shop.bravadousa.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 02/10/2009 Szokujące wyniki autopsji: Jackson był w dobrym stanie zdrowia

Wynik autopsji Michaela Jacksona był szokujący, ale nie z powodu tego, czego nie zawierał, przeciwnie. W zawartości raportu czytamy: piosenkarz był w stosunkowo dobrym stanie zdrowia, jak na swój wiek i nie wykryto u niego żadnych nielegalnych leków w układzie.

Stan fizyczny Jacksona, szczegóły autopsji zdobyte przez Associated Press mogą być pomocne dla prokuratury przy stawianiu osobistemu lekarzowi Michaela zarzutów. Lekarz powiedział policji, że podał silny lek piosenkarzowi przed śmiercią.

Koroner uznał śmierć 50 letniego Jacksona za zabójstwo z powodu zanieczyszczając jego organizm kilkoma anestezjologicznymi lekaimi wraz z propofolem. Koroner stwierdził, że znaleziony propofol w organizmie był podany w niewłaściwy sposób, bez potrzebnej aparatury medycznej.

Wynik autopsji, jest potencjalnym dowodem w oskarżeniu Murraya - iż Jackson zataił swój wcześniejszy stan zdrowia zwiększając tym samym ryzyko śmierci po przez leki jakie brał.

"To jest oczywiste, że Michael Jackson był zdrową osobą, której przyczyną śmierci był bezpośrednio podany mocny lek," powiedział Mark Werksman adwokat od spraw kryminalnych i były prokurator federalny. "Ten wynik autopsji wydaję się być łatą dla prokuratury, iż przyczyną jego śmierci było przedawkowanie."

Na przesłuchaniu Murray powiedział, policji, że podał 25 miligram propofolu Jacksonowi. Jednak, to zbyt mała dawka, która mogłaby pomóc mu zasnąć na tak długi czas, powstaje więc pytanie o tym czy Murray coś źle zapisał czy policja źle zinterpretowała to co im powiedział.

Koroner z Los Angeles pokazał raport, w którym były szczegóły takie jak: waga 62 kg, która jest normą przy wzroście 175 cm. Jego serce było mocne bez jakichkolwiek śladów chorób. Jego nerka i wiele innych narządów były w normie.

Raport także mówi o szczegółach wyglądu ciała od głowy do palców stóp.

Miał 7 cm bliznę za lewym uchem i jeszcze jedną za prawym. Bliznę także miał na nozdrzach i jedną, 10 cm bliznę na prawym barku. Miał parę blizn o wymiarach 7 cm na szyi i mniejsze blizny na dłoniach i nadgarstku. Była także mała blizna nie daleko pępka i 5 cm blizna na prawej ręce od strony brzucha.

Zaczynał łysieć z przodu głowy, ze swoich wcześniej opisywanych krótkich i mocno kręconych włosów. W miejscu łysiny był zrobiony ciemny tatuaż rozciągający sie na czubku głowy od ucha do ucha.

Widoczny artretyzm w dolnej części kręgosłupa i na niektórych palcach.

Koroner znalazł także depigmentację skóry na całej klatce piersiowej, brzuchu, twarzy i dłoniach. Raport także wspomina o tym, że aktywnie produkował spermę.


Źródło: AP / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 30/09/2009 Były adwokat Jacksona domaga się zapłatyByli obrońcy Michaela, Tom Mesereau i Susan Yu, domagają się 341,452 dolarów ze spadku po Jacksonie. Suma ta, to niezapłacone rachunki za usługi świadczone od lipca 2005 roku do lutego 2006,więc rachunki nie dotyczą usług świdczących po procesie o molestowanie. Pozew wpłynął do sądu w piątek 25 września.


Źródło: contactmusic.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 29/09/2009 "This is it" znów bije rekordyDokument o królu popu bije rekordy popularności:

- setki pokazów są już wyprzedane
- w Japonii sprzedano ponad milion biletów - na żaden film nie sprzedano nigdy więcej
- Sony ogłosiło, że po 24h, od kiedy bilety są dostępne - sprzedaż osiągnęła rekordowy poziom, raporty spływają, ale uważa się, że TII będzie filmem, który pobije wszelkie rekordy, jeśli chodzi o sprzedaż biletów na tak długi czas przed premierą
- w USA setki pokazów są wyprzedane, 80% wszystkich kupowanych biletów w serwisach internetowych dotyczyło właśnie TII
- w Londynie sprzedano ponad 30,000 biletów, znacznie więcej niż na "Harrego Pottera" czy "Władcę pierścieni", a zainteresowanie wciąż nie słabnie
- rekordowa sprzedaż notowana jest także we Francji, Niemczech, Holandii, Szwecji, Belgi i Nowej Zelandii.

Osoby zajmujące się sprzedażą biletów przez Internet obserwują rekordowe zainteresowanie filmem "Michael Jackson's This Is It". Dokument przedstawiający przygotowania króla popu do trasy koncertowej bije rekordy popularności na całym świecie.

Działające w Ameryce Północnej serwisy wyliczyły, że aż 80% wszystkich transakcji biletowych w Sieci dotyczyło "This Is It". W Wielkiej Brytanii dokument ustanowił nowy rekord - w ciągu pierwszej doby sprzedano ponad 30 tysięcy biletów.

A jak idzie sprzedaż w Polsce? Jak poinformował nas dystrybutor filmu, UIP, w ciągu pierwszych 24 godzin rozeszło się aż 7, 500 tyś. biletów.

"This Is It" będzie wyświetlany na całym świecie jedynie przez dwa tygodnie od 28 października. Przypominamy, że bilety na film możecie rezerwować TUTAJ.

Sieci kin w Polsce grających "Michael Jackson's This is it":

- Atlantic
- novekino
- Helios Kinoplex
- Cinema City
- SilverScreen
- kijów centrum
- Multikino
- Kinomax inowrocław
- kino forum bolesławiec
Więcej kin wktórce...


Źródło: bussinesofcinema.com / filmweb / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 26/09/2009 Oficjalna wystawa pamiątak i rzeczy Michaela Jacksona
Niezapomniana kolekcja osobistych rzeczy, kostiumów, Video, fotografii i innych rzeczy z jego osobistego dobytku

Bądź jeden z najpierwszych z całego świata, który obejrzy nigdy wcześniej nie pokazywaną kolekcję pamiątek Michaela Jacksona. Michael Jackson: The Official Exhibition showcases to wystawa jednych z najbardziej osobistych i ikonicznych pamiątek z życia i niezrównanej kariery nadzwyczajnego Króla muzyki Pop.

Wystawa pokaże powiększającą się sławę Michaela od The Jackson 5, gdzie zaczął wybijać się jako globalna super gwiazda i kończąc na spektakularnym show, które planował dać na The O2 Arena zanim niespodziewanie zmarł. Ta kolekcja będzie pokazywana w dziewięciu różnych galeriach i będzie zawierać ponad 250 obiektów.

Otwarcie: 28 października 2009 w The Bubble na The 02

Zdobądź swój bilet na wystawę Michaela Jacksona Tutaj!


Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 24/09/2009 Nowy album i piosenka Michaela JacksonaNIEWYDANA PIOSENKA MICHAELA JACKSONA ?THIS IS IT? ZOSTANIE WYPUSZCZONA 12 PAŹDZIERNIKA

SONY MUSIK ENTERTAINMENT ZAMIERZA WYDAĆ DWUPŁYTOWY ALBUM Z MUZYKĄ ZAINSPIROWANĄ FILMEM SONY PICTURES "MICHAEL JAKCSON'S THIS IS IT"

12 października ukaże się pierwsza piosenka Michaela Jacksona od czasu żałoby po śmierci tej wybitnej ikony muzyki- singiel będzie miał tytuł "This is it". Niedługo po tym Sony Music Entertainment's Columbia/Epic Label Group wyda dwupłytowy album This is it zawrający również muzykę zainspirowaną filmem z prób do nadchodzącej trasy koncertowej MICHAEL JACKSON'S THIS IS IT. Album ten będzie dostępny od 27 października, a jego premiera zbiega się ze świtową premierą filmu, która ma miejsce 28 października.

"Piosenka ta jest jedynie kolejnym przykładem na to, że Michael Jackson jest jednym z najwspanialszych boskich prezentów dla świata"- komentuje John McClain, jeden z producentów albumu.

Pierwszy album zawierać będzie jedne z największych hitów Michaela, ułożonych w tej samej kolejności w jakiej pojawiać się będą na filmie. Płyta zakończona będzie dwoma wersjami nigdy nie wydanego utworu "This is it". Ta piosenka zawarta jest w zakończeniu filmu i zawiera w sobie chórki śpiewane prze braci Michaela, The Jacksons.

Dysk drugi oferuje wcześniej niewydane wersje znanych już nam utworów artysty. Oprócz tego zawierać będzie czytany, bardzo wzruszający wiersz Michaela Jacksona pt. "Planeta Ziemia" ("Planet Earth"), który nie był znany nigdy wcześniej.

Tłumaczenie: by Katie

Źródło: michaeljackson.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 19/09/2009 Kolejne zwiastuny filmu THIS IS IT


Billie Jean

Human Nature
Źródło: thisisit-movie.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 14/09/2009 Oficjalny zwiastun filmu THIS IS IT"This is it" będzie miało premiere:

Państwo Data

Europa

Belgia 28-10-09
Bułgaria 28-10-09
Czechy 29-10-09
Dania 28-10-09
Niemcy 28-10-09
Hiszpania 28-10-09
Estonia 28-10-09
Grecja 28-10-09
Francja 28-10-09
Chorwacja 28-10-09
Islandni 28-10-09
Włochy 30-10-09
Łotwa 28-10-09
Litwa 28-10-09
Węgry 28-10-09
Holandia 28-10-09
Norwegia 30-10-09
Austria 28-10-09
Polska 28-10-09
Portugalia 28-10-09
Rosja 29-10-09
Rumunia 28-10-09
Szwajcaria 28-10-09
Słowenia 28-10-09
Słowacja 28-10-09
Serbia 29-10-09
Finlandia 22-Oct-10
Szwecja 28-10-09
Turcja 29-10-09
Ukraina 28-10-09
Wielka Brytania 28-10-09

Północna Ameryka

Kanda 28-10-09
USA 28-10-09


Ameryka Łacińska

Centralna América 28-10-09
Argentyna 28-10-09
Boliwia 28-10-09
Brazylia 30-10-09
Chile 28-10-09
Kolombia 30-10-09
Ekwador 30-10-09
Meksyk 30-10-09
Perú 29-10-09
Urugway 28-10-09
Wenezuela 28-10-09

Centralny Wschód / Afryka

Bahrain 28-10-09
Egipt 28-10-09
Etiopia 28-10-09
Izrael 29-10-09
Jordan 28-10-09
Kenja 29-10-09
Kuwait 28-10-09
Liban 28-10-09
Nigeria 28-10-09
Oman 28-10-09
Qatar 28-10-09
Płd. Afryka 28-10-09
Syria 28-10-09
Zjednoczone Emiraty Arabskie 28-10-09

Azja pacyfik

Australia 29-10-09
Chiny 30-10-09
Hong Kong 29-10-09
Indie 30-10-09
Indonezja 29-10-09
Japonia 28-10-09
Korea 29-10-09
Malezja 29-10-09
Nowa Zelandia 29-10-09
Filipiny 28-10-09
Singapur 29-10-09
Taiwan 28-10-09
Tajlandia 28-10-09
Wietnam 28-10-09Źródło: thisisit-movie.com / GeniusMJ
_________________________________________________________________________

Data: 11/09/2009 MTV jako pierwsze pokaże zwiastun filmu THIS IS IT podczas "2009 MTV VIDEO MUSIC AWARDS"
MTV jest partnerem Sony Pictures Entertainment i Sony Music Entertainment dzięki czemu, będzie miało możliwość pokazać premierowo oficjalny zwiastun z wielkim wyprzedzeniem daty premiery filmu "Michael Jackson's THIS IS IT" podczas "2009 Video Music Awards", które obędzie się w niedziele 13 września 2009 o 2:00 czasu środkowo europejskiego.

Zwiastun, który będzie miał premierę na "Video Music Awards" pokaże publiczności, po raz pierwszy, zadziwiający nowym film, który trafi do kin na całym świecie tylko na 2 tygodnie, zaczynając od 28 października 2009.
Źródło: MichaelJackson.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 04/09/2009 "Ostateczny spoczynek" Michaela JacksonaRodzina Michaela i około 200 ich bliskich przyjaciół zebrało się wieczorem w czwartek na wzgórzu, aby ostatecznie pożegnać, Michaela, który zmarł 10 tygodni temu.

Pogrzeb Jacksona mógł zabrać ze sobą pewną tajemnicę i kontrowersję, która pozostała z jego przykra śmiercią 25 czerwca.

Jego wielka rodzina była podzielona w sprawie ostatecznego spoczynku, ale matka Katherine Jackson zgodziła sie na pochówek w krypcie z dobrą ziemią, wewnątrz, której jest ochrona i zdobnicze Wielkie Mauzoleum na Cmentarzu w Forest Lawn w Glendale, Kalifornii.

Czwartkowy pogrzeb trwał 90 minut od momentu jego ogłoszenia, pozostawił dziesiątki sław - wraz z Elizabeth Taylor - czekających na przyjazd 26 samochodów wiozących klan Jacksonów.

5 braci Jacksonów zaczęło uroczystość - każdy z nich miał jedną cekinową rękawiczkę - nosząc bukiety kwiatów zakrywających trumnę i białe róże.

Córka Michaela, 11 letnia Paris, położyła na samej górze trumny koronę, która mówiła według rzecznika rodziny, "aby odznaczyć ostateczny spoczynek Króla Popu."

Po modlitwie Pastora Luciusa Smitha, muzyczna legenda Gladys Knight zaśpiewał hymn "His Eye Is on the Sparrow."

Clifton Davis zaśpiewał "Never Can Say Goodbye," hit, który napisał dla The Jackson 5.

Lisa Marie Presley, jedna z byłych żon Jacksona i córka Elvis, przybyła także na tę uroczystość, według informacji z oświadczenia rodziny. Nie wspomina jednak ono o Debbie Rowe, drugiej byłej żonie Jacksona i matce jego dwojga starszych dzieci.

Macaulay Culkin, aktor z filmu "Home Alone", który spędził wiele czasu z Jacksonem podczas dni Neverland Ranch, był tam ze swoją dziewczyną, aktorką Mila Kunis.

Aktorzy Corey Feldman i Chris Tucker także przybyli na tę uroczystość.

Założyciel Motown, Berry Gordy, który umożliwił pierwszy duży kontrakt nagraniowy zespołowi Jackson 5, i Quincy Jones, który wyprodukował album "Thriller" Jacksona, też tam byli. Producent muzyczny, Teddy Riley, który pomógł Jacksonowi w roku 1991 z albumem "Dangerous", także przybył.

Lista gości zawierała także ludzi z TV jak Suzanne de Passe, która wyprodukowała mini serial o rodzinie Jacksonów, i Kenny Ortega, który produkował Jacksona powrotne koncerty.

Thomas Mesereau, adwokat, który obronił sukcesywnie Jacksona w procesie o molestowanie dziecka, usiadł zaraz za rodziną Jacksonów.

Gdy godzinna uroczystość dobiegała końca, jego bracia podnieśli trumnę z Jacksonem i nieśli na jego ostatni spoczynek wewnątrz Wielkiego Mauzoleum, gdzie złożono go w jego krypcie o 21:43 (U.S.A. Czasu Pacyfiku) a 12:34 w piątek czasu środkowo europejskiego.

Oświadczenie rodziny mówi, że to było "jego ostateczne miejsce spoczynku."


Źródło: CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 28/08/2009 Koroner oficjalnie: Michael Jackson został zamordowanyJuż nie można mieć żadnych wątpliwości. Śmierć Michaela Jacksona to morderstwo - ogłosił koroner z Los Angeles, przedstawiając wyniki sekcji zwłok muzyka. Wyjaśniło się też dokładnie, co lekarze medycyny sądowej znaleźli w ciele zmarłego artysty.

Głównymi lekami, które 25 czerwca spowodowały śmierć Michaela Jacksona, były: propofol - silny środek znieczulający stosowany przez anestezjologów w szpitalach - oraz środek uspokajający Lorazepam.

W organizmie artysty wykryto też inne substancje farmakologiczne - Midazolam (działanie podobne do propofolu), Diazepam (środek uspokajający, odtwórcza wersja Valium), lidokainę (środek przeciwbólowy) i efedrynę (środek pobudzający) - wynika z oświadczenia koronera, który badał zgon muzyka.

W tej sytuacji tylko kwestią czasu wydaje się postawienie zarzutu zabójstwa osobistemu lekarzowi Michaela Jacksona. Doktor Conrad Murray odpowie przed sądem za podane artyście zastrzyków z tymi medykamentami.

Lekarz zeznał już policji, że wstrzykiwał Jacksonowi propofol w ciągu sześciu tygodni poprzedzających jego śmierć. Jego zdaniem można było tak zwalczyć bezsenność, na którą cierpiał gwiazdor. Dodawanie leków uspokajających miało z kolei osłabić działanie propofolu.


Źródło: AP / CNN / Dziennik.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 25/08/2009 Koroner: Zabójstwo Jacksona, zmarł od przedawkownia propofoluŚmiertelna dawka leku znieczulającego propofol była przyczyną śmierci Michaela Jacksona - poinformował koroner okręgu Los Angeles przedstawiając wyniki sekcji. Koroner zakwalifikował przypadek Jacksona jako zabójstwo - podaje AP powołując się na anonimowe źródła.

Dr Lakshmanan Sathyavagiswaran, koroner okręgu Los Angeles badający przyczyny śmierci Jacksona, potwierdził wcześniejsze spekulacje: przyczyną śmierci króla popu było zażycie zbyt dużej dawki leku propofol. Wyniki badań śledczy znali już wcześniej. Jednak dopiero teraz zostały podane do publicznej wiadomości.

"Zabójstwo"

Przypadek Jacksona to zabójstwo. Śmiertelną dawkę leku podano Jacksonowi kilka godzin przed śmiercią, zrobiono mu zastrzyk - podaje agencja Associated Press powołując się na anonimowe źródło. Informator zastrzegł sobie anonimowość, gdyż te ustalenia nie zostały jeszcze ujawnione przez śledczych. Dawka leku spowodowała wstrzymanie akcji serca.

Te doniesienia zwiększają prawdopodobieństwo wytoczenia procesu o zabójstwo osobistemu lekarzowi Jacksona, dr Conradowi Murray'owi, przeciwko któremu toczy się już śledztwo.

Śledztwo ws. śmierci

Policja szukała dowodów w sprawie m.in. w klinice Conrada Murray'a. Jak podała ostatnio telewizja FOX News, prawdopodobnie Murray usłyszy zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. To on - według ustaleń śledczych - miał podać lek królowi popu.

Murray wcześniej zeznał policji, że podawał Jacksonowi propofol w ciągu 6 tygodni poprzedzających jego śmierć, usiłując w ten sposób zwalczyć bezsenność, na którą cierpiał gwiazdor. Wiele pustych opakowań tego leku, zazwyczaj stosowanego jedynie w warunkach szpitalnych, znaleziono w domu Jacksona

Coroner znalazł śmiertelne dawki Propofolu w krwi Michaela, tak mówią dokumenty z sekcji.

Dokumenty z zeznań Murray'a mówią, że przez około 6 tygodni Murray leczył Michaela na bezsenność. Dawał mu co wieczór 50mg propofolu. Ponoć zaczął się niepokoić, że Michael zaczyna się od tego uzależniać.

Postanowił go zacząć od tego odzwyczajać i obniżł dawkę do 25mg i zmieszał ją z dwoma innymi lekami uspokajającymi: lorazepamem i midazolamem. 23 czerwca wstrzymał całkowicie propofol i podawał tamte dwa leki. W dzień, kiedy Michael zmarł, Murray próbował go wprowadzić w sen bez propofolu.

Dał Michaelowi valium o 1:30 w nocy. Kiedy to nie zadziałało, podał Michaelowi o 2:00 w nocy lorazepam. Michael dalej nie mógł spać, więc ten podał mu o 3:00 w nocy midazolam. Przez następne kilka godzin Murray podał mu jeszcze inne leki. W końcu o 10:40 Murray dał Michaelowi 25 mg propofolu, kiedy Michael go o to poprosił.

Murray zostawił go pod działaniem leku i poszedł zadzwonić do biura do Huston i do rodziny Michaela. Kiedy wrócił, Michael nie oddychał. Zrobił CPR i jeden z pracowników Michaela zadzwonil pod 911. Potem zabrano go do szpitala.


Źródło: AP / Reuters / PAP / Gazeta.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 17/08/2009 Pogrzeb Jacksona przesunietyPogrzeb Michaela Jacksona był planowany na dzień jego 51 urodzin, czyli 29 sierpnia, jednakże rodzina przełożyła go na dzień 3 września, inforumje.

To będzie prywatny pogrzeb "wejście będzie miała tylko rodzina i bliscy przyjaciele," informują w oświadczeniu. - Mike Fleeman


Źródło: People magazine / CNN /GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 17/08/2009 Nie żyjąca bogata gwiazda MICHAEL JACKSON / Ciało Jacksona nadal zamrożone (update)Oczekuję, sie, że majątek Michaela Jacksona powiększy się do końca roku o 600 milionów $. Konto Jacksona po 50 dniach od śmierci powiększyło, sie o 300 milionów $.

Michael Jackson zarobił od czasu śmierci 300 $ milionów.

Odpowiedzialni ludzie za majątek piosenkarza, twierdzą, że pieniądze z filmu i innych kontraktów "spływają" na konto Michaela od momemntu jego śmierci.

Przewidują, że król popu zarobi kolejne 300 milionów $ na koniec tego roku, i oczekują, że wyprzedzi tym samym piosenkarza Nirvany Kurta Cobaina i Elvisa Presleya - którzy zarobili po: 2 miliardy 250 milionów $ i 1 miliard 810 milionów $ i zaczynają pośmiertną piramidę najwięcej zarabiających gwiazd na kolejny rok.

Adwokat, John Branca, który jest współ wykonawcą majątku Michaela, powiedział, że: "Oczywiście będzie to nowy rekord majątkowy, który raczej nie będzie pobity. Majątek Elvisa wzbogaca się o 165 milionów $ rocznie. Ten majątek będzie większy."

Branca i inni współ wykonawcy jak kierownik muzyczny John McClain, podpisali razem umowę na serię pamiątkowych monet, zaopatrzenie szkolne, stoliki do kawy i film.

Odzyskali także fundusze Michaela od anonimowych wierzycieli, mają na myśli sumę "kilku milionów funtów", i obliczenia całej wartości w nieruchomościach piosenkarza oraz pamiątkach i kolekcjach artystycznych.

Ciało Michaela jest nadal zamrożone

Ciało Michaela Jacksona zostało zabrane do sekretnej nowej krypty, gdzie zostało zamrożone.

Szczątki piosenkarza zostały oryginalnie pogrzebane w krypcie, która jest własnością rodziny szefa Motown Berryego Gordy na Hollywoodzkim Cmentarzu Forest Lawn - ale stanowa gazeta, twierdzi, że matka Michalea, Katherine przeniosła jego ciało do sekretnego budynku w tym kompleksie, gdzie jest zamrożone.

Katherine rozplanowała sobie wizyty do ciała i odwiedza je 2-3 razy w tygodniu. Według gazety powodem tego może być obawa o ukradzenie ciała, bądź jego okradnie lub też bezczeszczenie.

(update)

Michael Jackson zostanie ostatecznie pochowany 29 sierpnia, będzie to dzień urodzin Króla Popu, skończyłby w tym dniu 51 lat, powiadamia rodzina w oświadczeniu wydanym w wtorek.

Prywatny pogrzeb - ponad dwa miesiące po jego śmierci od zatrzymania akcji serca - odbędzie się w Los Angeles i "będą na nim tylko rodzina i przyjaciele" powiadomili w oświadczeniu.

"Michael Jackson zostanie złożony na zawsze w Holly Terrace w Grand Mausoleum na Cmentarzu Forest Lawn Memorial Park (w Kalifornii) w sobotę 29 sierpnia 2009 o godź. 10:00 rano (17:00 GMT)."

Oświadczenie zostało wydane po tym jak śledczy powiedzieli, że nadal potrzebują tygodni aby wyjaśnić przyczynę śmierci Jacksona, informuje Los Angeles Times.


Źródło: contactmusic.com / AFP /GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 12/08/2009 "This Is It" w kinach na całym świecie"THIS IS IT," Michaela Jacksona zostanie zaprezentowane w kinach na całym świecie przez SONY PICTURES ENTERTAINMENT i SONY MUSIC ENTERTAINMENT - Film z ostatnich prób legendarnego wykonawcy i zdjęcia od kuchni, zostaną wydane 30 Października w jakości High Definition z Digital Sound-

30 października świat zobaczy z pierwszych rzędów ostatni koncert Michaela Jacksona, a wydawcami jego koncertu "This Is It" będą Sony Pictures Entertainment i Sony Music Entertainment.

This Is It ma poparcie wszystkich spadkobierców Michaela Jacksona i zostanie stworzony z setek godzin prób i scen od kuchni, nagranych w jakości high definition wraz z cyfrowym dźwiękiem, jakim przygotowywał się ostatnio do nich Michael na serię koncertów w Londynie. Film będzie zawierać również sceny w 3-D, pokazując unikalne wspomnienia z kariery i pokaże wywiady z niektórymi przyjaciółmi, którzy byli u niego najbliżej oraz tymi, który współpracowali w tworzeniu tego.

Główne sceny zostały zrobione w czerwcu 2009 na STAPLES Center w Los Angeles w Kalifornii i The Forum w Inglewood w Kaliforni jak Jackson przygotowywał się do "This Is It," serii 50 koncertów zaplanowanych do wykonania na The O2 Arena w Londynie.

This Is It zaoferuje fanom Jacksona i miłośnikom jego muzyki na całym świecie, rzadkie zdjęcia od kuchni, dzięki, którym przyjrzą się wykonawcy, jego karierze i spektakularnej scenie jaka miała mieć miejsce. Film zaoferuje kino maniakom niezapomniane przeżycie z pierwszych rzędów, ponieważ będzie stworzony z obszernych scen z tego koncertu.

McClain powiedział, że "Ten film nie jest tylko hołdem dla artysty, który tworzył niezwykłe momenty, gdy był na scenie, ale to także dobry prezent dla milionów fanów z całego świata, którzy go kochali i którym oddał swoje profesjonalne życie będąc na scenie. John i ja jesteśmy podekscytowani mogąc pracować nad tym projektem z Sony i budować legendę muzyczną Michaela, tworząc pieczęć całego procesu dla jego rodziny i dzieci."

"Michael żył poprzez swoje piosenki, swój kreacyjny geniusz, swoją pracę i pasję do swojej sztuki," powiedział Rob Stringer. "Był perfekcjonistą na scenie i poprzez ten unikalny film, publiczność będzie mogła zobaczyć, wiele rzeczy po raz pierwszy, jak dużo Michael robił by jego występ był tak specjalny jak i perfekcyjny."

Kenny Ortega, reżyser i kreator występów Jacksona od This Is It powiedział, "Świat zobaczy jak byliśmy szczęśliwi doświadczając tego, w co byli całkowicie zaangażowani, pasja i kreatywność, jaką Michael włożył w ten projekt. Był architektem This Is It, a my byliśmy jego robotnikami. Sceny zostały nakręcone na początku produkcji technicznych prób na STAPLES Center w L.A. i, pokażą Michaela jakim na prawdę był, kreatywnie zaangażowany w każdy aspekt produkcji, od sceny i choreografii, przez muzykę, światła, produkcje projektu aż po koncepcję oryginalnego teledysku i video na tle. Film także pokaże Michaela jako jednego z największych wykonawców na świecie i jednego z najbardziej kreatywnych w tym przemyśle. This Is It był ostatnią pracą teatralną Michaela i choć była ona nadal w produkcji, uważa, że zdjęcia pokażą ten proces jako taki, którym Michael dogłębnie sie cieszył i to było oczywiste, że był na kolejnej drodze swojego teatralnego triumfu."


Źródło: MichaelJackson.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 03/08/2009 Dzieci Michaela przyznane jego mamieDziś sąd w Los Angeles zatwierdził porozumienie o trwałym przyznaniu opieki nad dziećmi Michaela, jego mamie Katherine Jackson.

Katherine Jackson oskarżyła wykonawców testamentu Michaela ws. majątku zarzucając, że "starają się ją trzymać w cieniu."

Przesłuchanie jest zaplanowane na październik aby zająć się pozostałymi oskarżeniami.

W porozumienie między Katherine Jackson, 79 lat a Debbie Rowe, matką dwojga starszych dzieci, bez spornie zgodziła sie na przesłuchaniu ws. opieki.

Rowe, była przez krótki czas żoną Michaela Jacksona,i zgodziła sie nie walczyć o opiekę w zamian za wizyty z dziećmi.

Katherine Jackson była w sądzie wraz z córkami LaToya i Rebbie oraz synem, Randy.

Rowe nie stawiła sie dziś w sądzie, ale jej adwokat, Eric George, krótko przedstawił jej stanowisko pod sądem.

"Stawia czoła trudnościom i presji, której nikt z nas nie zna, i dzisiejsze porozumienie pokazuje, że dysponuje ona sercem, prawością i bezinteresownością," . Pochwalił również adwokatów Katherine Jackson, za ich włączenie sie do porozumienia.

Dwójka dzieci Michaela Jacksona - Michael Joseph Jackson Jr., 12lat i Paris-Michael Katherine Jackson, 11 lat - podpisały sie pod porozumieniem stron.

Ma także 7 letniego syna, Michaela Josepha Jacksona II, znanego jako Blanket, który został poczęty u nieznanej matki surogatki.

Porozumienie o opiekę, nie obejmuje żadnych spraw finansowych względem Rowe "części oddzielnej dotyczącej kontynuacji wspierania współmałżonka finansami", na które zgodził sie osobiście Michael Jackson by prowadzić dla Rowe po rozwodzie, jest to wpisane do ich oświadczenia.

Dzieci Jacksona mieszkają z dziadkami w Encino, Californii, od dnia śmierci ich ojca, 25 czerwca.


Źródło: CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 02/08/2009 Raport z sekcji odroczony. Michael szukał lekarzy aby dostać lekOdroczono na czas nieokreślony raport koronera na temat przyczyny zgonu Michaela Jacksona. Pojawiły się nowe dowody, mówiące o tym, że piosenkarz poszukiwał lekarzy, którzy mogliby mu zakupić lek, który wg. śledczych doprowadził Jacksona do śmierci. Lekarz Michaela, powiedział, że przepisywał mu ten lek pod pseudonimem Omar Arnold.

Dr. Allan Metzger, który figuruje na nakazie osób do przeszukania, odrzucił prośbę Jacksona w kwietniu o przepisanie mu propofolu -- lek znany także pod nazwą Diprivan, powiedział adwokat Metzgera.

Śledczy podejrzewają kolejnego lekarza, Dr. Conrada Murraya,który podał Jackonowi lek na 24 godziny przed śmiercią, podaje źródło, które nie chce być ujawnione, z powodu, tego że nie jest upoważnione do rozmów z mediami.

Metzger, który praktykował w West Hollywood ,w Californii, powiedział Jacksonowi podczas jego wizyty w domu w Holmby Hills, iż lek był "niebezpieczny i jest potencjalnym zagrożeniem dla życia i nie może być używany poza trenem szpitala," powiedział adwokat Harland Braun.

Metzger leczył Jacksona do roku 2003,posiadał nagrania z Jacksonem, które oddał do koronera, powiedział Braun.

Powiedział, że przepisywał mu leki pod pseudonimem Omar Arnold i Michael Jackson, które nie były nielegalnymi ponieważ były użyte razem oba imiona. Doktor postąpił w ten sposób, ponieważ uważał, to za "swój obowiązek, aby chronić prywatność" swojego pacjenta, powiedział Braun.

Omar Arnold jest jednym z 19 pseudonimów, na liście nakazu, którego używa policja w Los Angeles i federalni agenci od leków, którzy we wtorek przeszukali biura lekarzy w Las Vegas, Nevada i dom Murraya.

Nakaz także wymienia Cherilyne Lee, zawodową pielęgniarkę która, leczyła Jacksona na początku tego roku. Lee powiedziała, że Jackson błagał ją o podanie propofolu aby mógł dobrze zasnąć. Powiedziała, że sie nie zgodziła, mówiąc piosenkarzowi, że jeśli weźmie ten lek, może się już nigdy nie obudzić.

Ten sam nakaz, podpisany przez sędziego w Las Vegas, sugeruje, iż śledczy podejrzewają, że Jackson był uzależniony.

Dr. Deepak Chopra powiedział w ostatnim wywiadzie, że gdy Jackson poprosił go o lek, on odpowiedział mu absolutnie nie. "Powiedziałem mu, 'Michael, pewnego dnia umrzesz przez to,' " powiedział Chopra.

Podczas trasy w połowie lat 90, źródła bliskie Jacksona powiedziały CNN, że piosenkarz cierpiał na bezsenność i podróżował z anestezjologiem, który pomagał mu "zasypiać" w nocy i potem go "budził." Według raportu z 2004 z Santa Barbara w Californii od śledczych i ochrony Jacksona, mówi, że Michael podróżował po U.S.A z receptami od lekarzy.

Koroner z Los Angeles, który musi orzec przyczynę śmierci Jacksona z dnia 25 czerwca, spotkał się we czwartek z adwokatami z Los Angeles, którzy muszą zadecydować czy ktoś będzie oskarżony ws. śmierci Michaela.

Podczas spotkania, podjęto decyzję, że ogłoszenie raportu koronera zostanie odroczone na czas nieokreślony, według źródła bliskiego śledztwu. Wcześniej biuro koronera oficjalnie sygnalizowało, że raport będzie ujawniony publicznie w ciągu kilku dni.


Źródło: CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 28/07/2009 Michael dostał środek usypiający od doktora przed śmierciąOsobisty lekarz Jacksona podał mu mocny środek nasenny używany przez anestezjologów, aby pomóc mu zasnąć, władze wierzą, że to było przyczyną śmierci piosenkarza, powiedziano oficjalnie w poniedziałek The Associated Press.

Oficjalnie, dowiedzieliśmy się tego anonimowo, ponieważ śledztwo trwa, mówią, że Jackson przyjmował, propofol regularnie, aby usnąć, a lek ten używa się właśnie w tym celu. 25 czerwca Jackson zmarł, oficjalnie jest wiadome, że Dr. Conrad Murray czasem podawał mu ten lek po północy.

Choć wyniki toksykologii będą na dniach, śledczy pracują nad teorią, iż propofol był przyczyną zatrzymania akcji serca Jacksona, powiedziano oficjalnie.

51 letni Murray, w papierach sądowych figuruje jako główny temat zabójstwa w śledztwie i precedensie, w ubiegłym tygodniu jego biuro zostało przeszukane wraz z archiwami w Houston. Policja ujawnia, że Murray z nimi współpracuje i nie jest podejrzanym.

Adwokat Murraya, Edward Chernoff, powiedział, że lekarz "nic nie zalecał ani nie podawał niczego, co powinno zabić Michaela Jacksona." Gdy został zapytany o oficjalne oświadczanie służb prawa, powiedział: "Nie będziemy komentować plotek, insynuacji ani nieznanych źródeł."

Murray był osobistym lekarzem Jacksona od maja i miał z nim jechać na serie koncertów do Londynu, które zaczynały się w lipcu. Był z Jacksonem w wynajmowanym domu w Los Angeles i według Chernoffa, znalazł nieprzytomnego Jacksona rano 25 czerwca w sypialni. Murray usiłował go reanimować jednak bezskutecznie.

Policja przeszukała dom Jacksona po jego śmierci i znalazła propofol i inne leki, jak IV line i trzy butle czystego tlenu w sypialni Jacksona, i 15 butelek tlenu w domu ochrony.

Propofol może stłumić oddech i spowolnić akcję serca oraz ciśnienie krwi.

Z powodu ryzyka propofol jest podawany tylko w szpitalu. Instrukcja zawarta w pudełku od leku, mówi, że pacjent powinien być pod stała kontrolą, a aparatura musi kontrolować oddech, aby dostarczyć wentylacji, a w razie potrzeby podania tlenu "musi być on podany natychmiast."

Jackson miał problemy ze snem a oficjalnie wiadomo, że zatrudniał różnych lekarzy, aby dostać propofol, a poleganie na tym leku to już alarm. Sam decydował, kiedy chce być obudzony i w ustalonej godzinie lekarz zaprzestawał dostarczania tego leku, powiedziano oficjalnie.


Źródło: AP / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 24/07/2009 Impreza w Multikinie w Złotych Tarasach ... oraz Before & After PartySerdecznie Was zapraszamy 30 lipca do Multikina w Złotych Tarasach na godzinę 19.00 (godzinę przed koncertem).

Multikino wraz z serwisem michaeljackson.pl organizuje tam „before party”, na którym będzie puszczana muzyka na żywo w holu kina.

Natomiast po seansie w kinie (koncert + teledyski) zapraszamy do wspólnej zabawy w klubie Mirage

Oficjalne informacje dotyczące After Party 30.07.

Miejsce: klub Mirage (mieści się w Pałacu Kultury koło Sali Kongresowej / na lewo od wejścia),adres: Plac Defilad 1, PKiN (wejście przy sali Kongresowej),

Czas: czwartek 30.07.2009 // godzina po 24:00

- wstęp wolny,
- selekcja: tylko i wyłącznie 18 lat i więcej.
- selekcja ubioru (schludnie jak do klubu, możliwe MJowe klimaty)
- impreza z muzą tylko MJ odbędzie się, gdy nas będzie w granicach 50-70 osób


Źródło: michaeljackson.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Ostatnie próby MIchaela na ekranach kinStudio Sony Pictures, które zostało właścicielem praw do materiału zarejestrowanego podczas przygotowań Michaela Jacksona

Michaela Jacksona do serii koncertów w Londynie, ustaliło już datę premiery filmu, który zostanie zmontowany na ich podstawie. Jest to 30 października tego roku. Znana jest już także ostateczna cena jaką Sony zapłaciło za 80 godzin zdjęć - 60 milionów dolarów. Reżyserią przygotowywanego filmu zajmie się Kenny Ortega.


Źródło: Sony Pictures / MTV.com / IMDB / Stopklatka.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 21/07/2009 Before party w MultikinieImpreza w Multikinie w Złotych Tarasach ...

Serdecznie Was zapraszamy 30 lipca do Multikina w Złotych Tarasach na godzinę 19.00 (godzinę przed koncertem).

Multikino wraz z serwisem michaeljackson.pl organizuje tam "before party", na którym będzie puszczana muzyka na żywo w holu kina

Więcej szczegółów już wkrótce


Źródło: michaeljackson.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 16/07/2009 Martin Bashir: "Nigdy nic osobiście nie widziałem, niewłaściwego w zachowaniu Michaela"Film dokumentalny Bashira (tytuł oryg."Living with Michael Jackson") można było obejrzeć niedawno w telewizji TVN24. Brytyjski dziennikarz, pakistańskiego pochodzenia przyznał się w programie ABC News, że "nigdy nie widział niczego niestosownego w zachowaniu Michaela Jacksona".

Wszyscy, którzy oglądali słynny dokument o Michaelu mogli uznać to wyznanie za nieco bezczelne. Dokument Bashira ukazuje gwiazdora w bardzo negatywnym świetle. Powstawał w czasach, kiedy przeciwko Jacksonowi toczył się proces o seksualne molestowanie nieletnich.

Bashir zbierał materiał do dokumentu o Michaelu Jacksonie przez 8 miesięcy, w latach 2002-2003. Film po raz pierwszy został wyemitowany w brytyjskiej telewizji ITV (jako materiał ekskluzywny), a w 2003 roku pokazano go w USA, na antenie telewizji ABC.

Był to dokument, dzięki któremu nazwisko "Bashir" stało się znane na całym świecie i "dzięki któremu" - zdaniem wielu znawców kariery Jacksona - został wbity pierwszy gwóźdź do trumny Króla Popu.

Podobno to właśnie po emisji dokumentu Bashira, rodzina Arwizo "wpadła na pomysł oskarżenia gwiazdora o molestowanie seksualne nieletnich" - twierdzą fani piosenkarza.

Bliski przyjaciel gwiazdora, Uri Geller (izraelski iluzjonista) długo przekonywał Jacksona, aby ten zgodził się na wywiad z Bashirem. Dokument miał pozytywnie wpłynąć na jego wizerunek w trudnych czasach nagonki na jego osobę. Miał pokazać Jacksona w "prawdziwym świetle", bez manipulacji, takiego jaki był prywatnie. Wywiad Bashira był bardzo nietypowy, niezwykle rzadko Jackson dopuszczał kogoś obcego tak blisko siebie. Bashirowi udało się go skłonić do niezwykle trudnych wyznań związanych z jego traumatyczną przeszłością. Bez oporów zadawał mu bardzo ciężkie pytania. Widzowie w efekcie zobaczyli zmontowane, prywatne wyznania Jacksona opatrzone subiektywnym, krytycznym komentarzem Bashira, który momentami w swoim dokumencie dokonywał pseudo-psychologicznej analizy jego osobowości.

Jackson poczuł się zdradzony przez Bashira. W odpowiedzi na jego film dokumentalny opublikował materiał nagrany w trakcie wywiadu przez jego własnego operatora - Hamida Moslehi . Miał on być dowodem na to, że gwiazdor padł ofiarą manipulacji. Film nosi tytuł: "Take Two: The Footage You Were Never Meant to See".

Zawiera on m.in. fragmenty rozmów z Bashirem, które zostały wycięte w pierwszej wersji oraz rozmowę z byłą żoną Jacksona – Debbie Rowe. Film był pokazywany w telewizji FOX. Nie wszystkie materiały nakręcone przez Hamida trafiły na antenę. Podobno w grę wchodziły tutaj sprawy finansowe. Cały materiał został skonfiskowany przez policję w 2003 roku i użyty jako dowód w sprawie o molestowanie nieletnich.

Oryginalny film Bashira obejrzało w Anglii 15 milionów widzów, a w USA – 35 milionów.

Kolejnym filmem, który powstał trochę "w odwecie" za to, co pokazał Bashir był dokument pt.: "Michael Jackson's Private Home Movies" (2003). Obok Jacksona wystąpili w nim m.in. Macaulay Culkin, Brooke Shields, Elizabeth Taylor i rodzina Jacksona. W obrazie wykorzystano wiele prywatnych, rodzinnych materiałów Jacko z lat dzieciństwa i nie tylko. Rysuje się w nich obraz wielkiej gwiazdy pop – człowieka który przez swoją popularność i nienormalne warunki w których dorastał stał się "inny", ekscentryczny, ale wciąż przebija przez niego normalność za którą tęskni, do której dąży i której bardzo broni w takich warunkach, w jakich przyszło mu żyć. "Jacko-Wacko" (tłum. Jacko-Wariat) pozostaje więc ostatecznie "oswojony", a jego obraz wzbudza wielką sympatię, choć film ten nie miał niestety większego wpływu na jego fatalny wizerunek w mediach i nie uratował też jego zszarganej opinii.Życie Michaela Jacksona było, jest i będzie pożywką dla dziennikarzy, filmowców i pisarzy… W amerykańskim Amazon.com można kupić książkę pt. „Michael Jackson Conspiracy”, której autorka, Aphrodite Jones, oskarża media o zniszczenie kariery Jacksona, ponieważ „media okrzyknęły go winnym, zanim sąd ogłosił swój wyrok”. Jones wysuwa taką tezę dosyć świadomie, bo jak uczciwie przyznaje, sama w tej medialnej nagonce uczestniczyła. Teraz, po śmieci Jacksona takich książek i telewizyjnych dokumentów z pewnością pojawi się więcej. Pomogą one lepiej zrozumieć „dziwactwa” naiwnego, chorego, samotnego i nieszczęśliwego geniusza.


Źródło: ABC News / Plejada.pl / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 10/07/2009 Niewydane piosenki Michaela zostaną wydaneNowy materiał Michaela Jacksona będzie wydany pod jego znakiem firmowym, oficjalnie potwierdzone.

Wraz ze śmiercią Michaela 25 czerwca, kilku artystów - wraz z Ne-Yo, Will.i.am i Akonem - wyjawili, że Jackson miał cały zbiór nie wydanych piosenek.

Wielu fanów bało się, że muzyka nigdy nie wyjdzie na światło dzienne, ale Amanda Ghost potwierdziła w BBC 6 Music, że Jacksona znak firmowy sprawi, że niektóre z tych piosenek będą dostępne.

"Nie mam pojęcia, kiedy to wydamy, ale wyjdzie to spod rąk Sony/Epic." wyjawiła Ghost. "Nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji, ponieważ szanujemy jego pamięć i nie chcemy, aby patrzono na nas, w sposób taki, że próbujemy tylko zagarnąć kasę."

"Definitywnie jest chęć... jeśli wydamy cokolwiek z nie wydanych materiałów, musi to być fantastyczne i nie może zniszczyć w żaden sposób jego dokonań czy też jego legendy i ja też nie pozwolę na to w Epic."

Nowa muzyka nagrana przez Michaela Jacksona przed jego śmiercią zostanie wydana, informuje jego firma nagraniowa.

Ale fani musza poczekać jakiś czas ponieważ utwory nie są jeszcze gotowe.

Michael pracował nad nową muzyką przez kilka lat z gwiazdami hip-hopu i R&B takimi jak Will.i.am z the Black Eyed Peas, Ne-Yo i Akonem.

Tymczasem, Thriller Live, który świętuje muzykę Michaela Jacksona, jest w trakcie przygotowań do światowej trasy.


Źródło: Epic / Sony BMG / BBC 6 Music / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 04/07/2009 Nieopowiedziana historia Neverland wydana na DVDMichael Jackson: The Untold Story of Neverland to nowy dokument wyprodukowany przez Larryego Nimmera, który pracował jako filmowiec dla obrony Jacksona podczas procesu w 2005 o molestowanie dziecka. Podczas tego czasu, Nimmer nakręcił film za bezprecedensowym dostępem w Neverland Ranch i teraz po raz pierwszy, opinia publiczna obejrzy zdjęcia, które widziała ława przysięgłych, po prostu wycieczka po Neverland. Dokument pokazuje, co się stało w Neverland i jak jego oskarżyciel sfabrykował swoje zarzuty. DVD zawiera rozmowę oskarżyciela Jacksona z Sheriffem podczas najazdu na Neverland, oskarżyciel tworzy swoje zarzuty, podczas gdy kamera nagrywa wywiad z policją, wycięte sceny z dokumentu Martina Bashira Living with Michael Jackson(Życie z MIchaelem Jacksonem),podkreślenie kariery Jacksona i nowe zakończenie pokazujące fanów podczas śmierci Michaela Jacksona.

Więcej video z dokumentu będzie pokazane na stronie(nimmer.net)za kilka tygodni tak samo jak sceny z nabożeństwa Michaela Jacksona.

Dodatki na płycie to:

* Michael Jackson rozmawia z Bashirem, wycięte sceny
* Zwiedzanie Neverland , wycięte sceny z komentarzem Larryego Nimmera
* Wycięte sceny z najazdu Szeryfa na Neverland
* Wycięte sceny, nakręcone przez Arvizów
* Tom Mesereau i Aphrodite Jones rozmawiają o procesie
* Proces Michaela Jacksona zwycięska zabawa w Las Vegas
* Wiadomości dla Michaela od jego fanów
* Fani Michaela opłakujący jego odejście w L.A. & Neverland


Źródło: nimmer.net / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 03/07/2009 Nabożeństwo Jacksona będzie transmitowaneBędą darmowe bilety dla 11 tyś. osób na nabożeństwo Jacksona, które odbędzie się w Staples Center. Bilety te można otrzymać po wcześniejszym zarejestrowaniu sie na stronie Staplescenter.com, ponadto będzie 6,500 miejsc siedzących w Nokia Theatre, gdzie można będzie oglądać transmisje z nabożeństwa. Oczywiście będzie także ogólno światowa transmisja TV.

AP także informuje, że odnaleziono w Michaela domu środek przeciwbólowy o nazwie Diprivan.

Bardzo mocny środek uspakajający o nazwie Diprivan został odnaleziony w domu Michaela, podają oficjalnie do informacji służby prowadzące dochodzenie w sprawie.

Nie wiadomo jednak jeszcze, co było przyczyną śmierci Jacksona w wieku 50 lat. Jackoson doznał zatrzymania akcji serca w swojej sypialni a jego osobisty lekarz Dr. Conrad Murray, udzielał mu pierwszej pomocy, podczas gdy zawiadomiono karetkę, zgodnie z wypowiedzią adwokata Dr. Murraya. Murray zeznawał na policji poczym służby zwolniły go, uznając, że nie jest podejrzanym w sprawie.

Została przeprowadzona autopsja, ale na jej wyniki trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Rodzina Jacksona przeprowadziła drugą autopsję i na jej wyniki także trzeba czekać.


Źródło: AP / CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 02/07/2009 Michael na próbie do "This is it"AEG udostępniło krótki film z prób do koncertów "This is it". Ta próba była na 2 dni przed śmiercią:Źródło: CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Nabożeństwo żałobne Michaela we wtorekNabożeństwo żałobne Michaela odbędzie się we wtorek rano na Staples Center, jest to hala mieszcząca 20,000 osób w Los Angeles gdzie Jackson przeprowadzał próby do koncertu zanim umarł.

Michael Jackson przeprowadzał próby w Los Angeles na Staples Center. Tam odbędzie się jego ostatnia wola.

Brak dalszych informacji na temat pogrzebu, nabożeństwo odbędzie się rano o 10 we wtorek.

W czwartek, CNN dowiedziało sie, że stworzone przez Michaela "the family trust" odbierze cały majątek w skład, którego wchodzi jego mama, dzieci i lista organizacji charytatywnych.

Katherine Jackson otrzymuje 40%, które podzieli na trójkę jego dzieci w razie gdyby umarła.

Dzieci - w wieku 7, 11 i 12 lat - także dostają 40% majątku i ostatnie 20% będzie przekazane do organizacji charytatywnych.

W środę, ogłoszono oficjalnie, że The Drug Enforcement Administration włączyło sie do śledztwa w sprawie śmierci Michaela.

Wcześniej w środę, rodzina Jacksona powiedziała, że ciało Michaela nie zostanie wystawione na widok publiczny ani prywatny w Neverland Ranch, jak donoszono.

I testament Jacksona, będzie ogłoszony publicznie w środę, ustalający całą sytuację rodzinną, ale testament nie wpłyną do sądu w Los Angeles jak informowano.


Źródło: CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Michael Jackson na dużym ekranie sieci kin: Multikino i Silver screenWspólnie z wytwórnią Sony Music i sponsorem naszego cyklu koncertów kinowych "Era Muzyki na wielki ekranie" - w czwartek, 30 lipca organizujemy w całej sieci Multikino i Silver Screen koncert w hołdzie Królowi muzyki Pop...

Najważniejsze informacje.

Koncert: Tribute to Michael Jackson
Data: 30 lipca (czwartek),
Start: 20:00
Czas trwania imprezy: 230 min.
Miejsce: Wszystkie kina Multikino i Silver Screen,

Pokażemy:
- Koncert "Live From Bucharest: The Dangerous Tour" - 122 min.
- Teledyski "Number Ones - Visual Milestones" - 91 min.


Od piątku (3.07.2009) ruszy już sprzedaż biletów na koncert 30. lipca. (Niektóre kina już prowadzą sprzedaż biletów)
W Złotych Tarasach koncert zostanie zagrany na Sali premierowej na największym w Polsce i trzecim pod względem wielkości na świecie ekranie kinowym! Jest to zatem niepowtarzalna okazja, aby uczcić w ten sposób króla popu.

Ponieważ na koncert te kino nie prowadzi rezerwacji, natomiast informacja o koncercie ukaże się na stronie www kina już niebawem, zachęcam do zakupienia biletów na najlepsze miejsca jak najszybciej - najlepiej już jutro. Bilety są tanie (15 zł i 10 zł).


Źródło: Multikino / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 30/06/2009 Michael Jackson będzie wystawiony na widok publiczny w piątekCiało Michaela Jacksona zostanie zabrane do Neverland Ranch w czwartek rano w celu wystawienia go na widok publiczny w piątek, podaje CNN.

Prywatne nabożeństwo żałobne jest zaplanowane na niedzielę w Neverland.

Jackson także zapisał w testamencie, swoją ostatnią wolę w 2002 roku,informuje adwokat rodziny Londell McMillan.

Planowane jest aktualnie, przeniesienie ciała z Los Angeles o 10 rano do Santa Barbara w Kalifornii w czwartek, mówi źródło.

Nie ma jednak odpowiedzi, gdzie będzie pochowany Michael.


Źródło: CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 29/06/2009 Informacja o Autopsji Jacksona - NieprawdziwaDostaliśmy inforamcje, że historie na temat szczegółow złego stanu Michaela Jacksonajest nieprawdziwa.

Informowała gazeta The Sun o szczegółach złego stanu ciała Michaela, ale usłyszeliśmy, że "raport z autopsji" został sfabrykowany i jest kompletnie fałszywy.

Aktualnie: Koroner z Los Angeles wydał następujące oświadczenie:

"Inforamcja jaka została opublikowana nie została wzięta z biura. NIe wiemy skąd ta informcja trafiła, ani kto ją podał. Nie jest zgodna. Pewna część jest totalnie nieprawdziwa."


Źródło: Los Angeles coroner office / TMZ.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 27/06/2009 EXCLUSIVE: Magik koncertowy przypomina ostatnie godziny prób MichaelaRodzina Jackson’ów zaczęła oficjalnie planować pogrzeb Króla Popu, Michael’a Jackson’a. Tito Jackson mówił specjalnie dla TMZ.com i potwierdził, że rodzina zebrała się razem aby rozpocząć początkowe przygotowania wczesnym sobotnim popołudniem, około 13:30.

Zgodnie ze słowami Tito rodzina Jackson’ów dyskutuje nad możliwością publicznej ceremonii. A kiedy rodzina opłakuje stratę swego klejnotu, druga autopsja ma miejsce gdzieś w Los Angeles, donosi TMZ. Wczoraj, na konferencji prasowej po pierwszej autopsji, biuro coronera w Los Angeles oświadczyło, że nic nie wskazuje na przestępstwo kryminalne. Oświadczono również, że oficjalna przyczyna śmierci będzie określona za 4-6 tygodni.

Jeśli chodzi o nieruchomości Michael’a, to kontrolę na nimi przejmie Randy Jackson wraz z pomocą dawnego managera Michael’a, Leonard’a Rowe’a. Do czasu swej śmierci, Michael żył w wynajętej rezydencji Holmby Hills z trojgiem swoich dzieci. Dziś, jego ojciec, Joe Jackson nakazał usunąć rzeczy Michael’a z jego domu i umieścić w magazynie. TMZ ma zdjęcie [pojazdu przeprowadzkowego z mieniem Michael’a].

Chociaż międzynarodowa społeczność jest ciągle w szoku spowodowanym śmiercią Michael’a, media rozpoczęły dyskusję nad tym co stanie się z jego najbardziej umiłowanymi skarbami, jego dziećmi. Michael Joseph Jr. , Paris Michael Katharine i Prince ‘Blanket’ Michael II podobno chcą zostać ze swoją babcią, Katherine Jackson. Te dzieci były z Michael’em od początku swego życia i podobno nie mają żadnych relacji ze swoja biologiczna matką Debbie Rowe. Jeśli dzieci będą mogły zostać ze swymi dziadkami, będą one w domu Jackson’ów w Encino. Oczekuje się, że rodzina Jackson’ów będzie walczyć o prawa opieki nad dziećmi Michael’a.

tłum. Aguska MJPT

Źródło: Bet.com / TMZ.com / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 27/06/2009 EXCLUSIVE: Magik koncertowy przypomina ostatnie godziny prób MichaelaDzień przed tym jak Michael Jackson doznał zatrzymania akcji serca i potem zmarł, Król Popu wydawał się kompletnie zdrowy,. Magik pracujący nad jego nadchodzącymi koncertami udzielał wywiadu tylko dla Usmagazine.com.

Ed Alonzo - który pracował na koncertach jako magik u Britney Spear Circus tour - został wynajęty przez piosenkarza by pomóc zaprojektować pewne aspekty iluzjonistyczne na Jacksona Londyńskie koncerty.

"Michael będą na scenie wykonywał wiele numerów, śpiewał i tańczył z resztą tancerzy," Alonzo opowiedział nam, o tym jak widział w środę Michaela na próbach. "To był zaszczyt móc obejrzeć koncert, którego już nikt nie zobaczy"

Powiedział, że Jackson - założył białą bluzkę i spodnie - i przybył na Staples Center w L.A. ok 18:30.

"W czasie, kiedy Michael, przyszedł, wszystko, co musieliśmy robić to był koncert[plan] dla niego. On tak szybko się uczył," powiedział. "Mógłby uczyć się tego wszystkie w sekundach. I wskoczyć w to! Choreografię, wszystko to... Wyglądał fantastycznie."

Gdy przyszedł czas aby śpiewać, Alonzo powiedział, iż Jackson wspomniał o pozornie małej dolegliwości.

"Twierdził, iż czuł troszkę, że ma małe zapalenie krtani. Powiedział ' Nie zaśpiewam tego całego gdyż mam te małe zapalenie krtani.' Ale wyglądał świetnie i te ruchy pop-lockingu, które robił na scenie wraz z ekipą, po prostu zapierały dech w piersi… Nie wyglądał na zmęczonego. Przechodził z jednego kroku do drugiego. To było niewiarygodnie doświadczenie, być z nim i widzieć to wszystko idące razem."

Mentalny powiedział, że Jackson wyglądał kompletnie zdrowy.

"Żartował sobie z ekipą na scenie," powiedział. "Był kamerzysta na scenie… był z metr od niego i przykucnął wtedy Michael powiedział coś w stylu śmiesznej gestykulacji, 'Oh jesteś bardzo blisko, patrz jak blisko jesteś.' I sięgnął do operatora kamery i dotknął jego czubka głowy w żartobliwy sposób. Mogłeś zobaczyć na ekranie jak duży jest Michael na ekranach. Był zabawny i lekko duszny."

Alonzo spędził resztę wieczora patrząc a występ.

"Pomyślałem, 'Łał, on nadal to ma,'" powiedział nam. "Gdy wykonywał 'Thrillera,' było po prostu strasznie. Zostałem na chwilkę, do około północy. I wtedy zaczęli wykonywać próbę do 'Thrillera' i numer z gigantycznym pająkiem i pomyślałem, "Cóż robi się późno...' Gdybym wiedział, zostałbym kolejne pół godziny i oglądał dalej."

Powiedział, że Jackson, przytył tylko do 54 kg pomimo swojego wysokiego wzrostu, to trenował z tancerzami aż do 1 w nocy.

Na próbach następnego dnia, nikt z ekipy nic nie wiedział, że jest źle aż do momentu gdy media podały informacje, które krążyły aż do wieczora.

"Nie byłem pewien, co się stało," powiedział. "Ludzie patrzyli na swoje telefony i na strony internetowe i zbierali informacje. Myślę, że wiadomość wtedy dotarła. [Producent koncertu Kenny] Ortega w zasięgu telefonu i po za nim prawdopodobnie piec albo cześć razy . I wiadomości powoli napływały, ale nie były definitywne. I Kenny ostatecznie spojrzała nas i powiedział, 'Musimy zwołać spotkanie grupowe.'"

Alonzo dodał: "opowiedział, 'Michael Jackson został zabrany do szpitala. Nie wiem co w tej chwili się stało, ale Michael Jackson odszedł.' I wtedy zaczęło się to sapanie. Były to słowa, których nie chcieliśmy słyszeć."

Byliśmy wszyscy w szoku, tancerze i ekipa, Alonzo powiedział, że Ortega doznał szoku gdy powiedział im, aby lepiej "się teraz pakowali."


Źródło: usmagazine / MJJCommunity News / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

W 4fun.tv Michael Jackson wiecznie żywy!!!Wczoraj zmarł Król Popu – Michael Jackson. 4fun.tv chcąc uczcić Jego pamięć przygotowała specjalny weekend poświęcony Jego twórczości.

4fun.tv zaprasza wszystkich fanów Michaela Jacksona do wspólnego uczczenia Jego pamięci. W paśmie „Weekendy specjalne” pokazane zostaną największe hity artysty oraz najciekawsze informacje z Jego życia.

Weekend specjalny z Michaelem Jacksonem od dzisiaj w godzinach 16:00-16:30 i 19:00-19:30 oraz w sobotę i niedzielę o 9:00-9:30, 10:30-11:00, 15:00-16:30 i 19:00-19:30.


Źródło: 4fun.tv / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Ciało Jacksona oddane rodzinieCiało Michaela Jacksona zostało przewiezione z Los Angeles, California, do kostnicy w piątek wieczorem, powiedział koroner.

Ciało Michaela zostało przewiezione do nieujawnionej kostnicy.

Ciało zostało przewiezione w Vanie o 21:30 (Czasu Kalifornijskiego) (12:30 w sobotę czasu wschodniego), ale rodzina Jacksona prosiła aby nie mówić publicznie dokąd go zabrano, powiedział Ed Winter, szef biura koroneru w Los Angeles.

"Prosimy abyście uszanowali prośbę rodziny," powiedział dziennikarzom Winter. "Oni opłakują to we własny sposób."

Wcześniej w piątek, Craig Harvey, rzecznik biura koroneru, powiedział, że sekcja zwłok Jacksona została zakończona, ale potrzeba więcej badań aby wskazać przeczynę śmierci. Harvey powiedział, że badania potrwają od czterech do sześciu tygodni.

Harvey powiedział, że nie było śladów morderstwa ani urazów.


Źródło: CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Dielo: "Musiałem powiedzieć dzieciom"Michael Jackson mógł prowadzić bardzo prywatne życie. Ale dla tych, co byli blisko niego był nikim innym jak ochroną.

Dla jednego, który znał Króla Popu przez lata, był Frank Dileo, długoletni menadżer Michaela i członek wewnętrznego zarysu Jacksona, był w szpitalu, gdy piosenkarz w nim zmarł w czwartek, był tam wraz z rodziną, przyjaciółmi i dziećmi Jacksona.

"Jego troje dzieci były tam. Były w oddzielnym pokoju, podczas, gdy doktorzy reanimowali Michaela," powiedział Delio w show "Today" Meredith Vieiry w piątek.

"Przykro mi z powodu jego dzieci, mamy, taty, braci i sióstr. To był bardzo ciężki dzień wczoraj dla wszystkich."

Wprawdzie, to Dileo powiedział Jacksona dzieciom - Prince Michael Jackson, 12 lat; Paris Michael Katherine Jackson, 11 lat; i Prince Michael Jackson II, 7 lat - że, ich tata zmarł po godzinnej próbie reanimacji lekarza.

"Musieliśmy im powiedzieć. Nie wszedłem do nich sam. Wszedłem z lekarzem i pracownikiem szpitala. Niania tam też była i Dr. Murray - osobisty lekarz Michaela. To było tak jak sobie to wyobrażasz," Dielo emocjonalnie kontynuował.

"Nawet nie potrafię powiedzieć, jakie emocje płynęły od tych dzieci."

Jako ktoś bardzo bliski Jacksonowi przez lata, Dileo widział tą drugą stronę Michaela jak paru innych, - jako ojca.

"Michael był bardzo oddanym rodzicem, samotnym, który podjął się tej odpowiedzialności w sposób bardzo poważny. Jego całe życie było otoczone tymi dziećmi a one otoczyły jego," dodał Dileo.

A wiec, gdzie dzieci teraz pójdą po śmierci ich taty?

"Są ze swoją babcią. Są z Panią Jackson," powiedział Dileo, przytaczając mamę Michaela, Katherine. "W tej chwili, myślę, że są tam gdzie powinny zostać."

I jak na razie nie wyznaczono im żadnej innej opieki, Delio powiedział, że także musi się skupić na sprawach finansowych, Jacksona, które były czymś, o co się martwił dla swoich dzieci.

"Jest tak dużo spekulacji jak samej woli - jest wola. Zespół adwokatów zbiera się dziś i będziemy sortować te wszystkie rzeczy dla dzieci," wytłumaczył Dileo. "[Michael] mówił o tym, aby upewnić się, że jego finanse są w dobrych rękach - posprzątać ten bałagan, aby jego dzieci mogły być chronione, i to zamierzam zrobić...To było ważne dla Michaela."

Podczas gdy Jackson zmarł w wieku 50 lat w czwartek, przyszedł szok do fanów na całym świecie, było to równie zaskakujące dla tych, którzy byli blisko Króla Popu.

Wprawdzie, Dileo powiedział, że Jackson był spokojny duchowo w dniach prowadzących do jego śmierci.

"Byłem z Michaelem codziennie, gdy szedł na próby - środy i czwartki, był najszczęśliwszy," wspomniał menadżer. "W środę, założył za mnie rękę na koniec [dnia] i powiedział, 'Frank, Nigdy nie byłem szczęśliwszy. Wykonamy te robotę... To znów nasz czas Frank. Zrobimy to!'"

Oprócz bycia szczęśliwym, Dileo także powiedział, że Jackson wydawał się być w szczytowej formie psychicznej.

"Wydawał się być świetnie zdrowy. Pracował codziennie," dodał.


Źródło: Accsess Hollywood / MJJC / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 26/06/2009 Michael NIE ŻYJEMichael Jackosn trfił do szpitla, z zatrzymaną akcja serca, która zdarzyła się podczas próby do trasy koncertowej.

Gdy karetka przyjechała, było brak akcji serca Michaela

Stan Michaela: NIE ŻYJE. Brat Michaela, powiedział, że "upadł w domu"


Źródło: CNN / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 24/06/2009 "This Is It" komunikat prasowyThe Outside Organisation wydało następujące szczegóły odnośnie współpracy Michaela z Swarovski'mi i większą ilością biletów, które będą w sprzedaży!

Budowanie jest ekscytujące a ciśnienie namacalne tak jak fani czekający z niecierpliwością na pierwszy kop rozpoczynający trasę "This Is It". Historia zostanie odnotowana, gdy Michael Jackson zrobi pierwsze kroki na scenie The O2 arena 13 lipca błyskając się kryształowo z Swarovski'mi.

Świetna wiadomość dla fanów! Jako, że inscenizacja I jej detale są już prawie gotowe na najgorętsze show dekady tak limitowana ilość miejsc siedzących będzie wydana w środę, 24 czerwca o 8 rano dla zarejestrowanych fanów.

"Ponieważ daliśmy do sprzedaży bilety przed szkicowanym show, tak zachowaliśmy tylne siedzenia aby umieścić na nich tą zaawansowaną technologię produkcyjną. Teraz Michael Jackson i Kenny Ortega są bardzo zaawansowanymi kreatorami, nasza drużyna przygotowuje się do otwarcia i "zatrzymania" tej całej widowni. To wspaniała okazja dla, niektórych szczęśliwych fanów, aby przeżyć tą historię w przemyśle rozrywkowym" powiedział Randy Phillips, Prezydent & CEO AEG Live

Ikoniczne stroje i spektakularne rozpoczęcie "This Is It" tour będzie otoczone ponad 300,000 KRYSTALICZNYCH™ - elementów Swarovski'ch, przedstawiające 53 różne kształty, 40 różne wielkości i 27 różnych kolorów!

"Swarovski są podekscytowani współpracą, z Michaelem Jacksonem i jego kreatywną drużyną od kostiumów i sceny. Jak Król Popu, to jest dla niego naturalne aby być otoczonym kryształowym tłumem." - Nadja Swarovski, Vice Prezydent Swarovski Crystal Business.

Kenny Ortega, reżyser Michaela i twórca powiedział, "Swarovski i ich drużyna to niesamowici partnerzy przy tworzeniu This Is It! To świetna współpraca, jak i ich wsparcie, pomysły i światowa klasa producentów, którzy zainspirowali nas kształtem i elementami scenicznymi nowego wymiaru sztuki!"


Źródło: The Outside Organisation / Maximum Jackson / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 24/06/2009 "This Is It" komunikat prasowyThe Outside Organisation wydało następujące szczegóły odnośnie współpracy Michaela z Swarovski'mi i większą ilością biletów, które będą w sprzedaży!

Budowanie jest ekscytujące a ciśnienie namacalne tak jak fani czekający z niecierpliwością na pierwszy kop rozpoczynający trasę "This Is It". Historia zostanie odnotowana, gdy Michael Jackson zrobi pierwsze kroki na scenie The O2 arena 13 lipca błyskając się kryształowo z Swarovski'mi.

Świetna wiadomość dla fanów! Jako, że inscenizacja I jej detale są już prawie gotowe na najgorętsze show dekady tak limitowana ilość miejsc siedzących będzie wydana w środę, 24 czerwca o 8 rano dla zarejestrowanych fanów.

"Ponieważ daliśmy do sprzedaży bilety przed szkicowanym show, tak zachowaliśmy tylne siedzenia aby umieścić na nich tą zaawansowaną technologię produkcyjną. Teraz Michael Jackson i Kenny Ortega są bardzo zaawansowanymi kreatorami, nasza drużyna przygotowuje się do otwarcia i "zatrzymania" tej całej widowni. To wspaniała okazja dla, niektórych szczęśliwych fanów, aby przeżyć tą historię w przemyśle rozrywkowym" powiedział Randy Phillips, Prezydent & CEO AEG Live

Ikoniczne stroje i spektakularne rozpoczęcie "This Is It" tour będzie otoczone ponad 300,000 KRYSTALICZNYCH™ - elementów Swarovski'ch, przedstawiające 53 różne kształty, 40 różne wielkości i 27 różnych kolorów!

"Swarovski są podekscytowani współpracą, z Michaelem Jacksonem i jego kreatywną drużyną od kostiumów i sceny. Jak Król Popu, to jest dla niego naturalne aby być otoczonym kryształowym tłumem." - Nadja Swarovski, Vice Prezydent Swarovski Crystal Business.

Kenny Ortega, reżyser Michaela i twórca powiedział, "Swarovski i ich drużyna to niesamowici partnerzy przy tworzeniu This Is It! To świetna współpraca, jak i ich wsparcie, pomysły i światowa klasa producentów, którzy zainspirowali nas kształtem i elementami scenicznymi nowego wymiaru sztuki!"


Źródło: The Outside Organisation / Maximum Jackson / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 23/06/2009 Konkurs Radia Zet - Bilet na koncert Michaela JacksonaCodziennie w dniach od 22 czerwca do 25 czerwca w Czasie Trwania Konkursu prowadzący audycję "Dzień Dobry Bardzo" puści oryginalny fragment piosenki Michaela Jacksona, każdego dnia będzie to inna piosenka. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest jak najszybsze zatelefonowanie pod numer podany przez prowadzącego na antenie Radia ZET. Dwie osoby które dodzwonią się jako pierwsze na żywo do studia Radia ZET przejdą na żywo na antenie Radia ZET rywalizację o miejsce w etapie eliminacyjnym. Rywalizacja polegać będzie na zaśpiewaniu piosenki której fragment wcześniej został wyemitowany na antenie Radia ZET. Zawodnik który według oceny prowadzących lepiej poradzi sobie z zadaniem wchodzi do etapu eliminacji do finału. Osoby które jako dwie pierwsze dodzwonią się do Radia ZET każdego dnia w Czasie Trwania Konkursu otrzymają nagrodę dodatkową. Osoba która według oceny prowadzących Audycję lepiej zaśpiewa piosenkę dnia wchodzi do etapu eliminacyjnego który odbędzie się poza anteną w dniu 25 czerwca 2009 roku po godzinie 10.00

* Nagroda główna w postaci dwuosobowego wyjazdu na koncert Michaela Jacksona który odbędzie się w dniu 18 lipca 2009 roku w Londynie. Nagroda w odniesieniu do zwycięzcy i osoby towarzyszącej obejmuje: przelot na trasie Warszawa-Londyn-Warszawa (wylot 18 lipca 2009 roku, powrót 19 lipca 2009 roku), 1 nocleg w hotelu w pokoju dwuosobowym, dwuosobowe zaproszenie na koncert, kieszonkowe 200 GBP, wypłata pieniężna w wysokości 667,00 zł (słownie: sześćset sześćdziesiąt siedem złotych) stanowiąca równowartość podatku od wygranej. Łączna wartość nagrody głównej wynosi 6.667,00zł (słownie: sześć tysięcy sześćset sześćdziesiąt siedem złotych) brutto.

* 8 nagród dodatkowych w postaci CD Michaela Jacksona "King Of Pop", każda płyta o wartości 29,28 zł.


Źródło: RadioZet / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 19/06/2009 Nowa figura woskowa Michaela JacksonaMadame Tussauds ogłosiła, że obecnie tworzą nową figurę woskową Michaela Jacksona. Figura będzie stworzona na cześć 40 letniej kariery Michaela Jacksona i powrót na scenę w lipcu tego roku.

Z Madame Tussauds:


Chcemy potwierdzić status mega gwiazdy, jaką jest Michael Jackson. Świętujemy powrót Króla Popu, jakim jest, "This is It" razem z naszą nową figurą legendy muzyki. To będzie dziesiąty raz, kiedy portretujemy Jacksona, robiąc to, wchodzi on do największej liczby gwiazd, które mają zrobione tyle figur, nie licząc The Queen, który był częściej robiony.

'To ekstremalnie niezwykłe dla takiej osoby, by być portretowaną tak wiele razy', skomentowała Liz Edwards, menadżer PR w Londyńskim Madame Tussauds. 'Ale Michael Jackson jest totalnie niezwykły a jego status ikony, sprawia, że jest najbardziej popularną gwiazdą tutaj. Nie 'pokazał się' w Madame Tussauds jako Thriller Jackson, Dangerous Jackson i z wielkim podekscytowaniem na nadchodzący powrót na scenę, chcemy wykorzystać sytuacje i świętować jego niesamowite 40 lat kariery i zaprezentować w 21 wieku 'This is It' Jacksona.'

Nowa figura przetworzy klasycznego Jacksona na tego z nowej trasy - wyciągnięte ręce, uderzająca miednica i trochę przechylonego do przodu - i zostanie odkryty przed niecierpliwym rozpoczęciem pierwszych jego koncertów zaczynających się w lipcu.


Źródło: Madame Tussauds / Maximum Jackson / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 14/06/2009 AllGood Entertainment pozywa Michaela za łamanie kontraktuPromotor NJ pozywa Michaela, zarzut: łamanie kontraktu.

Promotor koncertu z New Jersey pozwał Michaela o $40 milionów za łamanie kontraktu dotyczącego koncertu wspomnień, w którym miał występować z rodzeństwem.

Pozew wniesiony w środę w sądzie na Manhattanie, Allgood Entertainment mówi umowie, jaką podpisał ówczesny jego menadżer, aby wydać koncert wspomnień Jacksonów tego lata oraz opłatę za nagranie tego koncertu.

Umowa zawiera punkt, w którym mowa jest, iż Jackson nie będzie występował gdziekolwiek indziej przed dniem tego koncertu lub na trzy miesiące po nim. W pozwie jest mowa o tym, że Jackson, i jego menadżer Frank DiLeo i promotor koncertu AEG złamali warunki kontraktu po przez podpisanie umowy na serię koncertów w Londynie tego lata, które także być może będą nagrane.

Zgodnie z pozwem, AEG wiedziało o warunkach umowy, pomiędzy AllGood, Dileo i Jacksonem, "ale ze względu na ich dominacje i energię w występach na żywo, przymus i/czy zachętę Dileo i Jackson, nie chcieli żałować zawartej umowy z AllGood i pracować dale, dla tego zrobili to."

"Przedstawiliśmy różne możliwości, Michaelowi i AEG, publicznie i prywatnie, aby rozwiązać te sprawę," powiedział Patrick Allocco, partner Allgood.

Allocco powiedział, że ostatni raz, kiedy skontaktowali sie z nimi był to 22 maj w Beverly Hills.

Reprezentacja Jacksona i AEG nie byli w zasięgu w środę.

Adwokat Allgood Ira Meyerowitz powiedziała, że firma nie szuka sposobu, dzięki, któremu zatrzymają występy Jacksona.

"To czego szukamy," powiedziała Meyerowitz, "to pozwolić naszym klientom w sprawny sposób wyprodukować te koncerty w Londynie lub możliwość otrzymania rekompensaty za podpisaną umowę."


Aby przeczytać dokumenty sądowe, kliknij Dok.1, Dok.2.


Źródło: AllGood Entertainment / AP / MJJC News / GeniusMJ
__________________________________________________________________________

Data: 04/06/2009 Prezydent AEG: Zaprzecza plotkom
"To nie prawda, że; Michael Jackson był wstrząśnięty sprzedażą 50 koncertów. Rozmiar i skala tego show nie była by możliwa bez dłuższej trasy, na którą Michael się zgodził od samego początku. Nie zgodził się teraz na światowe tourne, jednakże, może to zrobić w każdej chwili," powiedział Randy Phillips, prezydent & CEO, AEG Live w oświadczeniu.

Gazeta the Sun informowała, że Jackson powiedział fanom przed próbami w L.A, że chciał zagrać 10 koncertów na O2 i wtedy wyruszyć w trasę.

Ten komentarz został teraz odrzucony przez AEG Live's CEO, Randy'ego Phillipsa.


Źródło: Billboard.com / MJJCommunity
__________________________________________________________________________

Robin Leech wyjaśnia plotki odnośnie MichaelaPo tym jak the Król Popu Michael Jackson opóźnił pierwsze pięć występów This Is It, rozpoczynające 50 koncertów w Londyńskiej 02 Arena, tak brukowe bajki i plotki wymknęły się spod kontroli. Rosły w siłę i przybierały, co raz to gorszy obraz każdego dnia.

Aby wyjaśnić wszystkie te szaleństwa, poszedłem do obozu Jacksona i otrzymałem odpowiedzi do niektórych sensacyjnych opowieści, które rozpowiadali Brytyjscy reporterzy:

Plotka: Michael umiera na raka!

Fakt: Totalnie nieprawdziwa informacja, i ponad to producenci jego koncertów dodali, że Michael otrzymał kolejne pozytywne wyniki badań. Jest gotów!

Plotka: Jest wygłodzony i wkurzony z powodu wykonywania 50 koncertów pomimo tego, że planował ich 10.

Fakt: Nie jest wygłodzony z powodu walki z rakiem czy zaplanowanych prób. Pracuje nad sobą, i oboje Michael i producenci AEG zaplanowali dodatkowe 40 koncertów na 02 Arena rezerwując te daty w jego kalendarzu, na wypadek, jeśli pierwsze 10 koncertów zostanie szybciej wyprzedanych niż oczekiwali!

Plotka: Michael obawia się, czy nie jest zbyt słaby, aby wykonać 50 koncertów dla 1 miliona fanów i czy nie ominąć próby.

Fakt: Przychodzi na wszystkie przygotowania i próby, potwierdził to mój informator. Michael, reżyser Kenny Ortega, tancerze i choreografowie przenoszą się z Center Staging Studios w Burbank,w Calif., do Londynu w nadchodzących dwóch tygodniach aby przygotować ostatnie elementy.

Plotka: Michael otworzy Thrillerowe kasyno za $3 biliony.

Fakt: Nieprawda, ponieważ nikt nie wierzy, że Nevada Gaming Commission dałaby licencję Michaelowi. Nadzieja, jest tylko w pamiątkach Michaela i sukcesie Thrillera, które mogłyby być użyte jako atrakcja kasyna.

Mówione było, że koncerty będą "naprawdę spektakularne" w odróżnieniu do wszystkich innych, jakie można było zobaczyć. Michael ukrył sekwencję video na gigantycznych video screenach, które zostaną użyte podczas koncertu. Piosenkarz R&B Akon pojawił się na pierwszych brytyjskich stronach, w dodatku, powiedział, że the Król Popu nie będzie śpiewał na żywo. Znów, kolejna przesadzona historia, powiedział, mój informator. "Michael będzie występował, tańczył i śpiewał," powiedział. "Nie da sie wykonać wszystkich trzech piosenek za jednym razem na żywo, więc oczywiście będą tam niektóre playbacki. Ale fani nie będą ponownie zawiedzeni tym, co zobaczą i usłyszą! Akon przyrzekł, że będzie w pierwszych rzędach w dniu 16 lipca, czyli na premierowym koncercie.

Zostałem poinformowany z wiarygodnego źródła, iż jedynym powodem opóźnienia pierwszych koncertów Michaela, które miały się rozpocząć 9 lipca, to fakt, że za mało było czasu na załadowanie i przygotowanie gigantycznej sceny jak i specjalnych efektów. "To jedyny powód," powiedział mi informator. "Nic więcej. To tylko logistyka."

Madonna kończy dwa koncerty, na 02 Arena 5 lipca, i producenci Michaela przejęli dzień 6 lipca .

"Jesteśmy kompletnie przekonani, że Michael będzie na scenie, zdrowy i także silny. Badania to dokładnie wykazały a lekarze dali mu zielone światło. To będą najlepsze koncerty, jakie kiedykolwiek widziano, gdziekolwiek na świecie," powiedział mi informator.

Robin Leach był dziennikarzem przez ponad 50 lat i spędził ostatnią dekadę na przekazywaniu sensacji w Las Vegas.


Źródło: http://www.lasvegasweekly.com/blogs/...jackson-rumor/ / MJJCommunity
__________________________________________________________________________

Brak odpowiedzi od Michaela odnośnie kontraktuW pierwszych dniach cywilnego procesu pomiędzy Michaelem i jego byłej rzeczniczki, Raymone Bain, który jest zaplanowaney na przyszły tydzień, gwiazda pop nie podała jeszcze imienia swojego adwokata ani nie nawiązał żadnego kontaktu z sądem. Adwokat pani Bain z Cahn & Samuels poprosił sędziego Jamesa Robertsona z Waszyngtonu o wystawienie orzeczenia w związku z nieobecnością strony. Orzeczenie te obciążyłoby piosenkarza na kwotę $44 milionów.

W dokumentach złożonych w ubiegłym tygodniu, adwokat Bain powiedział, że nie wiedzą kto jest adwokatem Jacksona i gdzie on jest a dokumenty z sądu zostały przesłane do ochrony Michaela, która pilnuje domu w Los Angeles. Przesłuchanie jest ustalone na poniedziałek, i w tym dniu sędzia powinien przyznać Bain nakaz, który zahamowałby pewne aktywa Jacksona.


Źródło: legaltimes / MJJCommunity
__________________________________________________________________________

Data: 26/05/2009 Nowy oficjalny kalendarz MJowy


Firma MJPublishing ogłosiła, iż wkrótce będzie wydany nowy oficjalny kalendarz na rok 2010. Kalendarz będzie najpierw wydany w U.S.A. i Japonii, ale kilka miesięcy przed końcem roku także i w Europie.Źródło: MJPublishing
__________________________________________________________________________

Data: 20/05/2009 4 daty koncertów "This is it" zostały zmienioneOficjalna strona koncertów "This Is It" informuje, że 4 daty koncertów zostały zmienione, co oznacza, że:

Daty:
8 lipca, 2009 zmiana na 13 lipca 2009
10 lipca 2009 zmiana na 1 marca 2010
12 lipca 2009 zmiana na 3 marca 2010
14,lipca 2009 zmiana na 6 marca 2010

Pierwszy z serii powrotnych koncertów Michaela Jacksona w Londynie odbędzie się nie 8 jak pierwotnie planowano, a 13 lipca - zmiana dat pierwszych czterech występów spowodowana jest dłuższym czasem przygotowań do spektakularnego 'This Is It' show. Jak głosi oficjalny komunikat, 'Promotorzy i producenci AEG Live oraz Kenny Ortega, współpracownik i reżyser show Michaela Jacksona, zdecydowali o przełożeniu kilku pierwszych występów, by sprostać wyzwaniom przygotowania tak skomplikowanego wydarzenia'.
Nowe daty przełożonych koncertów: z 8 lipca na 13 lipca 2009

Źródło: michaeljackosnlive.com
__________________________________________________________________________

Data: 19/05/2009 Próby do koncertów This Is It(video)Źródło: MJJCommunity
__________________________________________________________________________

Data: 17/05/2009 Nowy album od Sony: The hits!The Hits to dwu płytowy album największych hitów tworzących jego karierę. Album zostanie wydany 6 lipca, przez co zbiegnie się z jego trasą na O2 w Londynie. Zajrzyj na stronę albumu, aby zobaczyć pełną listę piosenek.
Często sprawdzaj oficjalną stronę, aby dowiedzieć się więcej o nadchodzących występach na O2.

Album The hits zostanie wydany 6 lipca.


Źródło: michaeljackson.com
__________________________________________________________________________

Oficjalne oświadczenie od braci JacksonaThe Jacksons Zaprzeczają jakimkolwiek planom dotyczących koncertów Jackson 5 Reunion Show w Texasie z ich bratem Michaelem & siostrą Janet

Beverly Hills, CA, 15 Maja, 2009 - w oficjalnym oświadczeniu wydanym dziś The Jacksons (Jackie, Tito, Jermaine, Marlon i Randy Jackson) zaprzeczyli jakoby byli w jakikolwiek sposób zaangażowani w propozycję koncertu "wspomnienia Jackson 5" w Texasie 3 lipca, o czym mówi w tym tygodniu promotor koncertu z New Jersey z firmy AllGood Entertainment.

Zgodnie z menadżerem The Jacksons, Danny O'Donovan, jednego z członków Jackson 5, i młodszego brata, Randyego, nigdy nie proponowano im uczestniczenia w koncercie w Texasie z ich bratem Michaelem i siostrą, Janet.

The Jacksons powiedzieli, że będą wspierać Michaela każdej sprawie wniesionej przez AllGood Entertainment, która będzie dotyczyć tego koncertu, o którym mówi promotor. O'Donovan powiedział "Nie absolutnie żadnej podstawy ten pozew, a my nic nie wiemy o jakimkolwiek kontrakcie z kimkolwiek, o tak zwanej trasie wspomnień. W prawdzie, The Jacksons nigdy nie zwracało się o taki koncert, więc i tak nie było żadnej oferty skierowanej do nich."

Wszyscy z braci Jackson są wzruszeni faktem, że Michael powraca na scenę tego lata i są całkowicie za jego historycznymi 50 koncertami, które odbędą się na Londyńskiej O2 Arena. Z niecierpliwością czekają, aby zobaczyć i mieć przyjemność oglądania jego koncertu "This Is It!".

Informacje kontaktowe
DANNY O'DONOVAN
Title: President
DANNY O'DONOVAN ENTERTAINMENT GROUP
468 N. Camden Drive
Beverly Hills, CA 90210
Phone: (310) 285 6000
Alt. Phone: (310) 995 1550
Fax: (310) 285 0016
Email: DODEntGroup@aol.com


Źródło: seopressreleases.com / MJJCommunity News
__________________________________________________________________________

Data: 13/05/2009 Michael robi próby blisko lotniska BurbankPrzez cztery poranki w tygodniu, SUV z zaciemnionymi szybami wprowadzał Michaela Jacksona przez bramę do nieznanego budynku blisko lotniska Burbank. Spędził tam następne sześć godzin na próbach z firmą 10 tancerzy i najbardziej znanych w muzyce pop choreografami.

Szczegóły prób do jego nadchodzących koncertów w Londynie są ściśle tajne. Ambitne 50 wyprzedanych koncertów może odwrócić się od niego i być jego ostatnimi, przykry rozdział w historii kariery Jacksona - albo jeden z największych powrotów w historii muzyki pop na scenę.

Kiedy - albo jeśli, w oczach wielu sceptyków z tego przemysłu - Jackson przejmie scenę na the O2 Arena 8 lipca, będzie to jego pierwszy dłuższy koncert po 12 latach. Cytowane są wątpliwości, co do jego sprawności do występowania, problemy ze zdrowiem, raz recepty na środki uzależniające, wiek - on ma 50 lat - i jego reputacja, występy i umowy są przykryte.

Ale promotor koncertów, Los Angeles-based AEG Live, upiera się, że Jackson przygotowuje się na koncerty nazwane "This is it" mentalnie i psychicznie, przebije nowe ścieżki w artyzmie i kosztach. Budżet produkcji to " $20 milionów," cena, która zawiera 22 różne od siebie rozpoczęcia koncertów, powiedział Randy Phillips.

"To będzie największa, najbardziej zaawansowana technologicznie arena koncertowa - i najdroższa - jaką kiedykolwiek zmontowano," powiedział Phillips.

Jackson przygotowuje się do nadchodzącego procederu, według Ortegi i Phillipsa. Piosenkarz przekształca kroki, mając nadzieje, że będą sie wyróżniały tak, jak moonwalk, powiedział Phillips. "On pracuje nad tym," powiedział, nie chcąc nic więcej mówić: "Obowiązuje mnie tajemnica."

Ponadto zaprzeczył ostatnim plotkom odnośnie zwierząt - "Żadnych zwierząt. Żadnych zwierząt!", powiedział Phillips - producenci muszą ścieśnić wszystko to co 20,000 fanów będzie widziało. Jackson będzie wykonywał między 18 a 22 piosenki. Niektórzy tancerze podobni do Cirque du Soleil tam będą, powiedział.

Phillips powiedział, że Jackson zachwycił się, kiedy w listopadzie rozmawialiśmy o rozpoczęciu koncertów w Londynie. Powiedział, że Jackson miał psychologiczną cztero godzinną sesje z niezależnym psychologiem, który nic nie stwierdził, żadnych problemów. W przygotowaniach do koncertów, Jackson ćwiczy na aerobiku z własnym trenerem i nie miał, żadnych problemów tańcząc z pół wieku młodszymi podczas prób w Burbank.

Przygotowania do koncertów nie zostały wstrzymane przez pozew i groźby w nim zawarte, które wydawać by sie mogło, że przeszkodzą Jacksonwi. W poprzednim tygodniu został pozwany przez swego byłego guru i aktorkę, którzy współtworzyli w 1983 teledysk "Thriller". W poniedziałek, promotor koncertów w New Jersey wysłał dokumenty i list odstępujący zarzutom dotyczącym warunków występu Jacksona w Londynie na koncercie Jackson Five reunion.

Phillips powiedział, że twierdzenie było "zbędne" i nie ma ono wpływu na próby.


Źródło: LA Times / MJJCommunity News
__________________________________________________________________________

Data: 12/05/2009 Oficjalna fotografia z próby i informacja prasowa


(HQ pic)

Maj 12, 2009 - Hollywoodzie ulice huczą; Michael Jackson mania jest całe 5,500 mil od The O2 arena - czyli domu od jego 50 historycznych koncertów, które odbędą się tego lata. Kenny Ortega, sławny Reżyser, Producent, Choreograf i twórca talentu ciężko współpracuje z Michaelem Jacksonem nad ogólnym projektem i reżyserią nadchodzących koncertów "This Is It".

Ortega poprzednio pracował nad takimi trasami Michaela Jacksona jak Dangerous i HIStory, czyli jednymi z najbardziej spektakularnych koncertów, jakie były. W ostatnim tygodniu, tysiące tancerzy przyleciało tutaj z każdego zakątka świata; Japonii, Australii, Płd. Ameryki i Europy na przesłuchania Jacksona i Ortegi - wszyscy gnali swoje marzenie, aby wygrać miejsce na scenie ze swoim idolem Michaelem Jacksonem. Nawet po procesie selekcji zmniejszyła się konkurencja z tysięcy do 500 międzynarodowych tancerzy, nadal nie mieliśmy dość miejsca na parkiecie w Los Angeles czy Nowym Jorku, aby pomieścić przesłuchanie.

Producenci zakończyli rezerwacje Teatru w Los Angeles: Nokia Theatre L.A. LIVE, to część teatru gdzie, co roku są rozdawane nagrody Grammy Awards, po to, aby poradzić sobie z niespotykaną liczbą wykonawców, którzy stłoczyli to przesłuchanie.


Źródło: Outside Organation / Maximum Jackson
__________________________________________________________________________

Koncerty Michaela Jacksona mogą stawić twarz prawnym sprzeciwnościąPromotor muzyczny planuje pozwać Michael Jackson za występy w Londynie tego roku. Twierdzi się, iż kontrakt, jaki podpisał, Michael, mógłby mu przeszkodzić w realizacji koncertów zaplanowanych do Lipca 2010 roku, powiedział w poniedziałek prowadzący firmę promotorską.


AllGood Entertainment Inc mówi, że porozumienie zawarte w październiku z menadżerem Jacksona, Frank DeLeio, dopuszcza występ Michaela w lipcu 2010 wraz z jego braćmi i siostrą Janet.

Z tą umową Michael Jackson nie może dać kolejnych koncertów puki nie zostaną zrealizowane koncerty the Jackson Family reunion show.


AllGood Entertainment w marcu wysłało dokumenty z ostrzeżeniem i prośbą o zatrzymanie realizacji serii 50 koncertów w Londyńskiej 02 Arena z jego promotorem koncertów AEG, które zostały zaplanowane do realizacji od lipca, powiedział Allocco.

Allocco powiedział, że firma planuje zaskarżyć w sądzie federalnym umowę aby umożliwić negocjacje z Jacksonem i zawrzeć umowę, która umożliwi realizacje tych koncertów w Londynie.

"Jak na razie nie nawiązaliśmy, z nikim żadnej współpracy, Frank DeLeo odrzucił proponowaną umowę i dla tego wnosimy pozew pod koniec tygodnia," powiedział Allocco.


AllGood Entertainment mówi, że tym razem koncert jest planowany do realizacji w Irving, w Texasie na 3 lipca 2009.

Michael Jackson może zarobić $30 milionów za koncert.

Trzydzieści milionów za jeden koncert to niesłychane, dla tego, jesteśmy tak sfrustrowani," powiedział. "Frank DeLeo stoi nam na drodze. AEG nieustannie uniemożliwia nam dostęp do tego abyśmy mogli dostać ten koncert."

Seria koncertów Jacksona w Londynie także została nazwana rzeczą niespotykaną. AEG powiedziało, że, wszystkie koncerty razem zagarną największą niż kiedykolwiek widownię, która zobaczy artystę w jednym tym samym mieście.


Źródło: Reuters / MJJCommunity
__________________________________________________________________________

Odpowiedź Randy Philipsa, Prezydenta - AEG:Randy Phillips, Prezydent & CEO of AEG Live, odpowiada, odnośnie koncertów Jacksona w Londynie, jakie powierzyła mu firma w poniższym oświadczeniu.

"Zostaliśmy poinformowani o wpłynięciu zarzutów, które wierzymy, iż są kompletnie zbędne," powiedział Phillips w oświadczeniu. "Próby nie są przerwane i kontynuujemy dalsze plany."

Źródło: Access Hollywood / MJJCommunity
__________________________________________________________________________

Data: 07/05/2009 Raymone K. Bain pozywa Michaela


Teraz długoletni rzecznik Raymone Bain pozywa Króla popu. Raymone właśnie wniosła pozew przeciwko Michaelowi w Waszyngtonie, w którym mówi, że chce otrzymać od niego zapłatę. W swoim oświadczeniu Raymone powiedziała RadarOnline.com:

"Robię to z głębokim żalem, znajdując się w takiej sytuacji, ale pozywam mojego długoletniego pracodawcę, którego wielce podziwiam i szanuję, Michaela Jacksona.

"Pan Jackson i ja mieliśmy bardzo długi okres czasu, dochodowy i wzajemnie korzystny biznesowy kontakt.

"Niestety, Pan Jackson postanowił nie honorować obowiązków finansowych naszego kontraktu, pomimo moich licznych próbach załagodzenia sprawy po przyjacielsku. Szczerze zawiodłam się na defekcie Pana Jacksona, który odnosi się do jego obowiązków.

"Ten pozew będzie rezultatem niektórych naszych wzajemnych dyskusji. Hipotetyczne teorie, oskarżenia i plotki, jeśli mam wyliczać je z przeszłości, będzie ich wiele. Jednakże, wszystko to będzie wytłumaczone z prawdą w sądzie.

W 2005, Bain została zwolniona przez Michaela brata Randyego na kilka dni przed oczyszczeniem go od oskarżeń o molestowanie. Ale, w 2006 została jego Generalnym Managerem firmy "the Michael Jackson Company".


Źródło: radaronline.com / MJJCommunity
__________________________________________________________________________

Data: 16/04/2009 Michael Jackson Sukcesywnie zatrzmal aukcje


Oficjalne prasowe oświadczenie z MJJproductions i Dr. Tohme R Tohme:

"Dr. Tohme R. Tohme i Darren Julien mają przyjemność ogłosić, że zostało zawarte porozumienie w dniu dzisiejszym (14.04.09), które dotyczy osobistej kolekcji Michaela Jacksona. Było duże zainteresowanie ze strony fanów odnośnie tej kolekcji, która można było nabyć na własność na aukcji, Dr. Tohme i Julien Auctions zawarli porozumienie, w której jest mowa o tym, że udostępnią te kolekcje w formie wystawy dla fanów Jacksona.

Publiczna wystawa tej wspanialej kolekcji należącej do Króla Popu będzie otwarta w dniu 25 kwietnia w Beverly Hills w budynku przyległym do hotelu Beverly Hilton.

"Dr. Tohme i Julien's Auction mają także przyjemność ogłosić, że MJJ Productions i Julien's Auction będą zbierać dotacje, dla MusiCares, która wspiera innych artystów."


Źródło: MJJProductions & Dr Tohme / Maximum Jackson / MJJCommunity
__________________________________________________________________________

Data: 04/04/2009 Sędzia odrzucił próbę zatrzymania aukcji Jacksona


Sędzia odrzucił próbę zaniechania aukcji rzeczy z Jacksona Neverland Rancha.

Sędzia z Los Angeles, Brett Klein odrzucił próbę zaniechania aukcji wniesionej przez firmę Jacksona, aby zwrócono najpierw jemu te rzeczy zanim zostaną zlicytowane, na licytacji, która ma się odbyć 22 kwietnia.

Dom aukcyjny Darren Julien i jej adwokaci wygrali sprawę po piątkowym przesłuchaniu, mówiąc, że nie przewidują żadnych innych sposobów, dzięki którym sprzedaż mogłaby się powieść.

Adwokat firmy Jacksona, Alan Gutman, powiedział, że orzeczenie sądowe nic nie zmienia, ponieważ podejmą kolejne kroki ku zatrzymaniu aukcji.

Rozprawa ta będzie przeprowadzona już przez innego sędziego w dniu 15 kwietnia.


Źródło: AP / MJJC
__________________________________________________________________________

Data: 29/03/2009 Michael Jackson ma nowego menadżera


Leonard Rowe, legendarny promotor, będzie kierował powrotem piosenkarza.

Beverly Hills, CA (Marzec 27, 2009) - Michael Jackson, tradycyjnie zatwierdził jako Król Popu, Leonarda Rowea, legendarnego promotora koncertów z Atlanty, jako swojego nowego menadżera.
Rowe zastąpił Dr. Tohme Tohme.
"Bardzo się ciszę, że Leonard zaakceptował moją ofertę na menadżera spraw biznesowych podczas tego ważnego okresu mojej kariery," oświadczył Jackson. Dodał, "Leonard Rowe był moim długoletnim przyjacielem i człowiekiem powiązanym z moimi sprawami biznesowymi, stwierdziłem, że zaufam mu."

Rowe pracował blisko z Michaelem i jego rodziną od czasu promowania rodzinnej trasy, "Off the Wall Tour" w marcu 1979. "Przez ostatnie 30 lat, czułem podziw do Michaela i jego rodziny," powiedział Rowe. "Ciężko razem pracowaliśmy i stworzyliśmy historię na 'Off the Wall Tour.' Jestem wdzięczny Michaelowi za to i cieszę się, na tą ponowną współpracę z moim przyjacielem, aby zapewnić mu sukces i historyczny powrót," oświadczył Rowe.

Rowe był zagorzałym adwokatem od praw Afro-amerykanów w przemyśle promowana koncertów przez ostatnie 35 lat.

Legendarny lider Cywilnych Praw Dr. Joseph Lowery ostatnio powiedział, "Rowe ciężko walczył o ochronę praw obojgu, zarówno promotorów Afro-ameryanów jak i artystów z tego przemysłu, przeciw szalonym praktykom dyskryminacji w tym przemyśle."
Rowe zadedykował swoja karierę sukcesywnemu promowaniu i trasie setek poczynań, włączając w to: the Jacksons, Princa, R. Kellya i ostaniego Marvina Gayea.


Źródło: ChampionManagement.com
__________________________________________________________________________

Michael Jackson: The Untold Story of Neverland" (Nie opowiedziana historia Neverlandu) - dokument Pro-MJ, wkrótce będzie wydany


Filmowiec Larry Nimmer wyda dokument zatytułowany "Michael Jackson: The Untold Story of Neverland". Podczas procesu w 2005 roku, zdjęcia pana Nimmera pomogły pokazać ławie przysiegłych, kim właściwie jest Michael Jackson, zaprzeczając tym samym obrazowi kreowanemu przez departament Szeryfa z Santa Barbara.

Dokument pokazuje od kuchni oskarżyciela i jego rodzine, pokazuąc, że w cale nie byli tak perfekcyjną rodziną jak twierdzili, egzaminując ekstremalną sensacje mediów i akcje prokuratora z Santa Barbara.

Film ten ma być puszczany na kilku kanałach m.in. VH1, jedank za nim to sie stanie kanały roważają jego emitowanie.


Źródło: Coastal View News/MJJCommunity News
__________________________________________________________________________

Data: 23/03/2009 Michael Jackson chce koncertować w Chinach, jeśli trasa się przedłuży


Zgodnie z raportami z mediów Malezyjskimi, a oficjalnie z AEG Live mówią, że Chiny to najbardziej pożądane przez Michaela Jacksona miejsce, w razie jakby letnia trasa wydłużyła się do Azji.

Miliony fanów przegapiło dwie trasy koncertowe w latach 90', które nie obejmowały Chin.

Teraz AEG oferuje koncerty we wszystkich regionach Azji, włączając Tajwan, Hong Kong, Japonie, Singapur, i Malezje.

Jeśli trasa "This Is It" przedłuży się, Jackson mógłby przyjechać do Azji w drugiej połowie 2010 roku i zorganizować po dwa koncerty dla każdego z tych państw. Japonia prawdopodobnie była by pierwszym państwem, które by stratowało z trasą Jacksona w Azji.


Źródło: ent.sinchew-i.com / MJJC
__________________________________________________________________________

Michael Jackson wkurzony na BBC za porównanie do IRA


Michael Jackson chce przeprosin od BBC po tym jak dwóch komików porównało jego powrót do IRA.
Steve Punt i Hugh Dennis, oboje komików, mówili o trzech morderstwach popełnionych przez grupę IRA, oboje powiedzieli, że Jackson i terroryści byli "gwiazdami lat 80' ".

"Nie mogę uwierzyć, którą gwiazdę z lat 80' chcę zobaczyć z powrotem w mniejszym stopniu. Michaela Jacksona czy IRA," powiedzieli to w programie The Now Show w Radio 4.

BBC na swojej stronie przedłużyła obrazę mówiąc:

"Steve Punt i Hugh Dennis dyskutowali od tematu powrotu Michaela Jacksona, do IRA."

Jackson był zszokowany, kiedy usłyszał o dowcipie.

Zgodnie ze źródłem, "Michaelowi powiedziano, żeby skomentował sprawę a był nią zbulwersowany. To było obrzydliwe oszczerstwo. Porównywać go do terrorystów, którzy zabijają z zimną krwią, to nie jest śmieszne, to jest wyraźny atak,".

Jackson skarżył, sie promotorom z AEG Live, którzy są odpowiedzialni za jego 50 powrotnych koncertów w UK.

Teraz zastanawiają, sie, czy nie wnieść oficjalnej skargi na BBC.

Odnośnie tej audycji odebrano także skargi słuchaczy o komentarzu z ostatniego programu, który był nadawany w piątek, sześć dni po prawdziwym morderstwie IRA na dwóch żołnierzach z Północnej Irlandii.


Źródło: Mirror / MJJC
__________________________________________________________________________

Data: 16/03/2009 "This is it" wszystkie bilety sprzedane


Koncerty Michaela "This Is It", zaczynają się w lipcu 2009 roku, a bilety już są kompletnie wyprzedane!

Fani oczekiwali w kolejce przez 2 dni przed kasami o2 na ogólną sprzedaż, która zaczęła się o 7 rano 13 Marca. W ciągu kilku godzin, bilety na wszystkie 50 koncertów zostały wyprzedane. AEG live powiedziało, że bilety sprzedawały sie w astronomicznej ilości 40,000 na godzinę lub 11 na sekundę!

Kierownik Ticketmaster, Chris Edmonds powiedział, "Często rozmawialiśmy o bezprecedensowym popycie, ale ten tydzień był świadkiem żywego artystycznego fenomenu. Widzieliśmy na prawdę niesamowity poziom zainteresowania i popytu na bilety od fanów na całym świecie dla koncertów Michaela Jacksona na O2 w ciągu ostatnich 3 dni. Sukces dzisiejszej generalnej sprzedaży namówiła Michaela Jacksona i AEG Live do dodania nawet większej ilości dat, dając całkowitą sumę 50 koncertów. Dziś, widzieliśmy około 250,000 fanów wchodzących na stronę Ticketmaster o 7 rano po ogólną sprzedaż biletów. Kolejka oczekujących była długa,a my sprzedawaliśmy podczas niej bilety w wyjątkowym tempie. Był to niewątpliwie największy popyt na bilety koncertowe, jakie w życiu mieliśmy."

Randy Phillips z, AEG Live dodał, "Ostatni tydzień był najbardziej zdumiewającym, ze wszystkich, jakie mogłem widzieć w mojej karierze i biznesie rozrywkowym. Ja, dla mnie, liczę dni, minuty i sekundy do pierwszego występu. Właściwie nie mogę sie doczekać."

"This is it" to:

* Największa publiczność, jaką kiedykolwiek widziano na koncercie jednego artysty w jednym mieście.
* Największa ilość ludzi, którzy przybędą na serię koncertów na O2 arena.
* Najszybsza wyprzedaż biletów w historii.


Źródło: AEG Live / michaeljackson.com / Maximum Jackson
__________________________________________________________________________

Data: 14/03/2009 "Razem będzie 50 koncertów"


Michael Jackson dodał więcej koncertów do trasy "This Is It", która ruszy na O2 Arena!

W sumie teraz jest 50 koncertów, z 30 koncertami między Lipcem a Wrześniem 2009, i 20 koncertów między Styczniem a Lutym 2010.

Przydział biletów na przed sprzedaży na pierwsze 45 koncertów został już całkiem wyprzedany, a ogólna sprzedaż biletów na wszystkie 50 koncertów zaczęła się w piątek 13 marca o 7 rano (czasu UK).

Randy Phillips, z AEG Live powiedział, że "Zatrzymaliśmy przed sprzedaż na 45 koncertach, aby zachować koncerty dla reszty publiczności, która będzie jutro(14.03)". Phillips powiedział też, że Michael mógłby wystąpić na 100 koncertach w Londynie, jeśli by tylko chciał, ale pracuje jeszcze nad takimi rzeczami jak: film czy też nagrania. Phillips także powiedział, że sprzedaż biletów dla Michaela była "skokiem adrenaliny". "Czuje sie wspaniale. Czuje się nowo narodzony. Nie było go przez 12 lat, więc mieliśmy obawy."

Daty koncertów na Michaela "This Is It" są następujące:

Lipiec 8, 2009
10, 2009
12, 2009
14, 2009
16, 2009
18, 2009
22, 2009
24, 2009
26, 2009
28, 2009
30, 2009

Sierpień 1, 2009
3, 2009
10, 2009
12, 2009
17, 2009
19, 2009
24, 2009
26, 2009
28, 2009
30, 2009

Wrzesień 1, 2009
3, 2009
6, 2009
8, 2009
10, 2009
21, 2009
23, 2009
27, 2009
29, 2009

Styczeń 7, 2010
9, 2010
12, 2010
14, 2010
16, 2010
18, 2010
23, 2010
25, 2010
27, 2010
29, 2010

Luty 1, 2010
3, 2010
8, 2010
10, 2010
12, 2010
16, 2010
18, 2010
20, 2010
22, 2010
24, 2010


Źródło: The Outside Organisation / Billboard / Maximum Jackson
__________________________________________________________________________

Data: 12/03/2009 Wzrost sprzedaży albumów Michaela po Amerykańskim Idolu


Po dwu godzinnym specjalnym wydaniu Amerykańskiego Idola we wtorek, raptownie wzrosła sprzedaż albumów Michaela.

Po mniej więcej 24-48 godzinach sprzedaż albumów wzrosła o wiele bardziej niż przewidywano. Na stronie sklepu Amazon, albumy Michaela Jacksona zaczęły zajmować wysokie noty i zatrzęsły listą.

Po mniej niż pięciu godzinach od wyemitowania Amerykańskiego Idola, wzrosła sprzedaż albumu "The Essential Michael Jackson" o 2,377% i zmienił on tym samym swoje notowanie na liście Amazon wobec wszystkich rodzajów muzyki, przeniósł się z pozycji 8,001 do 323.

Natomiast sprzedaż "Thrillera 25" wzrosła o 411% (w rankingu 171), "Number Ones" wzrosła sprzedaż o 384%, i "Off the Wall" o 260%. Każdy z wymienionych albumów jest w tej chwili na liście top 25, która zawiera największe wzrosty sprzedaży na Amazon.

Ponieważ pozycje na Amazon są przeliczane przez 24 godziny, cały wzrost może nie utrzymać się na kolejne dni. Jednakże sprzedaż wzrosła także na iTunes."The Essential Michael Jackson" uwydatniło stronę główną tej firmy, po przez Amerykańskiego Idola.

Inne albumy Jacksona także osiągają wysokie noty na liście iTunes Pop chart.


Źródło: mjjr.net / MJJCommunity News
__________________________________________________________________________

Data: 10/03/2009 (Update!) Daty ogłoszone. dodatkowe daty


Koncerty odbędą się w dniach:

Środa, Lipiec 8 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Piątek, Lipiec 10 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Niedziela, Lipiec 12 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Wtorek, Lipiec 14 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Czwartek, Lipiec 16 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Sobota, Lipiec 18 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Środa, Lipiec 22 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Piątek, Lipiec 24 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Niedziela, Lipiec 26 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Wtorek, Lipiec 28 London, United Kingdom, O2 Arena, W sprzedaży od piątku

Czwartek, Lipiec 30, London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Sobota, Sierpień 1,London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Poniedziałek, Sierpień 3, London, United Kingdom ,O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Poniedziałek, Sierpień 10 ,London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Środa, Sierpień 12,London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Poniedziałek, Sierpień 17 ,London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Poniedziałek, Sierpień 24 ,London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Środa, Sierpień 26, London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Piątek, Sierpień 28, London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Niedziela, Sierpień 30, London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Wtorek, Wrzesień 1, London, United Kingdom, O2 Arena, Teraz przed sprzedaż

Czwartek Wrzesień 3, London, United Kingdom, O2 Arena Teraz przed sprzedaż

Niedziela Wrzesień 6,London, United Kingdom, O2 Arena Teraz przed sprzedaż

Wtorek Wrzesień 8, London, United Kingdom, O2 Arena Teraz przed sprzedaż

Czwartek Wrzesień 10, London, United Kingdom, O2 Arena Teraz przed sprzedaż

Środa Wrzesień 23, London, United Kingdom, O2 Arena Teraz przed sprzedaż

Niedzela Wrzesień 27, London, United Kingdom, O2 Arena Teraz przed sprzedaż

Środa Wrzesień 29, London, United Kingdom, O2 Arena Teraz przed sprzedaż

Styczeń 7, 2010 London United Kingdom O2 Arena

Styczeń 9, 2010 London United Kingdom O2 Arena

Styczeń 12, 2010 London United Kingdom O2 Arena

Styczeń 14, 2010 London United Kingdom O2 Arena

Styczeń 16, 2010 London United Kingdom O2 Arena

Styczeń 18, 2010 London United Kingdom O2 Arena

Luty 18, 2010 London United Kingdom O2 Arena

Bilety na O2 w Londynie, będą w sprzedaży 13 Marca od 7 rano, czasu UK. Przed sprzedaż zaczyna się 11 marca o 7 rano,czasu UK.


Źródło: michaeljacksonlive.com / MJJC / Maxium-Jackson
__________________________________________________________________________

Data: 09/03/2009 Michael Jackson - "Nadszedł czas"


Pojawiła się nowa wiadomość od Michaela na jego oficjalnej stronie!

Michael powiedział:
"Nadszedł czas

To właśnie się dzieje, widzę to i czuję, ze znowu jestem wzywany do tego by być częścią muzyki, która nie tylko łączy, ale sprawia, ze wszyscy stajemy się jednością, jednością w naszych radościach i jednością w bólu, jednością w miłości, jednością w tym, co robimy, jednością w naszej świadomości."Źródło: michaeljacksonlive.com / MJJC / Maxium-Jackson
__________________________________________________________________________

Data: 06/03/2009 Michael Jackson pozywa dom aukcyjny za plan sprzedaży


Michael Jackson wniósł pozew przeciw firmie organizującej aukcję, która ma odbyć się w kwietniu zgodnie z dokumentami sądowymi wniesionych przez MJJ Productionson w środę.

Pozew mówi o tym, że jest wiele przedmiotów "bezcennych i niepowtarzalnych" a opis sprzedaży przedstawia je jako "podstępne, oszukańcze, extremalne, oburzające i bez jakiegokolwiek prawnego certyfikatu jakości."

Julien (dom aukcyjny, który Michael pozwał) był po za państwem i nie mógł sie ustosunkować do pozwu.

MJJ Productions upoważniło dom aukcyjny do przeniesienia przedmiotów z Jacksona Neverlandu, zgodnie z dokumentami, ale nie do sprzedania ich bez pozwolenia Jacksona.


Źródło: AP / MJJC / Maxium-Jackson
__________________________________________________________________________

Data: 05/03/2009 (Update!)Konferencja prasowa: "THIS IS IT"


Na spóźnionej o ponad godzinę koferencji prasowej, Michael mówił trzy minuty: " Dziękuję wszystkim. To jest to. To jest to! To jest to! Chcę tylko powiedzieć, że to ostatnie koncerty, jakie wykonam w Londynie. To będzie to. To jest to. Gdy mówię "to jest to," to naprawdę to oznacza, że to jest to. Będę wykonywać te piosenki, które chcą fani. To jest to. To znaczy, to na prawdę jest to. To jest ostatni występ. Do zobaczenia w lipcu. Kocham was. Naprawdę, musicie wiedzieć, że kocham was bardzo. Naprawdę z głębi mojego serca. To jest to,do zobaczenia w lipcu! ".

Michael wykona 10 koncertów, z piosenkami wybranymi przez fanów. Bilety będą dostępne od 7 rano 13 marca na stroniehttp://www.michaeljacksonlive.com. Ceny biletów: 75 / 65 / 50 GBP.

Pierwszy koncert obedzie sie 08 Lipca. Ponad to, 8 marca o godz 21:30 na kanale ITV bedzie wyemtowana spacjalna reklama z Michaelem.Źródło: michaeljackson.com / MJJC / Maxium-Jackson
__________________________________________________________________________

Data: 03/03/2009 (Update!)Michael pracuje nad "Wszystkimi rodzajami muzyki" oraz wyruszy w trasę koncertową


UPDATE:
Konferencja na zywo na: http://www.michaeljacksonlive.com/

Rzecznik Michaela, podał szczegóły konferencji: Odbędzie się ona w czwartek na O2 Arena o godź. 16:00 czasu Brytyjskiego. W PL godź. 17:00.
______________________________
Christian Audigier rozmawiał z Hollywood.tv i ujawnił,że Michael Jackson wyruszy w trasę koncertową. Powiedział, że Michael przyjdzie do Londynu aby zwołać konferencję prasową pod koniec tego tygodnia.


Podczas zakupów w Rodeo Drive 27 lutego, Michael Jackson rozmawiał z E! News. Powiedział, że "stale" tworzy muzykę, ale nie rozwinął tematu ani nie ujawnił tytułu.Źródło: Hollywood.tv / E! News / MJJC / Maximum-Jackson
__________________________________________________________________________

Data: 01/03/2009 Thriller nominowany do nagrody MTV – Najlepszy Album Wszechczasów


Telewizja MTV (UK) zorganizowała konkurencję, w której melomani mogą wybrać Najlepszy Album Wszech Czasów. Wśród nominowanych krążków znalazł się także słynny "Thriller" Michael`a Jackson`a.

Swój głos możemy oddać tutaj: http://www.mtv.co.uk/channel/mtvuk/competitions/greatest-album-ever .


Źródło: MTV (UK) / MJJC
__________________________________________________________________________

Data: 15/02/2009 Michael Jackson: HIStyle (Jego styl)


Muzeum Grammy ogłosiło, że otwiera "jedną z wystaw", która "będzie prezentować wyselekcjonowane najlepsze ubrania, które definiują unikalny osobisty styl "Króla Popu"."

Wystawa będzie prezentować "kurtki, które miał na trasie Victory, na występie American Music Awards w 1984, i dedykowanej dla niego gwiazdy w Hollywood Walk of Fame." Będą także jego dwie sławne oślepiające rękawiczki.

Michael Jackson: HIStyle zaczęło się 7 lutego i będzie trwać do połowy kwietnia 2009. Odwiedź www.grammymuseum.org aby dowiedzieć się więcej o tej wystawie i innych.


Źródło: Examiner / Maximum Jackson
__________________________________________________________________________

Data: 30/01/2009 Michael pozwany przez Johna Lendisa


Michael Jackson został pozwany przez reżysera videoclipu Thriller.

Hollywoodzski reżyser John Landis pozwał Michaela za nie wypłacanie mu jego należności z tytułu praw do teledysku przez ostatnie cztery lata.

Landis, dobrze znany z reżyserii filmu z Eddiem Murphym "Coming To America" i "Trading Places", złożył pozew w Los Angeles twierdząc, że nie otrzymywał swojego wynagrodzenia z tytułu 50% zysku od dzieła.

Twierdzi także, że nie otrzymał honorarium za dokument behind-the-scenes(przyp. tłum. od kuchni), którego także jest reżyserem.

Doradca prawny Landisa powiedział: "Nie rozumiem, co oni robią firmie Johna Landisa.

"Nie rozumiem tego wcale. To taka prosta sprawa."

Reprezentacja Jacksona nie komentuje zarzutów.

Koszty wynikające z praw, to suma ok. $500,000.


Źródło: AP/MJJCommunity News
__________________________________________________________________________

Data: 27/01/2009 Thriller Mchaela ponownie na scenie


Producent James L. Nederlander powiedział, ze nabył prawa do teatralnej wersji muzycznego video, "Thriller'a." Spektakl będzie zawierał piosenki z dwóch popowych najlepiej sprzedających się abumów,"Thrillera" i "Off the Wall."

"The Nederlanders i Michael Jackson reprezentują teatr na żywo i doskonałą muzykę, więc dajmy przemówić muzyce," powiedział rzecznik Michaela, Dr.Thome, w poniedziałek w oświadczeniu.

"Ten musical będzie ekskluzywną autoryzowaną wersją 'Thrillera' Jacksona i on sam przygotuje każdy aspekt tego twórczego procesu," powiedziała organizacja w wiadomościach.

"Kocham pomysł tworzenia musicalu "Thriller". Dziewczyna poznaje chłopaka, zakochują się, on ma wielki sekret, i co teraz?" powiedział Nederlander, szef firmy, która jest właścicielem dziewięciu Broadwayowskich teatrów.


Źródło: AP/MJJCommunity News
__________________________________________________________________________

Data: 12/01/2009 Album Michaela co raz bliżej


Wygląda na to, że nowy album Michaela ukaże sie już nie długo, teraz jest w końcowym etapie produkcji. Według fanów z forum KOP,którzy byli przy Michaelu podczas zakupów w księgarni, Michael przekazał im wiadommość, o tym, że "był na selekcji piosenek."

Ponadto Jackson Jingle donosi iż, tak samo kilka dni temu Michael powiedział,że "ludzie będą "naprawdę zaskoczeni" zmianą kierunku na jego nowym albumie, który ma wyjść na początku roku 2009."


Źródło: MJJC News
__________________________________________________________________________

Data: 07/01/2009 Michael wynajmuje dom w Bel Air


Teraz już wiadomo, wiadomość o wynajmowaniu domu przez MIchaela jest potwierdzona. Michael Jackson przeprowadził się do Los Angeles w, którym był przez ostatnie kilka miesięcy.

Rzecznik Michaela Jacksona potwierdził, w Los Angeles Times, że wynajmowany dom w Bel Air to prawda.

Jackson informował, że chce tą posiadłość, aby być " bliżej centrum wydarzeń," podsumował gazecie jego menadżer.

Dom wybudowany w 2002 roku, jest na styl francuskich płacy, ma siedem sypialni, trzynaście łazienek, aulę, barek z winem wraz i dwanaście kominków, zgodnie z gazetą L.A.Times.

Jackson płaci $100,000 za miesiąc wynajmu, podczas gdy zgodnie z dokumentami wynajem podpisał na okrągły rok. Jednakże, nie oczekujcie, że zostanie w domu w Bel Air na zawsze.


Źródło: Los Angeles Times/ MSNBC/MJJC News
__________________________________________________________________________Webmaster: "Mike" Webdesigner: Nancy | © Genius Michael Jackson 2005-2008 | All rights reserved